Dodaj do ulubionych

Audio do zestawu kina domowego

IP: *.skynet.net.pl 04.04.08, 23:44
Witam chciałbym zakupić sobie sprzęt nagłasniający do kina domowego.
Grało to będzie najpenwniej na amplitunerze Onkyo 805 lub Yamaha 1800
Przewidywana kasa na kolumny (chce zestaw 2 frony + centralny +
2xmonitowy) to do 5000 zł.
W tej cenie znalazlem kilka opcji które rozważam:
Paradigm - www.ceneo.pl/1381245
Jamo - www.ceneo.pl/1287168 - tylko bez suba

A może Heco z serii CELAN ?
Nie mam pojęcia ... postaram się podjechać na odsłuch ... ale nie
mam doświadczenia z odsłuchami stąd sie troszkę obwiam czego się
spodziewać.

Pozdrawiam Czarek

Obserwuj wątek
    • Gość: oglądam Re: Audio do zestawu kina domowego IP: 85.232.226.* 14.04.08, 15:47
      Napaliłem się w zeszłym roku na kino domowe, pojechałem do sklepu,
      który w tym specjalizuje się. Szukałem zestawu za 3000-3500zł.
      Przesłuchałem kilka róznych konfigruacji i skończyło się na kwocie
      4600zł. Niesamowite jak duże różnice dźwiekowe przedstawiają różne
      głośniki i sprzęcik. Oczywiście czym droższy zestaw ty dźwięk
      dokładniejszy, głebszy itp. Jeśli chce się też z kina domowego
      odsłuchiwac muzykę to nie warto kusić się na tanie zestawy z
      supermarketu. Wywaliłem trochę wiecej pieniędzy niż planowałem, ale
      mój zestaw to naprawdę minimum. Przesłuchiwałem droższe zestawy i
      gdyby nie żona to pewnie wydałbym drugie tyle:)
      Przy zakupie kina domowego odsłuch jest niezbedny. Naprawdę warto
      poświęcić parę godzin.

P.S.
      Nie słyszałem twojego zestawu Marynarzu, ale z samego opisu wydał mi
      się... niedźwięczny:) Czy słyszałeś jak gra inny sprzęcik? Masz
      jakieś porównanie?
        • Gość: oglądam Re: Audio do zestawu kina domowego IP: 85.232.226.* 14.04.08, 16:23
          :)
          Czekałem aż przyniosą wybrane przeze mnie zestawy (po 3000-3500zł)W
          tym czasie pan sprzedawca wpuścił mnie na odsłuch innego sprzętu.
          Klient przesłuchiwał różny sprzęcik po kilka tysiączków droższy od
          mojego. Potem gdy przyniesiono i podłączono mój....ech... więc
          zacząłem szukać czegoś pośredniego.
          Świetna zagrywka sprzedawcy, przewieźć mercedesem i wsadzić potem do
          seicento :) Mimo wszystko w przeciwieństwie do przedmówcy wierzę w
          magiczną zależnośc cena-jakość.
            • Gość: Kornik Re: Audio do zestawu kina domowego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.08, 16:41
              Sugerujesz, że te głosniki:
              www.bowers-wilkins.com/display.aspx?infid=1460&sc=hf
              brzmią tak samo jak te:
              pl.lge.com/multiimagedisplay.do?categoryId=0201&modelCodeDisplay=HT762TZ
              Nawet przy sprzęcie budżetowym róznice w brzmieniu dobrych głosników
              (Paradigm, B&W, Tannoy) i tych z najniższej półki (Prismy, Elac'i)
              są wyraźnie słyszalne (o Bose przez litośc nie będę nawet wspominał)
                        • Gość: Kornik Re: Audio do zestawu kina domowego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.08, 17:10
                          Styropian odpada. Ma słabe parametry jeśli chodzi o adaptacje
                          akustyczną pomieszczeń. Nadaje sie co najwyżej do ocieplania
                          pomieszczeń (nie mylić z ciepłym dźwiękiem). Meble i inne
                          rozpraszacze dźwięku są jak najbardziej porządane. A tak powaznie,
                          to adaptacja akustyczna pomieszczeń odsłuchowych jest przeważnie
                          kompletnie przez ludzi ignorowana. Wydaja ciężkie pieniadze na
                          sprzęt, wdaja fortunę na jakies kosmiczne kable, a tymczsem drobna
                          zmiana w ustawieniu kolumn czy zawieszenie kilku półek albo
                          postawienie kilku dużych roslin może dać naprawdę znaczącą poprawę
                          dźwięku.
                          • konto_online Re: Audio do zestawu kina domowego 14.04.08, 17:16
                            no i właśnie o to mi chodziło - gość poszedł do saloonu, tam go
                            zabajerowali i nawet nie pomyślał, że powinni mu wypożyczyć sprzęt
                            do testu w pomieszczeniu w którym całość ma pracować

styropian - a za PRLu to niby co miał sobie muzyk położyć na
                            ścianie?
                            potem się wyprowadził a styropian pozostał - mama nie krzyczała że
                            muzyka za głośno a i świetnie sie plakaty przypinało :)))
                            • Gość: Kornik Re: Audio do zestawu kina domowego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.08, 17:27
                              > no i właśnie o to mi chodziło - gość poszedł do saloonu, tam go
                              > zabajerowali i nawet nie pomyślał, że powinni mu wypożyczyć sprzęt
                              > do testu w pomieszczeniu w którym całość ma pracować
                              Niekoniecznie, jesli on poszedł do salonu i planował kupić jakąś
                              budżetówkę typu "all in one box" a sprzedawca mu dał posłuchac
                              czegoś przyzwoicie brzmiącego za 4 x większą kasę, to przynajmniej
                              złapał punkt odniesienia, jak może brzmieć sprzęt. Żeby ocenić, czy
                              sprzedawca go podpuscił, trzeba by znac firmy, modele sprzetu
                              jakiego słuchał. A wypozyczenie 2, 3 zestawów do domu do oceny?
                              Pewnie, to byłby ideał. Ale jak na razie to mało sklepów oferuje
                              taką opcję. Nie mówię już o tym, że trzeba by było wyłożyć
                              kilkanaście tysięcy żywą gotówką jako kaucję za te kilka zestawów :-)
                              > styropian - a za PRLu to niby co miał sobie muzyk położyć na
                              > ścianie?
                              No tak, Tonsilom czy innym Unitrom to nawet styropian nie szkodził :-
                              )
              • Gość: marynarz Re: Audio do zestawu kina domowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.08, 19:43
                Kornik, jaki ma sens pokazywanie Nautiliusów kiedy wątek jest o
                zestawie do 5 kzł, mówimy o zestawie, który sprawi przyjemność
                słuchania muzyki i oglądania filmów. Jeżeli chodzi o zestaw Bose, to
                jeżeli masz amplituner średniej klasy z autokalibracją i nie chcesz
                siedzieć w jednym miejscu pokoju aby słyszeć efekty to uważam, że
                bose to dobry wybór, w dodatku jeżeli w pomieszczeniu jest mało
                miejsca. Nie wiem na czym opierasz swoją opinię o tych głośnikach,
                więc polecam Ci odsłuch w warszawskim salomie firmowym. Oczywiście w
                tej cenie można kupić tradycyjne zestawy, które pewnie zagrają
                lepiej ale każdy ma prawo wyboru.
                • Gość: Kornik Re: Audio do zestawu kina domowego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.04.08, 08:40
                  > Kornik, jaki ma sens pokazywanie Nautiliusów kiedy wątek jest o
                  > zestawie do 5 kzł
                  To był przykład, że kolumna droga bedzie brzmiała lepiej niż tania
                  > mówimy o zestawie, który sprawi przyjemność
                  > słuchania muzyki i oglądania filmów
                  Dokładnie, a pokazany zestaw LG lub proponowany przez Ciebie Bose
                  nie spełnia wg mnie tego warunku. Szczególnie jesli chodzi o muzykę.
                  > Nie wiem na czym opierasz swoją opinię o tych głośnikach
                  Na odsłuchu
                  > więc polecam Ci odsłuch w warszawskim salomie firmowym
                  Nie sądzę, żeby odsłuch w Warszawie różnił sie znacząco od odsłuchu
                  w innym miescie. Ja gdy usłyszałem pierwszy raz Bose zatrzymałem się
                  i zacząłem się zastanawiac nad zakupem. Ale 15minut osłuchu muzyki
                  wystarczyło, żebym zrezygnował z tego pomysłu. Słyszałem też inne
                  zestawy włącznie z takim z klasycznymi kolumnami (nie-satelty)-Bose
                  tez kiedys takie robił. I zdania nie zmieniłem.
                  > Oczywiście w
                  > tej cenie można kupić tradycyjne zestawy, które pewnie zagrają
                  > lepiej ale każdy ma prawo wyboru.
                  No i o to chodzi. Skoro za te same pieniadze mozna kupic zestaw
                  lepiej brzmiący, to po co kupowac gorszy?

• Gość: Kornik Re: Audio do zestawu kina domowego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.08, 09:54
                      > Prawdopodobnie każdy ma inne zdanie na temat brzmienia danego
                      > zestawu i dlatego można coś komuś polecać a nie wyrokować, że coś
                      > jest lepsze lub gorsze.
                      Widzę, ze wziąłeś mocno do serca krytykę Ing.elec, ale chyba nie
                      zrozumiałeś idei tego forum. To nie jest spis opinii o sprzęcie jak
                      na stronach niektórych sklepów ani reklam. To jest forum
                      dyskusyjne.I każdy może wyrazic swoja opinię zarówno o sprzęcie jak
                      i o wpisach innych forumowiczów. Ważne, żeby posługiwać się
                      argumentami. Ing.elec dość dokładnie (i barwnie) opisał dźwięk Bose.
                      Soprany są, jak najbardziej. Ale są nieprzyjemnie ostre (niektórzy
                      określaja to mianem "krew z uszu"). Średnicy nie ma. I to normalne,
                      bo w satelitach nie ma porządnego głosnika średniotonowego, więc nie
                      ma co dobrze odtwarzać średnich tonów.Bas jest mocny, ale tylko przy
                      pierwszym odsłuchu. Prawdopodobnie ma silne podbicie w okolicach 100
                      Hz,co daje efekt potężnego basu np przy efektach specjalnych w
                      filmach. Ale spróbuj posłuchac jakiegoś utworu na kontrabasie czy
                      dolnych partiach organów. Bas robi się właśnie bulgoczący. Ten
                      głośnik dobrze sie nadaje do LFE, podbnie jak np. taki:
                      www.sunfire.com/SuperJrPR.htm
                      Ale nie do muzyki. A w zestwie Bose sub niestety odpowiada tez za
                      odtwarzanie niskich częstotliwości jakie zwykle przenoszą normalne
                      podłogowe kolumny.
                      > A na marginesie Bose nadal produkuje kolumny
                      > wolnostojące.
                      Faktycznie nadal robi 901. Tylko te których słuchałem to były
                      normalne klocki a te współczesne są ET-kształtne.

• Gość: Kornik Re: Audio do zestawu kina domowego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.08, 11:41
                          Odnoszę wrażenie, że opisy dźwieku piszą ludzie z typowo
                          humanistyczną duszą, wielbiciele poezji. One sa czasami naprawdę
                          piekne:-) Natomiast ja, jako inżynier z dziada-pradziada zawsze
                          miałem kłopoty z analizą wiersza w stylu "co poeta chciał w wierszu
                          powiedzieć". Bas pusty kojarzy mi sie z głuchym, dudniącym (jak z
                          pustej beczki). Ale być może autor tego stwierdzenia miał zupełnie
                          co innego na myśli...
                            • Gość: attache1974 Yamaha 797 IP: 212.69.69.* 16.04.08, 15:29
                              Widzę temat YAMAHY 797 jest nieźle wałkowany.
                              Obecnie od marca 2007 roku właśnie takową użytkowuję w stereo i
                              powiem tak kosztowała mnie w 2007 roku 1900 zeta i w porównaniu z 6
                              kanałowym amplitunerem który kosztował w 2000 roku 2200 zeta (na
                              dzisiejsze warunki to by było pewnie między 4000 a 5000 zł) nie ma
                              porównania (na korzyść Yamahy).
                              Amp 6 kanałowy z podłogówkami DYNAMICS i subem KODA - grał o wiele
                              mniej plastycznie niż ta Yamaha podłączona do dipolowych satelitek
                              WHARFEDALE które grały w tym zestawie 6 kanałowym.

6 kanałówka brzmiała jak by ktoś na podłogówki zarzucił mokrą
                              pieluchę, całkowicie płasko i bez polotu.
                              Natomiast Yamaha ma potencjał który w ułamku sekundy może pokazać by
                              zaraz w następnej sekundzie zagrać całkiem spokojnie jak by nic się
                              nie działo. I co najważniejsze jest tak już od minimalnego
                              ustawienia głośności - gra cichutko ale plastycznie i dynamicznie.

W sklepie 3 razy chodziłem naokoło niej szukając suba do którego
                              była by podpięta.
                              Okazało się że gra tylko na wąziusieńkich i niepozornie
                              wyglądającycg podłogówkach Triangla bez żadnych basowych dopalaczy
                              (a ma wyjście na suba aktywnego).

Tak samo na + przekonałem się do amplitunra 5.1 Sherwood + kolumny
                              Koda (chyba AV 501 - straszne maleństwa z membranami chyba
                              mniejszymi od płyty cd) niby zestaw egzotyczny a bas i plastyczność
                              toto miało też zupełnie nieprzystającą do wielkości głośnika.

Także jak to w audio najczęściej bywa - zostaje zdanie się na własne
                              uszy przed zakupem danego sprzętu.
                      • Gość: marynarz Re: Audio do zestawu kina domowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.08, 21:17
                        Przepraszam, źle zrozumiałem ideę tego wątku. Gość pytał się jakie
                        ma kupić głośniki do kina domowego w cenie do 5 kzł. Dowiedział się,
                        że Base robi beznadziejny sprzęt. jedyną alternatywą jaką dostał to
                        Nautiliusy ( zgadzam się, są super ale nie widziałem ich w
                        konfiguracji 5.1 )za kilkaset kzł a ponieważ wygrał w totka to już
                        je kupił i teraz się śmieje z naszych wywodów bo więcej się nie
                        odezwał. Jest też Audiofilem i na co dzień słucha dolnej partii
                        organów, przykleił sie też do jedynego miejsca na kanapie, w którym
                        super słyszy wszystkie niuanse słuchanej muuuzyki, ma też kable z
                        litego złota a za domem małą elektrownię aby to wszystko zasilać.
                        Może wreszcie coś zaproponujecie biednemu mc bo mogę się mylić i nie
                        wygrał jeszcze w TOTO ja też czasem próbuję ale mi nie wychodzi :)))
                        • Gość: Kornik Re: Audio do zestawu kina domowego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.04.08, 08:00
                          > Dowiedział się, że Base robi beznadziejny sprzęt.
                          I jest to akurat zgodne z prawdą. I właśnie dzięki forum, ludzie się
                          dowiadują różnych rzeczy :-)
                          > jedyną alternatywą jaką dostał to Nautiliusy
                          Nie polecałem nautiliusów do Jego zestawu. To był przykład na dobrze
                          brzmiaca kolumne i to wszystko. Zrozumiałes już teraz?
                          > Jest też Audiofilem i na co dzień słucha dolnej partii organów,
                          Nie trzeba byc audiofilem żeby słuchac muzyki klasycznej. Zresztą
                          gitary basowe tez potrzebuja dobrego basu. Nie kazdy słucha Dody czy
                          Ich Troje
                          > przykleił sie też do jedynego miejsca na kanapie, w którym
                          > super słyszy wszystkie niuanse słuchanej muuuzyki
                          Dziwne, ja zawsze słucham muzyki czy ogladam filmy siedząc na jednym
                          miejscu. W kinie tez ciagle chodzisz po sali? Oj, chybajednak musisz
                          miec strasznie ściachane nerwy...
                          > ma też kable z litego złota
                          Ktos tu proponował jakies kable?
                          > a za domem małą elektrownię aby to wszystko zasilać
                          Dobry sprzet przy zwykłym słuchaniu wcale nie żre wiecej prądu co
                          słaby sprzęt. Mniej wiecej tyle, co 100W żarówka
                          > Może wreszcie coś zaproponujecie biednemu mc
                          Proszę:
                          1. Wspomniane przez MC Paradigmy (choc ja mam inny model, więc nie
                          chcę sie wypowiadac na temat Atomów)
                          2. Tannoy
                          3. B&W (robia nie tylko nautiliusy, tańsze modele też)
                          4. Klipsch - jest o nim w innym watku. Jesli te 5 tys to tylko na
                          kolumny to starczy nawet na serię Reference IV
                          HECO raczej odradzam.
                          • konto_online Re: Audio do zestawu kina domowego 17.04.08, 09:28

> gitary basowe tez potrzebuja dobrego basu. Nie kazdy słucha Dody
                            czy Ich Troje
                            o przepraszam, pop tez musi brzmieć; ja na przykład ostatnio
                            testowałem słuchawki - między innemy - na Rihannie czy jak to się
                            tam pisze; please don't stop the music" - ma takie fragmenty z kope

> Dobry sprzet przy zwykłym słuchaniu wcale nie żre wiecej prądu co
                            > słaby sprzęt. Mniej wiecej tyle, co 100W żarówka

daj spokój, przecież gość jest od BOSE a nie od znania się na tym
                            wszystkim :)
                            • Gość: Kornik Re: Audio do zestawu kina domowego IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.04.08, 12:34
                              > No tak szkoda tylko, że wiele sal kinowych ma to nagłośnienie
                              Która sala kinowa ma nagłosnienie Bose Acustimas 10? A może Ty
                              kupiłeś takie same głosniki jak te w salach kinowych? A poza tym,
                              nagłosnienie w kinach niespecjalnie nadaje sie do słuchania muzyki.
                              Nie słyszałem w każdym razie o koncertach w kinach gdzie muzyka
                              leciałaby z zamontowanych tam głosników.
                              > Porsche czy Volvo montuje je w swoich autach. Pewnie nie czytali
                              > Forum :)))
                              Na pewno nie czytali. Ale na pewno wiedza, że ze wzgledu na
                              przecudowną akustykę panującą w samochodzie i tak nie da się tam
                              stworzyć dźwieku porównywalnego z przeciętnym pokojem nagłosnionym
                              budżetowym, dobrze dobranym sprzetem. Więc i Bose da sobie rade z
                              takim zadaniem.
                              • Gość: marynarz Re: Audio do zestawu kina domowego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.08, 20:19
                                To chyba oczywiste, że systemów domowych nie używa się w kinach.
                                Myślałem, że nie muszę tego tłumaczyć ale OK, chodzi mi o to, że
                                jeżeli firma która produkuje wyłącznie sprzęt nagłosnieniowy a w
                                sporej części profesjonalny nie pozwala sobie na robienie badziewia
                                również na rynek komercyjny. A w samochodach, dlaczego nie używają
                                głośników Elta czy innego chłamu ? przecież przy takiej akustyce to
                                bez znaczenia.
    • Gość: Oglądam Re: Audio do zestawu kina domowego IP: *.stansat.pl 16.04.08, 20:32
      Kurcze... ale tu mądrale są:)) Wiadomo, FORUM INTERNETOWE:)))
      Skor padają nazwy sprzętu, to zdradzę na co mnie ten okropny
      sprzedawca naciagnął :))
      DVD PIONEER DV-400
      Aplituner PIONEER VSX-817
      Zestaw głośników KODA HARMONY - CV-20F/C/S / SW-1211
      Komplet przewodów do głośników i sprzętu
      Cena w zeszłym roku około 4 600zł, teraz pewnie pareset złotych mniej

No jak mądralki? :)) Naciaganie prawda :))))
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka