Dodaj do ulubionych

Ruszył obywatelski e-portal Supraśla.

29.05.10, 16:22
Od kilku dni można znaleźć w internecie portal całościowo poświęcony mieście i gminie Supraśl. Z powodu braku oficjalnej strony Supraśla narodziła się obywatelska inicjatywa stworzenia takiej witryny. Wszystkich, którzy chcieli by wspomóc nasze działania w jakikolwiek sposób prosimy o kontakt poprzez naszą stronę:
e-Supraśl

Zapraszamy!
Obserwuj wątek
  • e-suprasl Re: Ruszył obywatelski e-portal Supraśla. 16.06.10, 19:13
   Fajnie, że coraz więcej ludzi się dowiaduje o inicjatywie zrobienia strony. Pojawiają się głosy: czy się uda, jaki będzie kierunek strony? Co z polityką? Skąd pieniądze?

   Kierunek.
   e-suprasl.pl widzę dwojako.
   Pierwsza część wizytówki miejsc (sklepów, usług, zabytków) byłaby statyczna (tzn. raz zrobiona jedynie sporadycznie podlegałaby aktualizacji).

   Druga i trudniejsza do realizacji część byłaby dynamiczna (stale zmieniałaby się) - polegałaby na tym aby zbierać informacje z różnych źródeł, o nadchodzących wydarzeniach (tworząc krótką zapowiedź bogatą w informacje kiedy, gdzie oraz odnośnik do strony organizującej czy danych kontaktowych), a w momencie nadejścia danego wydarzenia zdjęcie zapowiedzi i zastąpienie jej, krótką notką - pisząc coś w rodzaju krótkiej relacji (dwa zdjęcia, krótki opis).

   Może powstać pytanie w jakim celu to robić? Myślę, że w dużej mierze świadczą o nas (o naszym mieście) ciekawe rzeczy, które były, dlatego warto zacząć archiwizować wydarzenia natury duchowej, kulturalno-rozrywkowej czy sportowej..

   Strona jest:
   - non-profit
   - obywatelska i niezależna
   - otwarta na ludzi

   Prośba o informacje.
   Stwórzmy razem coś fajnego. Niech to nie będzie kolejna sztuka dla sztuki. Jeśli posiadają Państwo zdjęcia relacjonujące jakieś wydarzenie w Supraślu lub okolicach. Proszę spróbować je opisać, zamieszczając też informacje o dacie i miejscu. Nie trzeba długich opisów. Czasem wystarczy tylko kilka zdań, żeby został gdzieś tam w historii, ślad, że coś takiego się działo. Wyżej pisałem o początku archiwizacji, uważam, że powinniśmy się także cofnąć w czasie.. pokusić się o święta religijne dwóch wyznań naszego miasta, uroczystości okolicznościowe, uroczyska...

   Prośba o pomoc.
   Wiele pomysłów podsuwają ludzie. To dobrze! Bardzo dobrze. Jednym z nich jest ujęcie w jakieś ramy sportu. Naszego, lokalnego.. Zawodów, czy rozgrywek. Miejsca gdzie moglibyśmy razem czytać i dowiadywać się, a to, że chłopaki fajnie i kiedy grają w piłkę, a to, że mamy dobrych sportowców w tej czy innej dziedzinie. Jeśli ktoś z Państwa, może pomóc w tym temacie lub ma pomysły w jaki sposób to realizować proszę o kontakt.

   Drobnomieszczaństwo-prowincja nie musi być złe i nie jest. W dużym mieście nie ma tyle miejsca na "niekomercyjność". Proszę o tym pomyśleć.

   Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie.
   Piotr Ejsmont
   tel: 507 256 729

   www: e-suprasl.pl
   e-mail: e.suprasl@gmail.com
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka