16.01.11, 21:59
Zanim wyleję trochę pomyj na ten lokal to najpierw sprawiedliwie oddam, że obsługa czyli kelnerki i ludzie zza baru uwijają się jak w ukropie, są mili, pomocni i naprawdę ciężko pracują, no przynajmniej w sobotę wieczorem.
Reszta to w moim odczuciu jakaś pomyłka. Ja rozumiem, że to "halle" z nazwy to ma być hala? Nie znam niemieckiego i strzelam oczywiście ale jak się wchodzi do tego przybytku to właśnie tak jest - huk, szum i gwar niesie się wysoko jak kiedyś w hali mięsnej na Bema :). Przaśny wystrój osiągnięto za pomocą kraciastych serwet na stołach a bawarskie kiecki kelnerek mają "zniemczać" lokal. (Mam nadzieję, że kelnerki mają odpowiednio wyższe wypłaty za obowiązkowe świecenie biustem). I to tyle jeżeli idzie o wystrój, jak dla mnie porażka ale w porządku, o gustach się nie dyskutuje, jak ktoś lubi atmosferę stodoły to ma już miejsce dla siebie.
Prawdziwą porażką są ceny w tym lokalu. Poprosiłam o menu i dostałam - podano w nim adresy Bierhalle w Warszawie (trzy lokale) w Katowicach i w Łodzi, ani słowa o Białymstoku. Miło nam.
Ja rozumiem, że to ceny z Warszawy gdzie się na oczach człowieka to piwo warzy ale tu nie ma takiej atrakcji, piwo jest z beczki a ... cena pozostała taka sama! 0,4 litra za 8 złoty!
Za lampkę wina zapłaciłam bodaj 15 zł. Nie lubie sie awanturować w lokalach więc się tylko uśmiechnęłam wymownie gdy mi barman zaserwował wino półwytrawne sądząc, że sie nie zorientuję - zamawiałam wytrawne.
Śledzik kosztuje 19,90! A smalec 12,99, jeden z najpospolitszych drinków: mojito...22 zł.
Słowem ceny warszawskie, lokal bez wyrazu a ludzi ... dziki tłum. Moja noga już tam w każdym razie nie postanie.
Nie jestem skąpa ale skoro już chcecie ze mnie zdzierać kasę to zaoferujcie coś w zamian. Dobre piwo do za mało.
--
Purysto językowy! Piszę 60 słów na minutę i zdarzają mi się błędy. Rzeczowych nie popełniam ;)
Obserwuj wątek
      • grat.nowy Re: Bierhalle 17.01.11, 11:13
        to że komuś się coś gdzieś nie podoba nie znaczy chyba, że sam musi otwierać konkurencję? żyjemy w, jak to się mówi, wolnym kraju i prawo do krytyki należy uznać za jedno z jego sztandarowych osiągnięć.

nie czepiajta się bez potrzeby.

--
        g-rat

*Przeżyliście chwilę załamania, ja to rozumiem. Kiedy chce się uciec od tego wszystkiego i tylko jakaś siła obowiązku trzyma nas na miejscu. Sam znam to uczucie... Ale my nie jesteśmy mściwi. Jeżeli dobrowolnie zadeklarujecie na piśmie, że to był tylko chwilowy kryzys, jesteśmy skłonni wszystko wam wybaczyć.*
    • morfeusz_1 Re: Bierhalle 16.01.11, 23:22
      shiva772 napisała:

>Słowem ceny warszawskie / ?hm......

www.youtube.com/watch?v=Pd0ScofLTGw

--
      Jestem Morfi i jestem z Polski
      Hosti Pectus Cor Amico!
      • fisk12 Re: Bierhalle 17.01.11, 10:37
        łał, ale jesteś oryginalny, potem jak cała Polska przemieliła ten kawałek w mediach i na Fejsie chcesz nim coś jeszcze komentować?
        • morfeusz_1 Re: Bierhalle 17.01.11, 13:42
          nifisk12 napisał:

> łał, ale jesteś oryginalny, potem jak cała Polska przemieliła ten kawałek w med
          > iach i na Fejsie chcesz nim coś jeszcze komentować?

nie czaisz fazy to sieć cicho bo w twarz dać mogę dać i krew się będzie lać
          nie bądź za cwany w ząbek szarpany bo może mieć to dla cię skutek opłakany,no...
          i wszystko w temacie...

słuchaj granata i starszeństwa,a nie fejsów srejsów jakichś ciś,hop dziś dziś ;)
          --
          Jestem Morfi i jestem z Polski
          Hosti Pectus Cor Amico!
      • grat.nowy Re: Bierhalle 17.01.11, 11:11
        spoko kawałek :)

--
        g-rat

*Przeżyliście chwilę załamania, ja to rozumiem. Kiedy chce się uciec od tego wszystkiego i tylko jakaś siła obowiązku trzyma nas na miejscu. Sam znam to uczucie... Ale my nie jesteśmy mściwi. Jeżeli dobrowolnie zadeklarujecie na piśmie, że to był tylko chwilowy kryzys, jesteśmy skłonni wszystko wam wybaczyć.*
    • fisk12 Re: Bierhalle 17.01.11, 10:36
      Zgadzam się. Na rynku we Wrocławiu do ich wyprodukowanego piwa (cena 7 zł za 0,5) dodają dwie darmowe kanapeczki ze świeżym smalczykiem, a tu za kilka kromek trzeba bulić 12 zł. Biusty nie zrobiły na mnie większego wrażenia, piwo też nie, będę omijał ten przybytek.
    • grat.nowy Re: Bierhalle 17.01.11, 11:15
      trochę mnie zniechęciłaś do wizyty w tym przybytku, aczkolwiek to o biustach było dosyć zachęcające w sumie.... :)

z drugiej strony - skoro tłum jest dziki nawet przy wysokich cenach, marnym wystroju i kelnerach-naciągaczach to znaczy, że ciemny lud to jednak kupuje... znaczy - coś w tym jest... :)

--
      g-rat

• shiva772 Re: Bierhalle 17.01.11, 13:37
        Nie wiem czy ciemny lud to będzie kupywał bo nie ma ciemnego ludu, ludzie umieją liczyć. Nie sądzę, że ta restauracja długo sie utrzyma jeżeli nie zejdą z cen i nic innego nie zaoferują. Białostoczanie narazie idą żeby zobaczyć, tak jak ja, ale nikt nic nie jadł przy nas, wszyscy tylko piwsko piją. Dla takiego stukilowego chłopa z brzuszkiem, wstawić się tym trunkiem..hmmm to wychodzi mały majątek ;)
        --
        Purysto językowy! Piszę 60 słów na minutę i zdarzają mi się błędy. Rzeczowych nie popełniam ;)
        • grat.nowy Re: Bierhalle 17.01.11, 14:33
          nie martw się o nich, dadzą radę. Jeżeli piwo będzie naprawdę wyjątkowe znajdą się klienci, których na nie stać, a że trzeba będzie zweryfikować menu pod względem cen? Będzie potrzeba to zweryfikują, nie, to to zostanie jak jest.

--
          g-rat

• w.koronkiewicz Re: Bierhalle 17.01.11, 15:56
            byłem również w bierhalle i sporo z tego co napisała shiva to prawda. najsmutniejsze jest, ze piwo nie jest warzone na miejscu. podobno aparatura taka kosztuje 0,5 mln euro i podobno obecni właściciele chcą się najpierw dorobić, aby zainwestować. podobno.
            ceny jak ceny. podobne są w Warszawie i innych miastach, gdzie piwo warzone jest na miejscu, gdzie aparatura zajmuje pół lokalu, gdzie w powietrzu unosi się aromat słodu. u nas jest pusta hala i piwo z beczki. wina nie piłem. natomiast ceny śledzi i smalcu również wprawiły mnie w zadziwienie. wychyliliśmy więc kufelek i poszliśmy z kumplami najpierw do wodopojki na śledzika za 2-4 zł (w zależności od rodzaju), którego konsumuje się na stojaczka i jeszcze barman za friko soku z kiszonych ogórtasów może nalać. potem zaś odwiedziliśmy knajpkę na Bema, gdzie serwowane jest piwo czeskie. jest tego kilka gatunków.
            także rację mają również Ci, którzy napisali - nie podoba Ci się knajpa - wyjdź stamtąd i wydaj swe pieniądze tam, gdzie Ci się spodoba.
            ja w Bierhalle byłem, piwo sprowadzane wypiłem, teraz poczekam na ich własne piwko.
            • stach.konwa Re: Bierhalle 17.01.11, 17:09
              Wygląda na to, że nasza "Bierhalle" to lokal urządzony przez nowobogackich dla nowobogackich i normalny miłośnik piwa nie bardzo ma tam czego szukać.
              • martines999 Re: Bierhalle 17.01.11, 21:07
                We Wrocławiu gdzie dość często jestem Beirhale niczym się nie wyróżnia i nie jest to jakiś ekskluziw; ot jedna z bodaj dwustu knajp na rynku. A u nas jest to nowość i stąd też takie poruszenie i zainteresowanie wśród białostoczan. Bo ile jest i jakiej kategorii lokali gastronomicznych na naszym rynku? Kilka i temu każda nowa będzie ludzi przyciągała. I dlatego mają tamie ceny a nie inne. Podobnie było z warką w starym "Grodnie"; na początku tłumy a teraz spokojnie.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka