Łucznictwo Konne w Bohonikach/zawody/festyn/

02.07.11, 16:30
W dniach 9-10 lipca br. w Bohonikach odbędą się Międzynarodowe Zawody w Łucznictwie Konnym Tatarów Polskich.

Miejsce imprezy: Stajnia na Tatarskim Szlaku Janusza Cukiermana, Drahle 45

Czas trwania zawodów: 9.07.2011 9.30 -19.00
10.07.2011 10.00-17.00

Zawody łucznicze to impreza cykliczna, niezwykle barwna, organizowana z dużym rozmachem przez pasjonatów i sympatyków łucznictwa konnego, której zamysłem jest nie tylko współzawodnictwo, ale także pokazywanie wzajemnych korzyści wynikających z przenikania dwóch kultur, a przez to również promowanie walorów województwa.
Spektakularna sztuka wymagająca perfekcyjnego wyczucia rytmu, równowagi i harmonii, zdobywa coraz więcej zwolenników. To świetna okazja do propagowania walorów Podlasia wśród zagranicznych gości, którzy i tym razem obiecali zawitać do Bohonik.
Uczestnictwo w imprezie potwierdzili goście m.in. Chin, Hiszpanii, Iranu, Słowacji i Turcji.

Organizatorzy imprezy zapowiadają dni pełne wydarzeń nawiązujących do bogatej tradycji jazdy tatarskiej, służącej w barwach Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

W programie m.in.: międzynarodowe zawody łucznictwa konnego, widowiskowe pokazy – koreańskiego Mogu oraz popularnego w dawnej Turcji i Polsce strzelania Kabak.

Zawody w Bohonikach to impreza o charakterze sportowo-kulturalnym, która bez wątpienia będzie ciekawą formą spędzenia wolnego czasu dla całej rodziny.

Organizatorzy przewidzieli:
· obozowisko historyczne
· pokazy grup rekonstrukcyjnych
· kiermasz rękodzieła ludowego
· kuchnię tatarską
· występy zespołów mniejszości narodowych i etnicznych
· paradę łuczników konnych
· konkursy sprawnościowe tj.: strzelanie z łuku oraz konkurencje na dzielności i refleks
· ogródek piwny
· plac zabaw dla dzieci.

Na Międzynarodowe Zawody w Łucznictwie Konnym Tatarów Polskich w Bohonikach zapraszają:
Organizator
· Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Konnego
Patronat honorowy:
· Marszałek Województwa Podlaskiego –Urząd Marszałkowski w Białymstoku
Patroni medialni:
· TVP Białystok
· Gazeta Wyborcza
· Polskie Radio Białystok
· Bstok.pl
· Centrum Informacji Turystycznej - infoPodlaskie.pl
· Portal Relacje24.pl
· Portal jeździecko - turystyczny zabookuj.eu
Sponsorzy:
· Żubr budzi Podlasie
· GeoSystems
· KREX
· PKO Leasing
Partnerzy
· HITECH Komputery
· London Academy- Szkoła Języków Obcych
· rafalgardocki.pl –fotorelacje
· Związek Tatarów Rzeczpospolitej Polskiej
· Stajnia na Tatarskim Szlaku-Janusza Cukiermana

Informacje praktyczne, czyli jak do nas dojechać?
Dojazd z Białegostoku drogą nr 19 (kierunek Kuźnica – przejście graniczne), następnie w Sokółce w prawo drogą 674. Zaraz za miastem w lewo na Bohoniki i Drahle. Przez Drahle przejazd na wprost. Przy wjeździe do Bohonik w prawo, gruntową drogą prowadzącą do stajni - miejsca, gdzie odbywać się będą zawody. Na skrzyżowaniu będzie widoczna tablica informacyjna.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą stroną internetową i szczegółowym opisem przedsięwzięcia : www.potahocha.pl/
    • jeremy33 Re: Łucznictwo Konne w Bohonikach/zawody/festyn/ 04.07.11, 12:00

      www.imprezy.bstok.pl/?impreza=8259
      • morfeusz_1 Re: Łucznictwo Konne w Bohonikach/zawody/festyn/ 04.07.11, 17:44

        żeby tylko się zawody łucznicze nie skończyły tak jak ubiegłoroczna Bitwa pod Grunwaldem ;)
    • jeremy33 Jesli niedziela to tylko w Bohonikach!!!Zapraszamy 05.07.11, 11:17
      www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/turystyka_rekreacja/Miedzynarodowe_Zawody_w_Lucznictwie_Konnym_Tatarow_Polskich.htm
    • morfeusz_1 Re: Łucznictwo Konne w Bohonikach/zawody/festyn/ 05.07.11, 18:04


      www.wyspagier.pl/gry/gry-zrecznosciowe/lucznik_zbior-gier.html
      he he he
      • jar-o-mir Re: Łucznictwo Konne w Bohonikach/zawody/festyn/ 05.07.11, 22:48
        Polecam, a szczególnie zakładkę foto
        www.ciekawepodlasie.pl/info/p/pl/47/Tatarska_Jurta.htmloraz
        www.ciekawepodlasie.pl/info/p/pl/226/Meczet_tatarski.html
        i sporo innych punktów wokół
    • morfeusz_1 Re: Łucznictwo Konne w Bohonikach/zawody/festyn/ 05.07.11, 23:50


      www.youtube.com/watch?v=re4Mff7FhNc&feature=related
      • jeremy33 O zblizajacym sie weekendzie w Bohonikach! 06.07.11, 11:07
        bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35235,9897458,Niewiarygodni_latajacy_lucznicy__W_Bohonikach.html
        www.wiadomosci.bstok.pl/?news=2198
        www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/patronaty/id/62777
        www.relacje24.pl/Tekst/Zapowiedzi/528366,1,1,Miedzynarodowe-zawody-w-lucznictwie-konnym-tatarow-polskich.html
        www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/turystyka_rekreacja/Miedzynarodowe_Zawody_w_Lucznictwie_Konnym_Tatarow_Polskich.htm?wbc_purpose=Basicnapisz_zyczenia.h
        www.infopodlaskie.pl/muzea-podlaskie/136.html
        www.tvp.pl/bialystok/patronaty/zawody-w-lucznictwie-konnym-tatarow-polskich/4829379
        gazetylokalne.pl/e/mi%E2%80%8Bedzynarodo%E2%80%8Bwe-zawody-w-lucznictwi%E2%80%8Be-konny
        www.psa.org.pl/?p=962
        forum.gazeta.pl/forum/w,52,126661946,0,Lucznictwo_Konne_w_Bohonikach_zawody_festyn_.html
        tataria.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=309%3Amidzynarodowe-zawody-w-ucznictwie-konnym-tatarow-polskich&catid=1%3Anews&Itemid=26
        www.atrakcjepodlasia.pl/kalendarz-imprez-podlasia.htm
        sokolka.pl/
        www.zabookuj.eu/www/wydarzenie/zawody-lucznictwa-konnego.html
        www.suwalki24.pl/index.php/2011070511797/Miedzynarodowe-Zawody-w-Lucznictwie-Konnym-Tatarow-Polskich.html

    • jeremy33 Zapraszamy 9 i 10 lipca do Bohonik!!!!! 06.07.11, 11:05
      www.suwalki24.pl/index.php/2011070511797/Miedzynarodowe-Zawody-w-Lucznictwie-Konnym-Tatarow-Polskich.html
      • ogabignac Re: Zapraszamy 9 i 10 lipca do Bohonik!!!!! 06.07.11, 11:58
        No nie wiem czy pasuje to tym spokojnym ludziom z Bohonik zeby takie imprezki na ich terenie organizowac.
        Tych kilku zapalencow organizujacych impreze nawet nie zapytalo sasiadow czy potrzebna im ta cala wrzawa i rozglos.
        Ci ludzie to Polacy, z polskim obywatelstwem a w co wierza i do jakiej swiatyni chodza to ich sprawa.
        Bylem tam w ubieglym roku w tej ich slynnej knajpie tatarskiej i jakiez bylo moje rozczarowanie gdy okazalo sie ze glowna bohaterka - pani Dzaneta nie jest wcale z tego srodowiska tylko wzenila sie gdy jeden z miejscowych sluzyl w wojsku w zupenie innej czesci Polski.
        W restauracji swoisty skansen nazbieranych i przywiezionych gdzies z Azji niby-tatarskich elementow odziezy i uzbrojenia i juz mocno polityczny akcent(podobno) AK-owskiej historii miejscowej ludnosci.
        Pilnujcie sie tam przynajmniej nie robic ludziom przykrosci zadawaniem glupich pytan.
    • morfeusz_1 Re: Łucznictwo Konne w Bohonikach/zawody/festyn/ 06.07.11, 23:44

      dżeremi pozwól że podbiję wątek

      bialystok.gazeta.pl/bialystok/1,35235,9897458,Niewiarygodni_latajacy_lucznicy__W_Bohonikach.html
      • jeremy33 Re: Łucznictwo Konne w Bohonikach/zawody/festyn/ 07.07.11, 21:22
        wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/turystyka_rekreacja/Miedzynarodowe_Zawody_w_Lucznictwie_Konnym_Tatarow_Polskich.htm
Inne wątki na temat:
Pełna wersja