Dodaj do ulubionych

Właściciele wycieńczonych psów przed sądem

26.07.11, 08:10
Takich patafianów trzymających psy, koty i inne zwierzęta bez należytej opieki i karmienia jest niestety sporo. Karą powinna być eutanazja takich śmierdzieli czyli trwała eliminacja ze społeczeństwa.
Obserwuj wątek
  • wlodek21 Właściciele wycieńczonych psów przed sądem 26.07.11, 08:17
   Niestety, w Polsce system opieki na zwierzętami (czyli przede wszystkim obrony zwierząt przed głupotą i okrucieństwem ludzi) jest mocno nieskuteczny. Opisany przykład okrutnego traktowania zwierząt i ogromnych kłopotów ludzi wykazujących więcej empatii, pragnących pomóc zwierzętom to niestety tylko jedno z wielu takich zdarzeń. Miejmy nadzieję, że przynajmniej tym razem wszystko skończy się dobrze dla zwierząt, a prymitywni właściciele i urzędnicy zostaną ukarani. Pewnie zaraz pojawią się wpisy, że po co to całe pełne hipokryzji zamieszanie, przecież w rzeźniach to jest dopiero horror. Oczywiście, uratowanie tych psów i ukaranie odpowiedzialnych za ich cierpienie ludzi raczej nie zmniejszy gehenny zwierząt rzeźnych, futerkowych i laboratoryjnych, ale im też nie zaszkodzi. A dwie istoty będą miały lepsze życie i śmierć. Poza tym trzeba oczywiście walczyć o poprawę losu zwierząt z wymienionych grup "zwierząt użytkowych" (na likwidację rzeźni, ferm zwierząt futerkowych i doświadczeń na zwierzętach raczej się na razie niestety nie zanosi). Ponadto - zwiększenie wrażliwości na los jednej grupy zwierząt (psy) może być pomocne w rozwijaniu wrażliwości na los wszystkich zwierząt.
  • mariuszet Właściciele wycieńczonych psów przed sądem 26.07.11, 10:54
   W Polsce znieczulica wobec zwierząt ich cierpienia i znęcania się nad nimi jest powszechna. Szczególnie na wsi jest to powszechne, gdzie psy są trzymane na krótkich łańcuchach, a kotom dawane jest raz dziennie mleko. Jest wielu ludzi kochających zwierzęta, ale nie znajdują zrozumienia wśród urzędników i często sąsiadów. Ja ludzi znęcających się na zwierzętami zwyczajnie bałbym się. W sprzyjających okolicznościach to samo mogą zrobić ludziom.
   • p.o.l.l Re: Właściciele wycieńczonych psów przed sądem 26.07.11, 14:28
    Bałbyś się? Nad Tobą taki oskarchen pisze nawołując do wybijania szyb, zębów, więc słaby to obrońca istot. Najważniejsze jest rozkręcenie wielkiego halo przez media, niestety prawo rynku i dużych poborów. Nie znam chyba tych ludzi, chociaż wiem gdzie jest ta ulica, czy są tam okazałe wille. Według mnie są tam domy jednorodzinne, niektóre wybudowane za Gierka i odnowione, znaczy odmalowane i jakoś ogarnięte, a niektóre, to mniejszosć w latach późniejszych. Mieszkają tam też ludzie, którzy borykają się z codziennoscią, która jest udręką, bo nie wiedzą czy kupić chleb, może masło, bo jest jeszcze pół czerstwiejszego. Wolałbym aby urzędnicy tak biegali za ludźmi, jak za psami. Co się tyczy krótkich łańcuchów, na długim duży pies skręci sobie kręgosłup, a pies którego posiadam bez łańcucha wydostanie się z różnych kojców. Nocą biega luzem, niestety w dzień jest uczepiony, bo nie mam zamiaru włóczyć się po sądach jak kuku zrobi wam obrońcy od siedmiu boleści.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka