Dodaj do ulubionych

Czy są 4-latki,które dostały się do przedszkola?

15.04.12, 17:29
Witam!Moje dziecko nie dostało się do żadnego z 3 przedszkoli.Tak bywa choć miałam wrócić do pracy a teraz nic z tego.Wściekłam się jednak z innego powodu.Pytając w dwóch przedszkolach okazało się,że jako rocznikowy 4-latek nie miało nawet szans bo przedszkolom nie opłaca się przyjmować dzieci z tego rocznika,z tego względu podanie było odrzucane.Czyli to tak jakbym tego podania nawet nie złożyła.Nie mamy nawet żadnych szans na liście rezerwowej.Pytam jakim prawem odmawia się mojemu dziecku pójścia do przedszkola z tego względu że nie poszło jako 3 latek.Za rok pozostaje już tylko szkoła.Podpowiedzcie gdzie mogę napisać skargę bo jestem strasznie wściekła...
Obserwuj wątek
  • agas-30 Re: Czy są 4-latki,które dostały się do przedszko 16.04.12, 13:26
   moja 3 latka też się nie dostała do rzadnego z 3 przedszkoli ale u mnie tłumaczyli "zaklinowaniem sie " grup bo niby w tam tym roku wzieli więcej dzieci i rodzice w tym mieli pozabierać do szkoły a że teraz nie muszą to i miejsc na nowe dzieciaki nie ma. :(
   jesteśmy na liscie rezerwowej i czekamy.
  • bunkowa Re: Czy są 4-latki,które dostały się do przedszko 17.04.12, 20:25
   Ja składałam papiery właśnie dla czterolatki. Zanim złożyłam pytałam w dziesięciu przedszkolach o miejsca dla czterolatków. Wszędzie słyszałam, że właśnie dla takich nie ma bo do grup czterolatków pójdą wcześniejsze trzylatki. Mało kto się wykruszył, zwolnił więc miejsc nie ma. Zgłaszające się 5 i 6 latki przyjąć muszą a mają problem bo poprzednie takie własnie grupy też w większości zostały (pamiętam, że dyrektorka jednego z przedszkoli podawała że z 54 dzieci do szkoły poszło 14 czy 16, reszta została - skoro nie mają obowiązku iść do szkoły, to nie poszły).
   Córka się dostała ale to było miejsce wybłagane, wychodzone (punkty za rodziców pracujących) w innym przypadku pewnie nie miałaby żadnych szans.
   • malunis Re: Czy są 4-latki,które dostały się do przedszko 18.04.12, 05:30
    Moje 3-letnie dziecko nie zostało przyjęte do przedszkola w Białymstoku pomimo tego, że oboje z mężem pracujemy. Prywatne przedszkola (te do których dzwoniłam) mają komplet na 2 lata. Nasze zarobki z mężem ledwo wystarczyłyby na to prywatne przedszkole jednak i tak nie ma w nich miejsca (w tych które wybrałam). Co dalej? Nie wiem. W przyszłym roku też pewnie nie dostanie się do przedszkola bo będzie już 4-latkiem. Paranoja.
    • mama_amelii Re: Czy są 4-latki,które dostały się do przedszko 18.04.12, 08:55
     Wszędzie gdzie zaglądam do szkół jest sporo miejsc w zerówkach.NAWET PO 68.Większość rodziców dzieci z 2006 r zostawiła dzieci w przedszkolach ze względu na opłaty za świetlicę.
     Mi to odpowiada,bo moje dziecko bez problemu dostało się poza rejon do szkoły.
     Młodsza córka w zeszłym roku została zapisana do prywatnego przedszkola właśnie na 2013 rok:)Ma zagwarantowane miejsce,więc jestem spokojna.
     Współczuję rodzicom,którzy muszą pracować,a nie mają co zrobić z dzieckiem.W przyszłym roku sytuacja będzie podobna.Dopiero jak rocznik 2008 pójdzie do szkoły wtedy zrobi miejsca 3 latkom.
     No chyba,ze znowu zaszaleją Ci z Ratujmy maluchy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka