Dodaj do ulubionych

Trzy piętra i parking na dachu. Budowa Galerii ...

20.04.12, 13:33
brakuje tesco 24h:) a na dachu zrobilbym zielonych dach i teren spacerowy zamiast parkingu (parking pod chmurką=bez sensu:)?

A gdzie stadion w Białymstoku co miał być rezerwowy dla oldboyów na EURO 2012:)? który w przeciwieństwie do np. Stadionu Narodowego w Warszawie nie będzie wielofunkcyjny (brak ruchomego dachu, przykrywanej murawy czyli brak możliwości organizacji całorocznych koncertów spotkań targów wystaw itp.) będzie powodować gigantyczne straty ?

Kuryłowicz przegrał przetarg na projekt Stadionu Narodowego w Warszawie na Euro 2012 podobno ze wzgledu na brak doświadczenia - swój pierwszy stadion zaprojektuje w Białymstoku kolejny eksperyment na czyjś koszt ?

Np. W Portugalii np. stadiony po Euro były tak deficytowe że trzeba je było przebudowywać zmniejszać itp.

Co do Euro 2012, podobnie jak np. w Niemczech i wszędzie na świecie pozostają tylko długi (taki socrealistyczny pomysl a la Gierek bis) - szacuje się ze caly zysk włączając sklepy, hotele, itp. wyniósł 500 mln euro, a wydatki 10 x tyle. Kibice stanowili zaledwie 0.01% turystów rocznie. Polecam tekst: Dziesięć mitów Euro 2012

„Tylko w takim bananowym kraju jak Polska jest możliwe ograbienie klubu z całego majątku przy aplauzie kibiców”

Skoro za plac zaplacono POnad 60 mln zł, Jagiellonia za 4 x wiekszy plac obok POwinna zapłacić co najmniej 4 x 60 mln zl = 240 mln zł czyli przekręcono miasto i POdatników na POnad 200 mln zł!

Eksmitowani nielegalnie kupcy co miesiąc płacili miastu 47 000 zł opłat, = 564 000 zł rocznie = 55 mln zł za 99 lat. PO co więc miasto POzbyło się placu wystawiając go na przetarg i dało go jednej osobie sPOza miasta w dzierżawę na 99 lat za niemal taka sama kwotę?

przez 3 lata miasto straciło na pustym placu na Jurowieckiej tylko z braku opłat od kupców już prawie 2 mln złotych (36 miesięcy x 47 000 zł comiesięcznych opłat od kupców) a mogli handlować dalej do czasu prawomocnego i ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy bo kolejne PO=ł roku plac będzie stał pusty

te 2 mln powinni zapłacić pomysłodawcy sprzecznej z prawem eksmisji z własnej kieszeni by wyrównać straty w budżecie miasta
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka