Dodaj do ulubionych

Prawoslawni na Podlasiu to Ukraincy i Bialorusini!

11.02.06, 07:07
Prawoslawni na Podlasiu to Ukraincy i Bialorusini,
zyjacy na swojej ziemi swoich
przodkow od ponad 1000 lat,

szacowni obywatele Polski tak samo jak Polacy
mieszkajacy w Ukrainie sa szacownymi obywatelami Ukrainy,

to OCZYWISTE i PROSTE!

Obserwuj wątek
    • romanpidlaszuk Prawoslawni na Podlasiu to Ukraincy i Bialoru 11.02.06, 07:13

--------------------------------------------------------------------------------
      Prawoslawni na Podlasiu to Ukraincy i Bialorusini,
      zyjacy na swojej ziemi swoich
      przodkow od ponad 1000 lat,

szacowni obywatele Polski tak samo jak Polacy
      mieszkajacy w Ukrainie sa szacownymi obywatelami Ukrainy,

Kazdy UCZCIWY przyzna,ze to PRAWDA,to OCZYWISTE i PROSTE!

• kamilar Re: TO SA WAZNE SPRAWY ! 11.02.06, 17:57
                  To nie ja muszę mieć argumenty tylko Ty.
                  Mam takie argumenty, że znam kilku prawosławnych i większość z nich uważa się za
                  Polaków. A kiedy mowii się o nich "Rusini" to się obrażaja i mówią że sa Polakami.
                  • romanpidlaszuk "OSIAGNIECIA" JANCZARSKIEJ WIERCHUSZKI PAKP? 11.02.06, 19:52
                    To nie ja muszę mieć argumenty tylko Ty.
                    Mam takie argumenty, że znam kilku prawosławnych i większość z nich uważa się za
                    Polaków. A kiedy mowii się o nich "Rusini" to się obrażaja i mówią że sa
                    Polakami.
                    -----------------------------------------------------------
                    To juz tak JANCZARSTWO sie posunelo na Podlasiu?

POLONIZATORSKA WIERCHUSZKA PAKP za ignorowanie przykazan Ewangelii o zeslaniu
                    Ducha Swietego na Apostolow pewnie bedzie sie kiedys smarzyc w piekle ...
                • romanpidlaszuk TAKIE SA TERAZ STANDARTY W EUROPIE 11.02.06, 17:57

nie masz racji .przydomek "polski" te nie nobilitacja czy szaszczyt lecz
                  okreslenie narodowosci pozbawionej swojej administracyjnej ojczyzny-państwa.
                  dlatego byli "polscy" zydzi a sa romowie i tatarzy. Ztego tez powodu nie ma
                  polskich białorusinów,ukrainców niemców czecchów bo zawsze tuz za granica czai
                  sie jakies panstwo uzurpujace sobie prawa do ingerowania w losy
                  mniejszosci .Nie mniej bezpieczni sa lokalni szowiniosci typu znanego na tym
                  forum "R.P" usilujacy na sile przypisac np prawosławnych lub mieszkańców
                  podlasioa okreslonemu państwu. Tylko w jakim celu.?
                  ---------------------------------------------------------------

Ja mowie PRAWDE o ukrainskiej i bialoruskiej narodowosci prawoslawnych na
                  Podlasiu aby zapobiec ich WYNARODOWIENIU/POLONIZACJI,np. ktora ciagle im
                  funduje ZDRADZIECKA PAKP a kiedys fundowala PZPR jej kontynuatorki SLD,czego
                  zdaje sie ty jestes OFIARA:
                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=52&w=35443595&a=35710482
                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=52&w=35443595&a=35710721
                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=52&w=35443595&a=35711819
                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=52&w=35443595&a=35712762
                  To pewnie jest tak jak z narkomanami,to swinstwo ich niszczy a oni tego nie
                  widza i nadal je zarzywaja...

UKRAINCY i BIALORUSINI z Podlasia moga byc dobrymi obywatelami POLSKI tak samo
                  jak POLACY z UKRAINY moga byc dobrymi obywatelami UKRAINY.

Nie wiem czy ogladales CEREMONIE OTWARCIA ZIMOWEJ OLIMPIADY w TURYNIE,
                  otwierala ja scena grania na trembitach Niemcow Tyrolskich mieszkajacych w
                  tamtym terenie Wloch,w swoich strojach ludowych z kapeluszami z piurkiem,w
                  kotkich spodenkach na szelkach,ich tradycyjne tance ludowe.
                  Flage olimpijska zawiesili ludzie w owych tyrolskich kapeluszach z pioropuszem
                  jako gospodarze igrzysk,

TAKIE SA TERAZ STANDARTY W EUROPIE,otwartosc i dobrosasiedzka wspolpraca miedzy
                  narodami oraz pelne uznanie i poszanowanie praw mniejszosci narodowych do
                  swojej narodowosci,jezyka i kultury

a nie takie jakie ty tworzyles i umacniales w PRLu-mity o psubracie
                  swierczewskim czy histerie o Ukraincach-bandytach a kazdy przejaw ukrainskiego
                  PATRYJOTYZMU oszczekiwales "ukrainskim nacjonalizmem i szowinizmem",co ci
                  zreszta zostalo do dzis nieszczesniku....

• romanpidlaszuk TAKIE SA TERAZ STANDARTY W EUROPIE 11.02.06, 18:04
                      Przykro mi, muszę Cię załamać ale szanse na moje białoruski korzenie są nikłe,
                      równie dobrze moga być litewskie, jak i ukraińskie ale też w dużej mierze
                      polskie.
                      -------------------------------
                      polskie a zjakiego szczepu,czyzby polskich Piastow...?
                        • romanpidlaszuk TAKIE SA TERAZ STANDARTY W EUROPIE 11.02.06, 18:14

Ruskie, z jakiego szczepu? Czyżby rurykowiczów, albo tego Rusa? A nie sorki
                          przecież to Normanowie byli, więc zostaje tylko Rus.
                          -----------------------------------------------------------
                          Pochodzenie wiekszosci prawoslawnych na Podlasiu
                          jest UKRAINSKIE ze szczepu WOLYNSKIEGO!
                            • romanpidlaszuk TAKIE SA TERAZ STANDARTY W EUROPIE 11.02.06, 18:21
                              A teraz sobie wyimaginuj, że ten szczep w wyniku procesów państwowotwórczych
                              stał się częścia składową obecnego narodu polskiego. Tak samo, jak wcześniej
                              zrobiły to inne plemiona słowiańskie.
                              --------------------------------------------
                              To jest NIEPRAWDA,to BZDURA bez pokrycia.
                                • romanpidlaszuk MY SPIEWEAMY PO UKRAINSKU a nie po polsku! 11.02.06, 18:39
                                  A masz na to dowody?
                                  -------------------------------------------------------------
                                  Podlascy Ukraincy i Bialorusini wciaz rozmawiaja swoja gwara ukrainska i
                                  bialoruska,kultywuja swoja UKRAINSKA KULTURE,np.muzyczna-spiewaja UKRAINSKIE
                                  piosenki ludowe a nie polskie piosenki ludowe jakie mozesz sobie posluchac
                                  tutaj:
                                  www.russiandvd.com/store/product.asp?sku=40661&genreid=
                                  www.russiandvd.com/store/product.asp?sku=40653&genreid=
                                  My podlascy Ukraincy takich piosenek nie spiewamy my spiewamy piosenki podobne
                                  jak nasi rodacy na Wolyniu,jakie znajdzesz tutaj:
                                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=52&w=21261179&s=1
                                  Podobnie jest z Niemcami tyrolskimi w Wloszech,oni kultywuja swoja NIEMIECKA
                                  kulture a nie wloska I WLOSI TO ROZUMIEJA, co zauwazylismy podczas otwarcia
                                  Olimpiady Zimowej w Turynie,

TAKIE SA TERAZ STANDARTY W EUROPIE !
                                  • kamilar Re: MY SPIEWEAMY PO UKRAINSKU a nie po polsku! 11.02.06, 18:41
                                    mówisz otych, którzy nie weszli w skład narodu, a jedynie państwa polskiego. Ja
                                    z kolei mówię o drugiej grupie, która tworzy naród polski.
                                    Skoro mówisz, że śpiewacie ludowe piosenki ukraińskie to świetnie, kultura kraju
                                    dzięki temu bedzie bogatsza. I gdzie ta polonizacja?
                                    -
                                    Ulegając w drobnych sprawach w końcu traci się sens życia
                                    • romanpidlaszuk Re: MY SPIEWEAMY PO UKRAINSKU a nie po polsku! 11.02.06, 18:47
                                      mówisz otych, którzy nie weszli w skład narodu, a jedynie państwa polskiego. Ja
                                      z kolei mówię o drugiej grupie, która tworzy naród polski.
                                      Skoro mówisz, że śpiewacie ludowe piosenki ukraińskie to świetnie, kultura kraju
                                      dzięki temu bedzie bogatsza. I gdzie ta polonizacja?
                                      -----------------------------------------------------
                                      UKRAINCY i BIALORUSINI,obywatele Polski kultywujacy kulture swoich UKRAINSKICH
                                      I BIALORUSKICH PRZODKOW,rzeczywiscie wzbogacaja przez to rowniez kulture polska
                                      a POLONIZACJA jest obecna np. w PAKP

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=52&w=35443595
                                    • romanpidlaszuk Re: Skoro już pan pisze po polsku... 04.11.07, 01:57
                                      Nie standarTy, lecz standarDy panie Romanie :-)
                                      P.S. A tak w ogóle to po co pan jątrzy?

----------------------------------------

Chcial pan powiedziec, po co to naglasniac janczarsko-
                                      polonizatorska dzialalnosc wierchuszki PAKP?
                                      No coz ja pana rozumiem, chcielibyscie uprawiac bez rozglosu
                                      swoj ciemny proceder ...
                      • Gość: DB Re: takie są teraz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.06, 10:57
                        Hmm. Ja jestem prawosławnym i Polakiem. I nikt mi nie wmówi, że jestem
                        Białorusinem czy Ukraińcem bo równie dobrze mógłby mi wmawiać że jestem np.
                        Bengalczykiem czy Papuasem. Religia nie determinuje narodowości, a ktoś kto tak
                        twierdzi powinien się zastanowić co robi.
                          • romanpidlaszuk Mity Wiaczeslawa... 23.02.06, 18:12
                            ale jest pan Roman i jego mity :) on wie wszystko najlepiej bo jest podlaskim
                            ukraincem i juz.
                            ----------------------------------------------------
                            To pan tu puszcza MITY PAKP (o prawoslawnych "Polakach" o tym,ze narodowosc
                            jest niewazna a jedynie wazne jest ,ze jestesmy prawoslawni),ktore nie
                            wytrzymuja krytyki.

Ja w przeciwienstwie do pana swoje poglady jestem w stanie obronic w dyskusji.

• Gość: DB Re: Mity .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.06, 20:42
                              Panie Romanie. Narodowość, a pochodzenie to dwie różne rzeczy, które się
                              oddziela wszędzie. Pan jednak lansuje twierdzenie: prawosławny w Polsce=
                              Białorusin albo Ukrainiec. Ja zapewne też mam pochodzenie ukraińskie, litewskie
                              czy jeszcze jakieś inne, ale to znaczy tylko tyle że mam takie pochodzenie, a
                              nie że jestem Ukraińcem czy Litwinem.
                              • romanpidlaszuk Re: Mity .. 23.02.06, 21:01
                                Panie Romanie. Narodowość, a pochodzenie to dwie różne rzeczy, które się
                                oddziela wszędzie. Pan jednak lansuje twierdzenie: prawosławny w Polsce=
                                Białorusin albo Ukrainiec. Ja zapewne też mam pochodzenie ukraińskie, litewskie
                                czy jeszcze jakieś inne, ale to znaczy tylko tyle że mam takie pochodzenie, a
                                nie że jestem Ukraińcem czy Litwinem.
                                ---------------------------------------------
                                Panie DP,generalnie narodowosc powinna wynikac z pochodzenia,jezeli ktos mial
                                przodkow rozmawiajacych z DZIADA PRADZIADA gwara UKRAINSKA to powinien siebie
                                zaliczac do narodowosci UKRAINSKIEJ,nie powie mi pan ze nie mam racji.

Czy pana zdaniem Polacy z ukrainy powinni siebie zaliczac do narodowosci
                                polskiej cz do ukrainskiej a moze do...Papuasow i Bengalczykow jak pan
                                sugerowal na bialostockim forum ludnosci pochodznia ukrainskiego na Podlasiu?
                                • Gość: DB Re: Mity .. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.06, 21:12
                                  Panie Romanie. Narodowość to nie jest tylko kwestia pochodzenia. To kwestia
                                  także obywatelstwa ( choć zwykle osoba należąca do mniejszości narodowej ma
                                  dwa), kultury, znajomości języka narodowego, zwyczajów i poczucia jedności z
                                  danym narodem. Jeżli osoby o polskim rodowodzie zamieszkujące na Ukrainie chcą
                                  uważać się za Polaków czy za Ukraińców to nic mi do tego. Jeżeli uznają że
                                  bliżej im do Polski niech będą narodowści polskiej, jeśli uznają się za
                                  Ukraińców to Ukraińskiej. Jeżeli pana dziadkowie rozmawiali gwarą ukraińską i
                                  kultywuje pan ukraińskie zwyczaje to może pan się uważać za Ukraińca. Ja jednak
                                  na Podlasiu znam bardzo mało wsi gdzie mówi się gwarą ukraińską czy białoruską.
                                  Najczęściej są mieszkanki tzw. tutejsze.
                        • romanpidlaszuk Re: takie są teraz 23.02.06, 18:06

Hmm. Ja jestem prawosławnym i Polakiem. I nikt mi nie wmówi, że jestem
                          Białorusinem czy Ukraińcem bo równie dobrze mógłby mi wmawiać że jestem np.
                          Bengalczykiem czy Papuasem. Religia nie determinuje narodowości, a ktoś kto tak
                          twierdzi powinien się zastanowić co robi.
                          -------------------------------------------------------
                          Czy dobrze zrozumialem?
                          Jestes prawoslawnym i czlowiekiem NARODOWOSCI polskiej,czy tak?

Oczywiscie mozesz jezeli chodzi o narodowosci uwazac sie za Papulasa czy
                          Bengalczyka,po indoktrynacji PAKP w tej dziedzinie to bym sie nawet nie zdziwil
                          ale odpowiedz nam na jedno proste pytanie:

z jakich stron pochodzili twoi dziadkowie i pradziadkowie i w jakim jezyku
                          rozmawiali,czy byla to gwara polska jak w przypadku etnicznie polskiej ludnosci
                          mazowieckiej?

• Gość: DB Re: takie są teraz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.02.06, 20:53
                            Panie Romanie. Tak. Jestem prawosławny i jestem narodowości polskiej. Moja
                            rodzina zamieszkuje Podlasie od dawna, co najmniej od 4 pokoleń gdyż dalszej
                            historii nie sposób ustalić. Moi rodzice i dziadkowie są narodowości polskiej.
                            A dziadkowie żyli wiele lat przed wyodrębnieniem PAKP-u. Co do gwary. Języki
                            jakimi się mówi u moich dziadków na wsiach są to tzw. języki tutejsze.
                            Połączenie białoruskiego, ukraińskiego, rosyjskiego i polskiego. Jednak wszyscy
                            mówią też także po polsku. I nie wiem co tu do tego ma etniczna ludność
                            Mazowsza?
                            • romanpidlaszuk Etniczni Polacy i prawoslawni "Polacy"... 23.02.06, 21:09
                              Panie Romanie. Tak. Jestem prawosławny i jestem narodowości polskiej. Moja
                              rodzina zamieszkuje Podlasie od dawna, co najmniej od 4 pokoleń gdyż dalszej
                              historii nie sposób ustalić. Moi rodzice i dziadkowie są narodowości polskiej.
                              A dziadkowie żyli wiele lat przed wyodrębnieniem PAKP-u. Co do gwary. Języki
                              jakimi się mówi u moich dziadków na wsiach są to tzw. języki tutejsze.
                              Połączenie białoruskiego, ukraińskiego, rosyjskiego i polskiego. Jednak wszyscy
                              mówią też także po polsku. I nie wiem co tu do tego ma etniczna ludność
                              Mazowsza?
                              -----------------------------------------
                              To cie kawe co pan mowi o tzw.jezykach tutejszych-jak pan to ujal polaczeniu
                              bialoruskiego ,ukrainskiego,rosyjskiego i polskiego,PRZECIEZ naukowcy
                              jezykoznawcy WYRAZNIE rozgraniczaja wchodnioslowianskie gwary bialostoczyzny na
                              ukrainskie i bialoruskie...
                              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=52&w=21261179&a=21317880
                              Czy nie zastanawialo pana dlaczego ETNICZNI Polacy pochodzacy z Mazowsza
                              rozmawiaja na wsiach gwarami POLSKIMI a tzw. prawoslawni "Polacy" rodem z
                              ukrainskojezycznej i bialoruskojezycznej czesci Podlasia gwarami...UKRAINSKIMI
                              i BIALORUSKIMI...?
                  • romanpidlaszuk TAKIE SA TERAZ STANDARTY W EUROPIE 11.02.06, 18:03

funduje ZDRADZIECKA PAKP a kiedys fundowala PZPR i jej kontynuatorka SLD,czego

jako gospodarze igrzysk,

• romanpidlaszuk OGLADALISCIE OTWARCIE OLIMPIADY W TURYNIE? 11.02.06, 22:05

funduje ZDRADZIECKA PAKP a kiedys fundowala PZPR jej kontynuatorki SLD,czego

jako gospodarze igrzysk,

• romanpidlaszuk są już te napisy 2 jez.-MOZE BEDA JAK W TYROLU! 12.02.06, 06:28
                    --------------------------------------------------------------------------------
                    To co są już te napisy(dwujezyczne na podlasiu), czy jeszcze nie
                    ---------------------------------------------------
                    Moze wkrotce beda,jak WE WLOSKIM TYROLU!

forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=52&w=21261179&a=33947431
                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=52&w=36612265&a=36647563

• romanpidlaszuk EUROPEJSKIE STANDARTY 12.02.06, 20:32
                          Jak się Austrii zakosiło ziemie w 1918 to trzeba iść teraz na słuszne
                          kompromisy;)
                          -------------------------------------
                          To nie sa zadne kompromisy,w historii roznie bywalo w calej Europie ale od
                          kilkudziesieciu lat EUROPEJCZYCY Z ZACHODNIEJ EUROPY potrafia wyjsc poza dawne
                          zaszlosci i PO PROSTU ZYC ZGODNIE SZANUJAC SIE NAWZAJEM,
                          miejmy nadzieje,
                          ze STANDARTY EUROPEJSKIE ZADOMOWIA SIE ROWNIEZ W POLSCE I UKRAINIE.
                • kamilar Re: TO SA WAZNE SPRAWY ! 11.02.06, 17:59
                  >To nie sa drobe sprawy,coz warte jest zycie jezeli innym uda sie cie oglupic do
                  >tego stopnia,ze nie znasz nawet swojej PRAWDZIWEJ narodowosci?

A jak Ty określasz tą "prawdziwą" narodowość? Mierzysz szerokość nosza, długość
                  uszy, a może masz inne, bardziej uniwersalne metody?
                  • romanpidlaszuk Re: TO SA WAZNE SPRAWY ! 11.02.06, 18:00
                    >To nie sa drobe sprawy,coz warte jest zycie jezeli innym uda sie cie oglupic do
                    >tego stopnia,ze nie znasz nawet swojej PRAWDZIWEJ narodowosci?

A jak Ty określasz tą "prawdziwą" narodowość? Mierzysz szerokość nosza, długość
                    uszy, a może masz inne, bardziej uniwersalne metody?
                    • kamilar Re: TO SA WAZNE SPRAWY ! 11.02.06, 18:05
                      Podtawowym kryteriów jest samoświadomość i samookreślenie narodowe.
                      Zastanawiam się czy ojcec 8i dziadek Masaryka mowili jeszcze po Czesku, czy już
                      tylko po niemiecku szprechali.
                      • romanpidlaszuk Grunt,ze powrocili do swoich korzeni...! 11.02.06, 19:59
                        Podtawowym kryteriów jest samoświadomość i samookreślenie narodowe.
                        Zastanawiam się czy ojcec 8i dziadek Masaryka mowili jeszcze po Czesku, czy już
                        tylko po niemiecku szprechali.
                        --------------------------------------
                        Grunt,ze powrocili do swoich czeskich korzeni...!
                      • nekroskop88 Re: TO SA WAZNE SPRAWY ! 11.02.06, 18:13
                        Kamilar co to za pytania w ogóle? Oczywiście, że dana osoba będzie albo
                        Ukraińcem albo Białorusinem. Bo geny tych dwóch narodów są dominujące, w
                        przeciwieństwie do recesywnych genów polskich. Podstawy genetyki po prostu. :-)
                        • romanpidlaszuk TO SA WAZNE SPRAWY ! 11.02.06, 18:23
                          Kamilar co to za pytania w ogóle? Oczywiście, że dana osoba będzie albo
                          Ukraińcem albo Białorusinem. Bo geny tych dwóch narodów są dominujące, w
                          przeciwieństwie do recesywnych genów polskich. Podstawy genetyki po prostu. :-)
                          ---------------------------------------------------------
                          Domieszka genow polskich
                          w populacji prawoslawnych na Podlasiu,UKRAINCOW i BIALORUSINOW
                          raczej jest znikoma...

• romanpidlaszuk Re: TO SA WAZNE SPRAWY ! 11.02.06, 20:17
                              Recesywne geny?!Roman! Gołym okiem widac,że twoje genetyczne teorie są mniej
                              przekonywujące dla opisu wielokulturowości Podlasia niz teoria odruchów
                              warunkowych Pawłowa. Z całym szacunkiem nie uważam, aby życie społeczne
                              sprowadzało sie jedynie do tresury.
                              ------------------------------------------
                              1.ILOSC GENOW a nie recesywne geny,umiesz czytac ze zrozumieniem?

2.To nie ja rzucilem ten kretynski aspekt "genetyki" w tym watku wiec nie
                              przypisuj mi tu rzadnych teorii na ten temat!

3.Z tym Pawlowem i tresura to tez sieknales jak lysy grzywka o beton...
                                • romanpidlaszuk Re: TO SA WAZNE SPRAWY ! 11.02.06, 20:50
                                  Roman! "Nie nerwujsa". Ale to ty zacząleś liczyć te polskie geny, ponoć
                                  malejące. A teoria Pawłowa. co by nie powiedzieć (niestety) lepiej tłumaczy
                                  dlaczego Ci, którzy Twoim zdaniem sa Ukraińcami uważają się za Polaków.
                                  -------------------------------------------------
                                  1.Stary nie mieszajmy genetyki i fizjologii do sprawy podlskich Ukraincow bo
                                  wszystkie wroble na dachu sie beda z na smiac

2.Prawoslawne malzenstwa mieszane byly i sa ZDECYDOWANA MNIEJSZOSCIA ogolnej
                                  liczby malzenstw prawoslawnych stad mniej tam "polskich genow",TO CHYBA
                                  LOGICZNE?
                                  • Gość: mimochodem Re: TO SA WAZNE SPRAWY ! IP: *.bsk.vectranet.pl / *.bsk.vectranet.pl 11.02.06, 21:06
                                    > 2.Prawoslawne malzenstwa mieszane byly i sa ZDECYDOWANA MNIEJSZOSCIA ogolnej
                                    > liczby malzenstw prawoslawnych stad mniej tam "polskich genow",TO CHYBA
                                    > LOGICZNE?
                                    Tak jest!! (i moje ruki po szwam).
                                    Tylko pomyśl LOGICZNIE dlaczego tych małzeństw wyłącznie parwosławnych jest o
                                    wiele mniej niz było 100 , 200 lat temu?
                                    I tylko bezsilnym żalem tłumaczę, że TY wywołujesz te wszystkie mocarstwowe
                                    wątki, jeśli wiesz (ja też z powodu po części rusińskich korzeni ubolewam) że
                                    procesy asymilacyjne są nieuchronne.
                                    • romanpidlaszuk WYNARODOWIENIE NADAL NIEUCHRONNE? 11.02.06, 22:04
                                      > 2.Prawoslawne malzenstwa mieszane byly i sa ZDECYDOWANA MNIEJSZOSCIA ogolnej
                                      > liczby malzenstw prawoslawnych stad mniej tam "polskich genow",TO CHYBA
                                      > LOGICZNE?
                                      Tak jest!! (i moje ruki po szwam).
                                      Tylko pomyśl LOGICZNIE dlaczego tych małzeństw wyłącznie parwosławnych jest o
                                      wiele mniej niz było 100 , 200 lat temu?
                                      I tylko bezsilnym żalem tłumaczę, że TY wywołujesz te wszystkie mocarstwowe
                                      wątki, jeśli wiesz (ja też z powodu po części rusińskich korzeni ubolewam) że
                                      procesy asymilacyjne są nieuchronne.
                                      --------------------------------------------
                                      mocarstwowe watki,a ktore to,jakiego mocarstwa?

czy asymilowanie Niemcow Tyrolskich we Wloszech jest tez nieuchronne?
                                      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=52&w=36612265&a=36634962

Czy asymilacja polakow w Ukrainie tez jest nieuchronna?
                                      • Gość: mimochodem Re: WYNARODOWIENIE NADAL NIEUCHRONNE? IP: *.bsk.vectranet.pl / *.bsk.vectranet.pl 11.02.06, 22:55
                                        Dokładnie!! W kręgu kultury ogólnie mówiąc chrześcijańskiej: greckiej ,
                                        biznatyjskiej, rzymskiej etc( ale szerzej judeoeuropejskiej - przepraszam za
                                        taką zbitkę ) takie procesy zdają się być nieuchronne!! Dla jasności te
                                        procesy nie obejmą - moim zdaniem - kilku innych kultur afroazjatyckich.
                                        (Globalizm ma swoje granice, ale Niemcy tyrolscy jak tez Polacy na Ukrainie to
                                        jednak nie Arabowie czy Chińczycy) .
                                        Ta pesymistyczna konstatacja nie oznacza,że nastanie zestandaryzowany jedyny
                                        model "białego człowieka" według jednolitego unijnego wzorca. Różnić się
                                        będziemy (i chwała Bogu ) innym poziomem czucia wlasnej "duszy" (odrębnej
                                        tożsamości), ale nie na tyle aby wierzyć, że mniejszość jest w stanie dominować
                                        nad wiekszością.
                                        • romanpidlaszuk Re: WYNARODOWIENIE NADAL NIEUCHRONNE? 12.02.06, 06:01
                                          Dokładnie!! W kręgu kultury ogólnie mówiąc chrześcijańskiej: greckiej ,
                                          biznatyjskiej, rzymskiej etc( ale szerzej judeoeuropejskiej - przepraszam za
                                          taką zbitkę ) takie procesy zdają się być nieuchronne!! Dla jasności te
                                          procesy nie obejmą - moim zdaniem - kilku innych kultur afroazjatyckich.
                                          (Globalizm ma swoje granice, ale Niemcy tyrolscy jak tez Polacy na Ukrainie to
                                          jednak nie Arabowie czy Chińczycy) .
                                          Ta pesymistyczna konstatacja nie oznacza,że nastanie zestandaryzowany jedyny
                                          model "białego człowieka" według jednolitego unijnego wzorca. Różnić się
                                          będziemy (i chwała Bogu ) innym poziomem czucia wlasnej "duszy" (odrębnej
                                          tożsamości), ale nie na tyle aby wierzyć, że mniejszość jest w stanie dominować
                                          nad wiekszością
                                          mam nadziej ze nie masz racji i polskim Ukraincom,ukrainskim Polakom,wloskim
                                          Niemcom i innym UDA SIE UNIKNAC WYNARODOWIENIA !
                            • romanpidlaszuk Re: TO SA WAZNE SPRAWY ! 13.02.06, 19:03
                              Recesywne geny?!Roman! Gołym okiem widac,że twoje genetyczne teorie są mniej
                              przekonywujące dla opisu wielokulturowości Podlasia niz teoria odruchów
                              warunkowych Pawłowa. Z całym szacunkiem nie uważam, aby życie społeczne
                              sprowadzało sie jedynie do tresury.

----------------------
                              uffffffffff,dobrze ze sie skonczyl ten wyklad o "genetyce";)
                      • romanpidlaszuk TO SA WAZNE SPRAWY ! 11.02.06, 18:19
                        A co z mieszanymi rodzinami?
                        Jak bedziesz za kogoś decydował kim jest. Rzucisz monetą??
                        ---------------------------------------------------------
                        Prawoslawne rodziny mieszane na Podlasiu sa ZDECYDOWANA MNIEJSZOSCIA wszystkich
                        rodzin prawoslawnych,
                        w pierszej kolejnosci nalezy zadbac o prawa ukrainskiej i bialoruskiej
                        ZDECYDOWANEJ WIEKSZOSCI PRAWOSLAWNYCH NA PODLASIU,np. do nabozenstw w jezykach
                        ojczystych ukrainskim i bialoruskim w podlaskich cerkwiach,do nauczania religii
                        prawoslawnej w jezykach ojczystych ukrainskim i bialoruskim,nie uwazasz?
                        • kamilar Re: TO SA WAZNE SPRAWY ! 11.02.06, 18:22
                          > ZDECYDOWANEJ WIEKSZOSCI PRAWOSLAWNYCH NA PODLASIU,np. do nabozenstw w jezykach
                          > ojczystych ukrainskim i bialoruskim w podlaskich cerkwiach,do nauczania religii

Owszem należy. Ale tylko w wypadku, gdy dzieci i ich rodzice wyrażą taką chęć i
                          wolę inaczej będzie to rusinizacja (żeby nie powiedzieć rusyfikacja) Polaków.
                          • romanpidlaszuk TO SA WAZNE SPRAWY ! 11.02.06, 18:44
                            > ZDECYDOWANEJ WIEKSZOSCI PRAWOSLAWNYCH NA PODLASIU,np. do nabozenstw w jezykach
                            > ojczystych ukrainskim i bialoruskim w podlaskich cerkwiach,do nauczania
                            religii

Owszem należy. Ale tylko w wypadku, gdy dzieci i ich rodzice wyrażą taką chęć i
                            wolę inaczej będzie to rusinizacja (żeby nie powiedzieć rusyfikacja) Polaków.
                            Oczywiscie,ze kultytowanie jezyka,kultury i religii przodkow powinno byc
                            dobrowolne tak jak nie moze byc PRESJII WYNARADAWIANIA/POLONIZACJI JAK TO BYLO
                            w PRLu!
                      • romanpidlaszuk Prawoslawne rodziny mieszane to mniejszosc! 11.02.06, 20:03
                        A co z mieszanymi rodzinami?
                        Jak bedziesz za kogoś decydował kim jest. Rzucisz monetą??
                        ---------------------------------------
                        Prawoslawne rodziny mieszane to SLADOWA mniejszosc,rozwiazmy najpierw problemy
                        UKRAINSKIEJ I BIALORUSKIEJ WIEKSZOSCI PRAWOSLAWNYCH NA PODLASIU,STWORZMY IM
                        ZYCIE RLIGIJNE W ICH JEZYKACH OJCZYSTYCH>UKRAINSKIM I BIALORUSKIM!
                      • romanpidlaszuk Re: to są ważne sprawy 23.02.06, 21:19
                        Przodków? To pojęcie bardzo szerokie. Przodkowie nasi od Warty po Wołgę jeszcze
                        w XII wieku mówili jednym językiem. I ciężko mówić o narodowości w takim razie.
                        ----------------------------------
                        Porobowal pan juz na tej podstawie przekonac ETNICZNYCH Polakow ,zeby przestali
                        zaloczac siebie do narodowosci polskiej i usuneli ze swoich kosciolow swoj
                        OJCZYSTY j.polski?

Nie,to dlaczego ten KIT wciska pan podlaskim prawoslawnym Ukraincom ?
                        • Gość: DB Re: to są ważne sprawy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.06, 17:54
                          Nie rozumiem jak się ma pana odpowiedź do mojego posta. To co pan napisał to
                          odnosi się do kwestii języka w Kościele Rzymskokatolickim gdzie oprócz
                          polskiego dalej są sprawowane msze łacińskie. Osobiście uważam że w Polskiej
                          Cerkwii też powinien być wybór między pseudo scs, który w zależnośći od parafii
                          bardziej przypomina białoruski, ukraiński lub rosyjski, a polskim.
                          • romanpidlaszuk Re: to są ważne sprawy 26.02.06, 07:30
                            Nie rozumiem jak się ma pana odpowiedź do mojego posta. To co pan napisał to
                            odnosi się do kwestii języka w Kościele Rzymskokatolickim gdzie oprócz
                            polskiego dalej są sprawowane msze łacińskie
                            --------------------------------
                            Ja cos patrze ,ze pan wszystko opacznie rozumie...
                            • Gość: iza Re: to są ważne sprawy IP: *.nyc.res.rr.com 07.01.09, 22:24
                              Roman Podliszuk, do jasnej ..... kim ty jestes, ze wszystkich tu na
                              tym forum oceniasz i uwazasz, ze najlepiej sie znasz na temacie. Tez
                              jestem prawoslawna i nie rozumiem skad pojecie, ze jak ktos jest
                              prawoslawny, to jest ruski. Mieszkam w Stanach i tu prawoslawny jest
                              uwazany za chrzescijanina, a nie ruskiego. Poza tym prawoslani, to
                              tez Grecy, Rumuni, Amerykanie. Czy oni tez sa Ruskimi? Chyba to pan
                              cos tu opatrznie rozumie. I straszny z pana zascianek, ktory nic
                              poza Podlasiem nie widzial, no i moze Rosja. Mieszkalam kiedys w
                              Bialymstoku i nikt w domu nie rozmawial w jezyku rosyjskim. I co
                              szczeka panu opadla?
                              • romanpidlaszuk.1 Skad pochodza dziadkowie i po jakiemu rozmawiaja? 06.03.09, 05:24
                                Roman Podliszuk, do jasnej ..... kim ty jestes, ze wszystkich tu na
                                tym forum oceniasz i uwazasz, ze najlepiej sie znasz na temacie. Tez
                                jestem prawoslawna i nie rozumiem skad pojecie, ze jak ktos jest
                                prawoslawny, to jest ruski. Mieszkam w Stanach i tu prawoslawny jest
                                uwazany za chrzescijanina, a nie ruskiego. Poza tym prawoslani, to
                                tez Grecy, Rumuni, Amerykanie. Czy oni tez sa Ruskimi? Chyba to pan
                                cos tu opatrznie rozumie. I straszny z pana zascianek, ktory nic
                                poza Podlasiem nie widzial, no i moze Rosja. Mieszkalam kiedys w
                                Bialymstoku i nikt w domu nie rozmawial w jezyku rosyjskim. I co
                                szczeka panu opadla?

-------------------------

Mozemy pogadac, nie ma sprawy.
                                Skad pochodza twoi dziadkowie i pradziadkowie oraz w jakim jezyku
                                rozmawiaja/li?

Ja pochodze spod Hajnowki, gdzie rdzenni mieszkancy z dziada
                                pradziada rozmawiaja dialektem ukrainskim, o ktorym wiecej tutaj:
                                forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=40728
                              • romanpidlaszuk.1 Re: to są ważne sprawy 11.03.09, 06:56
                                '...Mieszkam w Stanach i tu prawoslawny jest
                                uwazany za chrzescijanina..."

-----------------------

1. A w Polsce za kogo, za buddyste?

2. Czy w USA mamy jakis odpowiednik PAKP, czy tez kazda grupa
                                etniczna ma swoja Cerkiew Prawoslawna, w ktorych odprawia sie w
                                jezyku narodowym wiernych i przy ktory pielenowana jest tradycja,
                                oswiata, kultura wiernych.

Dlaczego w Polsce nie jest tak jak w USA tylko istnieje tu tzw.
                                PAKP, unifikujacy i wynaradawiajacy wszystkie narody prawoslawne w
                                Polsce?
                          • romanpidlaszuk Re: to są ważne sprawy 26.02.06, 07:31
                            Osobiście uważam że w Polskiej
                            Cerkwii też powinien być wybór między pseudo scs, który w zależnośći od parafii
                            bardziej przypomina białoruski, ukraiński lub rosyjski, a polskim.
                            ----------------------------------
                            Widac,ze sie pan zna na omawianym temacie jak kura na pieprzu...
                • romanpidlaszuk Maja -corka stalina? 22.02.06, 05:42
                  Skoro tak jest, ze prawoslawni uwazaja sie albo za Ukraincow albo za
                  Bialorusinow wiec niech Ukraincy przesiedla sie na Ukraine a Bialorusini na
                  Bialorus. Moja kolezanka uznaje siebie za prawoslawna Polke wiec ona
                  powinna zostac w Polsce.

------------------------------------------------
                  Ales ty madra,masz to moze po tacie wissarionowiczu?
      • romanpidlaszuk Prawoslawni na Podlasiu to Ukraincy i Bialorusini 11.02.06, 17:02
        No to można powiedzieć, że Białorusini wyprzedzili własne państwo o całe 10
        wieków !

Czarni prawosławni w Afryce to też Białorusini i Ukraińcy ?
        ------------------------------------------------------------------

czy to sa twoje jedyne argumenty na poparcie KOSLAWEJ teorii o
        prawoslawnych "Polakach"?

• petro_sawczenko Re: Prawoslawni na Podlasiu to Ukraincy i Bialoru 11.02.06, 18:10
      Moi przodkowie wyznania mojżeszowego pochodzący z Ukrainy też byli Ukraińcami i
      ja tez sie czuję Ukraińcem ponieważ moi przodkowie rozmawiali gwara ukraińską.
      Myślę, że podobnie było na Podlasiu i nie tylko prawosławni ale i wyznawcy
      judaizmu, katolicyzmu czy islamu w Hajnówce, czy Dubiczach Cerkiewnych są
      Ukraińcami. My Ukraińcy wyznania mojżeszowego mamy podobne problemy jak wy
      Ukraińcy Podlasia. Wam wprowadzają język polski do Cerkwi a nam język hebrajski
      do Synagog. Na Podlasiu jest polonizacja a w Izraelu judeizacja Ukraińców.
        • petro_sawczenko Re: Prawoslawni na Podlasiu to Ukraincy i Bialoru 11.02.06, 18:22
          Wiemy już że PAKP polonizuje Ukraińców na Podlasiu. Czy Kościół katolicki tez
          polonizuje Ukraińców. W jakim języku są msze polskim czy ukraińskim. A jak
          wygląda sytuacja ukraińskich Tatarów. Czy mufti Miśkiewicz też obrał kurs
          polonizacyjny. Niecierpliwie czekam na odpowiedź na te aplące kwestie.
          Pozdrawiam wszystkich Ukraińców z Zacurzoni. Jak to mówią moi przyjaciele ze
          Lwowa, Do Riasziwa i Łubłyna samostijna Ukrajina.

• kamilar Re: Prawoslawni na Podlasiu to Ukraincy i Bialoru 11.02.06, 18:25
            > Pozdrawiam wszystkich Ukraińców z Zacurzoni. Jak to mówią moi przyjaciele ze
            > Lwowa, Do Riasziwa i Łubłyna samostijna Ukrajina

Dlaczego takie teksty mają prawo się pojawiać i uważasz, że są fajne. A jeżeli
            ja napisałbym Polska od Odry do Dniestru albo Zbrucza, w kazdym razie ze
            Stanisławowem to zostałbym okrzykniety polskim szowisnistą? Czy do was stosuje
            się inne kryteria?
            • petro_sawczenko Re: Prawoslawni na Podlasiu to Ukraincy i Bialoru 11.02.06, 18:28
              kamilar napisał:

> > Pozdrawiam wszystkich Ukraińców z Zacurzoni. Jak to mówią moi przyjaciele
              > ze
              > > Lwowa, Do Riasziwa i Łubłyna samostijna Ukrajina
              >
              > Dlaczego takie teksty mają prawo się pojawiać i uważasz, że są fajne. A jeżeli
              > ja napisałbym Polska od Odry do Dniestru albo Zbrucza, w kazdym razie ze
              > Stanisławowem to zostałbym okrzykniety polskim szowisnistą? Czy do was
              stosuje
              > się inne kryteria?
              To tylko żart. Ja się nie obrażam na kresy i polski Lwów. Natomiast prawda jest
              że tereny wschodniej Polski to etniczne tereny ukraińskie obecnie w wiekszości
              spolonizowane z wyjątkiem ukraińskomownego północnego Podlasia.
              • kamilar Re: Prawoslawni na Podlasiu to Ukraincy i Bialoru 11.02.06, 18:32
                W jednym podziwiam Polaków, okazuje się, że etnicznie zaczynali z mniejszego
                pułapu niż Andora a tu zobacznie spolonizowali taki kawał ziemi. Podlasie
                Lubelszczyzne, jeszcze Śląsk, Warmię, Pomorzę. Kurde gdyby Węgrzy byli tak
                skuteczni to Bratysława nadal byłaby Preszburgiem
                • romanpidlaszuk Prawoslawni na Podlasiu to Ukraincy i Bialoru 11.02.06, 19:21
                  W jednym podziwiam Polaków, okazuje się, że etnicznie zaczynali z mniejszego
                  pułapu niż Andora a tu zobacznie spolonizowali taki kawał ziemi. Podlasie
                  Lubelszczyzne, jeszcze Śląsk, Warmię, Pomorzę. Kurde gdyby Węgrzy byli tak
                  skuteczni to Bratysława nadal byłaby Preszburgiem
                  Czasy wynaradawiania innych narodow juz sie koncza,
                  nstal czas PRAWDY i UCZCIWEGO wspolzycia miedzy narodami!
            • romanpidlaszuk TOZ TO MOSKIEWSKA PROWKACJA.... 11.02.06, 18:57
              > Pozdrawiam wszystkich Ukraińców z Zacurzoni. Jak to mówią moi przyjaciele ze
              > Lwowa, Do Riasziwa i Łubłyna samostijna Ukrajina

Dlaczego takie teksty mają prawo się pojawiać i uważasz, że są fajne. A jeżeli
              ja napisałbym Polska od Odry do Dniestru albo Zbrucza, w kazdym razie ze
              Stanisławowem to zostałbym okrzykniety polskim szowisnistą? Czy do was stosuje
              się inne kryteria?
              ------------------------------------------------------------
              TOZ TO MOSKIEWSKA PROWKACJA....majaca na celu SKLOCIC Polakow i Ukraincow w
              Polsce, w Ukrainie moskiewscy prowokatorzy strasza Ukraincow Polska od morza
              do morza,na razie oni tylko tyle moga i tylko tyle dalej beda mogli
              DOPOKI MY UKRAINCY i POLACY BEDZIEMY ZYC W ZGODZIE

i oni dobrze o tym wiedza dlatego ich tak w piety tlucze...
              • Gość: twerskoj Re: TOZ TO MOSKIEWSKA PROWKACJA.... IP: *.chello.pl 15.02.06, 23:55
                jasne jak slonce,za ruskie srebrniki niekt,orym wciaz chodzi po glowie
                perejeslaw,zapomnieli jak pod nahajami pedzono wolnych ukraincow na smierc za
                moskiewskiego cara juz w polowie xviiiw.na kaukaz nad terek,gdzie do dzis nie
                moga wyrznac wolnych czerkiesow,czeczencow,ingoszow.na tej zasadzie,poprzez
                tworzenie ukrainskich posielenii na podolu,pokuciu,wolyniu,chelmszczyznie
                odbywala sie ekspansja ukrainskiej czerni na ziemie litwy/bo to glownie
                wkslit./,wolni i swiadomi swej wartosci kozacy uciekali calymi koszami nad
                dunaj,do ottomanow,przez chinska granice-het wid moskala.aktywizacja niektorych
                prowidnykiw tej dyskusji,pancerna odpornosc na spokojne wywody wyraznie wskazuje
                na obce zrodla inspiracji.w interesie osobistego bezpieczenstwa uczestnikow i w
                interesie zainteresowanych spolecznosci rozsadnym by bylo zakonczyc ta zenujaca
                i bezsensowna karczemna drake.
            • petro_sawczenko Re: Prawoslawni na Podlasiu to Ukraincy i Bialoru 11.02.06, 18:31
              kamilar napisał:

> A jak Kościół katolicki może polonizować Ukraińców, przecież zgodnie z
              teoriami
              > romana podziały narodowe pokrywają sie z podziałami religijnymi.
              > P.S. Czy Kościół katolicki we Francji sfrancuszcza muzułmanów francuskih:)
              No to ja sie z Romanem nie zgodzę. Liczy sie język ojczysty dlatego
              ukrainomowna ludność katolicka podobnie jak ukrainomowna ludność prawosławna,
              muzułmańska czy wyznania mojżeszowego należy do narodu ukraińskiego. Stąd moje
              pytanie o polonizację Ukraińców Podlasia przez kościół.
              • kamilar Re: Prawoslawni na Podlasiu to Ukraincy i Bialoru 11.02.06, 18:34
                Dla Romana liczy się i język ojczysty (co jeżeli ojciec mówił dwoma językami nie
                wiemy) oraz wyznanie. W ten sposób maksymalnie rozszerza zakres występowania
                pierwiasta ruskiego na terenie państwa polskiego. Jak mawiali Litwini 100 lat
                temu od Żmudzi do Białegostoku mieszkają sami Litwini, tylko że zrusiali lub
                spolonizowani
            • romanpidlaszuk Prawoslawni na Podlasiu to Ukraincy i Bialoru 11.02.06, 19:25
              A jak Kościół katolicki może polonizować Ukraińców, przecież zgodnie z teoriami
              romana podziały narodowe pokrywają sie z podziałami religijnymi.
              P.S. Czy Kościół katolicki we Francji sfrancuszcza muzułmanów francuskih:)
              ----------------------------------------------------

Ja na ten temat wypowiedzialem sie tutaj:
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=52&w=36612265&a=36638568
              P.S.
              Nie mieszaj juz do naszych srodkowoeuropejskich nieszczesc muzulmanow
              pochodzenia arabskiego z Francji...
          • romanpidlaszuk TAKA PRAWDA... 11.02.06, 19:13
            Wiemy już że PAKP polonizuje Ukraińców na Podlasiu. Czy Kościół katolicki tez
            polonizuje Ukraińców. W jakim języku są msze polskim czy ukraińskim. A jak
            wygląda sytuacja ukraińskich Tatarów. Czy mufti Miśkiewicz też obrał kurs
            polonizacyjny. Niecierpliwie czekam na odpowiedź na te aplące kwestie.
            Pozdrawiam wszystkich Ukraińców z Zacurzoni. Jak to mówią moi przyjaciele ze
            Lwowa, Do Riasziwa i Łubłyna samostijna Ukrajina.
            ----------------------------------------------------------
            PAKP polonizuje prawoslawnych Ukraincow i Bialorusinow na Podlasiu,TAKIE SA
            FAKTY!
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=52&w=35443595
            99,9% katolikow w Polsce to sa etniczni Polacy i ich KK nie wynaradawia

,jest pewna czesc katolikow w Polsce pochodzenia UKRAINSKIEGO i
            BIALORUSKIEGO,np.bylych unitow podlaskich
            , ICH KK TEZ WYNARADAWIA/POLONIZUJE,gdyz NIE TWORZY IM ZYCIA RELIGIJNEGO W ICH
            JEZYKACH OJCZYSTYCH UKRAINSKIM I BIALORUSKIM,
            TAKIE STUACJE SA WZDLUZ WSCHODNIEJ GRANICY POLSKI,

TAKA PRAWDA...
        • romanpidlaszuk Re: Prawoslawni na Podlasiu to Ukraincy i Bialoru 11.02.06, 19:03
          Izraelitom się nie dziwię. Od powstania państwa Izrael prowadzą świadomą
          politykę likwidacji języków i pozostałości diaspory. Tak aby likwidować
          pozostałości starych podziałów na aszkenazyjczyków, żydów safardyjskich itd.

------------------------------------
          czlowieku ,to prowokator,zgrywus jakis a ty go bierzesz powaznie?

Ja z nim probowalem porozmawiac po ukrainsku,za kazdym razem okazywalo sie ,ze
          facet ni be ni be,tym razem pewnie tez tak bedzie...
      • romanpidlaszuk Szczo w tebe czuty Petro? 11.02.06, 19:01
        ------------------------------------------------
        Szczo w tebe czuty Petro,dawaj pohoworymo po ukrainsky!

• romanpidlaszuk Petro,napyszy nam bilsze PO UKRAINSKY! 11.02.06, 19:17
        ----------------------------------------------------------
        Petro,napyszy nam bilsze na tuju temu PO UKRAINSKY !

• kamilar A na poważnie 11.02.06, 20:27
                Roman najpierw twierdzi, że jesteś Rusinem (nie chodzi konkretnie o twój
                jednostkowy przypadek, ale jego teorię narodowości) a potem zabrania Ci się tak
                nazywać. Widocznie masz być tym gorszym, bo dałeś się spolonizować;)
                • romanpidlaszuk Re: A na poważnie 11.02.06, 20:42
                  Roman najpierw twierdzi, że jesteś Rusinem (nie chodzi konkretnie o twój
                  jednostkowy przypadek, ale jego teorię narodowości) a potem zabrania Ci się tak
                  nazywać. Widocznie masz być tym gorszym, bo dałeś się spolonizować;)
              • romanpidlaszuk Re: Petro,napyszy nam bilsze PO UKRAINSKY! 11.02.06, 20:30
                Nie umiem po ukraińsku ale jestem Ukraińcem dlatego że moi przodkowie mówili
                gwara ukraińską. Podobnie ma sie sprawa z wiekszością Ukraińców na Podlasiu.
                a moze ty jestes pseudobialorusinem z bielliceja,ich przodkowie tez mowili
                gwara ukrainska...
                • petro_sawczenko Re: Petro,napyszy nam bilsze PO UKRAINSKY! 11.02.06, 20:33
                  romanpidlaszuk napisał:

> Nie umiem po ukraińsku ale jestem Ukraińcem dlatego że moi przodkowie mówili
                  > gwara ukraińską. Podobnie ma sie sprawa z wiekszością Ukraińców na Podlasiu.
                  > -------------------------------------------------
                  > a moze ty jestes pseudobialorusinem z bielliceja,ich przodkowie tez mowili
                  > gwara ukrainska...
                  Roman dlaczego mnie atakujesz. Czy ja napisałem coś przeciwko tobie. Wręcz
                  przeciwnie popieram cię i równiez zwalczam pseudobiałorusinów którzy wmawiają
                  etnicznym Ukraińcom z południowego Podlasia białoruskość. Jeśli się ze mną w
                  czymś nie zgadzasz to atakuj mnie za poglądy a nie atakuj personalnie.
                  • romanpidlaszuk Re: Petro,napyszy nam bilsze PO UKRAINSKY! 11.02.06, 20:53
                    romanpidlaszuk napisał:

> Nie umiem po ukraińsku ale jestem Ukraińcem dlatego że moi przodkowie mówili
                    > gwara ukraińską. Podobnie ma sie sprawa z wiekszością Ukraińców na Podlasiu.
                    > -------------------------------------------------
                    > a moze ty jestes pseudobialorusinem z bielliceja,ich przodkowie tez mowili
                    > gwara ukrainska...
                    Roman dlaczego mnie atakujesz. Czy ja napisałem coś przeciwko tobie. Wręcz
                    przeciwnie popieram cię i równiez zwalczam pseudobiałorusinów którzy wmawiają
                    etnicznym Ukraińcom z południowego Podlasia białoruskość. Jeśli się ze mną w
                    czymś nie zgadzasz to atakuj mnie za poglądy a nie atakuj personalnie.
                    ------------------------------------------
                    A kto cie czlowieku atakuje personalnie,powiedz nam lepiej cos po HBRAJSKU...a
                    moze ty jestes ukrainskim Zydem z Izraela ktory nie zna ani ukrainskiego,ani
                    hebrajskiego tylko...polski?