Dodaj do ulubionych

Piłsudski wodzem socjalistów!!!

IP: *.89-161.tel.tkb.net.pl 20.05.06, 14:23
byłem dziś na demonstracji przeciwko Giertychowi i usłyszałem takie właśnie
stwierdzenie. ogłaszam zatem zagadkę: kto tak powiedział?
Obserwuj wątek
    • stefan.bialystok Re: Piłsudski wodzem socjalistów!!! 20.05.06, 15:38
      Ktoś z DeCentrum. Co do Piłsudskiego to od dawna wiadomo, że był działaczem PPS.
      • Gość: wkoronkiewicz Piłsudski wodzem lewicy! IP: *.89-161.tel.tkb.net.pl 20.05.06, 16:04
        oj źle napisałem. stwierdzenie dotyczyło nie socjalistów, ale lewicy:
        "lewica protestuje pod pomnikiem swego wodza".
        kto mógł tak powiedzieć?
        • duch_zenona Re: Piłsudski wodzem lewicy! 20.05.06, 16:51
          W Polsce nie ma socjalistów. Są tylko lewackie młodzieżówki oraz pseudolewica o
          korzeniach stalinowsko-komunistycznych.
          • fiat_lux Re: Piłsudski wodzem lewicy! 20.05.06, 16:52
            jestes chorym z nienawisci antysemita

po raz kolejny ponawiam pytanie: gdzie jest ta merytoryczna dyskusja ktora nas
            straszyles???
            • Gość: idzikczortu Re: Piłsudski wodzem lewicy! IP: *.cable.mindspring.com 20.05.06, 18:05
              To przeciez jest chore. Ja na tym forum bywam od jakiegos czasu i czytajac
              wypowiedzi "Ducha Zenona" nigdy mi nawet do glowy nie przyszlo aby go odczytac
              jako anty-semite w znaczeniu - nie poprawny politycznie. A tu czytam: "chory z
              nienawisci". Ejze, jak tak mozna! Jezeli ktos reprezentuje soba poglad w miare
              niezalezny, i nie maszeruje tupiac na bacznosc w szeregu poprawnych
              politycznie, to go od razu mozna tak bezkarnie okreslac nazwa, ktora akurat w
              ostatnich latach stala sie czyms porownywalnym do sredniowiecznego "Bicza na
              grzesznikow", o czym dzisiaj, nawet historycy kosciola wspominaja z
              przymruzeniem oka?
              Gdybym szukal takich poprawnych politycznie na 100 procent, to co ja tu robie
              na internecie? Jazda do telewizora i juz mi wlaczac pierwszy lepszy program
              gdzie gledza zawodowe "gadajace glowy". A czemu uzylem wyzej slowa "w miare
              niezalezny"? Bo, tak naprawde, nikt z nas nie jest niezalezny, kazdy nas ma
              jakas pozycje i to juz powoduje, ze jestesmy w kaftanie bezpieczenstwa
              narzuconym nam przez nasze srodowisko i nolens volens nasze wypowiedzi maja
              gruba "otoczke welny".
              Te, przyznaje, nieco metne wywody, bardzo dobrze oddaje rosyjskie przyslowie
              (rosyjskie jako madrosc narodu a nie komunistycznych uzurpatorow mowiacych tym
              jezykiem): "kogda dumajesz szto ty gowarisz wsio, dumaj szto ty goworisz".
              (Gdy mowisz, ze mowisz cala prawde - udawaj dalej, ze ty mowisz).
            • duch_zenona Re: Piłsudski wodzem lewicy! 20.05.06, 21:24
              Chyba ci się fiacie lekarstwa skończyły, stąd te napady wściekłości.
              • fiat_lux Re: Piłsudski wodzem lewicy! 21.05.06, 03:11
                duch_zenona napisał:

> Chyba ci się fiacie lekarstwa skończyły, stąd te napady wściekłości.

ok. jak nazwalbys ciagle obwinianie zydow i izraela za wszystko nawet jesli to
                nie prawda? jak odpowiesz mi na to pytanie to w odpowiedziach do ciebie bede sie
                to terminologia poslugiwal

i nadal czekam na odpowiedz jakie to apokryfy nowego testamentu odkryli
                izraelscy naukowcy i jakie zostaly odkryte na terenie panstwa izrael. jakbys
                potrzebowal pomocy to jako izrael zalicze ci rowniez tereny okupowane gdzie lezy
                qumran, ale tam nie bylo nic z nowego testamentu

jak odpowiedzi nie otrzymam to podasz mi terminologie i bede sie nia w stosunku
                do ciebie poslugiwal
            • Gość: Jasne Re: Piłsudski wodzem lewicy! IP: *.bsk.vectranet.pl / *.bsk.vectranet.pl 21.05.06, 10:59
              > jestes chorym z nienawisci antysemita

To taki uniwersalny argument w dyskusji. :-)
          • kamilar Re: Piłsudski wodzem lewicy! 20.05.06, 18:10
            JA mam częściowo lewicowe poglądy, ale jakoś trudno nazwać mnie lewakiem
            (anarchiści mnie irytują i ich nie lubię) a już na pewno twierdzić, że mam
            korzenie stalinowskie. Dlatego Twój post jest wybitnie smieszny.
            Równie dobrze mogę twierdzić, że w Polsce nie ma konserwatystów, są tylko
            nacjonalistyczni socjaliści.
          • Gość: antykaczor Re: Do ducha zenona IP: *.koba.pl / *.koba.pl 20.05.06, 18:51
            Piszesz że w Polsce nie ma socjalistów. A kim twoim zdaniem są lewacy z PiS-
            u ,LPR-u, Samoobrony?
            • kamilar Re: Do ducha zenona 20.05.06, 19:13
              Nie obrażaj prawdziwych socjalistów. Wymienione przez Ciebie ugrupowania
              wykorzystują jedynie część haseł socjalizmu.
              • Gość: antykaczor Re: Do ducha zenona IP: *.koba.pl / *.koba.pl 20.05.06, 19:18
                Bardzo przepraszam prawdziwych socjalistów, nie miałem zamiaru ich obrażać.
                Poprzedni post nie był zbyt fortunny. Nadal jednak twierdzę że w/w "trójca"jest
                lewactwem
          • Gość: Z.P. Re: Piłsudski wodzem lewicy! IP: *.elpos.net 20.05.06, 21:22
            Skończ z tym antysemityzmem:-)
        • nekroskop88 Re: Piłsudski wodzem lewicy! 20.05.06, 16:51
          może Młodzież Weszpolska? :-)
          • duch_zenona Re: Piłsudski wodzem lewicy! 20.05.06, 21:30
            To wskażcie mi jakąś formację socjalistyczną.

Co do PiS-u, to poczekajmy roczek a się okaże, bo w sumie nic nie wiecie co się
            zdarzy.
            • stefan.bialystok Re: Piłsudski wodzem lewicy! 21.05.06, 08:53
              duch_zenona napisał:

> To wskażcie mi jakąś formację socjalistyczną.
              >
              > Co do PiS-u, to poczekajmy roczek a się okaże, bo w sumie nic nie wiecie co się
              > zdarzy.
              Np. Polska Partia Pracy. www.partiapracy.pl/ To także powinno Ciebie zainteresować www.mlodzisocjalisci.pl/ nowa.lewica.superhost.pl/ .
        • bogo2 Re: Piłsudski wodzem lewicy! 20.05.06, 16:53
          analfabeta...?
          • duch_zenona Re: Piłsudski wodzem lewicy! 21.05.06, 00:08
            Jeszcze nie omieszkam wytknąć wam błędne rozumowanie:

Jeżeli twierdzicie, że LPR i PiS to partie socjalistyczne a kamilar ma częściowo
            lewicowe poglądy, to powinien on darzyć sympatią Kaczyńskich i Gierycha.

I tak to otrzymaliśmy sprzeczność.
            • Gość: Z.P. Re: Piłsudski wodzem lewicy! IP: *.elpos.net 21.05.06, 00:12
              Może Kamilar nie chce się przyznać do swoich sympatii?
            • Gość: lej w pisuar Re: Piłsudski wodzem lewicy! IP: *.koba.pl / *.koba.pl 21.05.06, 08:34
              Kamilar ma sympatie lewicowe jak duzo ludzie . Natomiast towarzysze z ekipy
              rządzącej są skrajnymi lewakami czerpiacych wzorce chociażby z takiego tow.
              Gomulki. Gomulka mawiał:kto nie z mami ten przeciwko nam. Dzisiejsi towarzysze
              na osoby krytykujące ich poczynania mówią: są w ukladach, są komuchami lub
              homoseksualistami. Czyżby retoryka wypowiedzi Gomułki i towarzyszy rządzacych
              nie była podobna?
              • Gość: lej w pisuar Re: Piłsudski wodzem lewicy! IP: *.koba.pl / *.koba.pl 21.05.06, 08:38
                A kto to wymyślił hasło: mierny,bierny ale wierny? Tak towarzysze z PZPR
                określali swoich ludzi przy obsadzaniu stanowisk. Czy dzis nie mamy podobnego
                zjawiska? Przykładów mozna podac masę
            • Gość: Jasne Re: Piłsudski wodzem lewicy! IP: *.bsk.vectranet.pl / *.bsk.vectranet.pl 21.05.06, 10:58
              > Jeszcze nie omieszkam wytknąć wam błędne rozumowanie:
              >
              > Jeżeli twierdzicie, że LPR i PiS to partie socjalistyczne a kamilar ma
              częściow
              > o
              > lewicowe poglądy, to powinien on darzyć sympatią Kaczyńskich i Gierycha.
              >
              > I tak to otrzymaliśmy sprzeczność.

Bzdura. Kamilar może mieć lewicowe poglądy na sferę społeczną, a Kaczyński,
              Giertych i Lepper to konserwatyści. PiS i LPR to nie są partie prawicowe, bo
              prawica z socjalizmem nigdy nic wspólnego nie miała, a w ich programy
              gospodarcze odwołują się do państwa socjalnego ("solidarnego"). Lech Kaczyński
              nazywa PO pseudoprawicą, co może wywołać jedynie uśmieszek politowania
              zważywszy na to jaką prawicą jest PiS. Prawicę w Sejmie reprezentuje jedynie
              część PO i marginalna część PiS, a lewicę część SLD. Na zewnątrz mamy UPR po
              prawej i Unię Lewicy, PPS, PPP po lewej stronie.
              • Gość: wkoronkiewicz Re: Piłsudski wodzem lewicy! IP: 195.245.213.* 21.05.06, 13:12
                a oto odpowiedź na pytanie - kto twierdzi, że Pisłudski jest wodzem lewicy:
                ww6.tvp.pl/View?Cat=2844&id=344879
                • korostararuro Re: Piłsudski wodzem lewicy! 21.05.06, 14:03
                  > ww6.tvp.pl/View?Cat=2844&id=344879
                  "Idę sobie spokojnie przez centrum, aż tu nagle pod pomnikiem Piłsudskiego
                  jakaś wrzawa i widzę policja jedzie, a na chodniku faceci w czarnych
                  kominiarkach! Napad jakiś na bank, czy co? Ale który, bo w okolicy"

• duch_zenona Re: Piłsudski wodzem lewicy! 21.05.06, 14:26
                    Postawa młodzieży to jest temat na osobny wątek. Młodzież zawsze lubiła skrajne
                    postawy, stereotypy i podziały. Kiedyś był podział na ZMP-owców i bikiniarzy,
                    później na hippisów i gitowców, później na anarchistów i skinów, teraz na
                    lewaków i narodowców, itd.

Na szczęście z tego się wyrasta. Wbrew stereotypom sympatycy hippisów nie
                    zostali narkomanami, zwolennicy gitowców nie zostali kryminalistami, skini i
                    anarchiści założyli rodziny, poszli do pracy, zmienili fryzurę i sposób
                    ubierania się.

Dlatego też trzeba z przymróżeniem oka traktować demonstracje zarówno lewaków
                    jak i narodowców.
                    • kamilar Re: Piłsudski wodzem lewicy! 22.05.06, 21:29
                      Ja mam wrażenie, że ta młodzież nie wie sama czego chce. Rzuca hasłami, których
                      nie rozumie, jakieś popłuczyny po anarchiźmie, który jest równie bzdetną utopią
                      jak komunizm.
                      A co do posła Fedorowicza i jego endecji, to super że powołał się na jawnych
                      antysemitow, partię o nastrojach faszystowskich, że o Jędrzeju Gietrychu,
                      wschodzacej gwieździe partii przed 1939 nie wspomnę. Każde oszolomstwo-te z
                      prawej, jak i z lewej jest śmieszne.
                      A co do Piłsudkiego ijego "lewicowości" to możnaby o tym wiele mowić, najlepiej
                      moga to zrobić W. Suleja i A. Garlicki (pedagog0
                      • Gość: kotwicz Re: Piłsudski wodzem lewicy! IP: *.teradyne.com 23.05.06, 19:35
                        to partia moze miec nastroje.....?
                        a nie chodzi ci przypadkiem o program, cele i metody dzialania.....?
                        jesli tak i masz na mysli LPR badz MW to poprosze o zbieznosc wymienionych
                        powyzej z partia faszystowska Wloch, badz narodowoSOCJALISTYCZNYM programem
                        NSDAP......
                        • kamilar Re: Piłsudski wodzem lewicy! 23.05.06, 20:05
                          Czy6 ja mówilem coś o LPR??? Odwołuję się do wypowiedzi Fedorowicza
                          zamieszczonej na stronce zapodanej przez Koronkiewicza.
                          Co do "nastrojow partii" i Twoich problemow ze zrozumieniem tego skrótu
                          myślowego to pozwól, że nie będę się odnosił.
                          • Gość: kotwicz Re: Piłsudski wodzem lewicy! IP: *.teradyne.com 23.05.06, 20:16
                            nie mam problemow ze zrozumieniem, a jedynie chodzilo mi o poprawnosc
                            stwierdzenia:"...partię o nastrojach faszystowskich...." i tyle.
                            partia o programie faszystowskim badz partia faszystowska wydaje sie byc forma
                            bardziej poprawna.....
                            ale przeciez zarzut o glupote lepiej brzmi, jakze to lewicowe i
                            demokratyczne.....
                            a masz moze link do artykulu z wypowiedzia Fedorowicza.....?
                            z gory dziekuje......
                            • kamilar Re: Piłsudski wodzem lewicy! 23.05.06, 20:21
                              ww6.tvp.pl/View?Cat=2844&id=344879
                              kliknij sobie w to niebieskie pod obrazkiem.
                              Miało być partia o nastrojach. Wówczas przedstawiam partię, jako twór, który
                              myśli zbiorowo, za członków. Jest abstarkcyjną istotą, żyjacą własnym
                              niekontrolowanym życiem:)
                              • Gość: kotwicz Re: Piłsudski wodzem lewicy! IP: *.teradyne.com 23.05.06, 20:24
                                dzieki....
                                ".... jako twór, który
                                niekontrolowanym życiem:)...." -i ty w to wierzysz....;)?
                                • kamilar Re: Piłsudski wodzem lewicy! 23.05.06, 20:44
                                  A Ty nie wierzysz, były już takie partie, które zawsze miały racje, któych
                                  członkowie nie myśleli, robiła to za nich abstrakcyjna partia: WPK(b) lub NSDAP
                                  • Gość: kotwicz Re: Piłsudski wodzem lewicy! IP: *.teradyne.com 23.05.06, 20:51
                                    czyzbys naprawde wierzyl, ze WPK(b) badz NSDAP byly tworem"..... który
                                    niekontrolowanym życiem:)...."?
                                    zapomniales chyba o najwyzszym kierownictwie, zbrojnym ramieniu partii badz
                                    ideologach z obu biegunow politycznych.......
                                    chociaz musze sie przyznac, ze przez moment ogladajac fragmenty wystapienia
                                    senatora Niesiolowskiego i widzac twarze Rokity, Waltz i Tuska mialem przed
                                    oczami "Folwark Zwierzecy" Orwella.....i nie chodzi o sympatie badz antypatie,
                                    ale o zwykla kulture i obycie.......
                                    • kamilar Re: Piłsudski wodzem lewicy! 23.05.06, 21:15
                                      "Partia ma rację" "Partia się nie myli" "partia podejmuje decyzję" Nie bylo mowy
                                      o szefie partii. Partia to my, ale to nie my kierujemy partią, ale partia nami i
                                      nie mów tu o PO bo się ośmieszasz
                                      • Gość: kotwicz Re: Piłsudski wodzem lewicy! IP: 1.3.* / *.proxy.aol.com 23.05.06, 22:26
                                        OK, chodzilo ci o slogany,slogany za ktorymi stali ludzie, konkretni ludzie
                                        przypominam.....
                                        zapomniales......o Niech Zyje KC PZPR!, Niech Zyje...i tu mozemy wymienic
                                        kazdego z przeszlych sekretarzy glownych.....badz Jozef Stalin przyjacielem
                                        dzieci......
                                        tu juz nie bylo partii, a byly konkretne osoby........
                                        czyz nie jest to norma w sysemie politycznym.....?
                                        czy naprawde szeregowy czlonek PiS, LPR, SLD badz innej partii naprawde ma
                                        istotny wplyw na jej dzialanie, rozwoj i sukcesy.....?
                                        co do PO, to zachecam do obejrzenia wypowiedzi Niesioloskiego i "odbioru" jego
                                        slow przez kierownictwo tej partii......
                                        popatrz na to bez zadnego politycznego pryzmatu, na ich
                                        zachowanie.....chamstwo, ot co!
                                        to nie ja sie osmieszam, to oni robia z siebie cyrk.........
                                        i nie chodzi mi tutaj o zadna analogie z NSDAP badz WKP(b), a jedynie o ten
                                        moment, ten kadr, to ujecie ktore jakze dobitnie ukazuje dno sceny
                                        politycznej.....i nie tylko PO, o nie.......
                                        co do rad w rodzaju "...nie mow bo sie osmieszasz...", badz sugerowania pewnych
                                        cech we wczesniejszym poscie, to wybacz kamilarze, ale na mnie lewicowa
                                        socjotechnika nie dziala........
    • agnieszkaaa66 Re: Piłsudski wodzem socjalistów!!! 21.05.06, 16:24
      MR KORONKIEWICZ, ja czytam Pana w Porannym i chcę coś Panu powiedzieć nie na
      temat teraz poruszony mam fajne wierszydełka mojego autorstwa i nie wiem gdzie
      je i dla kogo wysłać, np. zakończenie ,,hymnu moherowych
      beretów", ,,wspomnienia o PRL-u" i takie inne pierdołki
    • agnieszkaaa66 Re: Piłsudski wodzem socjalistów!!! 21.05.06, 16:27
      Gość portalu: wkoronkiewicz napisał(a):

> byłem dziś na demonstracji przeciwko Giertychowi i usłyszałem takie właśnie
      > stwierdzenie. ogłaszam zatem zagadkę: kto tak powiedział?
      proszę o odpowiedź na moje piśmidełko
      • Gość: wkoronkiewicz Re: Piłsudski wodzem socjalistów!!! IP: *.89-161.tel.tkb.net.pl 22.05.06, 00:07
        ależ droga agnieszko wystarczy kliknąć na link, a potem raz jeszcze na
        niebieską strzałke z napisem video i wszystko stanie sie jasne.
        • Gość: Z.P. Re: Piłsudski wodzem socjalistów!!! IP: *.elpos.net 22.05.06, 20:30
          Ale Ciebie Koro tam nie było widać.
          • duch_zenona Re: Piłsudski wodzem socjalistów!!! 22.05.06, 22:46
            Może był w masce?
            • Gość: wkoronkiewicz Re: Piłsudski wodzem socjalistów!!! IP: *.89-161.tel.tkb.net.pl 23.05.06, 09:56
              koro a'la zorro
              • Gość: Z.P. Re: Piłsudski wodzem socjalistów!!! IP: *.elpos.net 23.05.06, 19:18
                Przebiegły jesteś.
              • duch_zenona Re: Piłsudski wodzem socjalistów!!! 23.05.06, 20:23
                Gość portalu: wkoronkiewicz napisał(a):

> koro a'la zorro
                -------------
                lepiej pożartować niż się kłócić

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka