Dodaj do ulubionych

Posłowie PO nie chcieli dać pieniędzy na obwodnicę

24.12.07, 10:27
„Grajewo ci tego nie zapomni”, „ale i nie zapamięta” – tak sobie żartowali posłowie po odrzuceniu przez Sejm poprawki zabezpieczającej 10 mln zł na budowę obwodnicy Grajewa w ciągu drogi krajowej nr 61. Przeciwko zagłosowali m.in. wszyscy „nasi” posłowie Platformy Obywatelskiej.
Poprawkę aby w przyszłorocznym budżecie państwa utworzyć rezerwę celową w wysokości 10 mln zł na „Budowę obwodnicy miasta Grajewa w województwie podlaskim w ciągu drogi krajowej S61” zgłosili posłowie Prawa i Sprawiedliwości.
We wczorajszym głosowaniu nad nią wzięło udział 420 posłów. Za oddało głos 196, przeciw – 223, 1 osoba wstrzymała się od głosu. Ze sprawozdania stenograficznego wynika, że po tym głosowaniu posłowie urządzili sobie mały przerywnik humorystyczny. Poseł Wacław Martyniuk z Lewicy i Demokratów, który głosował za przyjęciem tej poprawki powiedział „Grajewo ci tego nie zapomni”, a poseł Stanisław Żelichowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który był przeciwny przyznaniu pieniędzy odpowiedział „Ale i nie zapamięta”
Warto podkreślić, że przeciwko utworzeniu rezerwy w wysokości 10 mln zł z przeznaczeniem na obwodnice Grajewa głosowali wszyscy podlascy posłowie PO: Leszek Cieślik, Józef Piotr Klim, Damian Raczkowski, Robert Tyszkiewicz i Jacek Żalek.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka