Dodaj do ulubionych

Dla Litwinów Polska jest tania

10.03.09, 01:16
Piekna sprawa. Niech trwa jak najdluzej.
Obserwuj wątek
      • nick_llatarnika Re: Dla Litwinów Polska jest tania 10.03.09, 14:45
        darekvtb napisał:

> Wprowadzic w Polsce Euro i biznes sie skonczy!

Buuuueeechachacha

Widzę, że gatunek homo soviecticus w Polsce ma się dobrze i wymierać wcale nie
        chce. Zamiast się cieszyć, że biznes się rozwija, ludzie zarabiają, mają
        zatrudnienie, to są tacy, którzy by ten biznes najchętniej udupili...

Co do euro, to przestańcie FANTAZJOWAĆ. Nie dajcie podpuszczać się mediom, które
        teraz z popłochu szukają tematów zastępczych. Dlaczego Donald nie myślał o
        strefie euro układając nierealny budżet??? Jego oderwane od rzeczywistości
        założenia opóźniły wprowadzenie euro o 2 lata... Gdzie byli wtedy ekonomiści? Ja
        na tym forum ostrzegałem, że założenia są nierealne i znowu, niestety wyszło na
        moje.

////////////
        Z raportu JP Morgan (datowanego na 24 lutego), do którego dotarła „Rz”, wynika,
        że polska gospodarka mogła już wejść w techniczną recesję, a w całym 2009 roku
        wzrost gospodarczy wyniesie 0 procent. Sytuacji nie uratuje nawet konsumpcja
        prywatna, bo pensje rosną już wyraźnie wolniej, zwiększa się bezrobocie, a
        kryteria przyznawania kredytów uległy zaostrzeniu. Mimo zapewnień o twardej
        polityce fiskalnej rządu JP Morgan ocenia, że deficyt sektora finansów
        publicznych w tym roku wyniesie 3,5 – 4,0 proc. PKB, czyli wyraźnie więcej niż
        wymagane kryteriami z Maastricht 3 proc. Rządowi nie pomoże przedstawiony w
        styczniu plan redukcji wydatków o prawie 20 mld zł, bo powstawał on przy
        założeniu, że wzrost gospodarczy wyniesie 1,7 proc. W tej sytuacji JP Morgan nie
        wierzy w przyjęcie przez Polskę euro w 2012 roku. Najwcześniejsza możliwa data
        przyjęcia euro to 2013 rok.

/źródło - Rzeczypospolita/

Chyba nie muszę wam podpowiadać, że pod koniec tego roku okaże się, że 2013 rok
        jest też nierealny?
        • nick_llatarnika Re: Dla Litwinów Polska jest tania 10.03.09, 20:44
          Czy ty umiesz czytać, tumanie? Nie zrozumiałeś raportu JP Morgan?

Dotychczas deficyt budżetowy utrzymywał się poniżej wymaganych 3 %. DOPIERO po
          BŁĘDNYCH założeniach budżetu rządu Tuska, gruuubo przekroczy wymagane 3%, tak
          więc gdybyśmy nawet byli w ERM II, to byśmy pod koniec tego roku i tak z jej
          wypadli z wielkim hukiem. Z takim fatalnym budżetem nikt nas do ERM II teraz
          nawet nie przyjmie...
      • afiag Re: Dla Litwinów Polska jest tania 10.03.09, 07:27
        "Józef Simonewis mieszka w Kownie. W piątek zakupy robił na osiedlowym bazarze w Suwałkach. Kupował jajka.

- U nas za kilogram zapłaciłbym ponad 7 zł, u was 4 zł."

I jeszcze jedno, dziwni ciLitwini, jajka na kilogramy kupują, może dlatego bez kolejki ich obsługują.
    • stix Bojkot pani Jasińskiej. 10.03.09, 07:42
      Jeśli mam w kolejce Polaków i Litwinów, to w pierwszej kolejności
      obsługuję sąsiadów ze Wschodu. Odkąd zaczęli do nas przyjeżdżać,
      moje zarobki wzrosły o co najmniej 150 proc. - mówi Antonina
      Jasińska, która prowadzi sklep mięsny na największym bazarze w
      Suwałkach.
      -----------------------------------
      Prawdziwy Polak nie kupuje u pani Jasińskiej.
    • martines999 Re: Dla Litwinów Polska jest tania 11.03.09, 14:57
      Właśnie byłem na chwilę w Gal Białej i powiem Wam że na 10 aut 3
      miały litewskie tablice. A jak widziałem klientów z pełnym koszem
      zakupów to niemal na 100% Litwini. Najczęściej kupują żywność i
      chemię domową. Widziałem całe rodziny i każdy miał przed sobą koszyk
      z zakupami. Spoko, oby tak dalej
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka