Dodaj do ulubionych

może wy mi pomożecie :(

IP: 217.96.125.* 23.01.04, 00:22
czesc wszystkim postanowilam napisac moze mi pomozecie a wiec chcilabym
zaczac stosoac tabletki antykoncepcyjne ale mam pare zwiazanych z tym
problemow po pierwsze jak negatywnie moze przyjmowanie ich wplynac na moje
zdrowie?po drugie jakie badania powienien wykonac ginekolog zanim przypisze
mi pigulki?po trzecie i to chyba najwiekszy problem nie mam wlasnej kasy i o
wszystkie pieniadze musze prosic rodzicow ( z tlumaczeniem na co) a wiem ze
na tabletki mama mi nie pozwoli gdyz jest im przeciwna wiec jak mozna
skombinowac fundusze?jak wy sobie z tym radzicie ?prosze pomozcie i poradzcie
cos z gory dziekuje
Obserwuj wątek
    • Gość: Suzi Re: może wy mi pomożecie :( IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.04, 09:50
      Tabletki odpowiednie dla Twojego organizmu przepisze Ci lekarz, po uprzednim
      odpowiednim badaniu hormonalnym. Pierwszą tabletkę przyjmujesz w pierwszym
      dniu miesiączki, potem przez 21 dni, następnie 7 dni przerwy. Jeśli chodzi o
      kase to sciemnij ze idziesz do kina. Tabletki kosztują w okolicach 25 - 35 zł
      (zależy od firmy), wiec kasa na kino jest porownywalna z ta suma.
      Zycze powodzenia.
      A wiecej o pigulkach dowiesz sie na forum zdrowie kobiety.
      Papa
      • Gość: gy Re: może wy mi pomożecie :( IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.01.04, 14:15
        Zapytaj ginekologa co sądzi o stosowaniu przez Ciebie pigułek refundowanych.
        Kosztują w granicach 3 do 10 zl. Koleżanka ostatnio tak zrobila - lekarz
        stwierdzil, ze nie ma zadnych przeciwskazań.

Lekarz powinien skierować cię na badanie zawartości hormonów we krwi (nie
        pamiętam nazwy).
        Powinien też zrobić ci cytologię, ale niekoniecznie przed przepisaniem tabletek.
        Ja miałam również USG szyjki macicy, ale prywatnie - w publicznych
        przychodniach chyba rzadko je wykonują :)
        • Gość: ala Re: może wy mi pomożecie :( IP: *.klaudyny.waw.pl / 217.153.179.* 02.03.04, 12:12
          No i jeszcze lekarz powinien zbadac Ci piersi i dowiedziec sie czy w Twojej
          rodzinie nie bylo przypadkow zachorowalnosci na raka piersi, A co do kasy...To
          Ty i tak ponosisz wszystkie konsekwence, niech Twoj facet placi za tabletki..a
          przynajmniej sie zrzucajcie..to w sumie jest oczywiste, ale znajac zycie, to i
          tak pewnie "zapomni" Ci tego zaproponowac. No i popros lekarza o tanie
          tabletki, np.Stediril albo Microgynon, tylko najpierw musisz je przetestowac,
          bo to pigulki starej generacji i moga powodowac tycie np...ale nie musza :)
        • Gość: Andzia Re: może wy mi pomożecie :( IP: 213.199.235.* 02.03.04, 13:52
          są rożne ceny tabletek i nie zawsze te najdroższe są najlepsze brałam cilest
          ale nie zbyt je tolerowałam(plamienia) póżniej diane35 ktore bardzo pomogły mi
          przy trądziku z którego całkowicie sie wyleczyłam-około 10 zł ale spowodowało
          zmiejszenie libido no i kilka kilogramów. A teraz biore tabletki za 3 zł-
          Stediril i na razie jest wszystko ok tani jest również microgynon około 10 zł
          oraz rigevidon 7 zł. Ale czy podpasują Ci tańsze czy droższe to indywidualna
          sprawa każdego organizmu, i dojdziesz do tego tylko metodą prób
    • blackroses Re: może wy mi pomożecie :( 02.03.04, 14:44
      ja na poczatku powiedzialam mamie (bo mam 18 lat)ze potrzebuje tabletki bo mi
      sie okres rozregulowal..tak wlasciwie bylo bo chlopaka wtedy nie mialam ale z
      czasem ten chlopak sie znalazl:)rodzice nie sa tacy glupi i wiedza o co chodzi
      moja jest na tyle tolerancyjna ze sama daje mi pieniadze (kiedy ja mam to sama
      kupuje)wkoncu chyba nie chce zostac babcia:)zartuje w tym momencie ale prezciez
      to chyba dobrze o tobie swiadczy ze chcesz zadbac o TE sprawy a nie dzialac bez
      porzadnego zabezpieczenia!!!jak mam nie ebdzie chciala ci dac pieniedzy to
      zawsze sa nieco tancze tabletki(za okolo25 zl.)a no i chlopak moze by ci pomogl
      bo to przeciez tez jego sprawa:)
    • julia001 Re: może wy mi pomożecie :( 03.03.04, 20:31
      Poza badaniami poziomu hormonów robi się jeszcze badanie krwi. Chodzi tu o stan
      wątroby i układu krzepliwości. Poważnym przeciwwskazaniem do stosowania
      hormonalnych preparatów antykoncepcyjnych są żylaki, uszkodzenie wątroby,
      zaburzenia krzepliwości krwi.
      Nie mam niestety pomysłów, jak mogłabyś sobie poradzić ze zdobyciem pieniędzy.
      Ceny tych leków mieszczą sie w granicach 30-40 zł. Można też kupić potrójne
      opakowanie (na trzy miesiące) wtedy to wychodzi trochę taniej, ale to jest
      wydatek rzędu 85zł to trzy miesiące. Z tego, co mi wiadomo, jest jeden
      preparat refundowany (Steridil) i kosztuje on ok. 5zł. Ale moim zdaniem te
      nowsze (i niestery droższe) są lepsze, bo nie zawierają takiej dużej dawki
      hormonów. Ale to Twój wybór. A doskonale rozumiem, że w Twojej sytuacji 5 a
      35zł to ogromna różnica.
      Co do działań ubocznych, to mogą one być różne. A z takich najczęściej
      występujących to możliwośc uszkodzenia wątroby (dlatego należy regularnie robić
      badania), bóle głowy (szczególnie Cilest), wymioty lub nudności, a także
      zmniejszenie ochoty na seks. Ale to wszystko zależy od organizmu. Raz na 2-3
      lata należy zrobić 2-3 miesięczną przerwę w przyjmowaniu preparatu.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka