Dodaj do ulubionych

Wprowadzenie euro do polski a polityka monetarna

10.12.18, 01:31
Cześć. Pytanie może głupie, ale jestem amatorem, więc proszę o wyrozumiałość.
Czytam sobie o wadach i zaletach wprowadzenia euro do Polski i w pewnym artykule pewna ekonomistka odnośnie tego wypowiada się tak:
"Z punktu widzenia politycznego niewątpliwie przyniosłoby to korzyści związane z umocnieniem pozycji Polski w UE. Ale z punktu widzenia gospodarki z tym krokiem wiąże się sporo zagrożeń wynikających z tego, że mamy swoje problemy gospodarcze i w związku z tym pozbawienie się narzędzia, jakim jest polityka monetarna, osłabiłoby możliwość kształtowania wpływu na krajową gospodarkę."
Chodzi mi o to "pozbawienie się narzędzia, jakim jest polityka monetarna". Przecież Unia Europejska też ma politykę monetarną, wiec chyba przechodząc do strefy euro nie pozbylibyśmy się tego narzędzia. O co więc chodzi tej pani?
Obserwuj wątek
  • mypol Re: Wprowadzenie euro do polski a polityka moneta 11.12.18, 15:47
   Polityka UE prowadzi do dominacji niemieckiej nad krajami Europy Środkowej tak jest realizowany projekt niemiecki mitteleuropa z 1915 roku co widać gołym okiem nawet nie trzeba za dużo materiałów przewracać. Wszystkie działania będą w tym kierunku zmierzały jak ostatnie coraz głośniejsze buczenie Niemiec o wojskach UE dlaczego akurat takie wojska ktoś próbuje zadać sobie to pytane. Po II wojnie światowej Niemcy nie mają sztabu generalnego co wiąże się z dowodzeniem własną armią. Wojska niemieckie zostały uznane za ludobójcze i są pod kuratelą USA stąd dążenia Niemiec to oswobodzenie się spod kurateli USA. Waluta UE trzeba zagłębić się w gospodarkę obecnej Litwy jak stała przed i jak po walucie UE.
   • snajper55 Re: Wprowadzenie euro do polski a polityka moneta 12.12.18, 21:50
    mypol napisał:

    > Polityka UE prowadzi do dominacji niemieckiej nad krajami Europy Środkowej tak
    > jest realizowany projekt niemiecki mitteleuropa z 1915 roku co widać gołym okie
    > m nawet nie trzeba za dużo materiałów przewracać. Wszystkie działania będą w ty
    > m kierunku zmierzały jak ostatnie coraz głośniejsze buczenie Niemiec o wojskach
    > UE dlaczego akurat takie wojska ktoś próbuje zadać sobie to pytane. Po II wojn
    > ie światowej Niemcy nie mają sztabu generalnego co wiąże się z dowodzeniem włas
    > ną armią. Wojska niemieckie zostały uznane za ludobójcze i są pod kuratelą USA
    > stąd dążenia Niemiec to oswobodzenie się spod kurateli USA. Waluta UE trzeba za
    > głębić się w gospodarkę obecnej Litwy jak stała przed i jak po walucie UE.

    Brednie. Armia niemiecka jest taką samą armią jak armie innych państw europejskich. Ma swoją strukturę dowodzenia (Dowództwo Operacyjne, Dowództwo Operacyjne Sił Interwencyjnych oraz Dowództwo Operacyjne Sił Specjalnych) oraz generalnego inspektora Bundeswehry, odpowiedzialnego za planowanie, prowadzenie i ocenę operacji zagranicznych, jak i za wyposażenie sił zbrojnych. Jest nim generał porucznik Eberhard Zorn.

    S.
    • mypol Re: Wprowadzenie euro do polski a polityka moneta 13.12.18, 16:09
     snajper55 napisał:

     >Brednie. Armia niemiecka jest taką samą armią jak armie innych państw europejskich. Ma swoją strukturę >dowodzenia (Dowództwo Operacyjne, Dowództwo Operacyjne Sił Interwencyjnych oraz Dowództwo >Operacyjne Sił Specjalnych) oraz generalnego inspektora Bundeswehry, odpowiedzialnego za planowanie, >prowadzenie i ocenę operacji zagranicznych, jak i za wyposażenie sił zbrojnych. Jest nim generał porucznik >Eberhard Zorn.

     "Bzdury" panie snajper55 (do podpisu dodaj jeszcze drugie "s" i wszystko o Tobie będzie wiadome).
     Ja nie mogę sobie nic wymyślić bo na jakiej podstawie jak ktoś coś komentuje to ma jakąś na ten temat wiedzę lub jak ja posiłkuje się na Ludziach, którzy wiedzą dość dużo na dany temat i myślę, że komentatorzy tacy jak ja nie wiem jak pan tak robi. W dzisiejszych czasach zakłamanych przez rządy wymiana poglądów i wiedzy jest niezmiernie istotna.
     Oskarżanie od razu, że ktoś jest idiotą jest odzwierciedleniem oskarżającego.
     Jak pan się czuje?

     tak jest: www.youtube.com/watch?v=vC7ArvrXGLU

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka