Dodaj do ulubionych

Alternatywa dla unii Europejskiej

31.01.20, 17:19
TOEC - z ang. Transatlantic Organization for Economic Cooperation; Transatlantycka Organizacja dla Współpracy Gospodarczej (nazwa robocza) jako alternatywa dla Unii Europejskiej.

W związku z nowymi wyzwaniami gospodarczymi, demograficznymi i cywilizacyjnymi świata w 21. wieku, istnieje duża potrzeba powołania nowej i silnej międzynarodowej organizacji gospodarczej, skupiającej państwa świata zachodniego, np. w TOEC* (nazwa robocza).

*TOEC - z ang. Transatlantic Organization for Economic Cooperation; Transatlantycka Organizacja dla Współpracy Gospodarczej (nazwa robocza).

Proponowana organizacja powinna funkcjonować w oparciu o realne respektowanie suwerenności i demokratycznych wyborów poszczególnych państw członkowskich oraz ich różnorodność, wynikającą z wielowiekowych tradycji i kultury na wielu płaszczyznach.

Jak pokazują liczne przykłady historyczne, nadmierna centralizacja władzy i ujednolicanie prawa na dużym obszarze o pewnym zróżnicowaniu kulturowym i tożsamościowym, nieuchronnie prowadzi do rozwiązań sprzecznych z zasadami demokratycznymi, a następnie napięć i konfliktów społecznych. Najlepszym tego przykładem są narastające konflikty wewnętrzne Unii Europejskiej i wystąpienie z niej Wielkiej Brytanii w 2020 roku.

Główne atuty takiej organizacji:

• Zwiększenie bezpieczeństwa i konkurencyjności w stosunku do nowych, wielkich, globalnych graczy gospodarczych oraz militarnych: m.in. Chiny, Rosja, a w niedługim czasie również Indie.

• Wzrost synergii między gospodarką, a realnym bezpieczeństwem politycznym i militarnym (TOEC i NATO).

• Podniesienie konkurencyjności w obszarze demografii i związanego z nią kapitału ludzkiego.

• Zwiększenie efektywności we wdrażaniu wszelkich, rozwojowych i zoptymalizowanych rozwiązań społecznych, ekonomicznych, technologicznych oraz cywilizacyjnych, dzięki współpracy i wymianie myśli naukowej na obszarze o zbliżonej kulturze (świat zachodni) z możliwością ich zastosowania w innych regionach świata i odwrotnie w drodze porozumienia.Mapa z ewentualnymi państwami członkowskimi TOEC wraz z opisem. Obraz w powiększeniu
Obserwuj wątek
   • inocom Pora zmienić partnera. 01.02.20, 14:59
    snajper55 napisał:

    > Czy alternatywą twojej rodziny jest jakaś całkiem inna rodzina złożona z całkie
    > m innych osób?

    Słyszałeś o rozwodach?

    Skoro pożycie nie przynosi oczekiwanych rezultatów, to pora zmienić partnerów.
    Anglia odcięła Niemcy od niekontrolowanego dostępu do Atlantyku.
    Wraz z odejściem Anglii, Niemcy stają się państwem kontynentalnym. Anglia decyduje co i gdzie wpływa na Morze Północne.
    • snajper55 Re: Pora zmienić partnera. 02.02.20, 01:13
     inocom napisał:

     > snajper55 napisał:
     >
     > > Czy alternatywą twojej rodziny jest jakaś całkiem inna rodzina złożona z
     > całkie
     > > m innych osób?
     >
     > Słyszałeś o rozwodach?

     Rodzina to nie tylko małżonek. To także dzieci, rodzice, wujenki, dziadkowie, stryjowie, kuzyni, wnuki, kuzynki itp itd.

     S.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka