Dodaj do ulubionych

Ile na NS2 traci PL i Ukraina ?

25.08.21, 22:01
PL i Ukraina protestują przeciwko NS2 bo tracą na braku tranzytu. Mam pomysł: aby ci, ktorzy zyskują na takim braku tranzytu wypłacili PL i Ukrainie odpowiednie kwoty za brak tranzytu, kwota ta powinna być proporcjonalna do zysku za ten brak tranzytu
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: Ile na NS2 traci PL i Ukraina ? 26.08.21, 11:12
      albwu napisał:

> PL i Ukraina protestują przeciwko NS2 bo tracą na braku tranzytu. Mam pomysł: a
      > by ci, ktorzy zyskują na takim braku tranzytu wypłacili PL i Ukrainie odpowiedn
      > ie kwoty za brak tranzytu, kwota ta powinna być proporcjonalna do zysku za ten
      > brak tranzytu

A Polska niech płaci Niemcom za brak tranzytu, gdy statkami wysyła towary do Francji.

S.
    • herr7 Re: Ile na NS2 traci PL i Ukraina ? 06.09.21, 10:48
      albwu napisał:

> PL i Ukraina protestują przeciwko NS2 bo tracą na braku tranzytu. Mam pomysł: a
      > by ci, ktorzy zyskują na takim braku tranzytu wypłacili PL i Ukrainie odpowiedn
      > ie kwoty za brak tranzytu, kwota ta powinna być proporcjonalna do zysku za ten
      > brak tranzytu

Tu nie chodzi o gospodarkę a wyłącznie o politykę. Poprawniej, geopolitykę. Polska i Ukraina w zamyśle waszyngtońskich strategów mają stanowić cierń wbijający się w tyłek ruskiego niedźwiedzia. Ponieważ dla Rosji eksport gazu jest arcy-ważny to USA przy pomocy swoich wasali robią wszystko, żeby im to utrudnić. NS2 jest potrzebny jednak Niemcom, stąd zgoda Bidena na jego ukończenie. Tyle że jego eksploatacja ma być na warunkach skrajnie dla Rosjan niekorzystnych. Taka polityka jest skuteczna, ale pod warunkiem że Rosjanie będą się upierać przy eksporcie swojego gazu do Europy. A oni mogą w końcu zacząć go sprzedawać Chinom, czy w postaci skroplonej innym państwom, głównie w Azji. Na koniec mogą go przerabiać, choćby na nawozy i przeznaczyć dla siebie.
      Rosjanie próbują się bronić. Póki co magazyny gazu w Europie nie są pełne, a zima się zbliża. Poza tym mówi się o zaprzestaniu przesyłania gazu gazociągiem jamalskim. To powoduje wzrost jego cen.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka