Dodaj do ulubionych

NIusy z UE i nie tylko

19.09.23, 18:52
Azerbejdżan „rozpętał agresję na dużą skalę” – Armenia
Baku ogłosiło operację antyterrorystyczną w związku z rzekomą obecnością wojskową Erewania w Górskim Karabachu.
Azerbejdżan przeprowadził „czystki etniczne” na Ormianach mieszkających w Górskim Karabachu – zarzuca ministerstwo w oświadczeniu, twierdząc, że Baku czuje się „bezkarne” , biorąc pod uwagę otwarte przyznanie się do swoich działań.
Wcześniej tego dnia Ministerstwo Obrony Azerbejdżanu ogłosiło, że rozpoczęło operację przeciwko – jak twierdzi – ormiańskim aktywom wojskowym rozmieszczonym w Górskim Karabachu. Erywań zaprzecza obecności jednostek w spornym regionie. Baku zobowiązało się atakować wyłącznie cele wojskowe i utrzymywało, że stara się „udaremnić prowokacje na dużą skalę” ze strony ormiańskiej.

Najnowsze odkrycie w sprawie „balonu szpiegowskiego” obnaża absurdalność stosunków USA-Chiny.
Siedem miesięcy temu rząd USA i media wpadły w szał w związku z rzekomym „chińskim balonem szpiegowskim” zauważonym nad krajem. To skłoniło wojsko do wysłania najnowocześniejszych myśliwców odrzutowych w celu zestrzelenia obiektu, który uznano za ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA. Jedynym problemem jest to, że cała ta porażka była jawnym kłamstwem, jak niedawno przyznał w CBS News generał Mark Milley, przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów .

Nakładając sankcje na zwykłych Rosjan podróżujących do UE, Bruksela chce stworzyć nową żelazną kurtynę na kontynencie, stwierdziło rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
„Zakaz bezpośrednich lotów, zaostrzenie polityki wizowej, a teraz «wyjaśnienie» sankcji mają na celu konkretnie wyrządzenie krzywdy zwykłym Rosjanom, w zasadzie uniemożliwiając im wjazd na teren Unii Europejskiej” – stwierdziło ministerstwo w oświadczeniu w poniedziałek. „Teraz jest całkowicie jasne, że obecne przywództwo UE zamierza opuścić „żelazną kurtynę”, znacznie ograniczając zdolność ludzi do wzajemnego komunikowania się”.
Ministerstwo ostrzegło, że poszczególne państwa członkowskie UE nie będą mogły „chować się za plecami Brukseli” i nadal będą „pociągane do odpowiedzialności” za prześladowania obywateli Rosji. Moskwa nawoływała także swoich obywateli, aby planując wizytę w „nieprzyjaznych” krajach „uwzględnili wszelkie ryzyko” .

Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka