Dodaj do ulubionych

Firma BRUK- Marki k/ Warszawy

01.12.09, 21:49
Jeżeli poszukujesz wykonawcy nawierzchni, chodników,chcesz
wyremontować izolację pionową w budynku,to polecam tę firmę. Wysoka
jakość wykonania,dokładnie, czysto i w sposób zorganizowany
prowadzona jest praca.Firma daje przykład wzorowej organizacji
pracy.Gorąco polecam.
Obserwuj wątek
  • julev Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 24.10.10, 12:56
   Umowę zawierają dwie strony. Zapłaciliśmy za dobre wykonanie. Oczywiście mogę pokazać jak u nas zrobiono. Cenę porównaliśmy z innymi wykonawcami i była najkorzystniejsza. Nie zamierzałem jedynie reklamować firmy. Przekazałem własną ocenę.Prosze napisać na PW, to podam adres w Warszawie.
  • david.3 Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 27.12.10, 18:51
   na moim osiedlu jak chcemy zrobic jakis remont to najpierw przegladamy ranking wykonawcow na www.zamieszkani.pl i nie powiem do tej pory opinie ktore mozna tam przeczytac raczej sa prawdziwe. wypowiadaja sie tam inni zarzadcy i mieszkancy ktorzy mieli juz z ta czy inna firma do czynienia wiec jest calkiem spora wiarygodnosc.
   • 0betka13 Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 30.03.12, 14:10
    Witam serdecznie:) Pragnę uspokoić wszystkich którzy chcieliby skorzystać z usług firmy BRUK z Marek.Otóż właśnie zakończyli pracę na mojej posesji w Sulejówku i na pewno nie zgadzam się z opiniami zamieszczonymi na forum pod adresem tej firmy!!!Właściciel TO bardzo uprzejmy i konkretny facet.Cała brygada która robiła roboty na posesji bardzo "poukładana" i szybka nie było mowy o jakich kolwiek spięciach wręcz przeciwnie doradzali pytali i jak było coś nie tak to poprawiali bez namysłu:)Co do ceny to myślę że jest adekwatna do wykonywanych prac oraz wyboru przez nas kostki:) Z czystym sumieniem Polecam tą firmę!!!SZYBKO,SPRAWNIE SOLIDNIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • brukrobertpeczynski Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 06.09.11, 11:21
   W związku z nieprawdziwymi informacjami zamieszczanymi w internecie na temat firmy BRUK Robert Peczyński informujemy, iż takie posty umieszcza nasza konkurencja celem zepsucia nam renomy i odebrania klientów. Firmy konkurencyjne mając kontakt z klientami wskazują posty na nasz temat, które sami umieścili anonimowo. Prosimy o pozyskiwanie wiarygodnych informacji o naszej firmie od osób możliwych do zweryfikowania, a nie osób anonimowych. Nasza firma zajmuje się układaniem kostki brukowej od 1994 roku na terenie woj. mazowieckiego, posiadamy szerokie referencje. Zapraszamy do kontaktu : www.bruk.waw.pl Jednocześnie informujemy osoby działające na szkodę firmy BRUK Robert Peczyński, iż podjęliśmy działania zmierzające do ustalenia danych osobowych celem wystąpienia na drogę sądową. Z poważaniem Robert Peczyński 601-33-27-84
    • pecrob Właściciel firmy BRUK 27.02.15, 16:35
     Informacja dla osób zainteresowanych niniejszym forum:
     Wszystkich negatywnych wpisów dokonuje Magdalena Kurowska zamieszkała w Duchnowie gm. Wiązowna ul. Kącka działka 790/2.
     W 2012 roku nasza firma wykonała na terenie jej posesji usługę na kwotę 55 574,10zł. Usługa została wykonana zgodnie z wykonanym i zaakceptowanym projektem bez żadnych uwag. Za usługę Magdalena Kurowska nie zapłaciła NIC (ani jednej złotówki). Po roku bezskutecznego wzywania do zapłaty wniosłem pozew przeciwko tej pani o zapłatę, który obecnie toczy się w sądzie. Pozwana oczernia moją firmę w internecie nie podając prawdziwych i rzetelnych faktów.
     Magdalena Kurowska okradła mnie jak i innych wykonawców, którzy budowali jej luksusowy dom. Inni fachowcy budowlani potwierdzili, że nie płacenie za wykonane prace jest jej sposobem na wybudowanie domu za cudze pieniądze, co potwierdzą w sądzie.
     Usługę wykonałem w 2012r z najwyższą starannością i zgodnie ze sztuką budowlaną co można obejrzeć w każdej chwili pod wskazanym wyżej adresem, dodatkowo podaje współrzędne bo dom wybudowany jest w lesie (52°10'47.316"N, 21°20'29.004"E). O wynikach toczącej się w sądzie sprawy osobiście poinformuję na niniejszym forum. Wszystkich zainteresowanych proszę o opieranie się na potwierdzonych faktach. W sprawie to ja jestem stroną pokrzywdzoną i to ja wystąpiłem z pozwem przeciwko Magdalenie Kurowskiej.
     Właściciel firmy BRUK

     • gazeta_mariusz Re: Właściciel firmy BRUK 18.03.15, 16:29
      Szanowny Panie Właścicielu firmy Bruk, o czym Pan pisze, jestem jednym z klientów którego w ostatnim czasie wasz adwokat zgłosił do sądu pozew o wydanie nakazu zapłaty za prace brukarskie na kwotę nie mającą nic wspólnego z ustaleniami przed podpisaniem umowy... czyli wyższą 2 razy od umownej
      • pecrob Re: Właściciel firmy BRUK 20.04.15, 10:29
       Informacja dla osób zainteresowanych niniejszym forum: Wszystkich negatywnych wpisów dokonuje Magdalena Kurowska zamieszkała w Duchnowie gm. Wiązowna ul. Kącka działka 790/2. W 2012 roku nasza firma wykonała na terenie jej posesji usługę na kwotę 55 574,10zł. Usługa została wykonana zgodnie z wykonanym i zaakceptowanym projektem bez żadnych uwag. Za usługę Magdalena Kurowska nie zapłaciła NIC (ani jednej złotówki). Po roku bezskutecznego wzywania do zapłaty wniosłem pozew przeciwko tej pani o zapłatę, który obecnie toczy się w sądzie. Pozwana oczernia moją firmę w internecie nie podając prawdziwych i rzetelnych faktów. Magdalena Kurowska okradła mnie jak i innych wykonawców, którzy budowali jej luksusowy dom. Inni fachowcy budowlani potwierdzili, że nie płacenie za wykonane prace jest jej sposobem na wybudowanie domu za cudze pieniądze, co potwierdzą w sądzie. Usługę wykonałem w 2012r z najwyższą starannością i zgodnie ze sztuką budowlaną co można obejrzeć w każdej chwili pod wskazanym wyżej adresem, dodatkowo podaje współrzędne bo dom wybudowany jest w lesie (52°10'47.316"N, 21°20'29.004"E). O wynikach toczącej się w sądzie sprawy osobiście poinformuję na niniejszym forum. Wszystkich zainteresowanych proszę o opieranie się na potwierdzonych faktach. W sprawie to ja jestem stroną pokrzywdzoną i to ja wystąpiłem z pozwem przeciwko Magdalenie Kurowskiej. Właściciel firmy BRUK
   • moniczkamalinka1 Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 06.02.15, 08:00
    Poniżej wyrok z UOKIKU ws niedozwolonych zapisów w umowie firmy bruk
    Numer wpisu: 5849
    Data wyroku: 2014-07-25
    Robert Peczyński - "BRUK"
    "Wszelkie spory będą rozstrzygane przez Sąd właściwy dla siedziby "Wykonawcy" "

    Numer wpisu: 5848
    Data wyroku: 2014-07-25
    Robert Peczyński - "BRUK"
    " "Wykonawca" nie ponosi odpowiedzialności za stan drogi dojazdowej do miejsca wykonywania usługi, z której korzystają samochody ciężarowe wykorzystywane przy realizowaniu niniejszej Umowy"

    Numer wpisu: 5847
    Data wyroku: 2014-07-25
    Robert Peczyński - "BRUK"
    " "Zleceniodawca" zobowiązuje się do zapłaty gotówką za wykonane roboty w ciągu 3 dni od dnia otrzymania "Rozliczenia wykonanych prac"

    Numer wpisu: 5846
    Data wyroku: 2014-07-25
    Robert Peczyński - "BRUK"
    "Po odbiorze przedmiotu Umowy "Wykonawca" sporządzi "Rozliczenie wykonanych prac", na podstawie którego wystawi fakturę za wykonane roboty i doliczy należny podatek VAT"

    Numer wpisu: 5845
    Data wyroku: 2014-07-25
    Robert Peczyński - "BRUK"
    "Jeśli "Zleceniodawca" nie dokona odbioru robót na piśmie w terminie 3 dni od zakończenia prac, to przedmiot Umowy zostanie uznany za odebrany"

    Numer wpisu: 5844
    Data wyroku: 2014-07-25
    Robert Peczyński - "BRUK"
    "Ceny ustalone podczas sporządzania niniejszej Umowy nie podlegają negocjacji przy rozliczeniu końcowym. Wszystkie ceny znajdujące się w Umowie i "Cenniku" (ew."Kosztorysie") są cenami netto"

    Numer wpisu: 5843
    Data wyroku: 2014-07-25
    Robert Peczyński - "BRUK"
    "Strony ustaliły, że wszystkie prace dodatkowe nie wskazane w umowie zostaną rozliczone wg cennika będącego częścią Umowy, zaakceptowanego przez "Zleceniodawcę". Zlecenie robót dodatkowych nie wymaga formy pisemnej"

    Numer wpisu: 5842
    Data wyroku: 2014-07-25
    Robert Peczyński - "BRUK"
    "Strony ustalają, że ilości robót, o których mówi niniejsza umowa są ilościami orientacyjnymi i będą mogły ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu"
   • marek846 Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 02.06.14, 18:07
    Witam aktualnie szukam firmy brukarskiej która wykona przed domem wjazd. Korzystam z forum chcąc zasięgnąć czyjejś opinii. Przeglądałem stronę firmy Bruk z marek i podoba mi się proszę o opinię. I proszę o jakieś zdjęcie.
    • hanakuma Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 05.06.14, 18:21
     Osobiście odradzam. Praca wykonana jest w sposób wadliwy, kostka została ułożona w sposób niezgodny z zapewnieniem wykonawcy, nie można zweryfikować jakości kostki ponieważ nie było etykiet na towarze. Właściciel nie odbiera telefonu gdyż jest bardzo zajęty. Nie zachowują właściwych odstępów pomiędzy kostką co świadczy o braku profesjonalizmu przy jej układaniu. Gwarancja wynosi trzy lata, ale reklamacji żadnej nie uznają, straszą sądem. Wykonawca obiecuje precyzyjne docinanie kostki a praca wykonywana jest niechlujnie. No i wygląda nieestetycznie. Materiały nieodpowiedniej jakości. Cena za 1 metr wychodzi 250 zł, reklamacji nie uznają. Nie polecam.
   • brukrobertpeczynski Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 19.12.14, 15:50
    W związku z karalnymi działaniami naszego byłego pracownika polegającymi na próbach naruszania dobrego imienia i wizerunku firmy, informujemy, zostały podjęte kroki prawne i sprawa już jest zgłoszona na policji w celu wytoczenia powództwa cywilnego o ochronę dóbr osobistych.
    Cytat:
    Naczelny Sąd Administracyjny dopuścił możliwość ustalenia tożsamości autorów anonimowych wpisów w Internecie. Sąd stanął na stanowisku, że prawo do swobodnej, anonimowej wypowiedzi nie może chronić od odpowiedzialności za wypowiedziane słowa tych, którzy naruszają prawa innych osób.
    W wyroku z dnia 21 sierpnia 2013r. (I OSK 1666/12) Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że możliwe jest przekazanie prywatnemu podmiotowi danych autora obraźliwego wpisu na forum internetowym.
    NSA wskazał, iż obowiązujące przepisy prawa nie wykluczają ujawnienia tożsamości osoby naruszającej prawo prywatnych podmiotów do ochrony czci, godności, dobrego imienia czy też wizerunku firmy.
    Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 3 lutego 2010 r. (sygn. II SA/Wa 1598/09), który stwierdzał, że prawo do swobodnej, anonimowej wypowiedzi nie może chronić tych, którzy naruszają prawa innych osób, przed odpowiedzialnością za wypowiedziane słowa. ? W sieci nikt nie jest i nie może być anonimowy. Ustalenie tożsamości danej osoby może być utrudnione, ale każdy komputer zostawia w Internecie ślad ? adres IP. Wykorzystując to, można ustalić komputer, z którego dokonano wpisu, co stwarza możliwość pośredniego ustalenia tożsamości osoby, która to uczyniła.
    Administrator może przekazać dane wyłącznie, gdy zgłaszający oświadczy, że ma uzasadniony interes prawny w uzyskaniu danych (planuje cywilny pozew, a do jego skutecznego wniesienia potrzebuje dane osoby naruszającej dobra osobiste).
  • moniczkamalinka1 Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 04.02.15, 16:33
   Poniżej wyrok UOKIKU ws bruk robert peczyński:

   Numer wpisu: 5849
   Data wyroku: 2014-07-25
   Robert Peczyński - "BRUK"
   "Wszelkie spory będą rozstrzygane przez Sąd właściwy dla siedziby "Wykonawcy" "

   Numer wpisu: 5848
   Data wyroku: 2014-07-25
   Robert Peczyński - "BRUK"
   " "Wykonawca" nie ponosi odpowiedzialności za stan drogi dojazdowej do miejsca wykonywania usługi, z której korzystają samochody ciężarowe wykorzystywane przy realizowaniu niniejszej Umowy"

   Numer wpisu: 5847
   Data wyroku: 2014-07-25
   Robert Peczyński - "BRUK"
   " "Zleceniodawca" zobowiązuje się do zapłaty gotówką za wykonane roboty w ciągu 3 dni od dnia otrzymania "Rozliczenia wykonanych prac"

   Numer wpisu: 5846
   Data wyroku: 2014-07-25
   Robert Peczyński - "BRUK"
   "Po odbiorze przedmiotu Umowy "Wykonawca" sporządzi "Rozliczenie wykonanych prac", na podstawie którego wystawi fakturę za wykonane roboty i doliczy należny podatek VAT"

   Numer wpisu: 5845
   Data wyroku: 2014-07-25
   Robert Peczyński - "BRUK"
   "Jeśli "Zleceniodawca" nie dokona odbioru robót na piśmie w terminie 3 dni od zakończenia prac, to przedmiot Umowy zostanie uznany za odebrany"

   Numer wpisu: 5844
   Data wyroku: 2014-07-25
   Robert Peczyński - "BRUK"
   "Ceny ustalone podczas sporządzania niniejszej Umowy nie podlegają negocjacji przy rozliczeniu końcowym. Wszystkie ceny znajdujące się w Umowie i "Cenniku" (ew."Kosztorysie") są cenami netto"

   Numer wpisu: 5843
   Data wyroku: 2014-07-25
   Robert Peczyński - "BRUK"
   "Strony ustaliły, że wszystkie prace dodatkowe nie wskazane w umowie zostaną rozliczone wg cennika będącego częścią Umowy, zaakceptowanego przez "Zleceniodawcę". Zlecenie robót dodatkowych nie wymaga formy pisemnej"

   Numer wpisu: 5842
   Data wyroku: 2014-07-25
   Robert Peczyński - "BRUK"
   "Strony ustalają, że ilości robót, o których mówi niniejsza umowa są ilościami orientacyjnymi i będą mogły ulec zmniejszeniu lub zwiększeniu"
  • ww16041976 Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 06.12.15, 01:24
   1. Oferta firmy Bruk, Marki, ul. Lisia 2 nie zawierała pełnego cennika usług dodatkowych. Cennik ten dostarczony został dopiero w momencie podpisywania umowy. Przy rozliczeniu końcowym okazało się, że usługi dodatkowe generują ok. 50 % całkowitych kosztów. Innymi słowy, koszt oszacowany na podst. podanej w ofercie ceny ułożenia 1 m2 wzrósł ok. dwukrotnie. Usługami dodatkowymi są, np. docinanie kostki, ustawienie krawężników, obrobienie włazów, montaż odwodnień itp. Usługą dodatkową jest także ułożenie dodatkowej podbudowy. Podstawową grubością podbudowy jest 10 cm, co jest niewystarczające w miejscach, gdzie będą poruszać się samochody, nawet osobowe.
   2. Projekt dostarczany przez firmę gratis jest jedynie rysunkiem poglądowym, nie zawiera wymiarów. Projekt zawiera także zestawienie ilości elementów betonowych niezbędnego do jego realizacji. O dokładności pomiarów i zestawienia niech świadczy fakt, że na mojej posesji pomiary wykonywano dwukrotnie (na moje żądanie, pierwszy pomiar dał wg mnie zbyt małe wyniki ? w przypadku konieczności zamówienia brakującej kostki nikt nie dałby mi gwarancji zgodności kolorystycznej z kostką już zakupioną), a różnica pomiędzy wyliczonymi powierzchniami kostki wyniosła 13,7 % powierzchni faktycznie ułożonej (przy niezmienionych założeniach projektowych). Jeden z elementów betonowych dostarczono na plac budowy w ilości 3 - krotnie przekraczającej projektowane i faktyczne zapotrzebowanie.
   3. Tuz przed rozpoczęciem prac firma próbowała podważyć wynegocjowaną przeze mnie wcześniej cenę na jeden z elementów betonowych, argumentując, że osoba, z którą negocjowałem nie jest już pracownikiem firmy.
   4. Pomiary geodety przed rozpoczęciem prac okazały się niebezpieczną formalnością, ponieważ robotnicy i tak pracowali wg własnego planu, ale ustalenia geodety stanowiły jedną z podstaw sporządzenia rozliczenia końcowego.
   5. Podczas wykonywania robót do niektórych prac dodatkowych były sporządzane pisemne zlecenia (niezawierające szczegółów, np. wymiarów, otwierając firmie szerokie pole manewru w rozliczeniu końcowym), do niektórych wystarczające okazywały się zlecenia ustne, a niektóre wykonywane były bez żadnych zleceń i mojej świadomości, tzn. ujawniały się i okazywały usługami dodatkowymi dopiero w rozliczeniu końcowym.
   6. Rozliczenie końcowe sporządzono dopiero kilka miesięcy po zakończeniu prac (mimo że prace odebrałem w dniu ich zakończenia). Przyniosło ono spór już w kwestii podstawowej, tj. ilości zużytej kostki (sumy kostki ułożonej, zakupionej a niewykorzystanej oraz odpadów z docinania). Zabawa w negocjacje tej pozycji polegała na teoretycznym uznaniu moich argumentów i zmniejszeniu ilości kostki zakupionej i niewykorzystanej, przy jednoczesnym zwiększeniu przez firmę ilości odpadów z docinania. Firma uzasadniała swoje wyliczenia zdjęciami, co do niektórych rodziły się wątpliwości, czy w ogóle były wykonywane na mojej posesji. Jedyny przypadek uznania moich uargumentowanych zastrzeżeń co do zaistnienia danej pracy dodatkowej zaowocował nie likwidacją danej pozycji kosztowej, a udzieleniem 100 % rabatu (dzięki temu łączna suma rabatów rosła). Bardzo rzadko uwzględniane były moje uargumentowane zastrzeżenia do sposobu wykonania prac dodatkowych, a udzielane rabaty wynosiły ok. 0,5 % sumy rozliczenia. Prace uznane przez firmę za dodatkowe i niefigurujące w cenniku prac dodatkowych wyceniane były jedynie tajemniczym dodatkowym nakładem robocizny. Jednym ze sposobów rozwiania moich wątpliwości co do grubości i obszarów wykonania dodatkowej podbudowy były propozycje dokonania odkrywek kostki przez firmę, w skrajnym przypadku przez rzeczoznawcę sądowego. Sąd był często wykorzystywany przez firmę jako argument w dyskusji.
  • jakub.1512 Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 22.03.16, 13:56
   W nawiązaniu do powyższych opinii.
   Widziałem w internecie jakieś negatywne opinie co wzmorzyło moją czujność. Miałem już podpisaną umowę i nie bardzo chciałem się wycofać. Usługę wykonali u mnie bez żadnych uwag. Najpierw wszystko uzgodniliśmy na papierze robiąc projekt. Potem prace wykonywał Pan Miler który był brygadzistą. Nie mogę złego słowa powiedzieć o ekipie bo bardzo się starali. Rozliczenie było bardzo dokładne . Obmiar po wykonawczy zrobili jak byłem w pracy ale jak zgłosiłem wątpliwości to przyjechał jeszcze raz Pan geodeta i pomierzył jeszcze raz tylko przy mnie, wszystko się zgadzało. Firmę mogę polecić . Jakub.K jakub.1512@gazeta.pl
  • justyna.dziar21 Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 06.04.16, 13:40
   Sliwa007 przestrzegam przed tą wariatką. Rozpowszechniła na wszystkich forach tą informację co wyżej i daliśmy się z mężem głupio podpuścić. Kontaktowaliśmy się przez e-mail, z czasem przez telefon i daliśmy się ogłupiać. Prawda jest taka że taniej nas by wyszło po prostu dogadać się z brukiem niż wydawać na prawnika szarpiąc się o szczegóły. Po kontakcie z tą Panią małe nieporozumienie nabierało wielkiej skali i wzbudzało w nas złości, a ona sama nic nie zapłaciła i zapłacić też nie chce nic. Jesteśmy tylko do tyłu bo z firmą się dogadaliśmy a dodatkowo mieliśmy wydatek na prawnika. Każdemu proponuję zdrowy rozsądek. Pozdrawiam, Justyna
    • julo2000 Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 20.04.16, 10:38
     a może zrobić pozew zbiorowy lub zgłosić oszustwo w kilka osób będzie skuteczniejsze bo jak widać z opisów nie my pierwsi padliśmy ofiarą praktyk firmy BRUK która aby złapać klienta daje ofertę a następnie podwyższa stawkę dwu lub nawet trzykrotnie przy rozliczeniu końcowym Trzeba przestrzec innych aby nie padli ofiarą tej firemy !!!!!!!!!!!!!! UWAGA
     • sliwa007 Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 22.04.16, 07:24
      Julo2000 - prokuratura już działa w ich temacie, ale zachęcam do składania kolejnych zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa. W sądzie w Wołominie Bruk przegrywa sprawy, więc proszę się nie bać straszeniem sądem, w razie pytań proszę pisać na moniczkamalinka1@wp.pl
      • sliwa007 Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 13.07.16, 12:09
       Klienci oszukani przez bruk marki - informacje o tych oszustach są całkowicie prawdziwe, fakty są takie że dostaniecie podsumowanie końcowe 3 krotnie wyższe niż we wstępnym kosztorysie. Odkąd firma istnieje rozliczają się z Klientami za m2 ułożenia kostki plus inne kosmiczne wyliczenia - i to jest cały przekręt! Klient otrzymuje pisemną ofertę a po jej zaakceptowaniu podpisuje umowę abuzywną, czyli niedozwolone ma zapisy! Klient jak nawet nie zlecał dodatkowych prac to są one zrobione i każą sobie płacić ogromne kwoty. Zgłaszajcie się do prokuratur ws możliwości popełnienia przestępstwa, jest wiele spraw w sądzie w Wołominie, gdzie są wygrane na korzyść oszukanych klientów!
   • olaw40 odpowiedź 20.06.16, 13:37
    Widzę, że mój poprzedni post został usunięty- oto kolejny przykład "uczciwego i profesjonalnego" działania firmy Bruk. Dołączam do pozostałych i także składam zawiadomienie do prokuratury.
     • maciekmarko Re: odpowiedź 13.07.16, 12:37
      Ja właśnie siedzę na rozprawie w sprawie tej firmy. Co do wyliczeń końcowych 2-3 razy wyższych niż oferta to prawda, ale na szczęście szczegółowo przeczytałem umowę i pilnowałem co robią, aby nie nabiło. Oczywiście dostałem wyliczenie + 20000 od oferty, ale dzięki powyższemu 15000 zbiłem z dopłaty. Teraz sądzimy się o wadliwą kostkę brukową. Info na kuszeba@o2.pl
      • ekka0 Re: odpowiedź 13.07.16, 16:27
       Firma może kilka lat temu była i solidna i uczciwa, ale aktualnie z uczciwością nie mają nic wspólnego. STANOWCZO ODRADZAM! Proszę szukać innej firmy, bo współpraca z nimi źle się skończy. Jeżeli macie umowę - rezygnujcie bez zastanowienia. Koszta dodatkowe jakie narzucają, sprawią że się nie wypłacicie - wierzcie mi niepotrzebne Wam te męki z tą firmą.
       Wykonali pracę ułożenia kostki, dogadano cenę , przedstawiono cennik usług dodatkowych - tu UWAGA dopiero w dniu podpisywania umowy. Usługę wykonali, po czym faktura wynosiła 30% więcej niż wg pomiarów!!! wg mnie to oszuści, którzy próbują wyłudzić pieniądze. Spotkanie z właścicielem niemożliwe, osoby w biurze niekompetentne. 30% więcej za prace dodatkowe: wykonali UWAGA bez zgody większą podbudowę na CAŁEJ INWESTYCJI, większe (rzekomo) krawężniki, w ogóle po 100-200zł podoliczali kilkanaście pozycji które ciężko sobie wyobrazić i koniec końców dało to 30% więcej. ODRADZAM!
       • daploc Re: odpowiedź 11.08.16, 07:33
        Mam odmienne zdanie. Jeżeli ktoś podpisuje umowę nie czytając jej bądź czyta bez zrozumienia to tak to się kończy. Warunki umowy można z firmą Bruk negocjować. Otwarci są na propozycje i chętnie dokonują zmian w warunkach umowy w tym w pracach dodatkowych. Moja inwestycja miała raptem 67 m2 powierzchni a udało mi się wynegocjować atrakcyjną cenę. Prace wykonano profesjonalnie, szybko i solidnie. Wszystkie prace dodatkowe były wcześniej uzgadniane. Także serdecznie polecam.
        • gazeta_mariusz Re: odpowiedź 05.10.16, 20:11
         daploc wiesz ile jest spraw sądowych z tą firmą , tu nie chodzi o czytanie umowy , tu chodzi o to że firma Bruk na zakończenie żąda zapłaty 3 krotnie wyższej w stosunku do przedstawionej oferty tłumacząc że nie były uwzględnione prace a które w istocie nie mogły być pominięte ponieważ bez nich nie możliwe było by wykonanie zaoferowanego zakresu , Peczyński za to na sprawach twierdzi że nie możliwe było przewidzenie takich prac, pytam się zatem czy nie możliwe jest przewidzenie czegoś takiego jak krawężnik ? podaje jeden z wielu wielu przykładów ... to proste , to jest zwykłe naciągactwo, wyroki sądu to popierają ....
  • optym Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 26.10.16, 11:48
   Firma z odpowiednim zapleczem i wyposażona w odpowiedni sprzęt potrzebny do fachowego i sprawnego wykonania prac. Ostatecznie podjąłem decyzje na tak, gdy pojechałem do siedziby i upewniłem się, że nie są to amatorzy.
   Nie musiałem angażować się zbytnio w cały proces i kontrolować nieustannie czy jest dobrze. Oglądałem tylko z zadowoleniem efekty robót na koniec dnia. Praca dobrze zorganizowana i wykonana sprawnie, ekipa w pełnym składzie nawet w sobotę.
   Zapoznałem się z cennikiem prac dodatkowych i ograniczyłem do niezbędnego zakresu roboty, które mogłyby wygenerować znaczący wzrost kosztów. Z resztą wielu z listy prac dodatkowych nie potrzebowałem, a efekt i tak jest dobry, nie zawiodłem się. Teraz jestem zadowolonym użytkownikiem nowej estetycznej i trwałej nawierzchni przed domem: podjazdu, miejsca postojowego, szerokich chodników i kameralnego tarasu za domem.
  • marcinwolomin Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 17.12.16, 16:38
   Szanowni Internauci,
   Chciałbym Was w tym miejscu poinformować, że jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą Bruk Robert Peczyński przy realizacji inwestycji na mojej posesji w Wołominie i polecam tę firmę jako profesjonalnego wykonawcę prac brukarskich.
   Prace związane z przygotowaniem terenu i ułożeniem kostki na powierzchni ok. 200 m2 zostały zrealizowane w listopadzie br. i trwały ok. 1 tygodnia. Firmę znalazłem w internecie. Nie znałem jej wcześniej.

   Przebieg procesu od pierwszego kontaktu do finalnego rozliczenia jest profesjonalny i przebiega następujące:
   1. Kontakt tel. w celu umówienia wizyty opiekuna klienta na miejscu inwestycji.
   2. Spotkanie z opiekunem + min. wybór kostki.
   3. Podpisanie umowy, która szczegółowo definiuje wszystkie prawa i obowiązki oraz elementy kosztowe wpływające na finalną cenę.
   4. Spotkanie z projektantem i uzgodnienie finalnego kształtu projektu poglądowego (w cenie).
   5. Spotkanie z brygadzistą i geodetą (wytyczenie spadków, etc).
   6. Prace ziemne i brukarskie (realizowane zgodnie z projektem), gdzie wszelkie zmiany są dodatkowo uzgadniane i zapisywane i podpisywane w protokołach.
   7. Sprzątanie po inwestycji.
   8. Finalne pomiary wbudowanych materiałów.
   9. Odbiór prac.
   10. Bardzo przejrzyste, szczegółowe rozliczenie, wyjaśniające wszelkie składowe kosztów.

   W trakcie współpracy przez cały czas do dyspozycji są pracownicy firmy Bruk. W każdej chwili można zadzwonić, napisać maila, otrzymując szybki feedback. Na miejscu pracuje kilkuosobowa ekipa kierowana przez doświadczonego brygadzistę. Panowie zaczynają prace wcześnie rano. Ekipa jest wyposażona w fachowy sprzęt. Transporty realizowane są sprawnie bez zbędnej zwłoki.

   Czytając niektóre komentarze nawiązujące najczęściej do nieadekwatnych i rzekomo zawyżanych kosztów inwestycji realizowanych przez firmę Bruk, mam wrażenie że mogą one wynikać z niedostatecznego przeczytania umowy w celu zrozumienia wszystkich elementów wpływających na cenę. Ja umowę przeczytałem, zrobiłem sobie wew. analizę spodziewanych kosztów i mogę potwierdzić, że praktycznie w całości pokryła się z rozliczeniem przygotowanym przez firmę Bruk. Ani ja ani mój ojciec, który z mojego upoważnienia doglądał prac na miejscu (podczas gdy ja byłem w pracy) nie mamy żadnych zastrzeżeń.

   W razie pytań proszę o kontakt mailowy: marcinwyszynski@poczta.fm

   Pozdrawiam
   Marcin Wyszyński
  • mikolaj.x Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 17.03.17, 10:41
   Firma wykonała u mnie prace w listopadzie tamtego roku jakieś 200m2, z niecierpliwością czekałem na wyliczenie kosztów a trwało to dłużej niż się spodziewałem i nic takiego nie miało miejsca żeby koszty wzrosły 2 lub 3 razy. Co prawda były małe rozbieżności ale z naszej inicjatywy bo żona ostatecznie wybrała inną kostkę niż zakładaliśmy początkowo (oczywiście droższą), w trakcie zrezygnowaliśmy z jakiejś studni i zasadniczo wyszło na jedno. Zachwalać pod niebiosy nie zamierzam ale robotę zrobili solidnie ale w końcu za to wzięli pieniądze. U mnie się firma sprawdziła ale każdy wybiera jak chce, przecież każdy ma swój rozum i nie zawsze trzeba iść na ślepo za stadem - tu nawiązuje do wcześniejszych wypowiedzi. Może jak bym to wcześniej przeczytał to też bym się zastanowił czy się nie wycofać ale mleko się wylało a kostka była już ułożona - ale w moim przypadku nie było takiej konieczności.
   • z.bogdan77 Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 14.04.17, 00:29
    <b>Niech ci dobrze służy. Szczerze.Ale spytam o fragment " żona ostatecznie wybrała inną kostkę niż zakładaliśmy początkowo" Czy Bruk przypadkiem nie doradzał kostki?
    Przed podpisaniem umowy było SUPER i OK,a potem trzeba było zmieniać bo ktoś wprowadził w błąd?
    U mnie tak było. <b/>
  • robokobo1212 Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 22.04.17, 18:42
   Bazujac na swoim ostatnim doświadczeniu i tego co się dowiedziałem na forach. Mogę jedynie potwierdzić zła postawe tej firmy w rozliczeniach z klientem.2 x, 3x więcej na koniec nie jest wyssane z palca. To fakt. Szkoda że wcześniej nie byłem bogatszy o tę wiedze. Mógłbym ominąć tę firmę szerokim łukiem. Moja rada. Poszukajcie innego wykonawcy
   • gazeta_mariusz Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 11.10.17, 19:42
    niestety to fakt 2, 3 , 4 razy więcej niż kwota oferowana umowna , tłumaczenie że wystąpiły roboty dodatkowe które wcale nimi nie sa ponieważ są to prace które powinny być wykonane w zakresie oferty głownej ,
    ostatnio rozmawiałem z jednym z klientów firmy BRUK który do mnie dzwonił o poradę , kwota umowna 30 tyś wzrosła do 90 , masakra, ten człowiek doprowadził wielu wielu ludzi do łez , ilu jego klientów poszło do sądu , pewnie ułamek , wyrok UOKIKU też potwierdza praktyki jakie stosowała , stosuje ta firma , szczerze odradzam , w najbliższy piątek mam kolejną rozprawę w sądzie , już 3 ....
  • beetle83 Re: Firma BRUK- Marki k/ Warszawy 25.05.17, 12:18
   A ja dla odmiany dostałem dość przejżystą wycenę. Na stronie dostepny jest cennik prac dodatkowych i jeżeli znacie się odrobine na matematyce to bedziecie w stanie dokonac estymacji potencjalnego kosztu. Ponadto sam przedstawiciel dokonał dla mnie takiej sytuacji podajć mniej więcej finalną cenę. Moim zdaniem wszystko było transparentne. Tyle, że nie skorzystałem ponieważ znalazłem firmę, która zrobiła mi to samo - uwaga - 60% taniej. Tak - 60%. Wycena firmy z marek - około 16 tysięcy z czego 10 to kostka a reszta owe koszty dodatkowe. Firma która mi robiła robote też wyliczyła położenie kostki na 10k ale wszystkie dodatkowe roboty wliczyła w cenę. Nie mniej jednak Uważam, że oferta firmy z Marek przedstawiona była uczciwie, kontakt bardzo dobry a przedstawiciel profesjonalny.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka