Dodaj do ulubionych

W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać

20.01.10, 13:47
Zarząd zwołuje zebranie ogółu właścicieli na 26 01 .A w proponowanym porządku
zebrania jest 14 punktów ,w tym
4 .Sprawozdanie Zarządu Wspólnoty z działalności na dzień 30 11 2009 (a nie
do 31 12)
5 .Informacja o osiagniętych przez Wspólnotę przychodach i kosztach ,w/g
stanu na 30 11 2009 r.( A nie na 31 12 09)
7 .Podjęcie uchwały w sprawie odwołania Zarządu Wspólnoty z powodu rezygnacji.
8 .Podjęcie uchwały w sprawie Wyboru Zarządu Wspólnoty (działającego społecznie)
Podobno wszyscy ,czyli 5 osób ponownie chce kandydować do społecznego zarządu.
O co tu chodzi ?????
podaje priva kaczlow69@interia.pl ,gdyby ktoś chciał napisać tak " szczerze".
Obserwuj wątek
      • kaczlow Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 20.01.10, 14:12
        To ma takie znaczenie.
        Zarząd ciągle narzeka ,ze nie ma czasu na informowanie mieszkańców o o sprawach
        wspólnoty ( na stronie internetowej osiedla ) a uważa ,ze zarząd powinien być
        społeczny.
        Osiedle jest źle zarządzane .Płacimy za to Wszyscy ,czyli mieszkańcy.
        Bo podobno brakuje wolnego czasu na działanie !!!!!!!!!.Sądzę,ze na myślenie
        też !!!
        • ag2697 Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 20.01.10, 16:33
          Nie ma takiego pojęcia, jak zarząd społeczny. Zarząd może pobierać za swoją pracę wynagrodzenie lub nie. Jeśli pobiera to jest jeden powód więcej do tego aby od zarządu czegoś wymagać. Jeśli nie pobiera to możecie co najwyżej wybrać nowy zarząd jeśli znajdą się chętni. Może ludzie chcą pracować nie słysząc z każdej strony, że nikomu łaski nie robią bo biorą za to pieniądze? Chcę zauważyć, że każdy właściciel ma prawo i obowiązek uczestniczyć w zarządzie wspólnotą i opłacanie zarządu wcale go od tego nie zwalnia.
    • gossart Re: Warszawa - WM przy ul. Zwycięzców 40 20.01.10, 16:28
      kaczlow napisał:
      > 7. Podjęcie uchwały w sprawie odwołania Zarządu Wspólnoty z
      powodu rezygnacji.

Czy tzw. rezygnacja członków wspólnoty, związana jest jednocześnie z
      wypowiedzeniem jakiejś umowy finansowej, zawartą z tymi
      członkami przez wspólnotę mieszkaniową ?
      • kaczlow Re: Warszawa - WM przy ul. Zwycięzców 40 20.01.10, 17:16
        mnie zastanawia ,dlaczego oni chcą się rozliczać do 31 11 09 .Przecież UOWL
        precyzyjnie tłumaczy :
        okresem rozliczeniwym wspólnoty mieszkaniowej jest rok kalendarzowy !!!
        art 30
        Zarząd i zarządca ,któremu zarząd nieruchomością wspólna powierzono w sposób
        określony w art .18 ust.1 ,jest zobowiązany
        punkt 2 mówi
        składać właścicielom lokali roczne sprawozdanie ze swojej działalności!!!!
        a więc roczne a nie 11 miesięczne !!!
          • kaczlow Re: Warszawa - WM przy ul. Zwycięzców 40 03.02.10, 21:04
            Jeżeli nie zdąży księgowość.To gdy będzie rozliczony cały rok zarząd powinien
            się rozliczyć czyli przesłać wszystkim mieszkańcom scan rocznego rozliczenia z
            uwzględnieniem wydatków na poszczególne pozycje z planu budżetowego .
            Kontrolowałem faktury wydatków wspólnoty w dziale księgowości nowego
            administratora i mam podejrzenia ,ze część niewygodnych faktur została ukryta
            bądź przeksięgowana na okres po 01 11 2009 roku.Chciałbym się mylić !!!!!!!!!!!!
            ale ilość faktur dotycząca ilości wypełnionych kontenerów kp-7 ( pojemność 7m2)
            jest niewyobrażalna !!!!!!!!!!!!!!
    • xxxll profanacją prawa wspólnotowego 20.01.10, 18:21

To co napasałeś, jest profanacją prawa wspólnotowego oraz zamierzonym
      lekceważeniem właścicieli lokali. Po co ten pośpiech...
      (30-11-2009)

> 4 .Sprawozdanie Zarządu Wspólnoty z działalności
      > na dzień 30 11 2009 (a nie do 31 12)
      > 5 .Informacja o osiagniętych przez Wspólnotę przychodach i
      > kosztach ,w/g stanu na 30 11 2009 r.( A nie na 31 12 09)

----------------------------------------------------------------
      Zarządzanie - to sztuka bądź praktyka, rozumnego stosowania środków dla
      osiągnięcia wyznaczonych celów -(Henri Fayol).
      www.sn.pl/orzecznictwo/index.html wyroki sądowe - www.ebos.pl/
        • xxxll Re: profanacją prawa wspólnotowego 20.01.10, 20:51
          - Bóg zapłać Dobry człowieku.....Spasiwa ... (wybrać odpowiednie dla opcji):>

Po co się spieszyć.:/
          Na odbycie zebrania sprawozdawczego mamy w realu 2,5 miesiąca (minus ferie)
          aby zdążyć przed 31 marca.Pośpiech nie jest wskazany zwłaszcza gdy mamy do czynienie z jedna wspólnotą.
          • kaczlow Re: profanacją prawa wspólnotowego 20.01.10, 22:46
            Ależ trzeba się spieszyć .Ludzie z tego zarządu chcą się" ułożyć" z deweloperem
            i sprzedać mieszkańców za nędzne granty !!!
            Rękojmia z tytułu reklamacji kończy się w sierpniu 2010 roku.
            A jest co reklamować.
            Nie lubię Judaszy przyspawanych do stołków !!!
            Takich Vipów z Kielc to ja rozumiem ,takich szmalcowników społecznych też
            .....ale ludzi z osiedla ,którzy niczego nie widzą i nie rozumią juz NIE.
              • cherubinowska Re: zajmijcie się waszymi pieniedzmi- to ważne 21.01.10, 13:34
                Z informacji wiem, że płacicie tam olbrzymie pieniądze na eksploatację-
                to jest wasz najważniejszy problem.
                Aby wasze pieniądze były racjonalnie wydatkowane musi być nieruchomość
                dobrze zarządzana.
                Przy okazji zebrania skupcie się na jakości zarządzania i efektywności
                wydatkowanych środków- tak proponuję.
                  • babczyk Re: zajmijcie się waszymi pieniedzmi- to ważne 21.01.10, 14:14
                    Przynajmniej wiadomym jest, pod jakimi nickami tenże orzeł sie
                    ukrywa.

Wzywając sam siebie do tablicy udowadnia , że jest głupszy od, he he
                    he he, pantofelka.

Jędruś, zażyj melisanke i będzie po sprawie.

Jak widzę, brak jest ci permanentnie ....Klaki gdyż wszystkie
                    wzywane nicki należą jakże do naszego pupila vel ....XXXLL.

Jędruś, tak trzymaj a w Toszku masz zapewnione miejsce dla siebie by
                    sie, zrelaksować.
                    • kaczlow Re: zajmijcie się waszymi pieniedzmi- to ważne 21.01.10, 14:29
                      Niesłusznie Babczyk oskarżasz xxxll o autopromocję .Kaczlow jest jeden i
                      zjawiskowy .Wejdź na sympatię .Wpisz kaczlow i zobaczysz moje zdjęcie i kim jestem .
                      Ale możesz się odnieść merytorycznie do zasygnalizowanej kwestii.
                      Kazdy ma prawo sie mylić !!!
                      pozdrawiam
                        • kaczlow Pazerność jest gorsza od antysemityzmu !!! 22.01.10, 12:08
                          To jeszcze Wam napiszę jak wyglądało wybieranie zarządu w tej nowej wspólnocie
                          ZWYCIECÓW 40 w Warszawie .
                          Kiedy przedstawiciel "Echa Investment" zadeklarował ,ze trzeba wybrać zarząd
                          wspólnoty momentalnie ujawnił sie agitator ,który mówił to co ludzie chcieliby
                          usłyszeć i musze powiedzieć ,ze z sensem i konkretnie.Poprosił aby do zarządu
                          zgłaszali sie ludzie gramotni a nie jacyś " Zdzisie co mieszają błotko z
                          fugą".Potem odezwała się podstawiona ciotka ,która przerazajacym głosem
                          wykrzyczała " Ludzie!!!przecież my sie nie znamy .Nie wiemy kto jest kto !.Niech
                          do zarządu zapiszą sie Ci ,którzy chcą i w takich zarządach pracowali .Nim
                          "ciotka" dokończyła swój monolog juz trzy osoby były zapiasane .Jeszcze zgłosiło
                          się pięć osób i na samym końcu dopisał się sam agitator.
                          Nigdy nie widziałem tak uradowanej grupy osób .A jak im sie te ku...ki
                          pazerności świeciły .cho? ,cho ???
                          Myśle sobie tak- ale frajerzy .Będą poświęcać swój wolny czas na załatwianie
                          Naszych wspólnotowych spraw a ja będę sobie popijał piwko.Byłem pełen uznania
                          ,że dwóch członków tego zarządu działa społecznie w innych wspólnotach ( w tym
                          nawet w Krakowie)i tez społecznie.
                          Duża wspólnota dużo problemów .Duża wspólnota to może być również duża
                          lodziarnia ( do 5 małyszy na twarz),rzeźbiarnia (do 10 małyszy na
                          twarz),dojarnia ( powyżej 15 małyszy na twarz).
                          Nie ma to jak opodatkować wszystko podatkiem obrotowym i jeszcze szantażować
                          dewelopera i kusić go bonusem na miejsce parkingowe , promocją na lokal
                          piwniczny ,rekompensatą za krzywe tynki ( jest 100 000 możliwości legalnych grantów)
                          Niech żyja woluntariusze wszystkich zarządów społecznych !!!
                          POZDRAWIAM

• kaczlow Re: Pazerność jest gorsza od antysemityzmu !!! 22.01.10, 15:58
                              Czy uważasz ,że można w tym samym czasie być członkiem wspólnoty w W-wie i
                              członkiem wspólnoty w Krakowie .I dbać o interesy tych dwóch wspólnot.
                              w obu przypadkach społecznie !!!!
                              Wiem ,ze są tacy którzy mogliby zapisać się do jeszcze kilku wspólnot i działać
                              społecznie ????? Na pewno są !!!
                              9 służb specjalnych do ochrony państwa,wydział do przestępstw gospodarczych w
                              Policji Stołecznej ,niezależna prokuratura i niezawisły sąd .Do 10 lat więzienia
                              za przyjowanie korzyści majatkowych ........ i jak śpiewa zespól " Strachy na
                              Lachy " Żyje w kraju w którym wszyscy chcą mnie robic w h......za moje pieniądze"
                              od 2 tyg nr na liście pr. III
                              POZDRAWIAM

• czajnik5 Re: Pazerność jest gorsza od antysemityzmu !!! 22.01.10, 16:08
                                kaczlow napisał:

> Czy uważasz ,że można w tym samym czasie być
                                > członkiem wspólnoty w W-wie i
                                > członkiem wspólnoty w Krakowie .

No... szczerze pisząc, to uważam, że można. Jak najbardziej. Jeżeli jedno
                                mieszkanie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym posiadam w Krakowie, a drugie w
                                Warszawie, również w budynku wielorodzinnym, to z automatu jestem członkiem
                                wspólnoty w Krakowie i członkiem wspólnoty w Warszawie. I to w tym samym czasie
                                (pod warunkiem, że te mieszkania posiadam również w tym samym czasie).

A Ty uważasz, że nie można?
                          • czajnik5 Re: Pazerność jest gorsza od antysemityzmu !!! 22.01.10, 16:30
                            Nie do końca łapię ten szyfr, którym piszesz. Domyślam się jednak, że masz podejrzenia, że ten społeczny zarząd będzie działał na szkodę wspólnoty w celu osiągnięcia jakichś korzyści, w tym również materialnych. :).

Nie przyszło Ci do głowy, żeby pójść z tym na Policję? Oni już by wiedzieli, co z Tobą zrobić. :).

Albo, nie przyszło Ci do głowy, żeby się dopisać do tej listy? Skoro było trzech zapisanych, zanim podstawiona ciotka skończyła mówić + pięć zgłoszonych osób + agitator, to Ty byłbyś dziesiąty, a to jest fajna, okrągła liczba. Ponadto - jak rozumiem - nie masz żadnych bieżących spraw w Krakowie, które odciągałyby Cię od działania dla wspólnoty, więc mógłbyś nawet być najbardziej użyteczny z nich wszystkich.
                            • kaczlow Re: Pazerność jest gorsza od antysemityzmu !!! 22.01.10, 17:04
                              do czajnika
                              Można być członkiem wspólnoty w 100 wspólnotach i więcej .UOWL tego nie zabrania.
                              Być może jesteś " urodzonym " społecznikiem i masz potrzebę działania na rzecz
                              innych i działasz .I nie lubisz łatwej kaski !!!!
                              Ja lubię trudne scenariusze!!! Jestem wrażliwy i nie mógłbym uśpić ich
                              czujności angażując się jako 10 członek.Nie potrafię tak kłamać jak jąkaty Adaś
                              czy nie czerwienić się jak Paweł Piskorski. A poza tym Ty dobrze wiesz o czym
                              pisze .A tylko udajesz ,ze nie wiesz .
                              Czy dla ciebie wariograf jest dowodem i biczem na kombinatorów????.FSB
                              ,CIA,Mosad,WSI ,ABW i inne służby korzystaja z tego przyrządu .W tym kraju
                              mógłby zapełnić wszystkie więzienia europejskie polskimi businesmenami .Pozwól
                              czajnik napisać innym bo nie wierzę w to co piszesz .
                              • czajnik5 Pozwalam 22.01.10, 18:30
                                kaczlow napisał:

> Pozwól czajnik napisać innym bo nie wierzę w to co piszesz .

Ależ Kolego!!! Ja nikomu nie bronię pisać. Tu jest forum gazetowe. Każdy może
                                się tu wypowiadać, kto tylko ma na to ochotę.

Pozdrawiam.
                                • kaczlow Zwyciezców 40 cdn 26.01.10, 21:40
                                  Witam
                                  Jestem właśnie świeżo po zebraniu wspólnoty.Tak liczyłem czajnik ,ze wpadniesz
                                  i jako urodzony społecznik wesprzesz mieszkańców osiedla .
                                  Pani Krystyna Karczyńska nasz administrator nie widziała takiego zebrania
                                  wspólnoty ,żeby nie było chętnych do udziału w nowym zarządzie .Nasz nowy
                                  administrator obsługuje 52 wspólnoty i 3 spółdzielnie.Pół godziny właściciele
                                  prosili stary zarząd ,żeby ponownie pełnił rolę zarządców i w końcu został
                                  przekonany.
                                  Już nam groził zarząd komisaryczny ale stary poczciwy zarząd dał się uprosić i
                                  zgodził się jeszcze sprawować władzę do kolejnego zebrania wspólnoty .......
                                  Nudy tu u Was na pudy na stronie www.zwyciezcow40.pl to dopiero jest ostra
                                  jazda bez trzymanki!!!
                                  Te zebrania wspólnotowe są lepsze od hollywoodzkich komedii z Jimem Carreyem.
                                  Żałujcie ,ze nie wpadliście na inspekcje ,następnym razem nie omieszkam Was
                                  zaprosić .
                                  p.s.
                                  Czy nasz nowy administrator miał prawo zabronić mi wgląd do złożonych wniosków
                                  w sprawie głosowania nad uchwałami .
                                  Jestem właścicielem udziału i chciałem tylko zobaczyć jak głosowali inni
                                  mieszkańcy .Nie zezwolono mi .Czy to jest zgodne z prawem wspólnotowym .Pls o
                                  odniesienie się do poruszonego wątku.
                                  pozdrawiam

• xxxll Re: Zwyciezców 40 cdn 27.01.10, 07:20

> Jestem właścicielem udziału i chciałem tylko zobaczyć jak
                                    > głosowali inni mieszkańcy .
                                    > Nie zezwolono mi .Czy to jest zgodne z prawem wspólnotowym?

NIE. Każdy właściciel ma prawo wglądu do dokumentów wspólnoty. Dokumentacja z zebrania właścicieli lokali spełnia te wymogi - jest dokumentacją wspólnoty.

art.29. 3. Prawo kontroli działalności zarządu służy każdemu właścicielowi lokalu. - ustawy o własności lokali

Zarządzanie - to sztuka bądź praktyka, rozumnego stosowania środków dla osiągnięcia wyznaczonych celów -(Henri Fayol).
                                    • kaczlow Re: Zwyciezców 40 cdn 27.01.10, 08:50
                                      80 głów i 160 uszów słyszało jak pani Krystyna Karczyńska zabroniła mi
                                      skontrolowanie kart z głosowaniem nad zgłoszonymi ustawami.
                                      No to co sądzisz xxxll o osobie która chwali się ,że ma wieloletnie
                                      doświadczenie ,obsługuje 55 wspólnot ,3 spółdzielnie a na walnym zgromadzeniu
                                      wspólnoty nie zezwala mi zobaczyć jak głosowali poszczególni właściciele udziałów.
                                      Batiuszka Stalin mówił " Nie ważne jak kto głosuje ,ważne kto te głosy liczy."

• cherubinowska Re: Zwyciezców 40 cdn - pseudo problemy 27.01.10, 09:47
                                        cały ten wątek dotyczy spraw drugorzednych - lecz nie zaprzeczam że są
                                        to ważne sprawy.
                                        Naprawdę u was problem to jest efektywność wydatkowanych pieniędzy.
                                        Konkretnie - na co one są przeznaczane- macie z a w y ż o n e koszty
                                        w bardzo znacznym stopniu. A przecież wiekszość z was kupiła te
                                        mieszkania w kredycie- trzeba spłacić kredyt.
                                        Brak dostępu do dokumentów z głosownia to - KK (kodeks karny)
                                      • xxxll Re: Zwyciezców 40 cdn 27.01.10, 20:17

kaczlow napisał:

> 80 głów i 160 uszów słyszało jak pani Krystyna Karczyńska zabroniła
                                        mi

> skontrolowanie kart z głosowaniem nad zgłoszonymi ustawami.

O ustawach nie będę pisał, bo właściciele tworzący daną wspólnotę są za
                                        "ciency" by je uchwalać, co innego z uchwałami właścicieli.

> No to co sądzisz xxxll o osobie która chwali się ,że ma
                                        > wieloletnie doświadczenie...

Ja też na zebraniu nie pozwalam "mieszać" w dokumentacji zebraniowej. Trudno
                                        by było upilnować te ok 160 rączek
                                        kombinujących na swoja modłę...:>
                                        Pilnuję dokumentów zebraniowych jej jak "kwoka" , bo wiem, że gdy opadną emocje
                                        , zaczyna się pielgrzymka i sprawdzanie przez "przegranych" właścicieli lokali.

Udostępnianie dokumentacji odbywa się w terminie uzgodnionym, niczego z
                                        marszu, abym mógł i tam pilnować rączek...

V kolumna ma swoje macki ośmiornicy....:):/

Zarządzanie - to sztuka bądź praktyka, rozumnego stosowania środków dla
                                        osiągnięcia wyznaczonych celów -(Henri Fayol).
                                  • go4 strona wspólnoty 27.01.10, 12:04
                                    Kto prowadzi stronę wspólnoty? Przy rejestrowaniu wymaga nawet nr
                                    telefonu = lekki szok. Powstaje duża baza danych osobowych.
                                    Weryfikujecie się jakoś? Macie ustalone zasady funkcjonowania strony
                                    w statucie? Kto jest operatorem danych?
                                    Fajny temat na artykuł. Coraz więcej wspólnot decyduje się na stronę
                                    i forum, ale i tak część rzeczy musi przejść na papierze.
                                  • czajnik5 Re: Zwyciezców 40 cdn 27.01.10, 12:26
                                    kaczlow napisał:

> Tak liczyłem czajnik ,ze wpadniesz i jako urodzony społecznik
                                    > wesprzesz mieszkańców osiedla.

Wierz mi, bardzo chciałem. Niestety, nie podałeś dokładnego terminu i adresu, chociaż wyraźnie o to prosiłem. W tej sytuacji nawet nie mogę Cię przeprosić, że sprawiłem Ci zawód. :)

Pozdrawiam
                                    • kaczlow Re: Zwyciezców 40 cdn 27.01.10, 14:46
                                      Cherubinowska
                                      tu mieszkają sami bogaci ludzi dla nich 20 % niższe zaliczki na poczet czynszu
                                      to nie są żadne oszczędności.
                                      W/g moich kryteriów zasługują na zarząd komisaryczny !!! Ja też w końcu
                                      poczułbym się lepiej bo wiedziałbym ,ze nie mam żadnego wpływu na decyzje .i
                                      jest jak w spółdzielni mieszkaniowej.
                                      W związku ze swoimi zainteresowaniami miałem do czynienia i z slumdogami z
                                      Kalkuty, z czarnymi którzy nie dawno zeszli z drzew w Mozambiku i kołchoźnikami
                                      z Kazachstanu.
                                      Ale to bananowe towarzystwo ze Zwycięzców 40 to nijak nie można zrozumieć.

go4
                                      Inteligentna jesteś babka to możesz wpisać nr tlf 9699699 i inną ściemę i juz
                                      jesteś zalogowana.Wspólnota nie ma regulaminu bo niby po co? Nie zauważyłem aby
                                      komuś on był potrzebny !!!!
                                      W tej wspólnocie na trudne pytania nie ma odpowiedzi.

czajnik5
                                      Sądziłem ,ze chodziło Ci o tą wspólnotę w Krakowie .Taki wyjazd co 2 tygodnie
                                      do Krakowa jest jakąś atrakcją.A przy okazji zaliczałbyś
                                      " piwnicę pod baranami" .Taka rozrywka intelektualna dobrze działa na
                                      samopoczucie i humor.
                                      pozdrawiam wszystkich piszących
                                      • czajnik5 Re: Zwyciezców 40 cdn 27.01.10, 14:56
                                        Gdybyś wiedział, że ja właśnie jestem z Krakowa, to pewnie nie próbowałbyś mnie
                                        podniecać takim wyjazdem.

To mniej więcej tak, jakby kolo z Gdańska zachwalał Tatry góralowi z Zakopanego
                                        i opowiadał mu, jakie one są piękne.

:).
                                        • cherubinowska Re: Zwyciezców 40 cdn 28.01.10, 09:34
                                          Nie opowiadaj mi o tych rzekomo bogatych ludziach mieszkajacych na
                                          zwycięzców.
                                          Oni są tak bogaci, że kredyt pogania następnym kredytem, A wszystko
                                          to jest wielkie zadęcie- oczywiście piszę trochę ogólnie, ale nie
                                          można być człowiekiem bogatym materialnie i trwonić bez zastanowienia
                                          pieniądze.
                                          Brak podstawowych uregulowań prawnych w tej wspólnocie w 100%
                                          potwierdza moją ogólną tezę.
                                          Pilnujcie kasy tzn . kontrolujcie wydatki aby pieniądze racjonalnie
                                          wydawać.
                                          Bogaci - ale ci naprawdę bogaci od pokoleń już kilkaset lat temu sie
                                          tego nauczyli. warto ich naśladować
                                            • kaczlow Re: Zwyciezców 40 cdn 28.01.10, 11:03
                                              Witam
                                              A Kolo spod Wawelu wie dobrze ,ze to był post do Kaczlowa a swoje musi wstawić .
                                              Kolo spod Wawelu wie wszystko ale nie wie ,ze Kaczlow to nie jest Warszawiak
                                              ,ani z W-wy .Przemieszkuje tu od czasu do czasu.
                                              Jak będziesz jechać tą swoją 500 benzem to możesz zatrzymać się na mały
                                              wypoczynek we wsi Orońsko (15 km przed Radomiem).Udaj się do zespołu
                                              pałacowo-parkowego o historycznych tradycjach .Tam jest Centrum Rzeźby Polskiej
                                              .Jak powołasz się na Kaczlowa to wpuszczą Ciebie na plener
                                              rzeźbiarski.Popdpatrzysz jak rzeźbi się w materii marmurowej to dużo zrozumiesz
                                              .Zdolny jesteś czajnik tylko nie wiem po jakiego diabła ciągle udajesz ,ze jest
                                              inaczej ( czy to takie poczucie humoru). Bardzo zdolny jesteś to w mig opanujesz
                                              rzeźbienie w materii finansowej .
                                              Wtedy to Ty tych udziałowców wspólnotowych będziesz rzeźbił na maxa.
                                              A nawet te zarządy nic nie zauważą jak je bez mydełka potraktujesz.
                                              Sam widzisz ,ze są Tobie ludzie życzliwi i dają Ci złote oferty na tacy .A Ty
                                              tak nic bezinteresownie nie pomożesz????

p.s.
                                              Tu w W-wie połowa ludzi to spod Grójca .A ile osób w Krakowie jest spod Nowej
                                              Huty ???

• czajnik5 Re: Zwyciezców 40 cdn 28.01.10, 11:46
                                                Wydaje mi się, że Twój problem polega na tym, że próbujesz być błyskotliwy,
                                                czyli taki, jaki w rzeczywistości raczej nie jesteś.

Nie wysilaj się. Po co udawać kogoś, kim się nie jest. Im bardziej chcesz być
                                                błyskotliwy, tym bardziej wychodzisz na wsiowego głupka.
                                                • kaczlow Re: Zwyciezców 40 cdn 28.01.10, 18:09
                                                  Z tej wioski wsiowe gupki są barszo skuteczne czasami. Już wypromowały słynnego
                                                  płk Lesiaka od " szafy z hakami ", Minister Zdrowia Ewę Kopacz i innych też .
                                                  Jak komuś brakuje argumentów to używa chwytów poniżej pasa .
                                                  Nie doceniany Czajnik5( za babczykiem )stracił kontrolę nad słowotokiem !!!!!!!!!!
                                              • kaczlow Re: Zwyciezców 40 cdn 29.01.10, 17:05
                                                go4 napisała:

> Ty sobie meliski zaparz. Umiez liczyć?

Witam
                                                Dlaczego meliski nie pijam to dobrze wiem !!!
                                                Ale z tym liczeniem to nie wiem o co chodzi .Proszę precyzyjniej.
                                                • go4 Re: Zwyciezców 40 cdn 30.01.10, 17:08
                                                  Jest takie powiedzenie: Umiesz liczyć, licz na siebie. Świetnie
                                                  sprawdza się w WM. Szczególnie jeśli masz rozmemłanych sąsiadów,
                                                  wiecznie nie przygotowanych do omawiania swoich bolączek na zebraniu
                                                  i przyjmujących pozycję roszczeniową.Ps.Mamy rok 2010.
                                                  • kaczlow Re: Zwyciezców 40 cdn 31.01.10, 11:57
                                                    Witam
                                                    Oszczedna jestes w słowa albo lekko leniwa .Niby to samo a jak brzmi!!!
                                                    Zapewniam Ciebie ,ze nigdy za moimi plecami nie było Polaków i na to nie liczę
                                                    .Zdarzali się Rosjanie ,Serbowie ,Meksykanie nawet Izrealici !!!.
                                                    Lubię trudne scenariusze .Teraz właśnie pracuje nad motywowaniem grupy
                                                    policyjnej od przestępstw gospodarczych przy Stołecznej Policji.
                                                    Czajnik5 nie lubi wsiowych gupków a sam mnie tam skierował.Czyżby znał
                                                    umiejętności(pozoranctwa) polskich stróżów prawa ?????
                                                    Nie jest to rozmowa na dyskusje na tym forum bo już jeden mój komentarz został
                                                    ocenzurowany !!!!! Nie wiem ile Ty wiesz na temat WM Zwycięzców 40 .Bo ja wiem
                                                    bardzo ,bardzo dużo .A tacy jak ja walczą do końca, bo lubią smak goryczy
                                                    przegranych Victorii.
                                                    pozdrawiam
                                        • kaczlow Re: Zwyciezców 40 cdn 29.01.10, 14:56
                                          j666 napisał:

> Nie obrażaj lokatorów ;-)
                                          >
                                          >
                                          > -----
                                          >
                                          > > "piwnicę pod baranami"

Nie rozumiesz chyba moich postów .
                                          gdyby ktoś mnie zapytał z czym kojarzy mi się Kraków to na pewno nie omieszkał
                                          bym wspomnieć o satyrze artystycznej pielęgnowanej w tym szczególnym miejscu
                                          !!!.Sam pochodzę z ogródka ale szanuje tych co pamiętają o ogrodach.Mój kolega
                                          Rafał Hubner nie wybaczył by mi gdybym nie wyjaśnił Ci jak bardzo się mylisz .
                                          Co jest złego w określeniu " bananowe towarzystwo".Są ,byli i będą
                                          ludzie ,którzy chcą beztrosko żyć !!! No niestety Life is brutal i full
                                          zasadzkas ".Nie wystarczy tylko płacić bo te opłaty ciągle mogą wzrastać !!!
                                          pozdrawiam
                                          • kaczlow Re: Zwyciezców 40 cdn 03.02.10, 15:22
                                            Wywoływałem do tablicy Collinsową i net katera i nic nie skrobneli
                                            a tyle mieli do powiedzenia w podobnych tematach???????????
                                            Nadal czekam ,jeśli ich świńska grypa nie pochłoneła.
                                            pozdrawiam
    • wariant60 Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 03.02.10, 23:04
      Typowe polskie piekiełko związane z niezrozumieniem obowiązków
      wynikających z posiadania lokalu w budynku wielorodzinnym.
      Apeluję o zakończenie kłótni i szacunek dla innych współwłaścicieli.
      Można nie interesować się zarządzaniem nieruchomością wspólną i
      skupiać się na walce z poszczególnymi właścicielami, ale trzeba mieć
      świadomość, że cały czas odpowiada się za wspólnie podjęte decyzje.
      Jeśli zarządzanie powierzyliście Zarządowi Wspólnoty, to znaczy, że
      ma on wykonywać waszą wolę pod waszą kontrolą. Administrator
      wspólnoty jest tylko jego pomocnikiem. Taki stan nie zmienia zakresu
      odpowiedzialności - za zarządzenie nieruchomością nadal odpowiadają
      wszyscy współwłaścciele.
      Problem nie jest nowy. Prawie każda wspólnota spotkała się z nim.
      Większości udało się rozwiązać go samodzielnie. Tylko w nielicznych
      przypadkach skłóconych wlaścicieli muszą godzić sądy i zarządcy
      przymusowi.
      Powodzenia.
      PS. Proszę osoby postronne o zachowanie spokoju - wspólnota sama da
      sobie radę.
      • kaczlow Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 04.02.10, 09:23
        Wczoraj zadzwonił do mnie nowy lider WM Zwycięzców 40 p.Andrzej S. i chciał
        porozmawiać jak sąsiad z sąsiadem ...................
        Wpłacić po 17 małyszy na konto WM Zwyciezców 40 to możemy zacząć
        rozmawiać.Czytają mnie już od dawna : nowy administrator ," grupa trzymająca
        władzę " , VIPy z Kielc ,
        Uri Rabinowicz z Jerozolimy ,wydział do przestępstw gospodarczych przy
        stołecznej policji !!!!!!!!!!!!!!!
        To mała zagadka dla myślących inaczej .Kto dokonał wpisu nr 51 .I kto to jest
        WARIANT60 ??????????????
        Zwycięzca quizu otrzyma jedną z ulubionych książek Kaczlowa do przeczytania .
        • wprost5 Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 04.02.10, 10:14
          Im dalej posuwałem się do końca wpisu warianta60 tym bardziej
          utwierdzałem się w przekonaniu, że zaglądnął do tego wątku albo
          jakiś wielki naiwniak albo tzw. pożyteczny idiota! Zaznaczam od
          razu, że nie mam zamiaru kogokolwiek obrażać, proszę sprawdzić w
          wyszukiwarkach, co to oznacza, jakie jest tego wyrażenia znaczenie.
          Tyle wstępu a teraz przechodzę do rzeczy.

Wątek rozpoczęty przez kaczlowa ze Zwycięzców 40 i przedstawioną w
          nim propozycję spotkania odebrałem jako bardzo dobry pomysł
          osobistego spotkania kilku osób zainteresowanych sprawami wspólnot,
          wymiany przez nie swoich poglądów i doświadczeń choćby dlatego, że
          nie dzieje się w nich najlepiej – w każdym razie jest tak w
          niektórych.
          Tymczasem wariant60 używa starego i wyświechtanego argumentu z
          repertuaru naszych polityków, którzy nie chcąc dopuścić do
          jakiejkolwiek dyskusji obywateli, ich inicjatywy zmierzające ku temu
          nazywają właśnie typowym polskim piekiełkiem. Po to tylko, aby
          zdyskredytować pomysł i odwieść zainteresowanych od wzięcia udziału
          w spotkaniu. Padają przy tym wzniosłe słowa o „niezrozumieniu
          obowiązków wynikających z posiadania lokalu w budynku
          wielorodzinnym” i „szacunku dla innych współwłaścicieli”. A
          przecież inicjatywa keczlowa to nic innego jak właśnie chęć być może
          lepszego zrozumienia obowiązków współwłaścicieli. A na szacunek
          powinno się zasłużyć a nie wymuszać go na innych.
          Powierzenie zarządu jakimś osobom nie oznacza, że należy zaprzestać
          jakichkolwiek działań kontrolnych w stosunku do tych osób bo znamy
          zbyt wiele przykładów, że kończy się to bardzo smutno – właśnie
          kilka dni temu czytałem w jakimś lokalnym pisemku, że pani, której
          powierzono zarząd w jednej ze wspólnot na Mokotowie, zniknęła z 300
          tysiącami złotych należącymi do tej wspólnoty. Bardzo często zarządy
          w ogóle ni pilnują administratora i to ten jest de facto
          rzeczywistym zarządem wspólnoty. Oczywiście, ze za zarządzanie
          nieruchomością odpowiadają wszyscy współwłaściciele ale w takim
          układzie po cholerę jest zarząd? Do celów reprezentacyjnych? Tylko
          do wydawania bez kontroli kasy? Na moje pytanie skierowane do
          zarządy mojej wspólnoty o konkretny zakres obowiązków jego członków
          nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Jedyna reakcja członków zarządu to
          rozdziawiona gęba i głupi uśmieszek. A zarząd prze kilka lat nie
          raczył nawet sprawdzić sprawozdań finansowych, których przyjęcie
          corocznie zaleca członkom wspólnoty.
          Osobiście nie widzę żadnych możliwości rozwiązania wielu
          nieprawidłowości przez samych członków niektórych wspólnot i dlatego
          potrzebna jest wymiana poglądów i doświadczeń właśnie osób
          patrzących nieco trzeźwiej na stosunki w nich panujące.
          A końcowy apel warianta60 o zachowanie spokoju przez osoby postronne
          (spoza wspólnoty)i chyba zrezygnowanie przez nie z udziału w
          spotkaniu osobiście odbieram jako usilne dążenie do podtrzymywania
          bałaganu i nieprawidłowości w wielu wspólnotach będących niektórym
          bardzo na rękę. Albo z czystej głupoty albo w celu kręcenia niezłych
          lodów!
          • kaczlow Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 04.02.10, 12:02
            No cóż nie znamy się wprost5 nawet Ciebie nie kojarzę z postów na tym portalu .Z
            tego co piszesz to nie jesteś od " licencjatów " jesteś zwykłym pospolitym
            mieszkańcem jakiejś anonimowej wspólnoty.
            Nie będę Ciebie tu komplementował ,ale dziekuję za wyczerpujący wpis w temacie
            " fair play " a Wspólnoty Mieszkaniowe .Osoby zakłopotane chciałbym poinformować
            ,ze Wolszczak S. nie będzie podejmował rozmów na temat szamba w jego wspólnocie
            !!!!!!!!!!!!
            Kaczlow ma pomysł i nie lubi gdy ktoś kradnie jego intelektualne pomysły .Mam
            przykre doswiadczenia w tym temacie .
      • kaczlow Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 04.02.10, 22:07
        Okazało się ,że mój quiz był za trudny dla forumowiczów .
        Tak liczyłem na Ciebie czajnik5 ,ze poznasz ziomala po stylistyce krakowskiej, a
        tu niespodzianka ??????????
        To może coś łatwiejszego . Pewna pani z zarządu wkręciła mieszkańcom ,ze w
        związku z wrzucaniem nie poskładanej tektury do kontenerów .Kilkanaście
        kontenerów wyjechało niepotrzebnie !!!!!!!!!!(jeden kontener 350 zł + Vat )
        Wszyscy słuchali ale nikt nie zapytał np " Czy ta tektura była z kości
        słoniowej czy papieru?????????.
        pojemnik na papier o poj 1,1 m2 kosztuje 18zł +VAT .kontener kp-7 poj 7 m2 to
        350 zł + Vat.
        Inne pojemniki na szkło i plastyki to również 18 zł + Vat .
        Zgadujcie ile przez 13 miesięcy mogła stracić wspólnota na braku segregacji
        odpadów. Dopiero przywalenie z " grubej berty " wymusiło zmianę i od 3 dni są
        pojemniki przeznaczone do selektywnej zbiórki surowców wtórnych .Zgadnijcie kto
        się tego domagał !!!!!
        75% moich odpadów to surowce przeznaczone do selekcji ekologicznej .

Wprost5 Rosjanie mówią " Bez wodki nie razbierjosz " Przygotuj się na
        staropolską gościnność!!!! Gość w domu -Bóg w domu !!!!

• czajnik5 Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 05.02.10, 11:41
          kaczlow napisał:

> Tak liczyłem na Ciebie czajnik5,
          > ze poznasz ziomala po stylistyce krakowskiej

Dobre :)

Stylistyka, to nie odciski palców, albo wzór na tęczówce. Czasem można kogoś poznać, a czasem nie.

> Okazało się ,że mój quiz był za trudny dla forumowiczów.

Jesteś po prostu zbyt inteligentny dla forumowiczów (a właściwie forowiczów).

Pozdrawiam.
          • kaczlow Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 05.02.10, 13:06
            Wiejski gupek z Orońska zbyt inteligentny nijak to nie można zinterpretować......
            To może forumowicze znają sposoby jak się motywuje policjantów od przestępstw
            gospodarczych ,bo oni ciągle mnie zapewniają ,ze sprawa jest nie do wytropienia
            .Tyle poszlak ,tyle konkretnych przykładów a oni chcą żebym jakieś kobiety z
            dziećmi im wystawił !!!!!.(Wystawiłem jedną z Kielc i straciłem koleżankę)
            Nawet Szewacha Weissa z Ambasady Izraelskiej się nie boją a z mosadu się
            śmieją !!!!!! Głupio tak załatwić sprawy polskie rękami izrealskimi!!! Ale co ja
            wiejski głupek mogę zrobić wobec zgranej paczki polskich policmajstrów !!!! A
            skuteczny muszę być .Bo juz taki jestem
            • wprost5 Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 07.02.10, 10:26
              Nie wiem, czy ogłoszony przez Kaczlowa konkurs na odgadnięcie, kto
              to jest wariant60 jeszcze trwa ale sądząc po braku reakcji właśnie
              warianta 60 na mój wpis będący odpowiedzią na jego "mądre rady" w
              tym wątku, musi to być ktoś z trzymających władzę we wspólnocie i
              kto wie, czy włąśnie nie we wspólnocie Zwycięzców 40.

W każdym razie sprawdziło sie tu przyslowie "uderz w stół, nożyce
              się odezwą"!
              • kaczlow Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 07.02.10, 11:34
                Czajnik5 mój ulubiony forumowicz po Collinsowej oczywiście !!!!
                powinien zbadać temat czy Mariusz W. jest z Krakowa czy spod Nowej Huty ,bo
                moi znajomi z Krakowa nie mają wątpliwości !!!.A co Ty sądzisz Czajnik5 o
                człowieku ,który wszystkim zarzuca ,ze kryją się za loginami -A SAM SIĘ UKRYŁ
                POD " wariant60 ".Obiecał ,ze odstawi mi piwo ,a teraz mnie nie poznaje ????
                Woli szabrować sąsiadów niż być CELEBRYTĄ i reklamować podpaski i prezerwatywy
                np ?????????
                Idealny kandydat na Turniej Łgarzy do Bogatyni .
                Marnuje nam się taki talent we WM ????.Może tak ziomal mu kilka wskazówek
                przekaże, to się zachowa jak prawdziwy mężczyzna .
                • czajnik5 Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 08.02.10, 08:54
                  kaczlow napisał:

> Czajnik5 mój ulubiony forumowicz po Collinsowej oczywiście !!!!

Czuję się zaszczycony, szkoda tylko że po Collinsowej, a nie przed Collinsową. No, ale wszystko przed nami. Te długie zimowe wieczory i dyskusje o życiu i nieskończoności ...

> A co Ty sądzisz Czajnik5 o człowieku...

Hm... Jest napisane: "nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni" :)
                  Ja nie jestem członkiem Twojej wspólnoty, więc musisz zrozumieć, że nie pasjonuję się nią tak, jak Ty.

Pozdrawiam serdecznie.
                  • kaczlow Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 08.02.10, 10:20
                    Witam
                    Nie chcesz sądzić - nie sądź ale chociaż staraj się zrozumieć !!!
                    Czy ja mam wierzyć w takie bujdy ????
                    Ten spod Nowej Huty pracownik "Makrosyfu"( jak mówią zwolennicy Linuxa)popadł
                    wsamozachwyt i wydało mu się ,ze jest lepszy od Goebbelsa...Mówi do Kaczlowa tak :
                    Z tym szewczykiem dratewką co oszukał smoka pod Wawelem to bujda na resorach i
                    widząc jego naiwną gębę na nowo pisał historię Krakowa .
                    W/g warianta60 Żyło sobie smoczysko pod Wawelem .Leniwe było to smoczysko .Ani
                    dziewic nie chciało konsumować .Ani mieszkańców straszyć i pożerać .Grad kamieni
                    rzucanych przez turystów czasami wyciągał go ze smoczej jamy .Pewien pracownik
                    makrosyfu ,któremu ciągle brakowało na garnitury Yves Laurent i krawaty Pierre
                    Cardin wpadł na świetny pomysł .Na Krakowkiej " tandecie " kupił pakę pigułek
                    gwałtu i duzą działę pavulonu .Wyczytał ,ze zawsze w niedziele rano smok ma
                    piekielnego kaca .Rozbełtał pigułki w wiaderku i zaniósł je do jamy .Nie
                    przewidujący podstępu smok jednym haustem wlał w gardzioł płyn i poczuł się
                    wyluzowany na maxa.Widząc wyluzowanego smoka podbiegł hero i wstrzyknął mu dużą
                    strzykawą końską dawkę pavulonu.Uradowany wyciągnął komórę i zadzwonił do
                    grabarzy z Balic ,Niepołomic i Skawiny .Najlepiej za skórę tego dnia płacili w
                    Skawinie .Korzystali z neta to sprawdzili ile taka skórka smocza chodzi na
                    e-bayu i zaoferowali 17 małyszy " .Ani to duzo ,ani mało ale na waciki dla jego
                    kobitki wystarczało na miesiąc .Nim jeszcze smoczysko ostygło juz było ogołocone
                    ze skórki .
                    17 małyszy cieszyło kieszeń pazerniaka ale wpływy z odwiedzającego Kraków
                    turystów spadły o 50%." o butach już nie wspominając ????
                    Czy jak ja to słyszę to powinienem udawać ,ze wierze w to co kolo wymyśla czy
                    może wierzyć absolutnie i bez granic !!! .....pomóż czajnik5 Ty jako lokalny
                    patriota będziesz bardzo wiarygodnym źródłem .

> > Czajnik5 mój ulubiony forumowicz po Collinsowej oczywiście !!!!
                    >
                    > Czuję się zaszczycony, szkoda tylko że po Collinsowej, a nie przed Collinsową.

Nobody is perfect .Jedni mają słabość do wskakujących małyszy inni do" ostrych
                    lasek "......a życie jest życiem - sorry Winnetou
                    pozdrawiam

• czajnik5 Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 08.02.10, 11:50
                      kaczlow napisał:

> pracownik "Makrosyfu"( jak mówią zwolennicy Linuxa)

Niezłe, choć do mnie nie bardzo przemawia. Ja sam - również jako zwolennik
                      Linuxa - wolę określenie "małomiękki".

> pomóż czajnik5 Ty jako lokalny patriota
                      > będziesz bardzo wiarygodnym źródłem.

Pomogę, tylko nie wiem w czym i jak. Czego oczekujesz i co mam zrobić?

Pozdrawiam.
                      • kaczlow Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 08.02.10, 21:24
                        witam
                        Formułuje sie nowy zarząd na Zwycięzców .Ma przejąć władzę od 26 marca .Trzeba
                        posprzątać stajnie Augiasza .Przejrzeć dokumenty .Ocenić i sporządzić nowy
                        biznes plan .Przedstawić propozycję regulaminu wspólnoty. Siedzisz długo na
                        forum .Masz duże poważanie .Niektórzy korzystają z Twoich rad .....Biorąc ,ze
                        jesteś z Krakowa to kogo ze stolicy byś polecił na doradce .Może być kilka
                        osób.Inni też mogą się przyłączyć .Może tak Collinsowa by się w końcu odezwała
                        Jestem jedyną osobą ,która ujawniła swoje dane .
                        Może by się ktoś chciał spotkać z Kaczlowem na piwo i pogadać o tym jak
                        stworzyć Zarząd "fair play" dobrze funkcjonujący !!!
                        pozdrawiam
                        • czajnik5 Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 09.02.10, 09:57
                          kaczlow napisał:

> Siedzisz długo na forum. Masz duże poważanie.

Siedzę długo. Nieprawdą jest jednak, że mam poważanie. Nieprawdą jest również,
                          że ludzie słuchają moich rad. Gdyby tak było, to pierwsza grupa zawodowa, która
                          poszłaby w odstawkę, to prawnicy, w szczególności adwokaci (gdzie dwóch się
                          bije, tam prawnik korzysta).

> Jestem jedyną osobą ,która ujawniła swoje dane.

Też nieprawda. Jest na przykład Pan Stanisław Jaszczuk, zarządca nieruchomości.
                          Używa tutaj nicka "highrise". No i jest z Warszawy. Ale czy mógłbym go
                          zarekomendować? Raczej nie, bo ja go osobiście nie znam. Warto go jednak chyba
                          spytać o ofertę.

Jak wygooglujesz "highrise" to możesz trafić na jego firmę. Tylko nie daj sobie
                          wcisnąć podzielników kosztów zużycia ciepła. :). No i stanowczo nie bierz
                          udziału w jego konkursach z wirtualnymi nagrodami książkowymi.

Jest również pewien pan z trzema szóstkami w nicku, ale on chyba jest z Łodzi.

Pozdrawiam.
                          • bykira Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 09.02.10, 10:22
                            czajnik5 napisał:
                            No i stanowczo nie bierz
                            > udziału w jego konkursach z wirtualnymi nagrodami książkowymi.

Jesteś niepsrawiedliwy. Dopiero 18 lub 19 upłyną 2 miesiące.
                            Kto ma pęd do czytania niech sobie sam napisze książkę i ją czyta.
                            Przecież przez dwa miesiące można naskrobać książczynę.
                            :-)
                              • bykira Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 09.02.10, 10:52

kaczlow napisał:
                                Ja chciałbym się zaprzyjaźnić z kimś z W-wy ,kto za
                                rozsądna opłatą mógłby byc
                                takim ciałem pomiedzy Zarządem a Administratorem !!!!

Ależ z Ciebie materialista ! Zaprzyjaźniasz się interesownie, książki też chcesz
                                rozdawać interesownie :

kaczlow napisał:

> nie martw się Bykira ja mam dużo fajnych książek .Jak Ciebie polubię to
                                > będziesz mogła sobie coś wybrać !!!

Highrise mnie nie lubi, a chce mnie obdarować książką autorstwa sędziego Sądu
                                Najwyższego.
                                Nie ma znaczenia, że od dwóch prawie miesięcy poprzestaje na chceniu.Ważne, że
                                chęć jest szczera :-)
                                Po co Ci "ciało" na klin pomiędzy zarządem a administratorem ?
                                Dlaczego sam nie chcesz być tym "ciałem" ?
                                No chyba że się obawiasz nim ,bo jeszcze któraś ze stron mogłaby chcieć
                                p....czyć :-)
                                • kaczlow Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 09.02.10, 11:44
                                  Wolszczak działa jak czerwona płachta na byka !!!!!!!.Lubili słuchać bajek a tu
                                  zanosi się na normalność.Normalność w PL to straszna rzecz i niepojęta.
                                  Podobno już niektórzy mieszkańcy straszą na osiedlu dzieci Kaczlowem .To są
                                  osobniki bez poczucia humoru !!!!!!!!!Pełno takich .
                                • czajnik5 Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 09.02.10, 13:51
                                  bykira napisała:

> Ależ z Ciebie materialista! Zaprzyjaźniasz się interesownie,
                                  > książki też chcesz rozdawać interesownie

Mnie osobiście takie podejście bardzo się podoba. Facet przynajmniej wykłada
                                  karty na stół. Ja bym się bał takich ludzi, którzy zaprzyjaźniają się
                                  bezinteresownie.

W trosce o Ciebie Bykiro, rekomendowałbym daleko idącą ostrożność wobec tych,
                                  którzy bezinteresownie chcą rozdawać książki.
                          • kaczlow Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 09.02.10, 10:39
                            Witam
                            W tej wspólnocie jest tak ,ze nie ważne co kto mówi .Ważne kto to mówi . A
                            Wolszczak poszczuł za Twoją wskazówką ich ulubiony zarząd pewnym mjr od
                            Przęstępstw Gospodarczych !!!
                            Ja chciałbym się zaprzyjaźnić z kimś z W-wy ,kto za rozsądna opłatą mógłby byc
                            takim ciałem pomiedzy Zarządem a Administratorem !!!!
                            Taki ekspert ,koordynator,doradca , musi być uczciwy i merytoryczny .Jak na 2
                            mln miasto to nie mam specjalnych wymagań .
                            p.s. Będziesz miał na sumieniu tych z zarządu jak pan major zepchnie tą
                            sprawę we właściwym kierunku.Taki inteligentny ten mjr a udaje ,że nie jest !!!!!
                              • kaczlow Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 09.02.10, 11:52
                                22 01 10 o godz 16 30 Czajnik5 napisał :
                                " Nie do końca łapię ten szyfr, którym piszesz. Domyślam się jednak, że masz
                                podejrzenia, że ten społeczny zarząd będzie działał na szkodę wspólnoty w celu
                                osiągnięcia jakichś korzyści, w tym również materialnych. :).

Nie przyszło Ci do głowy, żeby pójść z tym na Policję? Oni już by wiedzieli, co
                                z Tobą zrobić. :).

Nie panikuj Czajnik5 jak oni pójdą do więzienia tzn. że ja jestem reinkarnacją
                                najskuteczniejszego egzekutora szmalcowników w okupowanej Warszawie .
                                Byłem w więzieniu na Kubie !!!!! Da się przeżyć i sex za darmo !!!
                          • highrise Re: W-wa Zwycięzców 40 - warto to przeczytać 09.02.10, 17:54
                            czajnik5 napisał:

Jest na przykład Pan Stanisław Jaszczuk, zarządca nieruchomości.
                            > Używa tutaj nicka "highrise". No i jest z Warszawy. Ale czy
                            mógłbym go
                            > zarekomendować? Raczej nie, bo ja go osobiście nie znam. Warto go
                            jednak chyba
                            > spytać o ofertę.

Dziękuję za dobre słowa.

Pozdrawiam
                            SJ
    • julianadam Jest trochę przepisów prawnych 10.02.10, 02:08
      • Ustawa z dnia 23.04.1964 Kodeks Cywilny (Dz. U. 1964.16.93 z
      późn. zm.)
      • Ustawa z dnia 26.10.1982 o wychowaniu w trzeźwości i
      przeciwdziałaniu alkoholizmowi (Dz. U. 1982.35.230 z późn. zm.)
      • Ustawa z dnia 24.08.1991 o ochronie przeciwpożarowej (Dz. U.
      2002.147.1229 z późn. zm.)
      • Ustawa z dnia 24.06.1994 o własności lokali (Dz. U. z 2000
      r. Nr 80, poz. 903 z późn. zm.)
      • Ustawa z dnia 07.07.1994 Prawo budowlane (Dz. U. 1994.89.414
      z późn. zm.)
      • Ustawa z dnia 09.11.1995 o ochronie zdrowia przed
      następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U.
      1996.10.55 z późn. zm.)
      • Ustawa z dnia 13.09.1996 o utrzymaniu czystości i porządku w
      gminach (Dz. U. 1996.132.622 z późn. zm.)
      • Ustawa z dnia 21.08.1997 o ochronie zwierząt (Dz. U.
      2003.106.1002 z późn. zm.)
      • Ustawa z dnia 27.04.2001 o odpadach (Dz. U. 2001.62.628 z
      późn. zm.)
      • Ustawa z dnia 11.05.2001 o opakowaniach i odpadach
      opakowaniowych (Dz. U. 2001.63.638 z późn. zm.)
      • Ustawa z dnia 21.06.2001 o ochronie praw lokatorów,
      mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U.
      2001.71.733 z późn. zm.)
      • Ustawa z dnia 29.07.2005 o zużytym sprzęcie elektrycznym i
      elektronicznym (Dz. U. 2005.180.1495)
      • Rozporządzenie MSWiA z dnia 21.04.2006 w sprawie ochrony
      przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów
      (Dz. U. 2006.80.563)
      • Uchwała Rady m. st. Warszawy z dnia 22.06.2006 Regulamin
      utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Stołecznego
      Warszawy (BIP Warszawa Nr LXXVII/2427/2006)
      • wprost5 Re: Jest trochę przepisów prawnych 10.02.10, 12:30
        Dawno nie nie zabieralem głosu w tym watku, bo uczciwie muszę
        powiedzieć, że "wymiekam" jak czytam kolejne wpisy. Po prostu nie
        wiem, o co chodzi kolejnym "wpisowiczom" - mój umysł widocznie jest
        zbyt ciasny aby zrozumieć co mial na myśli jeden z drugim zabierajac
        głos.
        Niedlugo wpisow będzie setak a sspraw chyba nie posuneła sie do
        przzodu - keczlaw chce zorganizowac jakąś grupę ludzi, którzy o
        podobnych poglądach na wiele spraw wspólnot jak on zechcieliby się
        spotkać, trochę pogadać i może znaleźć jakie skuteczniejsze metody
        uporządkowania wielu spraw we wspólnotach niż dotychczas proponowane
        i raczej bardziej teoretyczne niż praktyczne.
        Może wtedy dzierżący obecnie władzę we wspolnotach widząc jakiegoś
        zorganizowanego z drugiej strony przeciwnika trochę sie opamietają i
        przestaną nas traktować jak jeleni.
        Problem tylko w tym, że jakoś łatwiej przychodzi na klepanie w
        klawiaturę jak ruszenie siedzenia i udanie się gdzieś w jedno
        miejsce. Może to obecne mrozy są tego powodem. Jedno spotkanie już
        się odbylo, tzw. frekwencja nie była imponująca.
        Osobiście mogę spróbować coś takiego zorganizować powtornie ale
        oczekiwalbym przed podjęciem jakichkolwiek kroków z moje strony
        zgloszeń pod wprost5@gazeta.pl lub telefon 600 373 202. Oczywiście
        keczlaw też przyjmie zgłoszenie!
        Mam nadzieję, że inni, nie tylko z Warszawy, np. czajnik5, babczyk
        itp, zgłoszą swój akces korespondencyjnie do niniejszej inicjatywy.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka