Dodaj do ulubionych

Problem z pionem kanalizacyjnym.

02.01.11, 19:35
Sz. Panstwo mieszkam w budynku należacym do wspolnoty mieszkaniowej i mamy maly problem otóż dzisiaj rano okazało się że u sąsiadki na drugim piętrze zamarznął pion kanalizacyjny i woda i ścieki wybijają jej z muszli ustępowej prosto na korytarz.(Ubikacje są na korytarzach) Dzwoniłem do pogotowia awaryjnego ale niestety panowie przyszli pochodzili troszke po klatce schodowej i stwierdzili że pionu nie da się rozmrozić i że trzeba czekac az nastaną cieplejsze dni. To że pogotowie awaryjne mnie zrobilo w bambuko to wiem (nie ma sie co dziwic gminny zarzadca) ale mnie interesuje sprawa inna. Poniewaz ta sąsiadka ktora ma zamarzniety pion nie płaci za mieszkanie a wymaga aby zarządca wykonal jej nową muszle i aby rozmrozil jej pion. Nie mam nic przeciwko rozmrażaniu pionu bo ja tez z niego korzystam ale nowej muszli jej nie damy bo od 30 lat nie płaci za mieszkanie(jest najemcą) Co możemy zrobic w takiej patowej sytuacji troszke nas to nurtuje bo zdarza się że ta woda ktora u niej wybija wylewa sie na korytarz i zalewa klatke schodową. Chcemy w przyszlym roku zrobic remont klatki schodowej ale ta pani nie dba o swoją ubikacje wiec wolelibyśmy aby gmina tą panią wysiedliła. Wkoncu należa sie takim ludziom lokale socjalne. Póki co nadal mamy zatruwane i utrudniane życie przez tą lokatorke i jej ubikacje o ktorą sama niedbała i niedba.
Obserwuj wątek
    • wiseman1 Re: Problem z pionem kanalizacyjnym. 02.01.11, 20:00
      vito893 napisał:

> ...Nie mam nic przeciwko rozmrażaniu pionu bo ja tez z niego korzystam ale nowej muszli jej
      > nie damy bo od 30 lat nie płaci za mieszkanie(jest najemcą) Co możemy zrobic w takiej
      > patowej sytuacji troszke nas to nurtuje bo zdarza się że ta woda ktora u niej wybija wylewa sie
      > na korytarz i zalewa klatke schodową.

To ze ta Pani nie placi nie powinno was/wspolnote interesowac.
      Gmina powinna placic na utrzymanie nieruchomosci proporcjonalnie do swoich udzialow.
      Najemcy nie maja nic do tego.

> Chcemy w przyszlym roku zrobic remont klatki schodowej ale ta pani nie dba o swoją ubikacje wiec wolelibyśmy aby gmina tą panią wysiedliła.

Wspolnota nie moze zmuszac wlasciciela (w tym przypadku gmine) co ma zrobic ze swoja wlasnoscia.
      Jesli gmine stac na wynajmowanie lokalu za darmo to ich sprawa.

Naprawa pionu kanalizacyjnego nalezy do wspolnoty.

Przydalo by sie nam tutaj wyjasnieje, w jaki sposob zaniedbywanie ubikacji moglo spowodowac zamarzniecie pionu. Czy w tej ubikacji jest okno ktore jest zawsze otwarte?
      • vito893 Re: Problem z pionem kanalizacyjnym. 02.01.11, 21:35
        W tej ubikacji jest okienko które jest wiecznie zamknięte a niedawno jakoś w listopadzie syn tej nieszczęsnej lokatorki zabił okienko płytą. Z jednej strony zrobil dobrze ale z drugiej strony tez popelnil błedy np przy montowaniu w tym roku latem używanej muszli ustępowej. Dostali ja od innego naszego sąsiada ktory tez de facto nie placil i go wysiedlili. Syn tej lokatorki zamontowal ją w ubikacji ale zostawil chyba za duży odstep miedzy muszlą a podłogą i prawdopodobnie ta woda wydostaje sie tez z tej szczeliny. Nasz budynek do nowych nie należy i przez wiele lat nie przechodzil remontow teraz gdy jako wspolnota chcemy poprawic jego stan techniczny to powstają nowe problemy. A najgorsze jest to że nie mamy na nie wpływu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka