Dodaj do ulubionych

opinie o zarządcach?

15.09.11, 23:26
Witam, szukamy zarządcy do nowego osiedla. Bierzemy pod uwagę następujące firmy At home, Status, Larix i Holc. Czy ktoś z Was miał albo ma do czynienia z tymi firmami? Czy możecie podzielić się opiniami na temat każdej z firm?
Obserwuj wątek
  • serafin666 Re: opinie o zarządcach? 16.09.11, 11:29
   skoro chcecie zarządcę - to chyba nie macie zarządu(ów) ? dlaczego nie chcecie robić tego sami - będzie taniej i lepiej ! do sprawnego administrowania ( w tym dokonywania rozliczeń finansowych ) wystarczy 1 przytomna osoba ! najważniejsze - podejmijcie uchwałę ( uchwały ) o zasadach ewidencji i rozliczeń !
   • ukasz702 Re: opinie o zarządcach? 17.09.11, 19:28
    za duża wspólnota to jest (trzysta parę mieszkań), roboty jest za dużo dla jednego człowieka, cała księgowość, rozliczenia, przygotowanie uchwał, realizacja umówi itp, stąd chęć zatrudnienia firmy. Zarząd jest właścicielski, ale nie ma w nim osoby, która mogłaby zajmować się sprawami "etatowo".

    A jak opinie na pewno jest ktoś kto współpracuje z tymi firmami?
    • serafin666 Re: opinie o zarządcach? 30.09.11, 19:30
     bzdura !

     byłem zarządcą sądowym wielkiej wspólnoty ( i jednocześnie członkiem zarządu 4 innych wspólnot ); 1 osoba absolutnie wystarcza - pod warunkiem, iż są podjęte odpowiednie uchwały, w szczególności dotyczące ewidencji wydatków i zasad rozliczeń; w takiej wielkiej wspolnocie, jak Wasza z pewnością znalazłbym odpowiedniego człowieka... no, ale w Polsce samorządność jest w marnej kondycji...
     • lew-y28 Re: opinie o zarządcach? 01.10.11, 16:27
      już widzę jakość twojej usługi, 10 minut dziennie na zarządzaną wspólnotę... a jak przypilnujesz czy konserwator nie zapił, albo pan z ekipy sprzątającej właśnie nie naszczał na placu zabaw... tak to są przykłady z życia. No chyba że wg ciebie to nie należy do obowiązków zarządcy i jeśli dla ciebie zarządzanie równe jest tylko z przygotowywaniem uchwał i czesaniem wynagrodzenia to oczywiście że się da.
      • skorpion660 Re: opinie o zarządcach? 12.10.13, 22:59
       lewy mało widzisz, więc idź do okulisty.._))
       poza tym gó... wiesz na temat zakresu odpowiedzialności zarządcy.
       zapisz się na jakieś studia podyplomowe to może czegoś się nauczysz... i przestaniesz opowiadać pierdoły.
       To tyle gościu..
   • skorpion660 Re: opinie o zarządcach? 12.10.13, 22:53
    Gościu gdzie się tego wszystkiego nauczyłeś?
    na wykładach PIS-orów w TV?
  • j666 Re: opinie o zarządcach? 18.09.11, 21:38
   A jaka dzielnica?

   -----
   > Witam, szukamy zarządcy do nowego osiedla.
   • ukasz702 Re: opinie o zarządcach? 19.09.11, 08:04
    a jaka to różnica? chcę się dowiedzieć informacji o zarządcach, nie reklamować osiedla ;-) północ Warszawy.
    • j666 Re: opinie o zarządcach? 19.09.11, 10:27
     Taka, że na Wilanów, Pragę Południe i Tarchomin nie jeżdżę ;-)

     -----
     > a jaka to różnica?
     • ukasz702 Re: opinie o zarządcach? 19.09.11, 18:51
      z całym szacunkiem, ale nie napisałem "szukamy firmy zarządzającej"... zresztą jeśli masz komfort przebierania między klientami to tylko pogratulować świetnie prosperującego biznesu, wiele ludzi prowadzących biznes chciałoby móc pozwolić sobie na to by wybierać klienta z którym chce zrobić biznes....
      ale do rzeczy: interesują mnie konkretnie w tym momencie wasze opinie na temat firm które wymieniłem.
      • j666 Re: opinie o zarządcach? 20.09.11, 12:43
       Widzę jak nawalają firmy mające wspólnoty jednocześnie z Białołęki, Ursynowa, Bemowa, na łapu capu bo się udało tam znaleźć klienta.
       I wcześniej czy później większosć z tych klientów lub wszyscy z nich są niezadowoleni z poziomu obsługi.
       O postępującej w takt natężenia ruchu ulicznego (czy raczej postojów w korkach) schozofrenii właścicieli/szefów nie wspominając.
       I pracowników, gdy np. administrator godzinę przed nominalnym końcem dyżuru nagle wstaje i oświadcza "muszę jechać po dziecko do przedszkola".
       • a.wolski1 Re: opinie o zarządcach? 21.09.11, 17:53
        Ze wszystkich wymienionych znam dwie larix i at.home.Mam dwa mieszkania i w jednym administratorem jest larix jest jak każda firma jak najmiej za jak najwięcej, tak samo jak at.home jest adminem we wspólnocie u mojej siostry.Czemu macie tak zawężone grono? często firmy mniejsze są skuteczniejsze i przystepniejsze dla mieszkańca. Nie wymienie nazwy firmy którą bym polecił z obecnego administrowania(obecnego administratora) jeśli chcesz podam na priw.
  • lew-y28 Re: opinie o zarządcach? 22.09.11, 09:22
   Wprawdzie nie wymieniłeś ale podpowiem żebyś uważał na atrium21, sporo negatywnych rzeczy o nich się naczytać można stad: forum.gazeta.pl/forum/w,523,92834952,92834952,Atrium21_opinie_Atrium_21_opinie_zarzadca.html i www.e-wilanow.pl/forum/topic?f=7&t=930%3Fp%3D8267&hilit=atrium21#p8267 reszta wymieniona też nie błyszczy, tam gdzie jest at home podobno jest brudno, nie potrafią dopilnować firm podwykonawczych.
   Generalnie z firmami zarządzającymi jest tak, że raczej nie można liczyć na wsparcie przy np walce z deweloperami bo 99% z nich mają jakieś układy z deweloperami.
   • atrium_21 Re: opinie o zarządcach? 28.09.11, 12:08
    Witam,

    odnośnie podlinkowanych przez Użytkownika lew-y28 wątków pragnę zauważyć, że nasza firma bardzo szeroko ustosunkowała się do pojawiających się w nich zarzutów (także tych nie do końca rzeczowych) blisko 2 lata temu. Polecam zatem lekturę ww. wątków do samego końca - kilka poruszonych tematów jest dość istotnych z punktu widzenia wyboru firmy zarządzającej.

    Co do bardzo ogólnej opinii na temat układów 99% firm zarządzających z deweloperami, pozwolę sobie jedynie wspomnieć, że akurat nasi Klienci bardzo cenią sobie nasze wsparcie i doświadczenie w rozwiązywaniu sporów z deweloperami, o czym wielokrotnie można przeczytać w listach referencyjnych na naszej stronie internetowej referencje.atriu...

    Jako jedni z nielicznych przeprowadzamy raz w roku internetowe badanie satysfakcji naszych mieszkańców i m.in. na jego podstawie podejmujemy decyzje na temat potrzeb szkoleniowych naszych pracowników. Jesteśmy firmą posiadającą największą ilość rekomendacji wystawionych nie dalej niż 12 miesięcy temu - na 28.09.2011 mamy ich ponad 50 i jesteśmy przekonani, że jest to jeden z elementów świadczących o jakości firmy, który warto weryfikować podczas wyboru firmy zarządzającej.

    Pozdrawiam
    Jacek Ławniczak
    Atrium 21
    • rower_blazeja Re: opinie o zarządcach? 28.09.11, 23:38
     Co do zasadnosci zarzutow to nie oceniam. Bardzo mozliwe, ze jest tak jak Pan pisze. Znaczy sie co do rzeczowosci.
     Natomiast w jednym sie zgodze. Uklady firm zarzadzajacych z deweloperami. Wszyscy sie ukladaja :-) O wszystkich firmach pisza to samo. Dlatego te anonimowe internetowe opinie sa niewiele warte. Jak sie chce czegos dowiedziec, to trzeba z prawdziwymi ludzmi porozmawiac.

     PS. Tak na marginesie to te Wasze referencje nie dzialaja :-) (w sensie link) Ale prosze nie poprawiac, bo to w sumie tez internet. A i w sumie wiadomo jak dzialaja referencje w biznesie :-)
     • atrium_21 Re: opinie o zarządcach? 29.09.11, 12:00
      Już się poprawiam : ) Oto link do naszych zeskanowanych referencji: tinyurl.com/3rj7sh2
      • rower_blazeja Re: opinie o zarządcach? 29.09.11, 14:03
       Dziekuje. Ale wlasnie pisalem, ze z tymi referencjami to jest lipa...
       Referencje sobie a ludzie z SOII co innego pisza.
       forum.gazeta.pl/forum/w,106,91052252,128702109,Re_nasza_administracja.html
       Wypowiedz z wrzesnia br: "Chciałabym przestrzec Was przed zmianą Administratora, bynajmniej nie na Atrium21, który obecnie sprawuje zarządzanie na moim osiedlu."
       I podaja linki potwierdzajac te zarzuty o ktorych byla mowa wczesniej.
       • atrium_21 Re: opinie o zarządcach? 01.10.11, 11:11
        Rzecz w tym, że wspomniane zarzuty nijak mają się do zarządcy, o czym już bardzo szeroko pisaliśmy, gdy tylko się pojawiły. Na wysokość opłat składa się wiele czynników. Czasami są to właśnie praktyki deweloperów polegające na zaniżaniu kosztów utrzymania – jest to oczywiście tylko odroczenie problemu, który spada później na Wspólnotę i firmę zarządzającą, przejmującą nieruchomość.

        Oczywiście w przypadku każdego niezadowolonego mieszkańca jak najszybciej szukamy przyczyny i rozwiązania problemu. Jednak w przypadku przytoczonych zarzutów o podwyżki czynszów/opłat, mogę jedynie jeszcze raz odesłać do wspomnianego wyjaśnienia i przyczyn, które sprawiły że Wspólnota zdecydowała się na podwyżkę: tinyurl.com/68rky9x ; tinyurl.com/6l2tpxk

        Ostatnimi laty można zaobserwować tendencję wśród niektórych deweloperów do zaniżania kosztów (np. przez brak funduszu remontowo-modernizacyjnego, nierealnie niskie zaliczki na media, brak rzetelnych przeglądów oraz niepełne konserwacje), która wynika m.in. z chęci zareklamowania oferowanego mieszkania jako taniego w utrzymaniu, ale przede wszystkim jest spowodowana skłonnością deweloperów do oszczędzania na kosztach utrzymania jeszcze nie sprzedanych lokali.

        Warto dodać, że nasza firma często jest wybierana ze względu na doświadczenie w egzekwowaniu roszczeń właścicieli wobec deweloperów – przeprowadzenie Wspólnoty przez taki proces wymaga nieraz zebrania określonej ilości pieniędzy i często też, to właśnie jest mylnie odbierane jako podwyżka kosztów utrzymania nieruchomości. Jeszcze raz pragniemy podkreślić, że wysokość opłat jest decyzją większości właścicieli lokali.

        pozdrawiam
        Jacek Ławniczak

        • lew-y28 Re: opinie o zarządcach? 01.10.11, 16:23
         atrium_21 napisał:

         > Rzecz w tym, że wspomniane zarzuty nijak mają się do zarządcy,

         Totalna bzdura, kto negocjuje ceny z firmą sprzątającą, kto ustala stawki za wywóz nieczystości? Jeśli tak by było jak pan pisze to wszystkie firmy zarządzające miały by takie same zaliczki. Wam jest nie na rękę negocjowanie, dobrych warunków dla wspólnoty. Dlaczego? można się tylko domyślać....

         > Warto dodać, że nasza firma często jest wybierana ze względu na doświadczenie w
         > egzekwowaniu roszczeń właścicieli wobec deweloperów – przeprowadzenie Ws
         > pólnoty przez taki proces wymaga nieraz zebrania określonej ilości pieniędzy i
         > często też, to właśnie jest mylnie odbierane jako podwyżka kosztów utrzymania n
         > ieruchomości. Jeszcze raz pragniemy podkreślić, że wysokość opłat jest decyzją
         > większości właścicieli lokali.

         oczywiście że jest decyzją wspólnoty ale materiały do decyzji przygotowuje zarządca. Skoro macie takie doświadczenie proszę o zwięzłą informację ile procesów wygraliście przeciwko deweloperom?
         • atrium_21 Re: opinie o zarządcach? 07.10.11, 17:26
          Tylko na przestrzeni ostatnich lat koordynowaliśmy, bądź koordynujemy 40 spraw sądowych lub uzgodnień , których celem jest wyegzekwowanie uprawnień właścicieli lokali z tytułu rękojmi bądź gwarancji od deweloperów. Na liczbę tę składają się sprawy sądowe, które w większości trwają (nawet po kilka lat) bądź zakończyły się sukcesem czy to w postaci wyroku lub ugody. Trzeba jednak pamiętać, że w większości przypadków udaje się wyegzekwować naprawy dokonywane w wyniku skutecznej egzekucji pozasądowej, sprowadzającej się do regularnego pisania pism, ponagleń, spotkań, wspólnych komisji, mediacji itp.. Dzięki naszym działaniom deweloperzy dokonali dotychczas naprawy usterek, bądź wypłacili odszkodowania wspólnotom mieszkaniowym, o przybliżonej wartości ponad 15 000 000 zł. Kilkanaście spraw sądowych w toku pozwala przypuszczać, że kwoty te znacznie wzrosną.

          pozdrawiam
          Jacek
         • skorpion660 Re: opinie o zarządcach? 12.10.13, 23:08
          lewy do lekarza udaj się w miarę szybko-))
          czas ucieka..........
          nie czekaj aż limity się wyczerpią-))
          • panistenia Re: opinie o zarządcach? 16.10.13, 10:14
           Na prawidłowe działanie wspólnoty wpływa kilka czynników - podam min. dwa:
           1/ Zarząd Wspólnoty
           2/ Firmy obsługujące osiedle-budynek (sprzątanie,konserwacja,administracja itd)

           Jeżeli mamy do czynienia z Zarządem właścicielskim - i w składzie tym są osoby odpowiedzialne, z wiedzą merytoryczna odnośnie funkcjonowania tego "podmiotu" i widzą dobro wszystkich a nie własne... TO JUŻ 50% SUKCESU

           DRUGIE 50% SUKCESU - to firmy zewnętrzne. Częste zmiany są bardzo niekorzystne i uciążliwe dla właścicieli.

           Nie zawsze tanio znaczy dobrze! Stara zasada, "nie można mieć mercedesa w cenie malucha".

           Przed wyborem - czy to Zarządu, czy firmy należy rozważyć bardzo wiele aspektów i należy pamiętać, że na zmianę Zarządu i firm nie mamy łatwego wpływu - polecam Ustawę o własności lokali.


      • kristofarian Re: opinie o zarządcach? 03.10.11, 12:13
       Ja za to słyszałem że te wasze referencje to mocno naciągane są, przykład w Ząbkach.
   • skorpion660 Re: opinie o zarządcach? 12.10.13, 23:06
    lewy, biorąc pod uwagę twój wpis, uważam że prawdopodobnie masz podobno układy z mafią chyba włoską).
    ponadto możesz być podejrzewany prawdopodobnie o pedofilie , tak twierdza internauci.
    Prawdopodobnie, możesz być również potencjalnym nosicielem wirusa HIV!!!!!
    Prawdopodobnie możesz być też gościem ze skłonnościami homosexualnymi!!
  • agregat0 Re: opinie o zarządcach? 28.09.11, 00:11
   nie polecam - At home, Status, Larix, każda firma była u mnie, najdłużej Larix 15 miesięcy.
   Holc nie znam.
   • ukasz702 Re: opinie o zarządcach? 28.09.11, 00:23
    A napiszesz jakie były problemy z tymi firmami, dlaczego tak szybko ich wywalaliście?
    • agregat0 Re: opinie o zarządcach? 03.10.11, 20:22
     Największy mankament to: skontaktować się z administratorem po za godzinami dyżurów-prawie nie realne,
     jakakolwiek sprawa ciągnęła się tygodniami,
     czyli zainteresowanie Wspólnotą prawie żadne,
     ale zawsze wzrastało gdy opóźnialiśmy przelewy na ich konto,
     To tylko niektóre sprawy.
     Decyzja należy do Ciebie.
     • a.wolski1 Re: opinie o zarządcach? 04.10.11, 09:05
      demonizujesz :)
  • rower_blazeja Re: opinie o zarządcach? 28.09.11, 23:29
   Status i At Home... za duzo by pisac. Zapomnij. Zaprawde: zapomnij.
   O innych sie nie wypowiadam.
   • kristofarian Re: opinie o zarządcach? 03.10.11, 12:08
    właśnie, dobrze pisze zapomnij. Najlepiej zatrudnij ograniętego człowieka i zarządzajcie sami. Wszystkie firmy zarządzające to jeden czort, złapać klienta a jak będzie to będzie. Wszysztkie mają jakieś konszachty z deweloperami co oczywiste, bo i skąd mają klientów jak nie od deweloperów.

    Tak na prawdę nie ma różnicy między wymienionymi firmami, wszystkie prezentują się pięknie na początku a potem skaczą na kolejny kwiatek. Ja mogę powiedzieć coś na temat Larixa, poczytaj forum na wilanowie dotyczący Ostoi Wilanów jakie psy wieszają na tej firmie, więc larixa sobie na prawdę odpuścicie.
   • dzermein Re: opinie o zarządcach? 05.10.11, 08:23
    Dorzuce swoje 3 grosze. To co mnie wkuza w Statusei niemozliwie to ciagle bledy zwiazane z ksiegowoscia. A to co zle nalicza wode, a to cos zle rozlicza. Niby nic duzego, ale meczace starsznie bo trzeba sie tym zajmowac. A ja bym wolal miec zarzadce i w duzej mieze zapomniec o problemach z nieruchomiscia. No i kwestia szybksoci reagowania na zgloszenia. Ciezko, bardzo ciezko sie doprosic. Jasne - czasem szybciej,czasem wolniej, ale ogolne wrazenie: slabo. Moze zle trafilismy z adminem.
  • cejrom Re: opinie o zarządcach? 08.10.11, 19:23
   powiem jak sie mieszka z athome i larixem bo to znam. athome gó...ano, problemy z kontaktem ciągłe awantury, nieudolność i brud na klatce. larix nieco lepiej ale podobny schemat ożywiają się jak się opóźniasz z płatnością ale w dupie mają wszystie sprawy inne. jeśli macie jakiekolwiek usterki to zapomnij że ktokolwiek ci z tym pomoże.
   • ukasz702 Re: opinie o zarządcach? 20.10.11, 16:45
    dzięki, z tego co piszecie wynika, że większość o ile nie wszystkie firmy to jedna i ta sama jakość i podobne problemy. Czyli pozostaje kwestia ceny. A co sądzicie o lux-dom i status? Macie jakieś doświadczenia?
    • robur2323 Re: opinie o zarządcach? 20.10.11, 18:21
     lux-dom to w sumie to samo co inni, mają problemy z rotacją ludzi. W sumie nie jest ważne kogo weźmiecie, będzie podobnie. O Statusie nie powiem, bo nie znam ale ale tu piszą banderii.waw.pl/viewtopic.php?f=1&t=996 że nie jest polecaną firmą.
    • j666 Re: opinie o zarządcach? 20.10.11, 21:27
     A Ty swoje w kółko Macieju...

     -----
     > A co sądzicie o lux-dom i status?
  • lew-y28 Re: opinie o zarządcach? 05.11.11, 13:51
   odnośnie Holc możesz poczytać nieco jak działają na osiedlu mojego znajomego "ogrody shiraz" forum.gazeta.pl/forum/w,106,19838968,20975662,Re_Ogrody_Shiraz.html?v=2

   najlepsze jest to cyt.: "Z rękojmi nie korzystamy w ogóle, bo spółka zewnętrzna (administrator), która ponoć jest powołana jako ZARZĄD !!!??? wspólnoty (ale dokumentów formalnych nie ma)- nie pozywa developera a jedynie ciągle prosi o naprawę. "

   czyli typowy standardzik :)
   • posesja.az Re: opinie o zarządcach? 05.11.11, 14:11
    lew-y28 napisał:
    > "Z rękojmi nie korzystamy w ogóle, bo spółka zewnętrzna (administrator), która ponoć jest
    > powołana jako ZARZĄD !!!??? wspólnoty (ale dokumentów formalnych nie ma)- nie pozywa
    > developera a jedynie ciągle prosi o naprawę. "

    > czyli typowy standardzik :)


    Jeśli nawet ta firma sprawuje zarząd powierzony z art. 18.1 ustawy o własności lokali, to nie może w imieniu wspólnoty pozwać dewelopera z tytułu rękojmi za wady budynku, bo wspólnota nie jest stroną w tej sprawie. Rękojmia przysługuje każdemu z właścicieli lokali indywidualnie, bo to oni nabywali lokale i zawierali umowy z deweloperem.

    Wspólnota lub jej zarząd / zarządca mogą wystąpić z pozwem z tytułu rękojmi tylko wówczas, gdy właściciele dokonają cesji swoich praw na wspólnotę i udzielą jej swojego pełnomocnictwa w tej sprawie. Zarząd / zarządca będzie miał prawo wystąpić tylko w imieniu tych właścicieli, którzy takiej cesji dokonali i tylko w takim zakresie żądać odszkodowania.

    Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 23 września 2004 r., III CZP 48/04:
    "Wspólnota mieszkaniowa nie ma legitymacji czynnej do dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, związanych z wadami fizycznymi nieruchomości wspólnej, w stosunku do sprzedawcy odrębnej własności lokalu mieszkalnego, chyba że właściciel lokalu przelał na nią te roszczenia."

    Wyrok z dnia 14 marca 2007 r. Sąd Najwyższy I CSK 387/06:
    "1. Roszczenia dotyczące obniżenia ceny właścicieli lokali związane z ich nabyciem z wadami fizycznymi części wspólnych budynku oraz z tytułu naprawienia szkody związanej z wadami powstałej w wyniku nienależytego wykonania umów nie mieszczą się w granicach zdolności prawnej wspólnoty mieszkaniowej.

    2. Każdemu nabywcy odrębnej własności lokalu przysługuje kontraktowe roszczenia odszkodowawcze związane z wadami nieruchomości wspólnej, choć ich specyfika polega na tym, że dotyczą one współwłasności wszystkich właścicieli lokali."
    • ag2697 Re: opinie o zarządcach? 05.11.11, 14:23
     No i jaki wniosek, kto najlepszy? Do walki z deweloperem radzę wynająć prawnika, to nie zadanie dla firmy zarządzającej. Każda firma będzie działała tak źle, na ile pozwala jej na to zarząd wspólnoty. Jeśli zarząd się nie wtrąca to jest tak jak dyskutanci opisują. Dla zarządu najlepiej byłoby aby firma zarządzająca książkowo wykonywała swoje obowiązki - nie ma takich firm. Problem w tym, gdy mamy już trzecią, czwartą firmę i bez zmian., co wtedy?
    • lew-y28 Re: opinie o zarządcach? 05.11.11, 14:24
     Wszystko się zgadza, pani Posesja zacytowała wyroki SN i formalnie wszystko się zgadza, ale obowiązkiem moralnym i etycznym zarządcy jest dbanie o interes wspólnoty. Nikt nie twierdzi że zarządca ma wytaczać proces deweloperowi ale poprowadzić wspólnotę za rączkę przez ten trudny i gęsty od zawiłych kruczków prawnych las. Zarządca może przedstawić wspólnocie jakie są możliwości w tym zakresie, powiedzieć co się da zrobić czego nie, zebrać oferty na stosowne ekspertyzy, może też np. zaproponować skuteczną kancelarię prawną, przygotować umowy cesji praw roszczeń i zrobić wszystko tak by wspólnota mogła wyegzekwować to co jej się należy.

     Jest sporo zarządców którzy tak robią, ale jest znaczna ilość firm, w których interesie nie leży stawianie się deweloperom ponieważ może to wpłynąć wprost na ich osobisty interes. Np mogą nie zostać dopuszczone do przetargu na zarządcę na właśnie oddawanym przez tego dewelopera do użytku osiedlu.
     • highrise Re: opinie o zarządcach? 05.11.11, 16:42

      Pogląd Pana jest słuszny. Aby móc skierować sprawę do sądu przeciwko deweloperowi trzeba wykonać sporo prac przygotowawczych, np. zgromadzić dowody dla kancelarii adwokackiej.
      Firma zarządzająca, której zależy na dobrej opinii na rynku, nie zawrze umowy z deweloperem o zarządzanie nieruchomością wspólną. Interesy dewelopera i interesy pozostałych właścicieli lokali są niestety rozbieżne. Pzdr SJ
      • posesja.az Re: opinie o zarządcach? 05.11.11, 17:45
       highrise napisał:
       > Firma zarządzająca, której zależy na dobrej opinii na rynku, nie zawrze umowy z
       > deweloperem o zarządzanie nieruchomością wspólną. Interesy dewelopera i interesy
       > pozostałych właścicieli lokali są niestety rozbieżne.


       To zależy, jaka to umowa, jaka jest jej treść. Nie należy generalizować.
       Poza tym, właściciele lokali mają możliwość zmiany firmy zarządzającej.
       • highrise Re: opinie o zarządcach? 06.11.11, 08:45
        posesja.az napisał:

        > To zależy, jaka to umowa, jaka jest jej treść. Nie należy generalizować.

        Zgoda, że może to zależeć od umowy, a moje stwierdzenie nie odnosi się do wszystkich zarządców, bo tego nie napisałem. Może to jest tylko spory margines nieprawidłowości. Myślę jednak , że na rynku jest dużo chętnych firm do zawarcia umów o zarządzanie nieruchomościami wspólnymi z deweloperami, że to deweloperzy stawiają warunki zarządcom, a nie odwrotnie. Jeżeli pozycja deweloperów na rynku jest silniejsza od zarządców, to nie można zakładać, że zarządca ma dużą swobodę w kształtowaniu warunków w umowie.

        > Poza tym, właściciele lokali mają możliwość zmiany firmy zarządzającej.

        To jest jednak koszt dla firmy zarządzającej - zła opinia. Pzdr SJ


     • posesja.az Re: opinie o zarządcach? 05.11.11, 17:42
      lew-y28 napisał:
      > Wszystko się zgadza, pani Posesja zacytowała


      Nie wszystko się zgadza: jestem mężczyzną.
      Posesja to nazwa firmy. :)
    • j666 Re: opinie o zarządcach? 06.11.11, 19:42
     Mylisz dwie różne sprawy:
     a) roszczenia z tytułu rękojmi (o doprowadzenie do właściwego stanu, o naprawę - CZĘŚCI WSPÓLNEJ);
     b) odszkodowawcze (o pieniążki do portfela, o obniżenie ceny za wady / nienależyte wykonanie umowy).


     • home360 Re: opinie o zarządcach? 22.11.11, 10:59
      Proponuję rozważyć ofertę HOME360.

      Mamy doświadczenie w sporach z deweloperami i w cięciu kosztów stałych.

      HOME360
      • leo_benhauer Re: opinie o zarządcach? 19.06.13, 07:00
       jako właściciel nieruchomości z całą mocą odradzam zatrudnianie firmy ATRIUM 21.
       Poza skutecznym PRem w internecie, gdzie członkowie zarządów wspólnot niczym pracownicy tej firmy grzmią pod niebiosa jaka to super firma. niektó?zy nawet podpisują się nazwiskami. hmmmm ciekawe co mogą sobie pomyśleć właściciele nieruchomości, których zarząd tak bardzo chwali swojego podwykonawcę... hmmmm

       u nas na osiedlu atrium 21 niestety jest od 3 lat. nie znają takich terminów jak termomodernizacja. na klatkach schodowych w pionie z kotłownią panuje ukrop 30 stopni
       ale firma atrium 21 to nieudolna firma, która skupia się na wymianie zieleni 3 razy w roku ale poważne sprawy zamiata pod dywan.

       firma atrium ma kilku zarządców a 40 osiedli pod sobą. trochę im brakuje czasu na rzetelne zarządzanie.

       ale ot, to tylko moja subiektywna ocena. może urażę zarząd atrium ale mnie razi ich niekompetencja, więc przepraszam za tę surową ocenę, lecz w pełni uzasadnioną!
       • atrium21.pl Re: opinie o zarządcach? 03.07.13, 15:44
        Szanowny Panie Leo_benhauer,

        Budynek zamieszkiwany przez Pana znajduje się obecnie w 5 roku eksploatacji. Firma Atrium 21 usługę administrowania Pańskim osiedlem zaczęła świadczyć jeszcze w okresie udzielonej przez dewelopera rękojmi. Prowadzone przez naszą firmę działania doprowadziły do wyegzekwowania od dewelopera usunięcia usterek części wspólnych o wartości kilkuset tysięcy złotych, bez konieczności występowania przez Wspólnotę na drogę sądową. Jedną z istotnych uwag kierowanych do dewelopera była m.in. reklamowana przez Pana kwestia wysokiej temperatury na klatce schodowej.

        Klatki schodowe, w zamieszkiwanym przez Pana budynku, zgodnie z projektem nie zostały wyposażone w okna. W zależności od klatki znajdują się na niej nieotwieralne przegrody ppoż. lub luksfery. Wentylacja odbywa się w sposób grawitacyjny, poprzez usytuowany na ostatnim piętrze anemostat. Dodatkowo, każda klatka została wyposażona w klapę oddymiającą, która podczas ewentualnego pożaru ulega uruchomieniu i na skutek powstałego podciśnienia usuwa dym zapobiegając jego rozprzestrzenianiu. Nie ma zatem, niestety, możliwości otworzenia na klatce tradycyjnego okna, w celu jej przewietrzenia. Otwieranie w tym celu klap oddymiających prowadziło do uszkadzania siłowników i automatycznego systemu ich uruchamiania, co obniżało bezpieczeństwo ppoż. nieruchomości. Dodatkowo, Państwa budynek nie jest podłączony do miejskiej sieci cieplnej i został wyposażony w relatywnie mało spotykany system logoterm. Są to mini węzełki cieplne zlokalizowane przy każdym z lokali, które na bieżąco podgrzewają wodę lub dostarczają ciepło na potrzeby jego mieszkańców. Ich praca polega na tym, że w każdej chwili powinny być w gotowości dostarczenia czynnika ciepła, o takich samych parametrach do każdego z lokali, bez względu na jego położenie względem kotłowni. Przyjęte przez dewelopera rozwiązanie projektowe ma swoje wady, jednak jest zgodne z obowiązującymi normami, a wielu mieszkańców docenia je, m.in. ze względu na występujący w lokalu programator i możliwość zarządzania zużyciem ciepła lokalu wg indywidualnych preferencji.

        Podsumowując, opisywany przez Pana problem nie jest związany z przyleganiem Pańskiej klatki schodowej do pomieszczenia kotłowni – temperatura wewnątrz wszystkich klatek schodowych w zamieszkiwanym przez Pana budynku jest zbliżona, nawet w przypadku znacznego oddalenia od kotłowni. Naturalnie, podczas występujących właśnie, silnych upałów, może być ona wyższa.

        Wraz z Zarządem Wspólnoty podjęliśmy szereg działań, aby w sposób maksymalny ograniczyć uciążliwość zgłaszanej przez Pana kwestii. W wyniku rozmów prowadzonych z deweloperem wyegzekwowane zostały liczne działania, bez kosztów poniesionych przez Wspólnotę. Wykonana została m. in. dodatkowa izolacja przewodów instalacji grzewczej, ciepłej wody i cyrkulacji w szachtach zlokalizowanych na klatkach schodowych (pomimo że dotychczasowa odpowiadała obowiązującym dewelopera normom). Ponadto, deweloper wyposażył każdą z klatek w wentylatory mechaniczne oraz dokonał przerobienia drzwi wejściowych w celu wzmożenia cyrkulacji powietrza. Dopasowano także parametry kotłów grzewczych, aby w sposób optymalny ograniczyć temperaturę czynnika grzewczego do lokali w porze letniej, bez uszczerbku na komforcie jego użytkowników. Z deweloperem zostały także umówione prace mające na celu sprawdzenie i naprawę domniemanego przez Pana braku izolacji przewodów grzewczych w Pańskim lokalu – nie wyraził Pan jednak na nie zgody.

        Wszystkie powyższe informacje były Panu na przestrzeni ostatnich lat przekazywane wielokrotnie, zarówno jeśli chodzi o wszelkie wyjaśnienia, jak i opis czynności podejmowanych przez Zarząd Wspólnoty i naszą firmę w celu udzielenia Panu pomocy w poruszanej kwestii. Jeśli jednak jakieś sprawy wymagają dalszego wytłumaczenia lub wsparcia z naszej strony, prosimy o kontakt.

        Równocześnie informujemy, że w ramach naszej firmy jest 21 licencjonowanych zarządców nieruchomości i cieszymy się, że możemy polegać na naszych Klientach, którzy są w stanie własnym nazwiskiem zarekomendować usługi naszej firmy.

        Pozdrawiamy
        Atrium 21
       • skorpion660 Re: opinie o zarządcach? 12.10.13, 22:51
        Leo,
        jesteś burakiem, pajacem, może trochę idiotą..... więc się zamknij, czyli się nie odzywaj)
        Buraki znajdują się wiesz gdzie.....( w cukrowni lub w lesie...jako nie sprzedane buraki)
        Jako burak i właściciel nieruchomości w ramach sprzedanych buraków powinieneś znajdować się w cukrowni .... w pobliżu granicy z białorusią....dużo lasu ... wody... itd)
        Sprzedaj swoje lokum w Warszawie i zamieszkaj w BURAKOWIE (czerwono miło i sympatycznie..)
        Wkurzają mnie tacy pajace jak ty!!!
        Piszesz na forach obelgi ponieważ jesteś nie zauważalny w realu?
        Ludzie przechodzący obok ciebie traktują cię jak śmiecia?
        Kobiety uważają cię za impotenta?
        a może jesteś wiesz kim..................
        i biała rasa czycha na ciebie?
  • mikolaj.galilo Re: opinie o zarządcach? 13.09.13, 14:48
   Proponujemy przejrzeć naszą ofertę: www.galilo.pl. Dokładamy wszelkich starań, aby współnota mieszkaniowa jak i właściciel byli zadowoleni.

   Mikołaj z Galilo
   www.galilo.pl
  • dtm48 Re: opinie o zarządcach? 28.07.14, 13:47
   [b]Stanowczo odradzam współpracę z Biurem Obsługi Rynku Nieruchości Wiesława Słabik Warszawa ul, Kopińska. Są aroganccy i niekompetentni. Dokłądne powielenie Administracji Budynkó Komunalnych. Potrafią jedynie brać pieniądze za źle świadczone usługi
   • tofana8 Re: opinie o zarządcach? 28.07.14, 15:29
    Ostrzegaj z większą skutecznością - Ranking Zarządców Nieruchomości - Polecaj dalej.

    ranking-zarzadcow.pl/
    • highrise Re: opinie o zarządcach? 28.07.14, 23:34
     tofana8 napisał(a):

     > Ostrzegaj z większą skutecznością - Ranking Zarządców Nieruchomości - Polecaj d
     > alej.
     >
     > ranking-zarzadcow.pl/

     Ranking to określona rodzajowo klasyfikacja w kolejności wartości liczbowych, przyporządkowanych według określonych obiektywnych kryteriów. Wartości liczbowe na podanej stronie są widoczne. Nie ma niestety kryteriów. Od dobrego pomysłu do jego dobrego wykonania droga długa. Pozdrawiam SJ
     • tofana8 Re: opinie o zarządcach? 29.07.14, 14:26
      Witam. Dziękuję za opinię. Myślisz , że Załącznik do Komunikatu Ministra Budownictwa z dnia 6 grudnia 2006 r nie wyczerpuję pojęcia kryterium? Będę bardzo wdzięczna za każdą radę i sugestię. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.
    • j666 Re: opinie o zarządcach? 29.07.14, 08:31
     Nie rozumiesz po polsku: WYPIE....AJ STĄD !!!

     -----
     > tofana8 napisała:
     • tofana8 Re: opinie o zarządcach? 29.07.14, 14:31
      Żal Ci ? Weź coś na nerwy. Nie zmuszam Cię do odwiedzin na stronie i nie kwestionuje Twojej wiedzy w temacie. Pozdrawiam.
  • dtm48 Re: opinie o zarządcach? 28.07.14, 13:53
   Stanowczo odradzam współpracę z Biurem Obsługi Rynku Nieruchości Wiesława Słabik Warszawa ul, Kopińska. Są aroganccy i niekompetentni. Dokłądne powielenie Administracji Budynkó Komunalnych. Potrafią jedynie brać pieniądze za źle świadczone usługi
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka