Dodaj do ulubionych

Indywidualne rozliczenie roczne W.M.

01.05.12, 20:11
Na zebraniu rocznym w marcu otrzymałem rozliczenie mojego lokalu mieszkalnego za 2011r. Po dogłębnej analizie i weryfikacji w zaciszu domowym z obowiązującymi mnie kartami zaliczek miesięcznych opłat i dokonanych wpłat w 2011r. stwierdziłem wiele błędów i niejasności. Ponieważ systematycznie wpłacałem narzucone mi zaliczki miesięczne, a moje zużycie mediów nie odbiegało od wielkości planowanych, wszystko by wskazywało na prawidłowość rozliczeń. Niestety w pozycji grudniowej obciążeń właściciela "wyskoczyła" kilkuset złotowa kwota.
Ponieważ funkcję administratora pełni Dział Wspólnot Mieszkaniowych, niezwłocznie wystosowałem stosowne pismo o korektę ewidentnych błędów i wyjaśnienie konkretnych pozycji z rozliczenia bowiem moje indywidualne rozliczenie w takiej postaci jest nie do przyjęcia. Do 2010r. włącznie rozliczenia były już tak "dopasowane" , że nie zawierały błędów grubych. Obecnie nowy prezes - dyrektor "wdrożył" nowy program rozliczeń. Efekt jest natychmiastowy w postaci kardynalnych błędów ze źle wprowadzonych danych, wrzucenie do jednego wora pozycji, które nie powinny być rozliczane udziałami.
Minęło 1,5 miesiąca, administrator milczy. Co dalej?
Obserwuj wątek
    • balanger4 Re: Indywidualne rozliczenie roczne W.M. 01.05.12, 23:42
      "...Na zebraniu rocznym w marcu otrzymałem rozliczenie mojego lokalu mieszkalnego za 2011r..."
      - takie działanie jast niezgodne z prawem.
      Rozliczenie danego lokalu będące częścią sprawozdania finansowego które z kolei jest częścią sprawozdania zarządu wspólnoty za rok 2011 winno być dostarczone na piśmie, z podpisami czlonków zarządu, każdemu właścicielowi przynajmniej na tydzień przed terminem zebrania - mówią o tym art. 30 i 32 UoWL.
      Po to jest taki wymóg aby każdy właściciel mógł sobie wcześniej wszystko sprawdzić a wątpliwości wyjaśnić na zebraniu które od tego m.in. również jest.
      Wywalić na zbity ...takiego administratora póki nie jest za późno.
      "...Ponieważ funkcję administratora pełni Dział Wspólnot Mieszkaniowych, niezwłocznie wystosowałem stosowne pismo o korektę..."
      Proszę nie korespondować z administratorem lecz z zarządem wspólnoty. To właśnie zarząd wspólnoty na podstawie art. 21 ust.1 UoWL jest właściwym organem do załatwiania wszystkich spraw nurtujących właścicieli.

Cóż to za jacyś prezesi, dyrektorzy się rządzą w Waszej wspólnocie?
      Co oni mają do gadania???
      Wdrażać to sobie może prezes-dyrektor ze swoją sekretarką nowe rozwiązania w zakresie ..... .
      Powtarzam: wywalić na zbity... tych wszystkich prezesów i dyrektorów i zatrudnić administratora który zna prawo i zna się na robocie albo zarządzać się samemu.
    • j666 Re: Indywidualne rozliczenie roczne W.M. 03.05.12, 12:59
      I to jest naprawdę dobre pytanie: co robić, gdy ktoś nas dokumentem obciąża za wyimaginowane należności?
      Teoretycznie mogłeś wnieść o uchylenie uchwały o skwitowaniu (absolutorium, sprawozdanie) za tamten rok obrachunkowy, no ale pewnie termin minął i rzecz jakby nie dotyka konkretnie Twojego lokalu.

Pozew sądowy o ustalenie nieistnienia zobowiązania?
      Może ktoś szedł już podobną ścieżką?

Nie płacić i czekać na pozew ze strony wspólnoty, nie wiadomo za i ile lat i żyć w tym czasie z "łatką" zalegającego właściciela (ja raz poszedłem tą drogą i wygrałem sprawę sadową, w sumie trwało kilka lat i co na mnie zarząd napluł przed innymi właścicielami za rzekome zaleganie ich wyimaginowanymi "bilansami otwarcia" to moje), no i nie mieć pecha, że nakaz zapłaty przyjdzie akurat w czasie urlopu i się przypadkowo nie uprawomocni?

-----
      > Co dalej?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka