Dodaj do ulubionych

Pożytki?- komin piekarni na ścianie budynku

21.02.13, 20:01
Do nieruchomości przylega piekarnia i komin piekarni(4 ściana komina to ściana budynku wspólnoty) piekarnia to budynek parterowy.
Pytanie: czy wspolnota może zażądać od wlasciciela piekarni pożytków z tytułu korzystania ze sciany nieruchomości wspólnoty?
Co o tym myslicie Państwo?
Obserwuj wątek
    • czajnik5 Re: Pożytki?- komin piekarni na ścianie budynku 21.02.13, 20:32
      annamarta6 napisała:

> czy wspolnota może zażądać od wlasciciela piekarni pożytków
      > z tytułu korzystania ze sciany nieruchomości wspólnoty?
      > Co o tym myslicie Państwo?

No więc ja na ten przykład myślę tak:

1. Po pierwsze, należałoby dokładnie ustalić, na czym polega to korzystanie ze ściany wspólnoty. Napisano, że komin przylega do ściany, a przyleganie, to jeszcze nie korzystanie. W skrajnym przypadku równie dobrze to piekarz mógłby zażądać odszkodowania od wspólnoty, bo na przykład z powodu obecności jej budynku w tym konkretnym miejscu musiał wybudować komin znacznie wyższy, niż w sytuacji, gdyby tej wspólnoty nie było tam, gdzie jest.

2. Po drugie, gdybym to ja był piekarzem, to raczej ja zażądałbym od wspólnoty pożytków, choćby z tego tytułu, że w kominie temperatura spalin jest wysoka i przekracza 100 st. C, a więc w zimie mieszkańcy z lokali przylegających do komina oszczędzają na ogrzewaniu.

Biorąc pod uwagę powyższe, pomyśl trzy razy, czy opłaca się startować z żądaniami do piekarza. A poza tym, przecież pan piekarz piecze chleb nasz powszedni, więc może nie nękaj go.

Pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka