Dodaj do ulubionych

Informacja o ważności uchwał-porada

27.07.04, 16:04
Mam taki problem. Na zebraniu wspólnoty odbyło sie głosowanie nad zarządem. W
glosowaniu uczestniczyło 6 właścicieli lokali posiadających akty notarialne
oraz deweloper który na dzień głosowania był właścicielem pozostałych lokali -
31. Jego udział procentowy w pu wynosił ok. 80%. Razem stanowiło to 100 % pu.
Developer uczestniczył w głosowaniu ale wstrzymał sie od głosu. Czy taka
uchwała o wyborze zarządu wspólnoty jest ważna? Jaka jest podstawa prawna
ważności lub nieważności takiej uchwały?
Dodam tylko, że wcześniej na zebraniu przyjęto uchwałę, że na każdego
właściciela przypada jeden głos. Z góry będę wdzięczny za wszystkie info na
ten temat.
Obserwuj wątek
    • asam11 Re: Informacja o ważności uchwał-porada 27.07.04, 17:08
      camel0404 napisał:

      > Mam taki problem. Na zebraniu wspólnoty odbyło sie głosowanie nad zarządem. W
      > glosowaniu uczestniczyło 6 właścicieli lokali posiadających akty notarialne
      > oraz deweloper który na dzień głosowania był właścicielem pozostałych lokali -
      > 31. Jego udział procentowy w pu wynosił ok. 80%. Razem stanowiło to 100 % pu.
      > Developer uczestniczył w głosowaniu ale wstrzymał sie od głosu. Czy taka
      > uchwała o wyborze zarządu wspólnoty jest ważna?
      To zależy jak głosowali pozostali członkowie wspólnoty. W opisanej sytuacji
      zasrząd został wybrany jeśli za jego składem głosowało conajmniej 4 włascicieli
      lokali - większość (ponad połowa)z siedmiu.
      > Jaka jest podstawa prawna
      > ważności lub nieważności takiej uchwały?
      ust. o własności lokali
      > Dodam tylko, że wcześniej na zebraniu przyjęto uchwałę, że na każdego
      > właściciela przypada jeden głos.
    • gmj Re: Informacja o ważności uchwał-porada 27.07.04, 20:15
      oczywiście że uchwała jest nieważna.Głosowało 37(1 wlaściciel=1głos),6 za,
      reszta wstrzane, czyli za nie.zarzad nie został wybrany.Trzeba dobrac głosy
      zbierają indywiduanie.Tylko kto jak nie ma zarzadu....?Lub powtórzć głosowanie
      i zebranie.
        • camel0404 Re: Informacja o ważności uchwał-porada 29.07.04, 10:15
          dzięki za informacje, ale są troche rozbieżne. Z czego wynika, że uchwała jest
          nieważna. To nie jest mała wspólnota a poza tym art. 19 ust. o wł lokali mówi o
          zgodzie na czynności dotyczące zarządu nieruchomością wspólną. Pojęcie zarządu
          w tym przypadku oznacza czynności tzw, zarządzanie a nie zarząd jako organ. Co
          o tym sądzicie?
      • wspolnociarz Re: Informacja o ważności uchwał-porada 29.07.04, 11:04
        Oj Panie "GMJ" nie mieszaj Pan ludziom w głowach,
        Jest to duża wspólnota gdyż lokali wyodrębnionych i nie wyodrębnionych jest
        wiecej niż 7.
        Jezeli wcześniej na zebraniu przyjęto uchwałę, że na każdego właściciela
        przypada jeden głos - to jest 7 właścicieli uprawnionych do głosowania. Jeżeli
        wynik głosowania byłby taki : 4 ZA, 2 PRZECIW, 1 WSTRZYMAŁ (developer) to
        uchwała przeszła większościa głosów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka