Dodaj do ulubionych

wejście w najem po śmierci najemcy

23.03.06, 12:04
Jestem wnuczką zmarłego niedawno najemcy mieszkania we wspolnocie. Nie
mieszkałam z nim przed śmiercią bo choroba jego Alzheimera na to nie
pozwalała. Zajmowałam się sprawami formalnymi dziadka i nim samym poza jego
miejscem zamieszkania. Urząd Miasta odmówił mi prawa wstąpienia w najem, za
chwilę muszę odddać klucze. Czy ktoś może mi pomóc?
Obserwuj wątek
    • dobud Re: wejście w najem po śmierci najemcy 23.03.06, 17:46
      Tylko są może zdecysować o prawie wstąpienia w stosunek najmu. Ale skoro tam
      nie mieszkalas, to marne szanse. Poradz się miejscowego prawnika, bo to trzeba
      znać szczegóły sprawy.
    • serafin666 Re: wejście w najem po śmierci najemcy 24.03.06, 21:54
      nie dziedziczy;
      Wyrok TK z 1 lipca 2003 r., P 31/02
      WYKLUCZENIE SUKCESJI NAJMU MIESZKANIA
      WOBEC WNUKÓW NAJEMCY
      • ania008 Re: wejście w najem po śmierci najemcy 25.03.06, 18:43
        Ja odziedziczyłam mieszkanie lokatorskie (a więc najem) po babci, mimo, że nie
        mieszkałam z nią przed jej śmiercią, w dodatku miałam swoje mieszkanie
        własnościowe. To było 10 lat temu i wtedy wykorzystaliśmy "luke" prawną-sąd
        orzekł, że jestem jedynym spadkobiercą(moi rodzice już nie żyli) i na tej
        podstawie Gmina przydzieliła mi to mieszkanie, ale musiałam sprzedać swoje. Wiem
        jednak że ten przepis już został zmieniony, więc teraz to chyba marne szanse.
        • serafin666 Re: wejście w najem po śmierci najemcy 25.03.06, 19:11
          teraz jest tak :
          Art. 691. (253) § 1. W razie śmierci najemcy lokalu mieszkalnego w stosunek
          najmu lokalu wstępują: małżonek niebędący współnajemcą lokalu, dzieci najemcy i
          jego współmałżonka, inne osoby, wobec których najemca był obowiązany do
          świadczeń alimentacyjnych, oraz osoba, która pozostawała faktycznie we wspólnym
          pożyciu z najemcą.
          § 2. Osoby wymienione w § 1 wstępują w stosunek najmu lokalu mieszkalnego,
          jeżeli stale zamieszkiwały z najemcą w tym lokalu do chwili jego śmierci.
          § 3. W razie braku osób wymienionych w § 1 stosunek najmu lokalu mieszkalnego
          wygasa.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka