Dodaj do ulubionych

Jak sie powiadamia o zebraniu rocznym?

29.03.07, 18:05
Chodzi mi o to czy gdzies w przepisach jest wymóg wysylania zaproszenia
listem poleconym, troche mnie to zdziwilo.....wspolnota nie ma za duzo
pieniedzy a administrator szaleje i wysyla listy polecone z zaproszeniem i
sterta dokumentow, znaczek za ok 3 PLN, czy nie mozna tego dostarczyc do
lokalu albo wrzucic do skrzynki?
Obserwuj wątek
    • xxxll Re: Jak sie powiadamia o zebraniu rocznym? 30.03.07, 05:51
      durmitor napisała:

> Chodzi mi o to czy gdzies w przepisach jest wymóg wysylania zaproszenia
      > listem poleconym, troche mnie to zdziwilo.....wspolnota nie ma za duzo
      > pieniedzy a administrator szaleje i wysyla listy polecone z zaproszeniem i
      > sterta dokumentow, znaczek za ok 3 PLN, czy nie mozna tego dostarczyc do
      > lokalu albo wrzucic do skrzynki?

...jak wysyła zaproszenia a nie zawiadomienie to... może sie zdarzyć, że mało
      kto przyjdzie..
      zarządca NW musi miec potwierdzenie, że skutecznie powiadomił właścicieli
      tworzących daną wspólnotę jeżeli nie ma jakieś uchwałwy wspólnoty o sposobie
      powiadamiania o zebrani) - jak to zrobi to tylko zależy od niego i tego co
      uchwali wspólnota w swym Regulaminie.

Są wspólnoty, które mają skrzynki listowe typu UE i uznały, że jak
      zawiadomienie o zebraniu lub inna korespondencja sie w niej znajdzie, to uważa
      sie za dostarczone(ą).
    • owner_wm Re: Jak sie powiadamia o zebraniu rocznym? 30.03.07, 09:03
      durmitor napisała:
      > Chodzi mi o to czy gdzies w przepisach jest wymóg wysylania zaproszenia
      > listem poleconym, troche mnie to zdziwilo.....

Nie ma wymogu wysyłania zawiadomień listem poleconym.
      Jest natomiast wymóg zawiadomiena każdego właściciela lokalu na piśmie
      przynajmniej na tydzień przed terminem zebrania (art. 32 ust. 1 ustawy o
      własności lokali). Poprawność zawiadomienia o zebraniu decyduje o tym, czy
      zebranie jest ważne (niezależnie od ilości obecnych na zebraniu; nie ma wymogu
      quorum). Dlatego zarządcy (nie "administratorowi") zależy na tym, żeby mieć
      potwierdzenie wysłania zawiadomień z odpowiednim wyprzedzeniem. W przeciwnym
      razie musiałby przejść się po lokalach, wręczać zawiadomienia właścicielom i
      zbierać podpisy. Jest to proste, jeżeli lokali jest mało i wszyscy właściciele
      są łatwo uchwytni. Jeśli lokali jest dużo i część właścicieli jest nieobecna
      lub wynajmuje lokal a mieszka gdzie indziej, najłatwiej wysłać zawiadomienie
      pocztą.
      • durmitor Re: Jak sie powiadamia o zebraniu rocznym? 30.03.07, 18:28
        Dlatego zarządcy (nie "administratorowi") zależy na tym, żeby mieć
        potwierdzenie wysłania zawiadomień z odpowiednim wyprzedzeniem. W przeciwnym
        razie musiałby przejść się po lokalach, wręczać zawiadomienia właścicielom i
        zbierać podpisy. Jest to proste, jeżeli lokali jest mało i wszyscy właściciele
        są łatwo uchwytni. Jeśli lokali jest dużo i część właścicieli jest nieobecna
        lub wynajmuje lokal a mieszka gdzie indziej, najłatwiej wysłać zawiadomienie
        pocztą.

No wlasnie i z powyzszym bym sie jak najbardziej zgodzila, ale kilka dni temu
        przynoszono nam do domu informacje o powdwyzce czynszu i stanie oplat.....robil
        to nasz ochroniarz, ktory i tak jest przeciez na miejscu, za
        pokwitowaniem...nie mozna bylo tego doreczyc razem? ;-) nie lubie takiego
        marnowania pieniedzy!
        • wilga52 Re: Jak sie powiadamia o zebraniu rocznym? 30.03.07, 20:39
          Poprzez ogłoszenie w tablicach ogłoszeń na każej klatce i powiadomienie osobiste
          z podpiem na liscie, a na zebranie przyszło 9 osób na 40 włascicieli i o czym tu
          gadać! Nie wysilaj sie oni to zlekceważą, trzeba terapii szokujacej.Na drugi rok
          ostatnim punktem zebrania będą - odsetki za nie terminowe opłaty medialne -
          podział kosztów od osoby, może przyjdą poczują się zagrozeni.
          • xxxll Re: Jak sie powiadamia o zebraniu rocznym? 30.03.07, 20:58
            wilga52 napisała:

> Poprzez ogłoszenie w tablicach ogłoszeń na każej klatce

Gdy mieszkaja tylko właściciele lokali to OK. ale jak jest towazystwo mieszane
            np: najemcy gminni i własciciele to na zebranie przychodzą ci i ci. Na wstępie
            dochodzi do zwarcia z wyproszeniem najemców , a po co to komu zebranie
            wspólnoty sa dla właścicieli lokali lub ich pełnomocników.
      • xxxll Re: Jak sie powiadamia o zebraniu rocznym? 30.03.07, 20:52
        owner_wm napisał:
        > Nie ma wymogu wysyłania zawiadomień listem poleconym.
        > Jest natomiast wymóg zawiadomiena każdego właściciela lokalu na piśmie
        > przynajmniej na tydzień przed terminem zebrania (art. 32 ust. 1 ustawy o
        > własności lokali).

No i takie osoby "cenzurują" wypowiedzi na www.wspolnota.net.pl. Po takim
        dziłaniau w sądzie w razie zaskarzenia , przegrana pewna. No ale cóż populizm
        zawsze jest na topie.
        • owner_wm Re: Jak sie powiadamia o zebraniu rocznym? 31.03.07, 00:00
          xxxll napisał:
          > No i takie osoby "cenzurują" wypowiedzi na www.wspolnota.net.pl. Po takim
          > dziłaniau w sądzie w razie zaskarzenia , przegrana pewna. No ale cóż populizm
          > zawsze jest na topie.

O czym Ty mówisz? Nie mam okazji nikogo zenzurować, bo na forum nie jestem
          adminem, tylko zwykłym użytkownikiem.
          O jakim działaniu piszesz, że nie ostanie się w sądzie? Co ma do tego populizm?
          • durmitor Re: Jak sie powiadamia o zebraniu rocznym? 31.03.07, 07:35
            owner_wm napisał:

> xxxll napisał:
            > > No i takie osoby "cenzurują" wypowiedzi na www.wspolnota.net.pl. Po takim
            >
            > > dziłaniau w sądzie w razie zaskarzenia , przegrana pewna. No ale cóż popu
            > lizm
            > > zawsze jest na topie.
            >
            > O czym Ty mówisz? Nie mam okazji nikogo zenzurować, bo na forum nie jestem
            > adminem, tylko zwykłym użytkownikiem.
            > O jakim działaniu piszesz, że nie ostanie się w sądzie? Co ma do tego
            populizm?

Nie przejmuj sie wypowiedziami Xxxll, to przemila osoba, ktora stara sie
            urozmaicic to forum, ksztaltujac swoje wypowiedzi w sposob dramatyczny i
            wzbudzajacy cala game uczuc- od uwielbienia do nienawisci- tak zeby tu nie bylo
            monotonnie;-)
            • de_la_hoya Re: Jak sie powiadamia o zebraniu rocznym? 31.03.07, 10:55
              durmitor napisała:

> Nie przejmuj sie wypowiedziami Xxxll, to przemila osoba, ktora stara sie
              > urozmaicic to forum, ksztaltujac swoje wypowiedzi w sposob dramatyczny i
              > wzbudzajacy cala game uczuc- od uwielbienia do nienawisci- tak zeby tu nie
              bylo > monotonnie;-)

No i tu muszę Cię zmarwić. Najważniejsze jest SKUTECZNE pinformowanie o
              zebraniu. Fakt, można się przejść po właścicielach i wysłać zawaiadomienie
              poleconym do tych których się w domu nie zastało ale o tym możecie zadecydować
              Wy, właściciele, podejmując stosowaną uchwałę. Dlaczego wysyłał listem
              poleconym? Bo list polecony uważa się za DOSTARCZONY po 7 dniach, nawet jak go
              nikt nie odbierze i wróci, wg prawa właściciel został prawidłowo poinformowany o
              zebraniu.
              Uchwały podjęte na niepawidłowo zwołanym zeraniu (za nieprawidłowe uważa się też
              niepoinformowanie wszytkich właścicieli) są nieważne a jak ktoś zaskarży taką
              uchwałę to wygra. Takie mamy prawo, to nie są wymysły Xxxll lub kogoś innego.

My kiedyś musieliśmy zmienić termin zebrania (w dniu zebrania), bo okazało się,
              że gmina (właściciel 30% udziału) nie został prawidłowo poinformowany. Gmina od
              razu powiedziała, ze wszystkie uchwały zaskarży. Więc zamiast narażać, biedną
              jak piszesz, wspólnotę na koszty sądowe lepiej skutecznie poinformować o zebraniu.
                • durmitor Re: Jak sie powiadamia o zebraniu rocznym? 31.03.07, 11:53
                  No dobrze ale jesli w domu jest monitoring i na miejscu calodobowo siedzi
                  ochroniarz, ktory czasem cos przynosi za pokwitowaniem i nawet jak mnie nie zna
                  to na kamerze moze sprawidzc gdzie wchodze i przyjsc, to czy to nie jest
                  SKUTECZNE doreczenie? jest kilka osob ktore tu nie mieszkaja na stale ale to
                  jest powszechenie wiadome i do nich mozna wyslac poczta a nie szalec i isc po
                  najmniejszej linii oporu i slac do wszystkich jak leci, jak pisalam wyzej
                  tydzien temu dostarczali informacje o podwyzce czynszu (rozumiem ze to tez
                  trzea skutecznie doreczyc?) przez ochrone, nie mozna bylo tego zrobic
                  razem?...po prostu sie dziwie takiej niegospodarnosci.....
                  • de_la_hoya Re: Jak sie powiadamia o zebraniu rocznym? 31.03.07, 12:44
                    Chyba nie jesteście taką biedną wspólnotą skoro stać Was na ochronę całodobową?
                    Pamiętaj też o tym, że ochroniarz bierze pieniądze za ochronę a dozorca za
                    sprzątanie. Dając im taką dodatkową pracę wypadałoby za nią zapłacić.
                    Chyba nie chciałbyś żeby szef dowalał Ci roboty i za nią nie płacił?
                    A co zrbicie jak ochroniarz zaniedba swoją pracę, bo akurat roznosił jakieś
                    rozliczenia?

Jak już wcześniej pisałam, wszystko można uregulować stosowną uchwałą. Napiszcie
                    tam, ze zawiadomienia o zebraniu ma roznosić ochroniarz i że zapłacicie mu za to
                    np 50zł (możecie z nim wynegocjować jakąś cenę) a czego nie dostarczy wyśle się
                    listem poleconym i tak samo z innmi rzeczami. Przeliczcie tylko czy zapłata dla
                    ochroniarza nie bedzie wieksza niz koszt listów poleconych.
                    • de_la_hoya Re: Jak sie powiadamia o zebraniu rocznym? 31.03.07, 12:52
                      U nas np roznosili kiedyś panowie z firmy sprzątającej. Problem był taki, ze
                      byli do tego zmuszani no i jak roznosili to wiadomo, ze nie sprzatali i ludzie
                      wydzwaniali do administratora, ze płacą a tu faceta z miotłą nie widać. Więc
                      adinistrator opieprzał Bogu ducha winnych facetów, ze źle pracują.
                      Był też taki problem, ze oni pracowali do 17. Czesc osób wraca z pracy po 17 a
                      starsze panie to w ogole nie otwierają, bo myślą, ze wszyscy chcą ich okraść.
                      Moim zdaniem wtedy lepiej wysłać list i mieć sprawę załatwioną jak trzeba niż
                      kombinować, zeby 10zł zaoszczedzić.
                      Co bedzie jak ludzie zaczną dzwonić, ze ochroniarz nie siedzi u siebie tylko
                      gdzieś łazi?
                  • xxxll Re: Jak sie powiadamia o zebraniu rocznym? 31.03.07, 16:13
                    durmitor napisała:
                    > No dobrze ale jesli w domu jest monitoring i na miejscu calodobowo siedzi
                    > ochroniarz, ktory czasem cos przynosi za pokwitowaniem i nawet jak mnie nie
                    > zna to na kamerze moze sprawidzc gdzie wchodze i przyjsc

Juz wiem w czym problem ... mieszkasz w __Gettcie__ i masz dlatego takie
                    problemy ... :-)
              • owner_wm Re: Jak sie powiadamia o zebraniu rocznym? 31.03.07, 16:12
                de_la_hoya napisała:

> No i tu muszę Cię zmarwić. Najważniejsze jest SKUTECZNE pinformowanie o
                > zebraniu. Fakt, można się przejść po właścicielach i wysłać zawaiadomienie
                > poleconym do tych których się w domu nie zastało

I tu nie ma sporu. Oczywiście, najważniejsze jest skuteczne zawiadomienie
                wszystkich właścicieli - i tak napisałem. Pytanie brzmiało: czy jest wymóg
                prawny wysyłania zawiadomień pocztą poleconą - nie ma takiego wymogu. Każda
                metoda jest dobra, jeśliprowadzi do celu: skutecznego zawiadomienia o zebraniu.
                Jest kwestią oceny, co jest lepsze. Poczta polecona jest pewna i najłatwiejsza,
                co nie znaczy, że jest to rozwiązanie jedyne lub obligatoryjne.
            • xxxll Re: Jak sie powiadamia o zebraniu rocznym? 31.03.07, 15:53
              durmitor napisała:

> Nie przejmuj sie wypowiedziami Xxxll, to przemila osoba, ktora stara sie
              > urozmaicic to forum, ksztaltujac swoje wypowiedzi w sposob dramatyczny i
              > wzbudzajacy cala game uczuc- od uwielbienia do nienawisci- tak zeby tu nie
              > bylo monotonnie;-)

I tak postępuja setki właścicieli , którzy w swych wspólnotach traktuja zarządy
              WM, zarządców i administratorów ... jak ty niektóre wypowiedzi np: o cenzurze
              na różnych forach

Później taka jak Ty, piszą , dlaczego ich (właścicieli) się tak traktuje przez
              zarządy WM, zarządców i administratorów

- może sprzystam z tej Twojej wypowiedzi - przyszedł właściciel "by w sposób
              dramatyczny i wzbudzajacy calą gamę uczuć porozmaiac o swojej sprawie" -
              tak by życie zarządów WM, zarządcy czy administratora __nie było monotonne__ -

tak trzymaj, a na pewno dużo będziesz miała popleczników i ..... piekiełko we
              wspólnocie. :-)

Wesołych Świąt.
          • xxxll Re: Jak sie powiadamia o zebraniu rocznym? 31.03.07, 16:06
            owner_wm napisał:
            > O czym Ty mówisz? Nie mam okazji nikogo zenzurować, bo na forum nie jestem
            > Co ma do tego populizm?

> O czym Ty mówisz? Nie mam okazji nikogo cenzurować, bo na forum nie jestem
            > O jakim działaniu piszesz, że nie ostanie się w sądzie? Co ma do tego
            > populizm?

To po co reklamujesz to prywtne __denne forum__, choć poukładane, by szybko
            mozna cenzurować wpisy.

Ja tam od czasu do czasu pisuje i zaczyna się walka administratora -
            cenzurowanie. Kolejne kafeji są eliminowane bo na tym forum jestem *persona non
            grata*. Jak tak dalej pójdzie to połowa kraju nie będzie miała dostępu. Tak
            działają młokosy.

Tam może się ostać tylko ten, co zgodne z przesłaniem administratora, pisze o
            pierd... wiedza tego "gościa" na temat zarzadzania nieruchomościami jest co
            najmniej wątpliwa.
            Prywaciasz wszystko może niejeden z was się o tym przekonał albo przekona.
            • owner_wm Re: Jak sie powiadamia o zebraniu rocznym? 31.03.07, 22:14
              xxxll napisał:
              > To po co reklamujesz to prywtne __denne forum__
              > (...) Ja tam od czasu do czasu pisuje

Po co? Bo mogę i chcę.
              Denne forum? To po co tam pisujesz?
              Zresztą to nieprawda, usunięto Cię z forum 24 maja 2006.
              Za co? Między innymi za to:

xxxll napisał/a:
              Od: xxxll
              Do: adm
              Usuń ten post bo bedziesz miał kolejnego WROGA, który bedzie to forum zwlczał
              wszelkimi metodami

I widać, że zwalczasz.

> Jak tak dalej pójdzie to połowa kraju nie będzie miała dostępu.
              > Tak działają młokosy.

A czy Twoje żale i ciągłe ataki na forum www.wspolnota.net.pl
              przejawem działania dojrzałego faceta? Mażesz się jak ...

> Prywaciasz wszystko może niejeden z was się o tym przekonał albo przekona.

Prywaciarz? To słownictwo rodem z PRL. Jesteś przeciwnikiem prywatnej
              własności? To co Ty robisz we Wspólnotach mieszkaniowych?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka