Dodaj do ulubionych

Zużycie energii cieplnej na potrzeby Co

20.04.07, 19:34
Proszę wszystkich uczestników tego FORUM o dane dotyczące zużycia energii
cieplnej na CO w Waszych budynkach w m-cu styczniu,lutym,marcu tego roku
w stosunku do powierzchni mieszkalnej. U mnie pow-5550m2,odpowiednio 180GJ,
590GJ, 360GJ.
Obserwuj wątek
    • xxxll Re: Zużycie energii cieplnej na potrzeby Co 20.04.07, 19:38
      abl-42 napisał:

> Proszę wszystkich uczestników tego FORUM ...

...a co prace magisterską piszesz...
      • bl-42 Re: Zużycie energii cieplnej na potrzeby Co 20.04.07, 19:57
        Takich aspiracji nie mam , chcę porównać.Taka wiedza nam wszystkim sie
        przyda. Cena GJ nic nam nie mówi,są rózne,natomiast ilośc zużytych GJ / m2
        w konkretnych miesiącach miejscach daje ocenę stanu instalacji CO,sprawności
        wymiennikowni,cieplomierzy itp.
    • kikibobo Re: Zużycie energii cieplnej na potrzeby Co 20.04.07, 20:44
      5000 m2 : 423 GJ, 439 GJ, 374 GJ.
      • bl-42 Re: Zużycie energii cieplnej na potrzeby Co 20.04.07, 20:50
        PROSZĘ o więcej, 423 GJ w styczniu to bardzo dużo !!!
        • xxxll Re: Zużycie energii cieplnej na potrzeby Co 20.04.07, 20:54
          ale ona mieszka w Suwałka - to jest OK. :)
          • bl-42 Re: Zużycie energii cieplnej na potrzeby Co 20.04.07, 21:05
            Podzielam Twoją opinię, zapomniałeś wspomnieć o Kasprowym i Bieszczadach.
            • xxxll Re: Zużycie energii cieplnej na potrzeby Co 20.04.07, 21:25
              bl-42 napisał:

> Podzielam Twoją opinię, zapomniałeś wspomnieć o Kasprowym i Bieszczadach.

jak sie zadaje pytanie ile ...to trzeba zapytac gdzie ... inaczej wystawiasz
              sie na kpinę i zarciki ;)
              • bf44 Re: Zużycie energii cieplnej na potrzeby Co 20.04.07, 21:40
                Nie myślałem, że jesteś tak drobiazgowy (dokladny ). Proszę o informację
                jakie jest zużycie u Ciebie i ocenę czy to dużo, czy mało, może tyle bylo
                potrzebne. Ja po kilku otrzymanych danych poinfomuję dlaczego tak postawiłem
                problem.
                • wprost5 Czy Was pogięło? 21.04.07, 10:27
                  Kolejny przykład tego, że jakakolwiek pożyteczna inicjatywa jest na samym
                  początku torpedowana, Bóg jeden tylko wie, w imię czego!
                  Sam pomysł określenia ilości GJ koniecznych do ogrzania m2 powierzchni jest
                  bardzo dobry, bo jest to praktycznie jedyny obiektywny wskaźnik zapotrzebowania
                  bydynku na ciepło. Oczywiście, istotne jet tu, gdzie znajduje sie budynek -
                  chodzi o rejon Polski, bo o ile sobie przypominam, Polska podzielona jest pod
                  tym względem na kilka stref klimatycznych(jeśli chodzi o obliczenia
                  zapotrzebowania energii ciplnej).
                  Tak więc rzeczywiście powinno sie dodać rejon Polski skąd są dane i należy być
                  tylko wdzięcznym komuś, kto chce podjąć tego typu temat, mam nadzieje, że z
                  korzyścia dla nas wszystkich. Bo o ile się orientuję, zarządcy i
                  administratorzy raczej takich analiz nie robią( z nielicznymi wyjątkami).
                  Powstanie takiej analizy pozwoli zadać pytanie wielu administratorom dlaczego w
                  tej samej miejscowości występują bardzo duże różnice w zapotrzebowniu na ciepło.
                  Podobna sprawa dotyczy energii do podgrzania wody - u mnie w spółdzielni
                  wystapily przeszlo 50% różnice.
                  • asam11 Re: Czy Was pogięło? 21.04.07, 15:43
                    wprost5 napisał:

> Kolejny przykład tego, że jakakolwiek pożyteczna inicjatywa
                    To nie jest pożyteczna inicjatywa, to jest mieszanie ludziom w głowach,
                    uzyskane dane są zupełnie nieporównywalne

> Sam pomysł określenia ilości GJ koniecznych do ogrzania m2 powierzchni jest
                    > bardzo dobry, bo jest to praktycznie jedyny obiektywny wskaźnik
                    zapotrzebowania
                    >
                    > bydynku na ciepło.

Wskaźnik swzonowego zapotrzebowania na ciepło E jest określany według
                    rozporządzenia o warunkach technicznych jaskim powinny odpowiadać budynki par
                    329. Obliczany jest na m3 i żeby coś mówił musi być porównany z E zero. Służy
                    on do porównań różnych budynków lub różnych modernizacji budynku ale też sam z
                    siebie nie podaje źródeł i przyczyn takiego stanu.

Oczywiście, istotne jet tu, gdzie znajduje sie budynek -
                    > chodzi o rejon Polski,

Chodzi o wiele innych rzeczy, z izolacyjnością ścian, stropów i okien na czele.
                    Stąd właśnie dwa obok siebie stojące budynki mogą mieć różne zużycie ciepła na
                    1m2.
                    > i należy być
                    > tylko wdzięcznym komuś, kto chce podjąć tego typu temat, mam nadzieje, że z
                    > korzyścia dla nas wszystkich.

Chyba jednak nie. Nie widzę tu możliwości wysnucia jakichkolwiek technicznie
                    uzasadnionych wniosków.

> Powstanie takiej analizy pozwoli zadać pytanie wielu administratorom dlaczego
                    w > tej samej miejscowości występują bardzo duże różnice w zapotrzebowniu na
                    ciepło
                    Takie pytanie można zadać bez żadnej "analizy". Dokładna odpowiedź może
                    natomiast wymagać zlecenia analizy audytorowi energetycznemu.
                  • xxxll Re: Czy Was pogięło? 21.04.07, 23:01
                    wprost5 napisał:

Bo o ile się orientuję, zarządcy i
                    > administratorzy raczej takich analiz nie robią( z nielicznymi wyjątkami).
                    > Powstanie takiej analizy pozwoli zadać pytanie wielu administratorom dlaczego
                    > w tej samej miejscowości występują bardzo duże różnice w zapotrzebowniu na
                    > ciepło

A co Kaszpirowski z ciebie, że takie wyroki o analizach wydajesz. A skąd
                    miałbym wiedziec, że moja propozycja stawki ma byc taka czy taka?

Pytanie to nie pod ten adres , to winno trafic do włascicielei lokali albo
                    uzytkowników lokali.

Zamiast miec sprawne zawory przygrzejnikowe to lepiej ... okno otworzyć , a o
                    tak powstałych kosztach będzie można pobić "pianę" na zebraniu i obarczyć...
                    Zarządce nieruchomości ze nie robi analiz, ekspertyz, ... przeciez ja mu
                    płacę ...0,20 zł/m2.

Jak ja kocham porównania procentowe ... one sa tak złudne i fałszywe jak
                    obietnica, że wygrasz "melona" w totka (tak po cichu ci tego życzę, ja mam
                    pecha wiec nie gram)

Stawki za energię cieplną czy podgrzanie wody CW mają wynikać z kosztów, a te
                    produkują sami właściciele lokali lub ich użytkownicy (pomijam skrajności).
                • xxxll Re: Zużycie energii cieplnej na potrzeby Co 21.04.07, 22:44
                  bf44 napisał:

> Nie myślałem, że jesteś tak drobiazgowy (dokladny ). Proszę o informację
                  > jakie jest zużycie u Ciebie i ocenę czy to dużo, czy mało, może tyle bylo
                  > potrzebne.

....a z ilu nieruchomości chcesz i jakich kotłowni:
                  weglowych
                  gazowych
                  olejowych
    • kikibobo Re: Zużycie energii cieplnej na potrzeby Co 21.04.07, 15:46
      mieszkam w woj.śląskim.
      • xxxll Re: Zużycie energii cieplnej na potrzeby Co 21.04.07, 23:02
        kikibobo napisała:

> mieszkam w woj.śląskim.

tos ziomalaka babczyka.

• bl-42 Re: Zużycie energii cieplnej na potrzeby Co 21.04.07, 19:53
      Prosiłem w miarę mżliwości o podanie wielkosci zuzycia energii cieplnj
      a mam dyskusję, której wynik znam. Dlaczego pytam o te wielkości a dlatego.
      że nasz ZEC w związku z niskim zużyciem ciepła naliczył nam zużycie wg
      rozporządzenia,biórąc dane do WZORU z sezonu grzewczego 2005/2006.
      Tym sposobem "wydębił" od nas ponad 20 tys. zlotych.Zarządca oczywiście
      tego nie zauważyl(jest na wypowiedzeniu).My kierujemy sprawę do URE i dlatego
      chcę mieć pewne porównania
    • bl-42 Re: Zużycie energii cieplnej na potrzeby Co 21.04.07, 23:39
      Do xxxll ... serdeczne dzięki za rzeczowe,dużo wnoszące Twoje DE-informacje.
      W przyszlości specjalnie dla Ciebie podam sklad chemiczny wody, nośnika,rodzaj
      węgla,koksu,gazu(staly,płynny),sprawność i moc kotlowni,współrzedne geograf.
      nieruchomości i inne dane które będą potrzebne.Myślę ,że i tak do czegoś się
      przyczepisz.
      Z poważaniem BL
      • xxxll Re: Zużycie energii cieplnej na potrzeby bl-42 22.04.07, 06:17
        bl-42 napisał:

> Do xxxll ... serdeczne dzięki za rzeczowe,dużo wnoszące Twoje DE-informacje...

...i czemu się siepiesz !. Mam możliwość z pracy, podać ci dane z 64 / 186
        kotłowni, gdzie źródłem wytworzenia jest gaz, lub węgiel lub olej albo energia
        cieplna jest dostarczana z zewnątrz. Pragnę jedynie dokonać selekcji, bo na to
        niema czasu, by zbierać informacje z wszystkich.
        Jestem osoba techniczną i lubię dokładność, bo "diabeł" zawsze leży w
        szczegółach.
        siemka
        xxxll M.B.
    • bl-42 Re: Zużycie energii cieplnej na potrzeby Co 23.04.07, 22:02
      Do xxxll - jak Jesteś taki bogaty to uszczknij trochę danych (rejon
      środkowa częśc kraju ,CO - woda. nie para w.). Jutro mam ważne spotkanie
      z"wyłudzaczami" pieniędzy z ZEC-u , może twoja pomoc okaże się skuteczna.
      Nadmieniam,że Twoje rady skutecznie kilka razy już wkorzystałem i z pozyt.
      wynikiem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka