Dodaj do ulubionych

Stosowny wiek?? do kastracji PSA ???....

05.01.04, 23:52
....jestem w zasadzie zdecydowana wykastrować PSA ( mieszaniec, 7 miesięczny,
obecna waga = 6 kg.) Jest to dla mnie trudna decyzja.
Proszę Experta (i miłych forumowiczów) o wskazanie wszelkich
"za" i " przeciw"... a szczególnie na jakim etapie płciowego rozwoju PSA taki
zabieg może mieć najmniej przeciwwskazań.
Obserwuj wątek
    • mojanoga Re: Stosowny wiek?? do kastracji PSA ???.... 10.01.04, 10:16
      Dlaczego zdecydowałaś się wykastrować psa?U psów nie ma takich wskazań do
      kastracji jak to ma miejsce np. u kocurów(znaczenie terenu,przykry zapach
      moczu).
      Co do wieku to są różne teorie,ale ja jestem przekonana,że trzeba poczekać aż
      zwierzę dojrzeje fizycznie,zakończy się rozwój układu moczo-plciowego i wówczas
      ew.zastanowić sie nad kastracją.U jamnika dobrze byłoby poczekać co najmniej
      rok,a lepiej 1,5,ale nadal nie rozumiem jaki jest powód Twojej decyzji.
      • jamniczy_fan1 Re: Stosowny wiek?? do kastracji PSA ???.... 11.01.04, 18:56
        powody mam dwa;
        1. - mam w domu sunie 3-letnią
        2. chcę by ten psiak ( ON ) nie denerwował sie cały rok cieczkami okolicznych
        suczek i by nie uciekał - gnany nieodpartym instynktem. Mam złe wspomnienia z
        psem - spanielem, który zrywał się ze smyczy i po kilka dni go nie było, wracał
        zchechłany i często pogryziony. Był bardzo zmyślny do uciekania i sposób zawsze
        znalazł. A bardzo był kochliwy. :))
    • adam.pietron Re: Stosowny wiek?? do kastracji PSA ???.... 12.01.04, 17:33
      Już kilka razy odpisywałem na podobne pytanie ale w skrócie wyszczególnie
      najważniejsze rzeczy:
      ZA - rzeczywiście kastracja może zmniejszyć włóczęgostwo i ograniczyć chęc
      dominacji psa - choć musisz pamiętać że wiele tych spraw uwarunkowane jest
      psychologicznie - więc mogą pozostać, na pewno na całe życie pozbędziesz sie
      kłopotów z prostatą jej przerostami i nowotworami - za te schorzenia odpowiada
      testosteron. To chyba najwazniejsze Za
      Przeciw - tempo metabolizmu twojego psa spadnie , będziesz musiała uważać na
      jedzenie jego iloś i jakośc, a takze dostarczać mu jak najwięcej ruchu -
      pamiętaj testosteron warunkuje także aktywność zwierzęcia.
      Co do terminu kastracji - musisz poczekac aż twój pies osiągnie dojrzałośc
      fizyczną co w przypadku tej wielkości psa stanie się po ukończeniu roku życia.
      To chyba tykle najważniejsze rzeczy jeśli będziesz miała jeszcze jakies
      pytania zapraszam.
      Pozdrawiam

• jamniczy_fan1 DZIEKI za ODP. + koment. 12.01.04, 21:22
        adam.pietron napisał:

> Już kilka razy odpisywałem na podobne pytanie ale w skrócie wyszczególnie
        > najważniejsze rzeczy:
        > ZA - rzeczywiście kastracja może zmniejszyć włóczęgostwo i ograniczyć chęc
        > dominacji psa - choć musisz pamiętać że wiele tych spraw uwarunkowane jest
        > psychologicznie - więc mogą pozostać, na pewno na całe życie pozbędziesz sie
        > kłopotów z prostatą jej przerostami i nowotworami - za te schorzenia
        odpowiada
        > testosteron. To chyba najwazniejsze Za
        > Przeciw - tempo metabolizmu twojego psa spadnie , będziesz musiała uważać na
        > jedzenie jego iloś i jakośc, a takze dostarczać mu jak najwięcej ruchu -
        > pamiętaj testosteron warunkuje także aktywność zwierzęcia.
        > Co do terminu kastracji - musisz poczekac aż twój pies osiągnie dojrzałośc
        > fizyczną co w przypadku tej wielkości psa stanie się po ukończeniu roku życia.
        > To chyba tykle najważniejsze rzeczy jeśli będziesz miała jeszcze jakies
        > pytania zapraszam.
        > Pozdrawiam
        >
        Dzieki !!! - to dobrze, że jeszcze mam czas na decyzję, bo ta psinka, odebrana
        od sadysty-alkoholika, nie jest jeszcze w dobrej kondycji a gdzieś tam sie
        naczytałam, że w/g amerykańskich standardów ( hehe ) należy tego zbiegu dokonać
        przed 8 , 9 miesiącem życia psiaka- czyli własnie przed osiągnieciem pełnej
        dojrzałości płciowej.
        Jezeli ostatecznie tę decyzję podejmę, to zadbam o jego dietę i rekreację.
        A jezeli to zrobię - to głownie z uwagi na obecnośc suni jamniczki na wspólnym
        terenie.
        serdeczności - jamniczy_fan.
        • marialudwika Re: DZIEKI za ODP. + koment. 13.01.04, 22:55
          Moj pies zostal wykastrowany w wieku 8 m-cy za porada mego kuzyna weta,wlasnie
          amerykanskiego/z pochodzenia polskiego/.Pozdrawiam
          ml
          P.S Pies jest energiczny/nader/ i wesoly,jakos nie stal sie zarlokiem.Natomias
          sunia ,po sterylizacji za bardzo "kocha" jesc!!!Energii jej nie ubylo.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka