Dodaj do ulubionych

Jaka karma na piękną sierść dla psa?

21.03.10, 22:45
Mam dwa psy-mieszańce średniej wielkości, które od zawsze potwornie linieją. W
okresach linienia ( na wiosnę i na jesień) gubienie sierści wzmaga się i włosy
wychodzą garściami ale najgorsze jest to, że przez cały rok tracą dużo
sierści. Nawet poza okresami wzmożonego tracenia włosów jak rano odkurzę to
wieczorem mam już kłęby kłaków na podłodze :-((((.
Psy karmione są chappi. Zaczęłam czytać trochę o karmach i wyczytałam, że może
to być wina złej karmy. Co o tym sądzicie?
Przede wszystkim mam pytanie którą karmę polecilibyście na poprawę tego problemu?
Zastanawiamy się nad karmą BRIT adult i PROFILUM medium sensitiv. Składem
zachwyciła mnie acana ale chyba jest dla nas za droga, jeśli macie jednak z
nią jakieś doświadczenia to też napiszcie (może kiedyś się damy skusić).
Najbardziej zależy nam na efekcie poprawy sierści- bardzo prosimy o porady.
Obserwuj wątek
    • semi-dolce Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 21.03.10, 23:11
      Z tych które wymieniłaś moje psy tolerują jedynie profilum. Acana i brit sie u
      nas kompletnie nie sprawdziły, psy jadły je niechętnie, a jak już zjadły to
      miały nieładne kupy. Przez wszystkie 4 worki, bo ja hurtem kupuje od razu, wiec
      nie była to kwestia zmiany karmy. Natomiast profilum jest dla nich naprawde
      świetne, ładnie jedza, ładnie wyglądaja, sa zdrowe.

Za moment pojawia się głosy, że u kogos sprawdziła się acana, u kogos brit, a u
      kogos jeszcze inne. Bo z karmami tak juz jest, że dobiera je sie do psa. Co
      jednemu słuzy, innemu może skodzić. Tak więc musisz to sprawdzic empirycznie, w
      kazdym razie sa to niezłe karmy.

Dodatkowo w czasie wymiany serści podawaj psom preparaty z biotyną, to powinno
      zmiejszyc problem kłaków. Oraz nienasycone kwasy tłuszczowe, albo w formie
      gotowych preparatów, albo po prosty łyżkę oleju rzepakowego/oliwy z oliwek/
      oleju lnianego/ tranu dziennie.
      • coolista80 Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 14.06.10, 10:31
        Ja raczej karmie psa dobra karmą, nie kupuję tych, które są najtańsze, tylko
        dlatego, że ich cena jest niższa - najpierw sprawdzam skład i dopiero po tym
        podejmuje decyzję. Słyszałam, że dość dobrą, podobno jedną z lepszych karm jest
        NUTRA NUGGETS. W dobrych sklepach zoologicznych można ją kupić, ja akurat
        znalazłam ma e-karma.pl - cenowo może kosztuje więcej nieco, ale jest podobno
        znakomita.
        • janefonda Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 15.06.10, 10:11
          Ja też zrezygnowałam z takich z niższej półki, bo jedyna ich zaleta jest taka,
          że zapychają psa na chwilę, ale wartości odżywczych to to żadnych nie ma. Z
          resztą, jak z wszystkim...niska cena, jakość słaba, nie ma co ukrywać. A
          używałaś może tej karmy Nutra Nuggets dla szczeniaków?? Też słyszałam o tej
          karmie od znajomego, który jest hodowcą, także jakość musi być dobra.
    • albert.flasz1 Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 22.03.10, 08:02
      1/ Odrobacz psy.
      2/ Nie ma czegoś takiego, jak "dobra karma". Są ewentualnie karmy dietetyczne,
      stosowane przy różnych problemach ze zdrowiem. Wszystkie pozostałe są
      zaprzeczeniem racjonalnego i dostosowanego do budowy i funkcjonowania układu
      pokarmowego psa żywienia, przejdź więc na żywienie normalne.
      3/ Do michy dodawaj trochę oleju (po łyżce dziennie na psa).
      4/ Można od czasu do czasu dodać jakiegoś preparatu bogatego w biotynę, witaminę
      A, cynk, miedź, aminokwasy siarkowe...
      Zakładam, że poza tym psy są zdrowe i że linienie nie jest powodowane
      przyczynami naturalnymi - takimi, jak na przykład wiosna.
    • kirke18 Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 22.03.10, 14:54
      Polecam poszukać składów karm, Chappi, Purina itp. marketowe to
      karmy śmieciowe, nie zawierają nawet 4 % mięsa- a pies jako
      mięsożerca zasadniczo to przyswaja.
      Acana i Orijen mają 75% mięsa. A tzw. twarde dowody są mniejsze i
      mniej cuchnące jako, że nie zawierają "produktów pochodzenia
      zwierzęcego" równiez nie przyswajanych [przez organizm mięsożercy),
      poczytaj o BARF.
      Ktoś kiedyś powiedział stajesz się tym ,co jesz... dlaczego u psów
      miałoby byc inaczej?
      • koko.6 Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 25.03.10, 20:21
        Bardzo dziękuję za cenne rady. Zakupiliśmy psom nową karmę. Zdecydowaliśmy się
        na brita ze względu na niską cenę i nie najgorsze opinie. Rzeczywiście Acana i
        Orijen mają świetny skład ale niestety cena jest dla nas nie do przeskoczenia.
        Dodatkowo zakupiliśmy preparat Efa Olie na poprawę stanu sierści. Zaczęłam
        dodawać do karmy łyżkę oliwy z oliwek i łyżkę zaparzonego, zmielonego siemienia
        lnianego.
        Bardzo zaciekawił mnie ten BARF. Ciągle jeszcze jednak nie wiem jak go ugryźć
        żeby choć częściowo go wprowadzić. Jakie kości mogę dawać w całości a jakie
        zmielone. Czy długie kości kurczaka nie są niebezpieczne dla psów? I gdzie kupić
        takie mielone różności, bo w "moim" mięsnym nie ma takich specjałów...
        Dzięki za porady
        • kirke18 Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 29.03.10, 14:28
          Poszukaj szczegółów karmienia na forum dogomania. Z tego co czytałam
          kości drobiowe są niebezpieczne po ugotowaniu, a surowe- nie, na
          forum miau czytam o kotach, które potrafią "rozbroić" skrzydełko lub
          szyjkę kurczaka- bez śladu i na zdrowie.
          Mój rudy (z podpisu) Edek barfuje częściowo- dostaje surowe mięso
          (wołowe, drobiowe) z podrobami (wątróbka i serca wołowe) z odrobiną
          zmielonych kurzych skorupek jaj (tłukę w moździerzu) zamiast kości.
          I do tego Orijena. A Axla jada tylko puszki+suchą. Edzik robi kupę
          raz na trzy dni, nie bardzo śmierdzącą, a Axla co dzień i, wierzcie
          mi czuć, że właśnie zrobiła :)
          Fajnie, że się coś przydałam :D
    • czarny_winetu Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 09.06.10, 10:56
      Mój psiak wsuwa Acane i ma ładną sierść. Nie wiem czy ona jest specjalnie na
      poprawę jakości psich włosów, ale działa.
      Na piekną seirść najlepiej jednak używac jakichś sprawdzonych szamponów
      ewentualnie odzywek.
      My ostatnio kupiliśmy naszemu pupilowi ALL SYSTEM 3D Volumizing spray w krakvet.pl
      Faktycznie ma teraz przyjemniejsze włosy.
      Prawie jak z reklamy Schwartzkopf czy innej :P
      • josoy Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 10.06.10, 10:28
        Ja zawsze stosuje Royal Canin ale dodatkowo tez używam odzywek dla psiaków żeby
        mu ładnie sierść błyszczała. Jest tez sposób mojej bratowej - ona od czasu do
        czasu daje psu surowe jajko do zjedzenia - ale mój jajka nawet nie tknie więc to
        zależy od psa.
        • czarny_winetu Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 17.06.10, 15:34
          O, ciekawe.
          Nie próbowałem dawac mojemu psu surowego jajka.
          Sam bym takowego nie zjadł, więc co dopiero mój Misiek :]
          Spóbujemy.
          A co do błyszczącej sierści.
          My mamy dla Miśka fajna odżywkę, która kupujemy w krakvet.pl. Sierść mu się
          lśni, ale skoro mozna taki sam efekt osiągnąć w sposób naturalny - jajkiem.
          czemu nie :)
        • kal_ho_naa_ho Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 23.06.10, 13:42
          oj oj czasem ciężko jest jednoznacznie określić która karma jest najlepsza, żeby
          psy błyszczała sierść. Bo wszystko zależy od tego, jaki to jest pies ( mam na
          myśli rasę ) ile ma lat etc.
          ale widziałam, że w sklepie e-karma.pl na stronie głównej mają artykuł, który
          może pomóc w doborze odpowiedniej karmy. Ale wydaje mi się, że też nie głupim
          pomysłem byłoby stosowanie odżywek, czy szamponów, które nadadzą sierści naszego
          pupila blasku;)
    • listekklonu Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 09.06.10, 11:16
      Mój pies dostaje profilum medium sensitive od jakiś dwóch miesięcy ( bo kupiłam
      30 kilogramów w promocji ;). Sierść ma ładną, kupy też ok. Z tym, że nie karmię
      wyłącznie suchym pokarmem - czasem daję mu do zjedzenia jajko, podobno dobre na
      sierść. Od czasu do czasu trochę surowej wołowiny.
    • rianka Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 09.06.10, 16:24
      Faktem jest, że karmy typu chappi to syf i raczej sierści nie służą.
      U mnie świetnie sprawdza się karma Royal Canin Medium Adult +
      preparat Efa Olie. Karma wcale nie jest taka droga jak się wydaje -
      za 15 kg, które starcza nam na 2-2,5 miesiąca ostatnio zapłaciłam 162
      zł.

P.S. Nie wydaje wam się, że porządne karmy są teraz tańsze niż
      jeszcze rok temu?
        • bairiki Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 09.06.10, 21:56
          > Niestety, nie wydaje nam się... Nasze oba są na weterynaryjnych,
          > które nijak nie chcą stanieć.

diego_8 A gdzie je kupujesz?? Ja karmię moją sukę trovetem hepatic, z powodu problemów z wątrobą. Wet stwierdził, że teraz pozostają nam już tylko karmy weterynaryjne. Kupuję tylko przez internet, bo w klinikach i zwykłych sklepach nie znalazłam taniej. Ostatnio trzymam się tylko tego sklepu www.sklep.zoologic.pl, mają klub hodowców i jak się kupuje niektóre z karm, to dostaje się na nie 15% od ceny na stronie, także wychodzi sporo taniej. A darmową przesyłkę mają od 90 zł...także w sumie nie ma takiej mega tragedii.
            • josoy Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 11.06.10, 13:54
              Czy paczka 18 kg za 189 zł Royal Canin na przykład wystarczy? - widać twój
              weterynarz nie ma najtaniej - co za głupie gadanie o reklamach - muszę Cię
              uświadomić, ze sklepy a najlepiej te w internecie robią niesamowita konkurencję
              na rynku a ceny lecą w dół ;) Wejdź sobie na krakvet.pl gdzie ja kupuję i zobacz
              sobie :)lol
              • diego_8 Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 11.06.10, 16:47
                Nie wystarczy, bo karma weterynaryjna jest w mniejszych paczkach i kosztuje
                więcej...
                No fakt, w Krakvecie sucha karma jest o parę złotych tańsza, ale puszki za to
                droższe. A muszę Cię jeszcze uświadomić, że po pierwsze, nie wszystkie towary są
                dostępne, chyba że ja miałam akurat takie szczęście, a u mojego weterynarza
                zamawiam i jest, a po drugie firmy kurierskie nie mają potrzeby konkurencji, jak
                jeden mąż pracują co najwyżej do 17 i nie można się z nimi umówić na konkretną
                godzinę. Jak mam brać urlop na odbiór paczki, to dziękuję uprzejmie, wolę
                skoczyć do weterynarza.
                • noon25 Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 21.06.10, 13:51
                  słyszałam już od nie jednej osoby że np. firmy kurierskie jakieś odstawiają
                  ściemy,a le się na szczecie z tym nie spotkałam, może jeszcze...:) Zawsze tez
                  zamawiam wcześniej więc nie mam z tym problemu - napisałam już jaka karmę
                  stosuje i dlatego krakvet.pl wypada jak dla mnie najlepiej poza tym lubię jak
                  mnie profesjonaliści obsługują bo mogę im zaufa a im już zaufałam więc nie mam
                  zamiaru zmieniać. Tez nie chciało by mi się ganiać do weterynarza po każda karmę
                  (jestem dość leniwa więc wybór sklepu internetowego jest dla mnie ideałem :)
                  • diego_8 Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 21.06.10, 18:50
                    Marketingowcy i profesjonaliści z krakvetu może niech postarają się polepszyć
                    działanie sklepu i wybiorą sensowną firmę kurierską, zamiast wypisywać reklamowe
                    posty na forach. A gdzie jest to wspaniałe miejsce, gdzie dowożą od 7 do 23? I
                    może jeszcze można umówić się na godzinę? To u profesjonalistów z krakvetu może?
            • bairiki Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 17.06.10, 18:36
              > Wiesz co, irytują mnie generalnie takie reklamy, ale niech tam, zajrzałam.

Ale czemu ty zakładasz,że to reklama?!?! Że podałam linka do sklepu???? Po
              prostu tam kupuję i lubię ten sklep, a dla twojej wiadomości poniżej 200 zł:-p i
              mieszkam na terenie gdzie dowożą pomiędzy 7 a 23 i nie muszę brać urlopu:-P
              • josoy Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 22.06.10, 12:29
                bairiki napisała:

> > Wiesz co, irytują mnie generalnie takie reklamy, ale niech tam, zajrzałam
                > .
                >
                > Ale czemu ty zakładasz,że to reklama?!?! Że podałam linka do sklepu???? Po
                > prostu tam kupuję i lubię ten sklep, a dla twojej wiadomości poniżej 200 zł:-p
                > i
                > mieszkam na terenie gdzie dowożą pomiędzy 7 a 23 i nie muszę brać urlopu:-P

NIE PRZEJMUJ SIĘ ZAPEWNE NIE JESTEŚ JEDYNA OSOBA ZAOPATRUJĄCA SIĘ AKURAT U NICH
                :) Skoro ktoś pyta - a ktoś ma mu co poradzić to się radzi - dla mnie to proste
                jak logika nakazuje. Ważne żeby pytający uzyskał dla siebie odpowiedź :)
    • fo-o Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 13.07.10, 12:46
      ja mojego Sznaucera karmię Taste of the Wild, także nie jest to chyba karma,
      która ma jakieś większe znaczenie dla sierści, ale używam odżywki
      nabłyszczającej Miracle coat, na e-karma.pl kosztuje ona 39zł, także nie jest
      droga, a sierść wygląda po niej o wiele lepiej
    • adresnieprawidlowy Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 20.07.10, 15:40
      Ta karma podobnie jak inne marketówki nie jest najlepsza karmą dla psów. Zawiera
      mało składników odżywczych a więcej wypełniaczy. Najlepiej w karmy zaopatrywać
      się w sklepach zoologicznych a nie zwykłych spożywczakach. Jeśli chodzi o dobre
      karmy to np. OmniPro, Royal Canin, acana, czy Taste of the wild. Większość
      dostaniesz na e-karma.pl Ale dodatkowo możesz kupić jakąś odżywkę do włosów dla
      psa.
      • teba18 Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 23.07.10, 11:10
        www.dogfoodanalysis.com/ Zajrzyj tu i sprawdź ile punktów dostała karma i
        dlaczego. Wszystko jest dokładnie opisane.

TOTW jest karmą o dużo wyższej jakości niż RC.

Każdy pies będzie inaczej reagował na karmę.

Moje zwierzaki od 1,5 roku jedzą Husse- suczka Primę, pies Optimal
        Energi, a kot Exclusive Outdoor i jestem bardzo zadowolona.

Suka jest alergiczką i jeszcze nigdy nie wyglądała tak dobrze i nie czuła się
        tak dobrze.
    • krakowskim_targiem Re: Jaka karma na piękną sierść dla psa? 25.07.10, 12:34
      na poprawę sierści świetnie działa siemię lniane, spróbuj psiakom
      dodawać do jedzenia, na pewno zobaczysz poprawę (swoją drogą, człowiek
      też może stosować!), jeśli chodzi o chappi... sporo złych rzeczy
      słyszałam o sklepowych karmach, polecono mi karmę z e-karma i jak na
      razie tego się trzymam, a zapasy robię raz na pół roku.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka