Dodaj do ulubionych

obgryzanie ścian z tapety

22.01.11, 23:51
Witam,
do niedawna obgryzała swój koszyk wiklinowy, nastąpił postęp i przestała. Najgorzej jest po weekendach, lub po urlopie gdy psica dłużej jest ze mną bądź z większą ilością osób z rodziny. Wtedy psu przychodzą do głowy różne dziwne rzeczy jak obgryzanie tapet ze ścian, lub wydrapywanie wykładziny.
Aż boję się znowu poniedziałku, bo nie wiem co zastanę po pracy. Psica ma niecałe pół roku, więc jest to młodziutki piesek. Ale czy te obgryzanie tapet spowodowane jest brakiem wapna, czy zwykłą nudą?
Proszę o informację jak ją do tego zniechęcić i czy kiedykolwiek to psu przechodzi.
Aha jeszcze jedna istotna informacja moja sunia jest z rasy sznaucer miniaturowy i ponoć te psy tak mają.... zbyt dużo energii. Ale chciałam zaznaczyć, że pies gdy był młodszy robił dużo mniej szkód niż teraz. A chęci do zabawy nie brakowało.
Obserwuj wątek
    • semi-dolce Re: obgryzanie ścian z tapety 23.01.11, 12:06
      Czy pies jest codziennie wybiegany? Czy na czas samotności ma zostawiane specjalne, super atrakcyjne zabawki (kong wypchany mięsem, kość, itd)?

Niestety odchowanie szczeniaka zazwyczaj łączy się z pewnymi stratami w domu. Mozna próbowac je minimalizować - meczącym spacerem przed wyjściem, zostawianiem zabawek lub pozostawianiem psa w kennel klatce.

Co do poziomu wapnia - aby okreslić czy jest odpowiedni należy zbadac psu krew.
      • agniecha_p1984 Re: obgryzanie ścian z tapety 23.01.11, 16:26
        Normalnie pies ma popołudniami solidne godzinne albo i dłuższe spacery. Ost. byłam chora i nie mogłam sobie pozwolić na tak długie wychodzenie. Gdy po L4 wróciłam do pracy też jeszcze się oszczędzałam i z psem wychodziłam, ale dosłownie na chwilę, by znów na nowo nie być chorą. No i właśnie w przeciągu tych paru dni pies "wynagrodził" mi brak dłuższego spaceru.
        Co do zabawek to co jakiś czas jej kupujemy zabawki, wymieniam, żeby nie miała codziennie tych samych, kości, uszy wędzone to wszystko ma.
        Już ost. zauważyliśmy, że psica potraciła mleczaki i wyrosły jej nowe zęby. Mimo to tapety kuszą.
        • semi-dolce Re: obgryzanie ścian z tapety 23.01.11, 17:35
          Cóż - pies powinien zaliczyć porządny spacer rano, zanim wyjdziesz do pracy. A zabawki na czas samotnosci powinny byc inne, specjalne na te okazję, niedostepne gdy ktos z domowników jest w domu. Doskonale sprawdza sie wypełniony mięsem kong, ja dawałam swemu psu kości takie prasowane lub cielęce (bo wówczas kongów jeszcze nie było) i tez skutkowały.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka