Dodaj do ulubionych

Co na uspokojenie psa przed wizyta...

08.03.11, 22:06
u weterynarza? idziemy na usg iu morfolgie. Suka nei znosi klinik, boi sie , trzesie, wymiotuje z nerwow. Jest sredniej wielksoci (20kg). Pytalam lekarza czy bedzie mzona jej cos podac "na wejsciu" uslyszlam,z e absolutnei sie tego nie praktykuje, ze trzeba by probe zrobic tydzien wczesniej! Bo jedne pies zniesie lek dobrze a inny umrze... Co myslec? czy to normalna praktyka???? Ona sie umeczy.
Obserwuj wątek
    • anaiss Re: Co na uspokojenie psa przed wizyta... 08.03.11, 22:26
      Czy od leku uspokajającego się od razu umiera? Nie sądzę, chyba, że może wywołać jakąś reakcję alergiczną. W mojej klinice spotkałam się z przypadkiem podania jakiegoś wyciszacza bardzo przestraszonemu i agresywnemu przez to psu, właśnie średniej wielkości, gdy zawiodły fizyczne metody pacyfikacji. Z pewnością można było poskromić go przy użyciu dodatkowych osób, ale podejrzewam, że chciano zaoszczędzić mu dodatkowych stresów i zarazem zapewnić bezpieczeństwo zabiegów, a lekarzowi komfort pracy. Myślę, że każda diagnostyka wiąże się dla zwierzęcia z większym lub mniejszym stresem, o zasadności jego przytłumienia w przypadku Twojej suczki musi zadecydować lekarz wykonujący badanie. Mnie w przypadku twego lekarza nie przekonuje nie tyle odmowa, ile uzasadnienie.
    • semi-dolce Re: Co na uspokojenie psa przed wizyta... 09.03.11, 14:23
      Kilku znanych mi weterynarzy podaje psom, których nie ma jak zbadać własnie z powodu stresu, a zbadac trzeba, sedalin. To lek weterynaryjny, działa prawie natychmiast i jest stosunkowo bezpieczny. Więc jak widac jak najbardziej praktykuje się podawanie uspokajaczy, gdy istnieje taka potrzeba.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka