Dodaj do ulubionych

Co odstraszy sikającego psa !!!

09.09.11, 09:43
Mam problem z psem który notorycznie oddaje mocz na mój ganek.Niestety nie mam jeszcze ogrodzenia,ale muszę coś z tym zrobić bo jest to bardzo śmierdzący już problem!!
Zakupiłam w sklepie płyn który ma zniechęcać psy/koty do załatwiania się ale on niestety nie dział, popsikałam słup,a za 5 min.przyszedł kundel i go po prostu olał!! Czy są jeszcze jakieś inne domowe sposoby np.które zniechęcą psy do znaczenia swojego terytorium pod moim nosem ?!
Obserwuj wątek
  • deszcz.ryb Re: Co odstraszy sikającego psa !!! 10.09.11, 13:38
   Chyba nic nie możesz zrobić poza ogrodzeniem swojego terenu [chociaż prowizorycznie, jakąś siatką]. Jeżeli wiesz, czyj to pies, to możesz jeszcze poprosić właściciela o niewypuszczanie go luzem, ale jeżeli to kudel wioskowy, to nic nie zrobisz.
    • szymucia Re: Co odstraszy sikającego psa !!! 10.09.11, 22:47
     ja bym też bardzo chciała wiedzieć co moge na ten sam problem poradzić. Jest tylko róznica że to mój pies osikuje mój ganek. Ma do dyspozycji duży ogród , ale nie. Upodobał sobie ganek i juz. Nie moge postawić na nim żadnej doniczki ani innej ozdoby bo zaraz przesikana na wszystkie strony. Uuuuu co robić??!!!
     • deszcz.ryb Re: Co odstraszy sikającego psa !!! 12.09.11, 09:28
      No... Psy [samce] znaczą swój teren, szczególnie te niewykastrowane. Jeżeli teraz wykastrujesz psa, to jest szansa, że przestanie [ale wcale nie musi, bo już się "nauczył" danego zachowania].

      A poza tym biorąc psa [i niekastrując go] MUSIAŁAŚ się chyba spodziewać takiego zachowania? Znaczenie terenu jest dla psa zachowaniem naturalnym [tak samo jak np. kopanie w ogrodzie i niszczenie]. On przez to pokazuje innym psom, że to jego. Albo pies, albo ładny ogród. :) Nie potrafię ci podać innej rady, jak tylko zaakceptować. Możesz spróbować zastosować odstraszacze, ale one wcale nie muszą zadziałać.
      • rezurekcja Re: Co odstraszy sikającego psa !!! 21.09.11, 10:30
       deszcz.ryb napisała:

       > No... Psy [samce] znaczą swój teren, szczególnie te niewykastrowane. Jeżeli ter
       > az wykastrujesz psa, to jest szansa, że przestanie [ale wcale nie musi, bo już
       > się "nauczył" danego zachowania].

       Kastracja nic nie zmieni. I pie i suka znakuja terytorium.
       W rodzinie sa dwa kastrowane psy, obydwa - czy tez - obydwoje, bo to pies i suka - osikuja teren w sposob ewidentnie znakujacy. Tyle, ze to nie ganek, lecz inne obiekty.
  • prives12 Re: Co odstraszy sikającego psa !!! 30.08.12, 08:56
   Spróbuj wystraszyć tego psa, jak go przyłapiesz na tym sikaniu, ale tak żeby Cię nie widział. Rzuć w niego drobnym łańcuszkiem, czymś co hałasuje, może wodą chluśnij. Zrób coś takiego, żeby mu się to źle kojarzyło, ze strachem. Kilka razy i powinno pomóc.
  • claratrueba Re: Co odstraszy sikającego psa !!! 31.08.12, 09:29
   Żaden odstraszacz nie zadziała jeśli zapach moczu jest. Znaczenie terytorium to nie tylko obsikiwanie nowego ale zasikiwanie znaków innego psa. Ja miałam taki problem ze słupkiem od ogrodzenia na trasie przemarszu psów na spacer- jeden nalał a potem to już każdy po kolei. Smród przed domem koszmarny. Odstraszacze chyba ze trzy rożne- bez efektu. Umyłam słupek dokładnie myjką ciśnieniową, zlałam wodą z domestosem, zmyłam pod ciśnieniem jeszcze raz i dopiero odstraszacz Trixie (przed myciem nie działał wcale)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka