Dodaj do ulubionych

fatalna sierść u kota - dredy

16.07.12, 16:35
pomóżcie proszę. U mojej 7-letniej kotki pojawił się problem z sierścią, zaczęły jej się robić takie nie dające się rozczesać dredy. Jej sierść jest półdługa i bardzo gęsta. Myślałam, że może zbyt nieregularnie ją czeszę, ale kolega ostatnio zasugerował, że może to być od białka (kotka codziennie pije trochę mleka). Powierzchnia skóry na której pojawiają się dredy jest coraz większa, na początku było to tylko przy ogonie, teraz idzie w górę, w kierunku karku. Dziękuję za odpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • stara-a-naiwna Re: fatalna sierść u kota - dredy 16.07.12, 18:06
      mój kot (sierść długa) pije mleko cały czas. Weterynarz powiedział, że tyle co ona przyswoi białka z mleka to są tak śladowe ilości, że sobie może pić. skoro lubi to jej dajemy.
      Wbrew pozorom kot może mieć alergię pokarmową na wszystko (podobno kurczak często uczula, może sucha karma?)

ja bym najpierw spróbowała częściej czesać, a potem zmienić dietę (rotacyjnie zamieniać składniki).

• venus22 Re: Różną ... 20.07.12, 00:46
          alez kazdemu zwierzeciu z dluga sierscia wczesniej czy pozniej robia sie dredy. futro sie zwyczajnie kudlaci, filcuje.
          trzeba po prostu takie koltuny wycinac.

nanonacat.vanti.eu/index.php?option=com_content&view=article&id=73:pielegnacja-kota-perskiego&catid=7:abc&Itemid=16
          juz samo to zdanie swiadczy jak pospolity jest problem koltunow u dlugowlosych kotow
          (psow tez)
          . Koty ze skołtunioną lub sfilcowaną sierścią bardzo cierpią. W takiej sytuacji najczęściej pozostaje tylko golenie.

Oczywscie, niekiedy moze to byc objaw chorobowy ale raczej rzadko.

Minnie
    • ewananona Re: fatalna sierść u kota - dredy 10.08.12, 09:13
      Te dredy robią się z włosów ościsty jeśli są takie mocno zbite, Kiedy kot ma dużo futra i zaczyna je gubić takie mogą być skutki . Pomoże częste czesanie i trymowanie włosów ( prosto wyrywanie) kot nie cierpi a wręcz przeciwnie sprawi mu to ulgę włos ościsty jest twardy mocny i najwięcej go przy nasadzie ogona czasami wrasta głębiej w tkankę podskórną co jest dyskomfortem dla kota. W okresach linienia założyć lateksowa rękawiczkę cienką i wyrywać czasami pomaga zwykła gumowa rękawica dla zwierząt. Po kilku takich sesjach ten włos się osłabia i nie jest tak bardzo uciążliwy. Szybciej pozbywa się włosów po kąpaniu wtedy dużo łatwiej on wylatuje ten martwy. Powodzenia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka