Dodaj do ulubionych

Ubezpieczenie dla psa?

28.02.13, 15:29
Witam, czy można ubezpieczyć psa w Polsce, chodzi mi o ubezpieczenie zdrowotne. Czytałam, że na zachodzie takie ubezpieczenia są bardzo popularne. Czy możecie polecić mi jakąś firmę która się tym zajmuje i powiedzieć jak to wygląda?
Obserwuj wątek
    • lili181 Re: Ubezpieczenie dla psa? 01.03.13, 13:58
      Jest jedna firma która się zajmuję takimi ubezpieczeniami i ma korzystne ceny, nazywa się mySafety. Mam tam ubezpieczonego psa i kota. Max (pies) strasznie chorował w zeszłym roku i ze zwrotem pieniędzy za leczenie nie było żadnego problemu. Firma bardzo rzetelna, polecam! Nie byłoby mnie stać na to leczenie gdyby nie ubezpieczenie.
      • albert.flasz1 Nie polecam firmy mySafety 04.03.13, 20:23
        To są naciągacze, zdziercy i złodzieje. Potrafią tylko skrupulatnie inkasować składki, które są wyjątkowo wysokie (wiele firm oferuje podobne ubezpieczenia), gdy przyjdzie do wypłaty odszkodowań, nie da rady bez adwokata i sztabu rzeczoznawców.
        • 8sarenka Re: Nie polecam firmy mySafety 22.03.13, 13:08
          Jestem zdziwiona tą negatywną opinią, mam ubezpieczone dwa psy w mySafety. Dwukrotnie już na tym skorzystałam. Niecałe pół roku temu moja suczka połknęła część od zabawki i koniecznie trzeba było ją usunąć. Koszty leczenia wynosiły ok. 1000 zł. Na domiar złego, niecały miesiąc później drugi pies złamał łapę podczas spaceru, trzeba było zestawić kości i wstawić druty - kolejny tysiąc. Ubezpieczalnia zwróciła mi wszystkie koszty leczenia, nie było żadnego problemu. Nie wiem czy bym dała radę wyłożyć takie pieniądze w przeciągu jednego miesiąca, a tak płacę 10 zł miesięcznie na ubezpieczenie i śpię spokojnie:)
        • anka.inc Re: Nie polecam firmy mySafety 05.04.13, 23:07
          Brałam udział w wystawie psów w Częstochowie. Przed wejściem na wystawę jakieś młode osoby podchodziły do wystawców i dawały im zawieszki w kształcie kości i mówiły, że, reprezentują tą firmę i ma ona w ofercie ubezpieczenie zdrowotne psa. Jestem zainteresowana ubezpieczeniem zdrowotnym, podałam im swój telefon.
          Po wystawie zadzwonił do mnie przedstawiciel tej firmy. Umówiłam się z nim, że prześle umowę z warunkami ubezpieczania pocztą elektroniczną. Zapoznałam się z warunkami, porównałam z ofertą PZU i wybrałam PZU. Po jakimś czasie otrzymałam kolejny telefon i ten sam pan oferował mi usługę polegającą na tym, że otrzymuję od firmy zawieszkę z jakimś nr telefonu do ich firmy i napisem: NAGRODA. Usługa polega na tym, ze po zgubieniu psa, który ma zawieszkę, firma dostarczy psa właścicielowi, przetrzyma go, zawiezie do weterynarza, gdy będzie taka potrzeba.
          Wszystko w ramach opłaty niecałe 60 zł. Piękna oferta. Poprosiłam pana, aby przesłał mi umowę i jej warunki, bo muszę się z nimi dokładnie zapoznać. Obiecał przysłać. Miał też przysłać nową zawieszkę dla psa, bo tamtą, gdzieś po wystawie zapodziałam nie mając świadomości, do czego służy. Dzisiaj dostałam telefon od pana, domagał się wpłaty. Uważał, że luźna dziesięciominutowa rozmowa telefoniczna to było zawarcie umowy. Powiedziałam mu, że nie zapoznał mnie dokładnie z warunkami umowy, które są dla mnie i mojego psa niekorzystne, a dowiedziałam się o nich z bardzo rozbudowanego regulaminu zamieszczonego na stronie internetowej tej firmy. A z regulaminu wynika, że koszt odzyskania psa może być bardzo wysoki, łącznie z utratą zwierzaka. Podpisanie tak bezczelnej umowy spowodowałoby, że zawieszka leżałaby schowana głęboko w szafie. Do dnia dzisiejszego nie dostałam umowy w formie pisemnej, natomiast w regulaminie na stronie internetowej firma ma zapis, że w ciągu 10 dni można odstąpić od umowy zawartej za pomocą środków porozumiewania się na odległość. Jeżeli wsadzili taki zapis to pan powinien był przeczytać potencjalnemu klientowi regulamin od deski do deski. Tylko, kto przystąpi do takiej umowy? Sytuacja jest zabawna, zaraz po dzisiejszej rozmowie z panem otrzymałam dwie wiadomości na telefon, w których straszy mnie firmą windykacyjną. Zobaczę jak się rozwinie ta próba wyłudzenia.
          Zawieszkę z moim numerem telefonu i napisem: WYSOKA NAGRODA otrzyma mój pies od swojego właściciela, bez pośredników i ich regulaminów.
          • albert.flasz1 Re: Nie polecam firmy mySafety 06.04.13, 11:44
            anka.inc napisała:

> Sytuacja jest zabawna, zaraz po dzisiejszej rozmo
            > wie z panem otrzymałam dwie wiadomości na telefon, w których straszy mnie firmą
            > windykacyjną. Zobaczę jak się rozwinie ta próba wyłudzenia.

To standardowa procedura zastraszania ludzi przez różnych "naciągaczy". Lać na to, ignorować i nie przejmować się. Jedna "żelazna" zasada: żadnych negocjacji z anonimowymi osobami przez telefon nawet jeśli przedstawią się z imienia i nazwiska (jakie w końcu są możliwości zweryfikowania autentyczności?), żadnego udostępniania danych osobowych (to też standard: "proszę podać datę urodzenia/PESEL/adres itd. - w celu identyfikacji") nawet jeśli na wstępie słyszymy tradycyjną formułkę "rozmowa jest nagrywana" - to ściema, takie nagrania nawet jeśli są robione, nie mają żadnej mocy prawnej; wszelka korespondencja wyłącznie na piśmie listami poleconymi, najlepiej za potwierdzeniem odbioru. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto konsultować się z lokalnym Rzecznikiem Praw Konsumentów.
    • daron_001 Re: Ubezpieczenie dla psa? 26.08.13, 22:04
      Polecam do analizy ubezpieczenie Europy - Happy Pet. Moja sunia jest tam ubezpieczona i choć na razie nie musiałam z niego korzystać (na szczęście), to zakres w porównaniu z innymi ubezpieczeniami bardzo korzystne. Sumy ubezpieczenia do 2.000 lub 4.000 w zależności od wybranego wariantu. Obejmuje koszty poniesione na leczenie do 14 dni od wystąpienia choroby lub wypadku. Ubezpieczenie obejmuje również OC za szkody wyrządzone przez zwierzaka. Generalnie - bardzo fajne zabezpieczenie na wszelki wypadek. Ja kupiłam przez internet przez stronę gsdirect.pl/portalb2c/pets-insurance/formularz.aspx. Na stronie są dostępne warunki ubezpieczenia, więc na spokojnie można najpierw doczytać, co tak naprawdę jest objęte a jakie są wykluczenia, żeby wiedzieć za co się tak naprawdę płaci.
    • meechan Re: Ubezpieczenie dla psa? 18.04.15, 19:52
      Warto też pomyśleć nad ubezpieczeniem psa od odpowiedzialności cywilnej, a w sumie to siebie od szkód wyrządzonych przez psa. Nawet mały piesek potrafi nieźle nabroić, mój kundelek kiedyś tak wystraszył starszą panią na klatce schodowej, że prawie spadła ze schodów. Napisałem artykuł na podstawie własnych doświadczeń:
      s-prawnie.blogspot.com/2015/04/ubezpieczenie-oc-psa-przeciez-on-nie.html
    • gazeta57 Re: Ubezpieczenie dla psa? 22.06.15, 23:59
      Nie polecam petsupport - ubezpieczenia dla psa. Jedna wielka ściema, ani ja ani moi znajomi, którzy skorzystali z wyższej składki nie otrzymali nigdy odszkodowania. Poczytajcie opinie. Obecnie na rynku nie ma ubezpieczyciela godnego polecenia.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka