Dodaj do ulubionych

Potrzebna piln pomoc dla właścicieli kota cukrzyka

23.01.20, 13:24
Poszukuję pomocy od Weterynarza z powołaniem lub osoby orientującej się w temacie, na terenie Lublina, która poświęci nam czas i swoje chęci aby z serca nauczyć nas prawidłowego podawania insuliny kotu z cukrzycą oraz mierzenia jego cukru. Pomimo kilku wizyt i podanej informacji od weterynarza, mamy ogromny problem z codziennymi czynnościami: mierzeniem cukru oraz podawaniem insuliny. Wyniki cukru są bardzo wysokie pomimo stosowania się do zaleceń lekarza i stosowanej diety. Kot jest bardzo wyczerpany, przestraszony, wygłodzony, chudnie w oczach, stał się agresywny. My zestresowani. Szkoda zwierzaka. Będę bardzo wdzięczna za każdą informację i pomoc. Sprawa bardzo pilna.
Obserwuj wątek
    • samanta5 Re: Potrzebna piln pomoc dla właścicieli kota cuk 29.01.20, 21:55
      Jeżeli tylko moje uwagi mogą pomóc napiszę to, co wydaje mi się istotne. W walce z cukrzycą u futrzaka a przerobiłam ten temat u kota i psa, ważne jest aby właściciel opanował umiejętność pomiaru cukru i robienia zastrzyków. Dla mnie było to bardzo trudne a o kotkę walczyłam pół roku. Cukier był wysoki czasem w okolicy 500, dostawała insulinę ludzką ale przez ten czas niestety nie udało się ustabilizować cukru. Krew do badania glukometrem pobierałam z uszka, Wokół kociego ucha w odległości 2 milimetrów biegnie naczynie krwionośne. Będzie lepiej je widać gdy zgolisz trochę sierści. Nakłuwasz je z zewnątrz ucha i zgodnie z instrukcją na glukometrze pobierasz kroplę krwi. Zastrzyki robisz w fald na karku. Dla mnie koszmarne było pobieranie krwi, zastrzyki są łatwiejsze w podaniu. Bardzo chętnie odpowiem na pytania bo wiem jak bardzo sama czułam się osamotniona w walce z cukrzycą. Mnie niestety wet nie dał żadnych instrukcji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka