Dodaj do ulubionych

Czy pies jest odwodniony?

10.02.20, 18:32
Witam,
Piszę by poprosić o poradę w sprawie ilości wody spożywanej przez psa. Około miesiąc temu byłem u osiedlowego weterynarza z 15 letnim psem (kundel) po wcześniej wykonanych badaniach USG serca, okazało się, że trzeba wdrożyć tabletki oraz ograniczyć psu spożycie wody. Lekarz zalecił by pies przy obecnej wadze 6kg spozywał 300ml wody dziennie (dotychczas nie ograniczałem mu spożycia wody, pił nawet do 1L dziennie), pies spożywa głównie suchy pokarm oraz w sytuacjach gdzie zostaje na dłużej sam w mieszkaniu (gdy domownicy są w pracy) często sika ze strachu co go pewnie dodatkowo odwadnia. Przez ostatni miesiąc gdy limitujemy psu wodę do 300ml miska z wodą zawsze jest pusta, ostatnio pies zaczął piszczeć/skomleć by nalać mu wody, dodatkowo zdarzały się sytuacje gdzie na dworze starał się pić z kałuży lub lizał chodnik po opadach deszczu, nie wydaje mi się by było to pożądane zachowanie dlatego chciałbym zaczerpnąć informacji na temat tego ile pies powinien spożywać wody dziennie z innego źródła niż weterynarz, który zalecił wspomniane 300ml.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka