Dodaj do ulubionych

York terrier otruty?

18.08.20, 12:52
Witam,
Wczoraj mój 4 letni piesek york zdechł. Piesek w czwartek(13.08.2020) po południu był strasznie osłabiony. Zawsze gdy wracałem z pracy cieszył się, lecz w czwartek(13.08.2020) gdy wróciłem do domu leżał i tylko myrdał ogonkiem, nie przywitał się ze mną jak każdego innego dnia. Tego samego dnia w czwartek wieczorem zauważyłem że piesek ma wzdęty brzuszek i głośno oddycha. Na następny dzień piątek(14.08.2020) tata udał się z pieskiem do weterynarza, który stwierdził, że ma problemy z wątrobą. Pobrał mu krew, dał dwa zastrzyki zapobiegawcze, przepisał tabletki i kazał czekać do poniedziałku(17.08.2020) na wyniki. W sobotę(15.08.2020) nic się nie zmieniło piesek leżał cały dzień nie miał siły na nic tak jakby ta wizyta u weterynarza nic nie pomogła. W niedziele(16.08.2020) było jeszcze gorzej nic nie chciał jeść, pił tylko wodę, ciężko oddychał i miał problemy z poruszaniem się. W poniedziałek pojechaliśmy do weterynarza, który dał mu jeszcze zastrzyk i podłączył pod kroplówkę. Piesek leżał godzinę pod kroplówką, po godzinie czasu piesek wstał na nogi jakby ożył, ucieszyliśmy się, lecz po chwile upadł. Weteryniarz próbował go reanimować lecz niestety piesek zdechł. Teraz wiem, że powinniśmy od razu zareagować a nie czekać do poniedziałku. Na pewno jakieś pogotowie dla zwierząt było w sobotę otwarte.Teraz mam pytanie czy piesek czasami nie został czymś otruty? Ciężko mi w to uwierzyć, że jego stan się tak nagle z dnia na dzień pogorszył zwłaszcza ,że dostał zastrzyki zapobiegawcze na wątrobę i codziennie jadł tabletki. Nawet wet miał takie podejrzenia, że ktoś go mógł otruć. Najgorsze jest to że piesek tyle cierpiał :(.
Obserwuj wątek
      • sebrodz66 Re: York terrier otruty? 19.08.20, 08:15
        1- sam nigdzie nie wychodził bramę mamy zawsze zamkniętą jak go wypuszczaliśmy na zewnątrz, czasami chodziliśmy z nim na spacery. Ogólnie dużo czasu spędzał na zewnątrz w lecie.
        2-mieszkam w małym miasteczku na ulicy ogólnie mało ruchliwej jeśli chodzi o pojazdy, lecz ludzi trochę się przewija.
        3-w poniedziałek były wyniki z piątku i były bardzo słabe, nie wiem dlaczego ten weterynarz czekał z wynikami do poniedziałku w piątek nawet nie zrobił usg, dopiero w poniedziałek. Zaufaliśmy jemu nie znaliśmy się na tym teraz żałujemy, wydaje się że powinien odrazu zrobić usg.
    • sp9tcu Re: York terrier otruty? 20.08.20, 00:53
      od otrucia przez niewydolność watroby po nowotór wątroby
      mógł polizać płyn z chłodnicy
      czy macie trutke na szczury w domu ?
      kto ja zakładał ?
      czy pies mógł mieć dostep do niej
      • sebrodz66 Re: York terrier otruty? 20.08.20, 22:04
        nie było u nas żadnej trutki na szczury. Mam pytanie jeszcze czy jeśli piesek miałby zrobione usg brzucha w piątek czy wyszło by to na badaniu usg, że jest coś nie w porządku z wątrobą?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka