Dodaj do ulubionych

Wypadnięcie gruczołu trzeciej powieki

28.12.20, 19:18
Witam .
Od jakiegoś czasu mojemu psu Maltańczykowi wypada gruczoł trzeciej powieki - pies bardzo ocierał oczko łapkami . Byliśmy skonsultować to u weterynarza piesek dostał krople specjalnie Alcon - Tobradex . Mieliśmy kropić około 5 dni po wypadnięciu gruczołu . Wszystko było Ok do czasu . Po około miesiąca pies notorycznie drapie oko - gruczoł wypadł ponownie - znów zgłosiliśmy sie do weterynarza stwierdzono ze może mieć
Alergie .. Zakupiliśmy karmę hipoalergiczna - nie pomaga nic. Pies wydrapuje się , wypadnięcie gruczołu występuje co jakiś czas . Mam tylko kropić tymi kroplami .. dbam o te jego oczka przemywam , zakrapiam solą fizjologiczna - nie pomaga on cały czas się drapie po tym oczku . Proszę o pomoc co mam robić :(
Obserwuj wątek
    • columbo1976 Re: Wypadnięcie gruczołu trzeciej powieki 05.02.21, 01:30
      Mamy podobny problem i podobne objawy. Niestety nam też na razie każą wspomagać się tobradeksem. Gruczoł wypada tak z 1-2 razy na miesiąc i po kilkunastu minutach wraca na miejsce. Ale pies codziennie rano drapie trochę oczy. W ciągu dnia jest lepiej. Podobno biorą się za to dopiero, jak gruczoł wypadnie na stałe i nie wróci na miejsce. Wówczas robi się zabieg.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka