Dodaj do ulubionych

Mam kota którego przygarnęłam z ulicy około 3 lata

06.01.21, 15:50
Była nie ufna i strachliwa. Teraz już taka nie jest. Chciałabym przygarnąć szczeniaka ale boję się że ona odejdzie. Czy jest to możliwe?
Obserwuj wątek
  • dar61 Byle z wolna i ostrożna 19.01.21, 15:14
   No i oto pokłosie uśmiercenia forum Zwierzęta...

   Nie, uciekać nie musi.
   Ucieczkę kota przed szczeniakiem można zdusić w zarodku poprzez wiele etapów i metod - jedną wyjściową jest stopniowe oswajanie wzajemne - wpierw węchowe, potem przez [np. oszklone] drzwi], poten naoczne dozorowane, na koniec dotykowe też nadzorowane [z podwariantem trzymania obu zwierzą pod - przeciwną - pachą.

   Kot obowiązkowo powinien mieć swoją podniebną/ naścienną ścieżkę ewakuacyjno-obserwacyjną, na jaką pies wstępu/ dosięgu mieć nie ma prawa.
   Kot powinien widzieć, że nasze ze szczeniakiem zabawy mu, kotu, nie grożą, że opiekunowie-ludzie psa będą umieli poskromić psią swawolę/ psoty/ nawet hałasy.
   Jesli kot nie przeszedł kiedyś jakiejś psiej traumy, z czasem - dobrze nadzorowani - będą z psem posypiać w kupie, jeden z drugim na głowie. Sprawdzone.
   Powodzenia.
   PS Są psy/ rasy, jakie nie zauważają kotów, choćby im łaziły po głowie. Ale są i takie, jakie zauważą i kłapną raz, a dobrze. Słowem - ostrożnie, powoli i z rozwagą (podpartą górą poradników, jest ich multum w multum językach).
   Onego czasu (podałem linkę na śp. forum Zwierzęta) przy dyskusji-kłótni o metodyce Cesara Millana okazałem z japońskojęzycznej strony wręcz foto-poradnik (z opisem po nippońsku, ale zbędnym), jak ów C.M. w kilkadziesiąt sekund pogodził psa i kota, co w jednym stały domu, ale się droczyły do krwi i do utraty honoru plus pęków kłaków. Ten program był w serii u C.M., ale starszej.
   Jest z czego i z kogo się wzorować.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka