Dodaj do ulubionych

Smierć krolika - proszę o odpowiedz

10.03.22, 13:37
Mój królik chorował na przewlekła niewydolność nerek. W 2020 roku po raz pierwszy miał podwyższone wyniki kreatyniny i mocznika. Po pobycie w szpitalu wyszedł z tego, ale w marcu 2021 znowu trafił z powodu braku apetytu i kiepskich wyników. Znowu długo był spokój i od września 2021 zaczęła się tak naprawdę walka. Ulek musiał dostawać na stałe leki przeciw Mdłościom i przeciwbólowe. Z apetytem bulo różnie, niestety już nie dotarł do poprzedniej wagi. Nie był zdrowym krolikiem, kreatynina ok 300 (norma do 166), mocznik 120-150( norma 50). Rozpoczęłam walkę o jego życie i prawdopodobnie dzięki temu żył w miarę komfortowo. W styczniu mu się pogorszyło - dostał objawów neurologicznych - oczopląsu. Pani chciała go uśpić, ale nie pozwoliłam. Wyniki echo serca były w porządku.

Przechodząc do meritum. 2 marca Ulek zmarł. Dostał w weekend duszności. Pojechałam do weterynarza, okazało się ze wątroba jest bardzo powiększona i jest obrzęk płuc, był pod tlenem. Tego samego dnia zmarł. Mimo ze był chory było to dla mnie szokiem. Zawsze wychodził ze swoich kryzysow. 12 lutego robiliśmy badania - nerki najlepsze od paru miesięcy, wątroba w normie. W dniu śmierci ALT było przekroczone 38 razy.
Nie rozumiem, jak to się mogło stac. Mam wyrzutu sumienia, ze mogłam się do tego przyczynić - ulek dostawał kroplówki podskórne praktycznie codziennie od 3 miesięcy. Czuł się na nich dobrze. Szybko je wysikiwał i miałam wrażenie ze oczyszczają go. Teraz martwię sie, ze mogłam z nimi przesadzić i stad wziął się obrzęk płuc, przewodnienie. Od dwóch tygodni miał już nie dostawać kroplówek, ale ja podawałam i tak, bo myślałam ze mu to pomaga. Może dziś by żył gdyby nie to? Rozmawiałam z panią weterynarz i powiedziala, ze to po prostu schyłkowa niewydolność nerek, do tego doszła nagle wątroba.

Nie wiem do konca, jak ze stabilnego krolika doszło do czegoś takiego. Nie wiem co mogło się stać z ta wątroba, poza tym ze faktycznie w ostatnich miesiącach życia dostawał dużo lekow (ale czy to by nie wyszło na badaniu z lutego)?
Obserwuj wątek
  • sp9tcu Re: Smierć krolika - proszę o odpowiedz 17.03.22, 02:10
   a ja bym go jak był zdrowy zjadł na obiad
   idź sie leczyc
   • ania2098 Re: Smierć krolika - proszę o odpowiedz 30.03.22, 13:37
    Ty się idź leczyć buraku
    • sp9tcu Re: Smierć krolika - proszę o odpowiedz 31.03.22, 21:35
     to forum to paranoja
     brak moderatora
     pasztet z królika ModE ON
     • sp9tcu Re: Smierć krolika - proszę o odpowiedz 03.04.22, 00:57
      z wotróbeczką

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka