Dodaj do ulubionych

Złamanie ogona u kota

27.07.22, 17:34
Witam kot ostatnio wrócił do domu z  zadrapaniem obok noki i kulał. Dodatkowo zauważyłem że ogon jest bezwładny i czucie ma tylko w pierwszych 2,3 cm odcinka ogona. Na ogonie nie ma bezpośrednio ran. Byłem z nim u weterynarza i powiedział żeby kilka razy dziennie mocno masować cały ogon przez kilka minut w celu poprawienia krążenia w ogonie. Bardzo proszę o pomoc. Chciałbym żeby udało nam się wyleczyć ogon kotka. Jest jakiś jeszcze inny sposób na uratowanie ogonka? 
Obserwuj wątek
  • addart Re: Złamanie ogona u kota 27.07.22, 23:33
   Złamany ogon się zrośnie. Co do braku czucia, być może powstała opuchlizna która uciska rdzeń kręgowy. To może minąć po ustąpieniu opuchlizny jeśli rdzeń nie jest przerwany. Ja bym tego nie masował, tylko dal leki przeciwzapalne. Porozmawiaj o tym z lekarzem.
   • gwinton Re: Złamanie ogona u kota 28.07.22, 00:26
    Znaczy ogon nie jest urwany. Jest w całości tylko jest bezwładny i gdy dotykam kota po ogonie to tylko reaguje jak dotykam go w pierwszych 2,3 cm odcinka ogona a dalej nie raguje. Opuchlizny nie ma zadnej jak dotykałem. Przypuszczamy ,że kot chciał wyjśc przez uchylone okno i zawiesił się na ogonie... Wiesz jak sprawdzić u kota czy jest przerwany rdzeń? Da się to wyczuć dotykiem? Dziękuje bardzo za pomoc swoją drogą.
    • addart Re: Złamanie ogona u kota 28.07.22, 00:46
     Trudno to sprawdzić. Jeśli na zdjęciu RTG nie będzie widoczne przemieszczenie kręgów to najprawdopodobniej nie jest przerwany.Trzeba poczekać aż minie stan zapalny i dlatego lepiej podać lek przeciwzapalny który działa również przeciwbólowo, przyspieszy się gojenie. Ale bez czucia w ogonie kot też da sobie radę, ważne że tylne łapki są sprawne.
     • gwinton Re: Złamanie ogona u kota 28.07.22, 00:50
      Lek przeciwzapalny i antybiotyk kotek dostał jak byliśmy u weterynarza z łapakami .Wtedy jeszcze nie widzieliśmy że ogon jest złamany. Mam nadzieje że czucie wróci i ogonek znowu będzie sprawny. Dziękuje za pomoc.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka