Dodaj do ulubionych

Piesek wymiotuje po jedzeniu i jest słaby

30.09.23, 17:43
Dzień dobry.
Postanowiłem napisać ten wątek, aby się trochę uspokoić. Otóż mam sumie mieszańca. Ma nie całe 6 lat. Piesek zawsze był niesamowicie żywy ale również jest bardzo delikatna na wszelki ból (miała raz lekko naciągnięty mięsień w łapce i była przez to bardzo osowiała, gdy przeszło wszystko wróciło do normy)

Od dwóch dni sunia jest lekko osowiała, przez ostatni czas jakby delikatnie schudła. Wczoraj, po jedzeniu zwymiotowała niestrawionym pokarmem z białą woda, lub czymś podobnym. Od tego czasu piesek jest osowiały, nie chce się bawić, jest ewidentnie slaba. Na wizycie domowej był weterynarz i zbadał pieska.
Temp w normie,
Badanie per ectum ok,
Brzuszek miękki.
Podał jej trzy zastrzyki, jeden na zatrucie, drugi przeciwbólowy i przeciwwymiotny.
Po tym czasie piesek był jeszcze bardziej ospały. W nocy prosiła kilka razy na zewnątrz po tym załatwiła się rzadkim, lekko wodnistym stolcem i ciemnobrązowej barwie. Wcześniej, po zjedzeniu kilku ziaren karmy ponownie je zwróciła ale w mniejszej ilości.

Od rana sunia jest nadal słaba, po telefonie do lekarza powiedział że leki jeszcze działa i żeby obserwować do jutra co się będzie działo. Dodam, że piesek zrobił druga kupkę, także rzadka lecz czarna, smolista, a w środku była żółtawa. Już nie wymiotuje, ale gdy się jej odbije to ma jakby odruch wymiotny.

Naczytałem się w sieci że może mieć uszkodzone nerki, lub inną poważna chorobę. Bardzo się o nią boje i ciężko wytrzymać do kolejnego dnia. Lekarz powiedział też że jak nie przejdzie to trzeba będzie zrobić badania krwi i USG. Czy warto czekać czy lepiej zareagować od razu ? Nie znam się na chorobach psów. Dodam też, że dziś sunia zjadła nieco gotowanego na parze fileta z kurczaka i trochę szybki z indyka. Narazie nie wymiotowała i nie było kupy. Ponadto dość dużo pije. Proszę o jakąś odpowiedź, abym się choć trochę uspokoił. Dziękuję i pozdrawiam
Obserwuj wątek
  • sp9tcu Re: Piesek wymiotuje po jedzeniu i jest słaby 02.10.23, 01:41

   najważniejsze pies musi dużo pić ,nie zqabraniać mu

   Zatrucie pokarmowe
   Jak do poniedziałku nie przejdzie to do lekarza
   Ze pies wymiotował to bardzo dobrze
   Przykład Czarek
   Czymś się przytruł
   Wiec przez 5 godzin
   Pił i wymiotował
   I do skutku
   W końcu jak przeszło dostał
   ½ tabletki nopsy i chyba sirimarol
   Dużo się napił i poszedł
   Następnego dnia jadł tak sobie
   A następnego nadrobił zaległości

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka