Dodaj do ulubionych

dlaczego kot mruczy?

16.06.05, 20:20
co sprawia ze kot mruczy? ( nie mam na mysli zadowolenia tylko fizjologiczna
sprawę)
Obserwuj wątek
    • pixie65 Re: dlaczego kot mruczy? 17.06.05, 09:57
      Jest taka fajna książeczka Desmonda Morrisa "Dlaczego kot mruczy?",dowiesz się
      z niej "dlaczego" i "kiedy", ale chyba nikt nie wie do końca "JAK" kot mruczy,
      to znaczy skąd się to mruczenie bierze...Ja często wsłuchuję się w mruczenia
      moich Kociejów i też się zastanawiam, gdzie leży źródło tego fascynującego
      dźwięku.I jak kot to robi, że mruczy nie przerywając sobie jedzenia...Ale koty
      mruczą nie tylko z zadowolenia (niestety), czasem mruczą kiedy są chore lub
      żeby dodać sobie odwagi (moja Kocia u doktora...), a czasem kiedy przechodzą na
      drugą stronę Tęczowego Mostu...Polecam Desmonda Morrisa!
      • maga785 Re: dlaczego kot mruczy? 17.06.05, 14:48
        Zauwazyłam tez ze koty mrucza gdy chca wyrwac sie z rak i wcale nie jest to
        oznaka zadowolenia ale zniecierpliwienia i zdenerwowania bo koncowka ogonka
        wtedy sie rusza.Koty tez niestety mrucza gdy sa chore moze to im pomaga w
        leczeniu kto wie?Juz sie nauczyłam zeby dokładnie wiedziec jak sie mój kot
        zadchowuje to obserwowac trzeba i oczy i wasy i ogon,a takze wydawane przez kota
        dzwieki.
    • anna.jozwik Re: dlaczego kot mruczy? 20.06.05, 18:03
      Nikt tego nie wie do końca i na 100%, ale najprawdopodobniej...
      ...przyczyną sa drgajace struny głosowe przez które kot przepuszcza powietrze
      wydostajace się z płuc, które następnie "ucieka" nosem.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka