Dodaj do ulubionych

Kołtuny u persa - proszę o poradę

04.07.05, 19:49
Dostałam zaniedbanną kotkę perską. Ma pełno kołtunów, dosłownie jeden przy
drugim, poprzedni właściciel w ogóle o nią nie dbał.Wiem, że jedynym sposobem
jest obcięcie ich, ale to oznacza, że kot bedzie prawie cały łysy. Jeżeli to
zrobię, czy nie zaszkodzę jej? Proszę też o poradę, jak często można kąpać
takiego kota (jest jasnoruda).
Obserwuj wątek
    • avasawaszkiewicz Re: Kołtuny u persa - proszę o poradę 05.07.05, 20:23
      Co do kąpieli to koty nie przepadaja za tym a jeśłi chodzi o persy wcale nie
      jest to wskazane - jeśłi chodzi o problemy z włosami przy nieumiejętnej kąpieli
      można tylko pogorszyć ich stan. Pozatym kąpiele nie są konieczne jesłi nie ma
      ku temu wskazań - czyli stanów zapalnych, problemów skórnych --> czyli wskazań
      do kąpieli leczniczych czy też z konieczości przy np: zabrudzeniach chemicznych.
      Co do strzyżenia. Owszem niektóre zwierzęta czuja się potem łyse, chowają się
      po kątach, wstydzą się. Ale z czasem takie problemy mijają a jeśłi chodzi o
      problemy tego persa w tej chwili wydaje mi sie, że mneijszym złem bedzie
      wyciecie mu tych wszystkich cieżkich, ciągnących kołtunów. POza tym może warto
      wycinać mu je stopniowo. Nie całą skórę od razu na łyso.
      Boję się o jego stan psychiczny. Chcemy mu zrobić dobrze ale niekoniecznie on w
      to wierzy. Nie mówiąc o tym, że rozumiem, że u Ciebie jest od niedawna a to też
      jest dla niego duży stres.
      Proszę wiec na niego uważać.
      DZIĘKUJĘ w jego imienu za opiekę - ava
      • joko5 Re: Kołtuny u persa - proszę o poradę 06.07.05, 10:39
        W sklepach zoologicznych są w sprzedaży zaokrąglone nożyki do wycinania
        skołtunionej sierści. Zaokrąglenie eliminuje możlwiość zacięcia skóry, bo
        przecież kotek pewnie nie usiedzi spokojnie na kolanach w czasie tego zabiegu.
        Przesypałam sierść mojej persiczki talkiem do tego przeznaczonym i sierść się
        nie kołtuni.
    • rossanka Re: Kołtuny u persa - proszę o poradę 08.07.05, 03:45
      Mam kotke perska [biala] i kapac ja nie kapie. Uzywam specjalnie bialej bianki
      do "mycia" kotow . Znajduje sie w sklepach zoologicznych [kosztuje do 20 zl] .
      Co do koltonow to mozna rozcesac specjalna szczotka [tez sie uzywa kosmetyku i
      drucianej szczotki].
      Radze ci sie spytac w sklepie zoologicznym .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka