Dodaj do ulubionych

cos dziwnego na pyszczku pekinczyka

25.08.06, 22:51
Mam 2 miesiecznego pekińczyka od kilku dni w tym miejscu gdzie spływają łzy
ma chore miejsce,przy jednym oczku,byłam u weterynarza ale niestety nie
powiedział mi jednoznacznie co to takiego.Piesek czasami to razdrapuje,co mam
dalej z tym robić?Zauważyłam,że przy drugim oczku też ma taki jakby fałd
skóry ale jest to schowane w śierści i niewidoczne,boję się,że to się
powiekszy,co mam robić,pomóżcie.
Obserwuj wątek
      • am55 Re: cos dziwnego na pyszczku pekinczyka 28.08.06, 19:15
        To "coś" zaczyna się w końciku oka ze strony noska a kończy się niżej na
        wysokości pyszczka,jest to taka fałdka skórki nie pokryta sierścią.Ostatnie dni
        jest jakby lepiej przynajmniej nie powieksza się i piesek przestał się
        drapać.Prosiłabym Panią Doktor o odpowiedź na to pytanie.
        • anna.jozwik Re: cos dziwnego na pyszczku pekinczyka 29.08.06, 11:58
          U psów długowlosych włosy z sierści rosnące dookoła oczu często rosną w ten
          sposób, że dotykają rogówki oka, co powoduje jej ciągłe drażnienie a w związku
          z tym nadmierną produkcję łez.
          Podejrzewam, że to samo dzieje się u tego pieska. Zapewne włosy drażnią
          rogówkę, z worka spojówkowego wypływa duża ilość łez, które ściekają po skórze,
          co z kolei powoduje podrażnienie skóry (łzy sa słone) i w rezultacie wypadanie
          włosów w miejscach drażnionych przez łzy.
          Jeśli jednocześnie korzystają z tego bakterie, mogą tworzyć się krosty, wysypka
          i inne zmiany skórne w tym miejscu - wówczas warto zastosować jakieś maście z
          antybiotykiem i środkiem przeciwzapalnym. Jeśli skóra jest czysta poza tym że
          jest wyłysiała, można ewentulanie ochraniac ja przed działaniem łez przy pomocy
          wazeliny. Można też ewentualnie skonsultować sie z weterynaryjnym okulistą, np:
          www.garncarz.pl/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka