Dodaj do ulubionych

Hodowla setera irlandzkiego - pilnie szukam!

19.05.07, 20:18
Witam, jak w tytule szukam hodowli seterów irlandzkich.
Sprawdzonej, dobrze prowadzonej, nie musi mieć szczeniaków po jakiś mega
championach :) Wystarczy mi żeby na pewno psy były zdrowe, dobrze odhowane i
zeby nie była to np. pseudohodowla
Piesek (raczej) nie byłby wystawiany (choć tego nie wykluczam) ale chodzi o
to by był z "dobrego domu":)
Najchetniej Warszawa i okolice - bo chcialabym wczesniej obejrzeć hodowle i
psiaki!
Google wypluwa mase informacji na ten temat wiec chcialabym zasiegnąć opini
kogoś kto może ma psa z hodowili ktora moze mi polecić :)albo ma jakies
sprawdzone kontakty
Obserwuj wątek
    • bajkal2000 Re: Hodowla setera irlandzkiego - pilnie szukam! 20.05.07, 09:41
      Osobiście radzę Ci wykorzystać zbliżający się sezon wystawowy. Na wystawie masz
      możliwość obejrzenia wielu psów, porównania ich psychiki, związku psychicznego
      z właścicielami, a także posłuchania wielu plotek o hodowlach. Od wystawców
      dowiesz się, czy hodowcy utrzymują kontakt z nabywcami szczeniąt, służą w razie
      potrzeby informacjami, czy w danych liniach występują jakieś problemy
      genetyczne (choć z uwagi na niewielką populację i brak mody na rasę raczej to
      nie występuje). Sama zobaczysz jak psy tej samej rasy potrafią różnić się od
      siebie, nie tylko wyglądem, ale i psychiką. Będzie Ci łatwiej podjąć decyzję
      czy bardziej szukasz psa tzw. „kanapowca”, czy bardziej przyjaciela do długich
      spacerów po lesie, konnych przejażdżek czy rowerowych wycieczek.
      Oczywiście nie przyznawaj się z góry, że szukasz szczeniaka, ale zacznij
      rozmowę, że pies zauroczył Cię swoim wyglądem itd…, a dalej już pójdzie – my
      psiarze o naszych pupilkach potrafimy mówić godzinami.
      Jeżeli pies ma być nieużywany w myślistwie lepiej odrzuć z góry hodowle
      prowadzone przez myśliwych, gdyż dobór psów jest tu bardziej ukierunkowany na
      ich pasję do polowań, co pociąga za sobą zachowania psa, które mogą Ci utrudnić
      codzienne życie z pupilem.
      Nie spiesz się z zakupem, sama stwierdzam, ze moje najlepsze psy (chodzi mi
      bardziej o charakter, a nie eksterier) pochodzą z hodowli, które najpierw
      zbierają zamówienia na psy, a dopiero później dopuszczają suki do rozrodu, choć
      pewnie zakończy się na tym, że „zakochasz” się w którymś z wystawianych psów i
      nowy domownik będzie właśnie z tej hodowli, a wszelkie próby dokonania
      zakupu „na zimno” i z rozwagą okażą się nic nie warte. Stąd właśnie wizyta w
      hodowli jest trochę bez sensu, bo z reguły po zobaczeniu maluszków tracimy
      instynkt samozachowawczy, a liźnięcie w policzek powoduje, że widzimy tylko
      naszego wybrańca i nic więcej.
      • paulina.galli Re: Hodowla setera irlandzkiego - pilnie szukam! 20.05.07, 19:08
        Dziekuje za odpowiedzi!
        Na pewno nie szukam typowo mysliwskiego psa :) tzn . wiem ze setery sa psami
        mysliwskimi i podobaja mi sie jego cechy charakteru (no i wyglad) ale akurat
        mysliwskie zastosowanie najmniej :)wiec absolutnie nie stawiam na to.
        kanapowca tez nie chce - raczej psa do dosyc aktywnego trybu zycia
        wlascicielki ale na pewno "amatorsko" aktywnego, bez szaleństw.
        Na wystawy pewnie tez sie wybiore - po prostu pierwsza rzecza o jakiej
        pomyslalam byl szukanie w necie.
        Za link tez dzieki - popatzre :)
        • esqual Re: Hodowla setera irlandzkiego - pilnie szukam! 24.06.07, 20:58
          Gratuluje wyboru rasy.Co prawda moim faworytem jest inna rasa,ale setery sa
          naprawde ok.Mimo wszystko pomysl o wystawianiu.Jak dla mnie jest to jeden z
          piekniejszych ras(bez znaczenia na typ..)
          Duzo informacji o tych psach i nie tylko znajdziesz na forum dogomanii
          www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=12
          Ktos podal wczesniej hodowle arisland.Bylem tam przy okazji trymowania mojej
          suni.Hodowla godna polecenia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka