Dodaj do ulubionych

kleszcze, kleszcze kleszcze

19.06.07, 23:13
Moj pies sznaucer miniaturowy ma niecaly rok, dzis wieczorem zauwazylam ze ma cos wystajacego ze skóry (ok 1,5 cm) kolo łapy, okazało sie ze to kleszcz, nie znam sie na tym, ale poczytalam i wydaje mi sie ze to wlasnie kleszcz. Zaczelam mu to ogladac, chcialam wycisnac ale niechcacy zaczepilam palcem i urwało sie... wycisnełam z tego tak jakby skrzep krwi jednak pod skóra odczuwalne jest dosc duze zgrubienie(czy to moze byc glowa kleszcza?)

Najakiej postawie mozna stwierdzic jak długo znajdowal sie w skórze mojego psa, tyle go glaskalam i niczego niepokojacego nie zauwazyłam. Martwie sie... jutro idziemy do weterynarza.
Obserwuj wątek
    • anna.jozwik Re: kleszcze, kleszcze kleszcze 19.06.07, 23:33
      Jeśli kleszcz był dobrze opity, tzn. był wielkości dużego ziarna grochu , a
      jego zewnętrzna powloka miała kolor szary, to zapewne siedział na psie około 2-
      3 dni. Miejmy nadzieję, że nie zaraził Twego psa babeszjozą.
      Skoro jutro wybierasz się do weterynarza, to poproś go o obrożę
      przeciwkleszczową dla Twego psa. Niech nosi ją stale.
        • jussi.jaro Re: kleszcze, kleszcze kleszcze 27.06.07, 18:10
          Podnoszę...
          Co z tym zgrubieniem po kleszczu?
          Mojej suczce również/na to wygląda/pozostała pod skórą część kleszcza, a
          wydawało się, że wyszedł cały... Ale skoro rana nie zagoiła się już przez ponad
          miesiąc, musiało coś zostać... Tak, przeglądałam wątki i teraz już wiem, że to
          aparat gębowy tam został, ale nadal nie wiem co robić?! Dodam, że suczka
          zachowuje się normalnie, temperatura w normie. Czy udać się z tym do vet'a?
          • jussi.jaro Re: kleszcze, kleszcze kleszcze 28.06.07, 16:24
            Halooo? Czy ktoś mi poradzi? Nie postawi diagnozę, tylko poradzi...
            Dowiedziałam się, że ta pozostałość to rzekomo "torbiel"..., która może, ale
            nie musi sama zniknąć. Jeżeli natomiast chciałabym to usunąć, konieczny jest
            zabieg pod narkozą. Przy tak małym psiaku jak york, narkoza to ostateczność...
            Co robić, czekać - a nóż zniknie? Jak można temu zaradzić?
            • madziula861 Re: kleszcze, kleszcze kleszcze 01.07.07, 00:57
              moj pies ma juz mniejsze zgrubienie, jednak cos tam ma i podobno slad (taka jakby krostka) zostanie. Poszlam do weterynarza tak jak pisalam, lekarz obejzal i wszystko ok. powiedzial ze gdyby cos sie dzialo mam sie zglosic. Minęły niecale 2 tyg i wszystko jest ok. ale dla swietego spokoju przejdz sie do weterynarza niech chociaz zerknie.
    • jula.kielar Re: kleszcze, kleszcze kleszcze 25.07.19, 02:37
      Jak taki urósł, to mógł być na psie min. 2 dni. Usunąć możesz go sama, o ile przy Tobie pies przez chwile będzie leżał bez ruchu. Możesz użyć do tego zestawu ratunkowego Kick The Tick kickthetick.pl, bo zawiera on specjalny spray do zamrażania kleszcza, żeby łatwiej można było go usunąć.
    • addart Re: kleszcze, kleszcze kleszcze 30.09.20, 11:55
      Uwaga--------
      Żaden środek trujący kleszcze nie zabezpiecza przed zakażeniem, o ile kleszcz jest nosicielem.
      Od wgryzienia kleszcza do jego otrucia musi minąć około 12 godzin. W tym czasie kleszcz żeruje i zaraża.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka