Dodaj do ulubionych

Jak znieść ten ból:(

24.02.09, 18:38
Wczoraj pochowałam swoją sunię.
To spadło na mnie jak grom z jasnego niba, nic nie wskazywało na to,
że jest chora, a może poprostu się nie skarżyła.
Zostawiłam ją u weterynarza, aby mógł odprowadzić mocz, bo nie
umiała się wysiusiać, a odebrałam ją w kartonowym pudełku.
Do ostatniej chwili, gdy lekarz ją usypiał mówiłam, że kocham, że
wszystko będzie dobrze, patrzyła mi ufnie w oczy, a teraz ja nie
potrafie spojrzeć sobie.
Nie potrafie cofnąć czasu, a tak bardzo bym chciała.
Ból rozrywa mi serce.
Obserwuj wątek
    • brendusia Re: Jak znieść ten ból:( 13.01.11, 21:17
      Nie da się znieść tego bólu chyba. Może jakoś da się go przeżyć. Można kupić psa, który bedzie wyglądał prawie identycznie...ale to nie bedzie ten utracony i ukochany. Chyba nikogo nie pociesze, bo sama strasznie cierpie. Nie wiem co robic i nie jestem dzieckiem
      • czarna.kotka.psotka Re: Jak znieść ten ból:( 03.02.11, 15:36
        Ja z kolei słyszałam zupełnie odmienną teorię - jeżeli ktoś stracił pieska, a chce mieć kolejne futro do kochania w domu, powinien wziąć kotka, żeby tego nowego najważniejszego członka rodziny nie porównywać z tym utraconym, co mogłoby być dla niego krzywdzące. I odwrotnie - po kocie wziąć psiaka. Oczywiście zależy to też od indywidualnych upodobań i warunków zdrowotnych (np. alergii na sierść któregoś futrzaka).
        Wiem, co się czuje, jak zwierzaczek udaje się za TM i powiem, że do znajomych, którzy nie rozumieli mojego bólu po utracie pieska już nie odnoszę się tak samo. Ma się rozumieć: nie pokłóciłam się, nie zerwałam kontaktu, ale...
        • katja Re: Jak znieść ten ból:( 10.02.11, 00:29
          Stracilismy naszego psinke 3 miesiace temu, tesknota nie do wytrzymania. I jak ktos tu napisal o kocie to moja corka ze swoim chlopakiem przygarneli kotka -sierote. To tak jakby chcieli cos dac naszemu psu zeby ta jego smierc nie byla nadaremna. Kot to nie pies i nie ma tego porownywania i zalu ze to nie ten sam piesek. Kot zachowuje sie zupelnie inaczej i nie ma skali porownawczej a jednak jest ktos z futerkowych co zajmuje czas i uczucie ze dalo sie komus innemu domek i serce. Bo w sercu jest wiele miejsca dla innych ale jeszcze nie czas na drugiego pieska,.. moze za pare lat.
        • ekur Re: Jak znieść ten ból:( 17.09.11, 18:30
          Potwierdzam. Moja Mikunia odeszła za TM 3 lata temu i nie miałam odwagi wziąć innej psiny, ponieważ bałam się porównań. Wzięłam kocię (choć do tej pory nie przepadałam za kotami) i utwierdziłam się w przekonaniu, że bardzo dobrze zrobiłam. Kicię bardzo pokochałam, Mikunię pamiętam taką, jaka była, a ja mam znowu żywe zwierzątko w domu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka