Dodaj do ulubionych

pies gryzie i liże przednie lapki

16.03.09, 21:50
dlaczego pies gryzie i liże przednie lapki???
Obserwuj wątek
    • tenshii Re: pies gryzie i liże przednie lapki 16.03.09, 21:55
      Może to być nerwowe, związne z jakimś stresem.
      Może być również objawem choroby, np, skórnej. Różne choroby skóry atakuję wlaśnie między innymi skórę w przestrzeniach międzypalcowych. Sprawdź tamte miejsca, czy skóra nie jest zaczerwieniona, czy się nie łuszczy?
      A może po prostu coś psiaczkowi utkwiło między paluszkami?
      :)
      • sznaucer2006 Re: pies gryzie i liże przednie lapki 16.03.09, 22:03
        w przestrzeniach niczego raczej nie ma, skóra sie nie łuszczy, brak ciała obcego, po kazdym spacerze myje mu łapki i osuszam, nie ma zranień, zgrubień, nie ma niczego co mogloby mnie zaniepokoić... jednak on wciaz lize i gryzie (czesciej liże).
          • claratrueba Re: pies gryzie i liże przednie lapki 17.03.09, 06:43
            Jeżeli łapki wyglądają normalnie, a pies normalnie chodzi to albo stres albo
            nawyk (jak obgryzanie paznokci u ludzi). Moja suka odziedziczyła go po matce,
            gryzie łapkę zawsze jak jest zdenerwowana albo sie nudzi. Nie pozwalaj, karć psa
            "nie wolno", "brzydki pies" bo czasem psiak gryzie tak zapamiętale, że może
            sobie wygryźć ranę- potem rana boli i swędzi wiec znowu gryzie, wygryza jeszcze
            bardziej i tak bez końca.
            • agni69 Re: pies gryzie i liże przednie lapki 17.03.09, 08:05
              Ja w zeszłym roku miałam podobny problem, moja suka lizała sobie
              łapę, właśnie między palcami. Miała taką ranę, że hej... Czego ja
              nie robiłam. Byłam u dobrego weterynarza, różne maści, jodyna itp.
              Chodziła nawet w takim kołnierzu, jaki zakłada się psom po operacji.
              I nic... Jest to jamnik, więc ciężko jej się chodzi w takim
              kołnierzu - na spacery nie zakładałam jej tego i właśnie na dworze
              potrafiła sobie wylizać do krwi - chwila nieuwagi i już... liżemy
              łapę. Nie skłamię, ale trwało to parę miesięcy. Powiedziałam jej, że
              chyba umrze na tę łapę, poza tym nic innego się nie działo. Nie
              miałam już siły. Pewnego dnia kupiłam wodę utlenioną w sprayu. Nie
              wiem, może to jakiś zbieg okoliczności, może jakiś punkt krytyczny.
              Popsikałam tą wodą i suka przestała lizać łapę, tak po prostu z dnia
              na dzień. Może moje doświadczenia na coś się przydadzą. Pozdrawiam
    • avasawaszkiewicz Re: pies gryzie i liże przednie lapki 21.03.09, 13:04
      Owszem przyczyna może być zarówno psychogenna jak również związana bezpośrednio
      z chorobą. Od alergii, innych problemów skórnych po ciała obce. Czasami psiaki
      tak się przyzwyczajają do lizania, że ciężko jest je od tego odzwyczaić
      (dokładnie tak jak z tym obgryzaniem paznokci :)). Stres, brak zwracania uwagi -
      coś trzeba robić :).
      Jeśli więc nie widzisz żadnych zmian zabarwienia skóry, jej wyglądu to zacznij
      od poświęcania psu większej uwagi. Może właśnie nie tyle karć za to, że liże
      tylko staraj się odwrócić od tego jego uwagę.
      Powodzenia - Ava

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka