Dodaj do ulubionych

Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.11, 14:27
Witam,
na forum dość sporo osób wypowiadało się na temat Groszka, aczkolwiek brakuje opinii na temat innych prywatnych i państwowych przedszkoli w Bielsku - Białej. Proponuję zamieszczać Wasze dobre i złe doświadczenia związane z przedszkolem w tym wątku aby każdy zainteresowany Rodzic mógł skorzystać z doświadczeń innych :-) Wybór przedszkola dla malucha to ważna decyzja i wszelkie opinie mogą być pomocne. Zapraszam i zachęcam ! POdzielenie się własnymi odczuciami i opiniami jest chyba najlepszą pomocą :-)
Obserwuj wątek
  • Gość: mama przedszkolaka Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.11, 20:18
   Moge wyrazic moje ogolne zdanie na temat publicznych i prywatnych przedszkoli, mam porównanie. Pewnie kazdy ma tez swoje dobre i złe doswiadczenia, ale:
   PUBLICZNE -/+
   - wieksze grupy
   - lepiej wykwalifikowany i oplacany personel
   - nadzor nad placowką ze strony UM lub UG
   - własna kuchnia
   - dużo mniejsze koszty dla rodzicow (o ile przyjma nam dziecko :-)
   PRYWATNE -/+
   - male grupy (z reguly 10-12 dzieci)
   - dobre warunki lokalowe - ale chyba i tak ważniejsi są ludzie
   - personel zazwyczaj bardzo młody, ledwo co po studiach lub w trakcie, no i bardzo słabo opłacany - może i z entuzjastycznym i świezym spojrzeniem na pracę, ale brak doświadczenia niestety ...
   - zajęcia dodatkowe - i owszem ale publiczne przedszkola tez realizują przyzwoity program nauczania a że dzieci nie jezdzą na tenisa i konno ... no cóz kwestia co dla rodziców najważniejsze ;-)
   - catering - wg mnie porażka, rozumiem że Sanepid, trzeba wypracować zysk i tak dalej ale co własna kuchnia to własna kuchnia, zwłaszcza jeśli zostawiacie dziecko na cały dzień

   Nie ukrywam, że po doświadczeniach z prywatnym przedszkolem w B-B przeniesliśmy dziecko do przedszkola publicznego. Prywatne było kompletną porażką za spore pieniądze ... Od nieodpowiedniej opieki począwszy (co najlepiej zrobić z grupa "absorbujących" maluszków - najlepiej wysłać na harce do ogródka gdy na zewnątrz temperatura bliska zera - efekt to święty spokój przez kolejny tydzień, bo większość dzieci nie "przetrwała" tego testu), przez bardzo słabą pracę z dziećmi (jazda wózkiem dla lalek czy autem po dywanie nie powinna być wiodącym procesem nauczania przedszkolnego), na marnym cateringu skończywszy... Teraz przerabiamy publiczne przedszkole i odpukać ale jest naprawdę OK. Widzę, że z moim dzieckiem ktoś naprawdę pracuje odpowiednio do jego możliwości psycho-fizycznych oraz wieku, a ono systematycznie się rozwija.
   Byc może mieliśmy pecha i źle trafiliśmy ale pod rozwagę Rodziców (zwłaszcza maluchów) - Wasze dzieci często nie mówią i nie powiedzą Wam co jest nie tak. My także myslelismy, że płacąc ponad 700 złotych miesięcznie powinno byc super i na wysokim poziomie. To bzdurne myslenie. Obserwowaliśmy prace przedszkola - efekt - dziecko jest w innym przedszkolu. PUBLICZNYM. Oczywiście to także kwestia szczęscia, trafienia na Wychowawcę, którego dziecko zaakceptuje i który zaakceptuje nasze dziecko... ale duzo zalezy od nas. Płacąc czesne w prywatnym przedszkolu niestety nie mamy żadnej gwarancji, że placówka pracuje jak należy... A teksty w rodzaju "prosze zgłaszać zastrzeżenia" itp. - nie jestem od edukowania i szkolenia personelu przedszkolnego, albo ktos dobrze wykonuje swoja prace albo nie ... Na naszym dziecku nie chcielismy eksperymentować :-)

   • Gość: gosc-0705 Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.02.11, 09:18
    Niestety pozostaje mi tylko zgodzić się z przedmówcą.
    Prywatne przedszkole nie zawsze znaczy ,,lepsze", natomiast zawsze oznacza ,,droższe"
    Moja córka chodziła przez 3 lata do przedszkola publicznego, natomiast teraz z powodu przeprowadzki musi zmienić przedszkole i rozważaliśmy nawet opcję zapisu do prywatnego przedszkola, ale niestety nawet one nie są w stanie ,,zrekompensować" naszej córce tego co oferowało jej poprzednie przedszkole publiczne.
    Przedszkole publiczne w Wilkowicach( bo o nim mowa) to cudowna instytucja z cudowną kadrą.
    Moje dziecko uwielbia tam przebywać.Zadbany budynek, ogromne nasłonecznione sale,wielki ogród, własna ( dodam smaczna) kuchnia.
    Dodatkowo ciekawy program zajęć, teatrzyki, wizyty edukacyjne ( np. w bibliotece, strażnicy itp.).
    Ciekawe imprezy okolicznościowe.
    A na bonus przedszkole realizowało program unijny ,,Przedszkolaki dumą naszej Gminy" i dzieci za darmo korzystały z takich zajęć jak język angielki ( 3 razy w tygodniu) zajęcia teatralno taneczne, zajęcia logopedyczne ( dodam indywidualne).
    Dodatkowo wspaniała opieka ciepłych i wysoko wykfalifikowanych pań ( pozdrawiam w szczególności Panią Gabrysię i Panią Marzenkę)
    A nad wszystkim czuwa od lat niezastąpiona Pani dyrektor Maria Cichoń.

   • Gość: Gość Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.11, 11:47
    Witam,
    ja nie dokońca zgadzam się z opiniami. Nie można w ten sposób pisać o prywatnych przedszkolach, bo z tego co czytam korzystały Panie tylko z jednej placówki prywtnej a nie wszystkich wiec porównania nie macie. Być może w niekórych przedszkolach są popełniane w/w błędy - nie powinno tak być ale z pewnością nie we wszystkich. Równiez w przedszkolach państwowych nie jest tak "różowo" jak się wydaje, a co do personelu to wole miłą studentke, pełną energii niż panią z doświadczeniem i wypaleniem zawodowym.
    Pozdrawiam
  • karolina370 Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie 06.03.11, 20:27
   NIE POLECAM !!! Zabraliśmy nasze dziecko z tego przedszkola i wiem, że nie byliśmy jedynymi rodzicami, którzy zrezygnowali. Przechowalnia, zwłaszcza jeśli chodzi o maluszki. Dziecko nie może dostać do picia ciepłej herbatki, ale opiekunka grupy cały czas z kubeczkiem w ręce... Beznadziejny catering, zimne jedzenie i picie, porcje co kot napłakał ...
  • Gość: aga elf IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.10.13, 17:29
   Też mogę polecić Elfa-to najlepsze przedszkole do jakiego syn chodził,nie mogę się do niczego przyczepić(poza ceną-drogo niestety),cudowne panie,świetna organizacja.Nie polecam prywatnego przedszkola-przechowalni happy time-po miesiacu zrezygnowaliśmy gdy panie odpieluchowanemu dziecku zakładały non stop pampersa,poza tym dzieci wiecznie tam płakały,syn nie chciał chodzić,za to z Elfa wychodzic nie chciał.
  • Gość: karina first steps IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.13, 11:05
   Polecam bardzo First Steps. Możesz się umówić i porozmawiać o diecie z panią dyrektor, która ma doświadczenie w tym temacie. Myślę, że można to ustalić. Nie ma wykładzin, dywanów i firaneczek, pluszaków, jak w niektórych, pseudo przedszkolach ,,dla alergików":)
   • Gość: rodziczBB Re: first steps IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.17, 14:06
    Niestety, First Steps to już nie jest to dawne przedszkole. Zmiana na gorsze widoczna na każdym kroku. Rotacja młodych nauczycielek, bez doświadczenia, dużo mniejsza ilość angielskiego, aniżeli nam to obiecywano. Przygotowanie kadry też różne. Przedszkole ma jadalnię w piwnicy i nikt nie widzi z zarządzających w tym problemu. Mały parking przed przedszkolem, łączenie grup wiekowych. Nieciekawa atmosfera, nauczycielki i dyrektorki raczej nie przywiązują się do tego miejsca.
   • Gość: Magda Re: figlarz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.15, 09:45
    Moje dziecko chodziło do Figlarza 3 lata i nigdy nie widziałam żadnego grzyba. Sale były często odświeżane. Wszelka nagonka na przedszkole to tylko zazdrość, że ktoś stworzył tak świetne przedszkole, moim zdaniem najlepsze w okolicy.
    Bardzo bogaty plan zabaw i zajęć typu basen, tenis, narty, pika nożna, zumba, tańce ... imprezy tematyczne, konkursy dla całych rodzin. To wszystko powodowało, że gdy musiałam zostawić córkę do 17 to wiedziałam, że jest to czas bardzo dobrze spędzony. Do tego bardzo dobry kontakt z wychowawczynią, która na bieżąco informowała o problemach/sukcesach dziecka.
    Jedyne czego żałuję, to to, że nie udało mi się zapisać córki do szkoły żaków (ta sama firma co figlarz).
  • Gość: bobas Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.13, 21:45
   w Figlarzu właściciele rządzą panią dyrektor dlatego poziom merytoryczny oraz kultura taka jak właścicieli czyli bardzo niska, nie polecam - kiedy w obecności rodzica poniża się, kwestionuje panią dyrektor, z tego co wiem to kadra często się wymienia co jest dla dzieciaków kłopotliwe, z rozmowy z jedną z Pań wynika że powodem są niezmienne niskie wynagrodzenia oraz brak szacunku "jak ci się nie podoba to się zwolnij są inni na twoje miejsce" NIE POLECAM
  • Gość: edyta Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.13, 17:55
   Przedszkole Jonatan jest najlepszym przedszkolem z jakim się spotkałam. Jestem mamą czwórki dzieci w różnym wieku, wiec miałam wiele okazji do kontaktu z różnymi placówkami. W Jonatanie dzieci są szczęśliwe. Panie przedszkolanki są prawdziwie oddane dzieciom i swojej pracy. Mój syn chodzi tam już ponad dwa lata, córeczka ponad rok. Jestem głęboko przekonana, że nigdzie nie ma dla nich lepszego miejsca. Zajęcia są prowadzone bardzo rzetelnie i dzień po dniu widzę jak poszerzają swoja wiedzę o świecie, nabywają umiejętności manualnych, teatralnych, muzycznych i innych. Najważniejsza jest dla mnie jednak wrażliwość personelu na dobro dziecka i prawdziwie dobra wola, jakiej próżno szukałam na przykład w szkole podstawowej nr 3 w Bielsku Białej. POLECAM Z CAŁEGO SERCA!!!
   • Gość: Kasia Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.09.14, 11:34
    Zgadzam się w 100%. Przedszkole Jonatan to był świetny wybór, dziecko wreszcie się otworzyło (wcześniej w państwowym nie było takiej możliwości, nawet odpampersowanego panie w grupie nie chciały go przyjąć bez pieluchy bo nie mówił, więc na te 5 godzin musiał być w pielusze). Mowa ruszyła po tygodniu uczęszczania do placówki co było sporym zaskoczeniem. Zajęcia są prowadzone w małych grupach i dzieci uczą się różnych ciekawych rzeczy (nawet sadzenia nasionek i obserwowania przez to świata przyrody - od nasionka do jedzonka:)). Do każdego dziecka podchodzą indywidualnie w zależności od potrzeb (nawet wynikających z niepełnosprawności), również jeśli chodzi o dietę. Są organizowane wycieczki i codziennie wychodzą na spacer (no chyba, że pada deszcz to nie). Widać po dziecku jakie zmiany są bo aż nie chce wracać do domu i codziennie opowiada co robili i się uczyli. Kadra wykwalifikowana i zwracają uwagę na to, co się działo, nad czym pracowali itd. więc widać, że dobro dziecka nie jest im obojętne.
  • Gość: mamamia Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.11.13, 22:34
   Jestem zadowolona z przedszkola First Steps. Moja córka rozumie po 2 latach bardzo dużo z języka angielskiego, śpiewa, liczy, nazywa rzeczy, buduje zdania!!! rozumie swoją lektorkę bez problemu. Wybrałam to przedszkole również ze względu na codzienny spacer, który przedszkole gwarantuje w każdy dzień (oprócz dni deszczowych i mrozu poniżej 10stopni). Podoba mi się organizacja i na pewno zapiszę córkę do nowej szkoły, która będzie kontynuacją przedszkola. Polecam wszystkim rodzicom, widać, że to naprawdę europejskie przedszkole, stosunkowo dużo tu również dzieci obcokrajowców . Polecam panią Jolę!
  • Gość: FS Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.11.13, 00:40
   Myślę, że wiele opinii jest prawdziwych, tylko każda zależy od punktu widzenia.

   Jak pisałam, mogę napisać o tym przedszkolu wiele dobrego: panie, program nauczania, angielski, ciekawe projekty pomocowe (dla domu samotnej matki, schroniska dla zwierząt, itp.). I trochę takiego sobie: roszczeniowi rodzice (niektórzy), okazjonalne spacery (w przypadku grupy mojego dziecka - przy bardzo średniej pogodzie); własne śniadania; dyskusyjny, choć z pewnością zdrowy catering (Niewiele dzieci lubi kiełki! Ba - nawet niewielu dorosłych.), częste - nazwijmy to - zmiany personalne; no i niemałe czesne.

   Wiem jedno - gdyby było tam źle, moje dziecko nie chodziłoby do tego przedszkola, ale każdy musi sam zdecydować, czego szuka.
    • Gość: troskliwa mama opinia o przedszkolu kolorowa kraina IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.11.13, 10:34
     witam
     jako pedagog i mama ,która stawia na jakość wychowania polecam przedszkole kolorowa kraina na osiedlu karpackim.....
     wcześniej dziecko było w 2 innych przedszkolach a poza tym trochę pozwiedzałam różne przedszkola i dlatego mam porównanie...teraz jestem zadowolona i spokojna.....
     nie mam żadnego interesu żeby polecać to przedszkole ale pomyślałam sobie,że są mamy ,które szukają naprawdę dobrego przedszkola ,więc polecę im to właśnie z czystym sumieniem...
     panie są szczerze zaangażowane w to co robią i robią to z zamiłowania ...
     przedszkole mało rozreklamowane a szkoda
     właścicielka sympatyczna, pogodna i konkretna osoba-warto z nią mieć na bieżąco kontakt...
     postawiłam swoje wymagania i widzę że są przestrzegane
     dzieci są zadbane
     Pani Ewelina też rewelacyjna młoda wychowawczyni
     bardzo polubiłam te panie-jestem super zadowolona ,że wreszcie moje dziecko jest pod fachową opieką i we właściwym miejscu
     Kasia
     • danadanadana Re: opinia o przedszkolu kolorowa kraina 26.08.14, 23:44
      Nasza córka Wiktoria od ponad roku chodzi do tego przedszkola i jesteśmy nim zachwyceni !!!! Z czystym sumieniem polecamy innym rodzicom.
      Córka nauczyła się bardzo dużo dzięki tym naprawdę kochającym dzieci Paniom. Bardzo polecam to przedszkole szczególnie z powodu domowej atmosfery. Sami rodzice czasem mają problem by wyjść, bo tak tam sympatycznie:) Dzięki otwartości i pracy Pani Magdy, Pani Eweliny,Pani Jessiki i innych Pań dziecko poczyniło ogromne postępy.
      Przedszkole nie było rozreklamowane, bo nie musiało. Renomę zrobiło sobie samo dzięki tak wielkiemu sercu i zaangażowaniu Pań w to co robią dla naszych dzieci. Ja z całego serca dziękuję. Dana i Krzychu
  • Gość: mama 2,5 letniego Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie IP: *.simant.pl 06.12.13, 19:48
   Witam chciałabym z calego serca polecić Państwu prywatne przedszkole KROPELKA - niedawno otwarte. Chcialam podzielic sie opinia na temat tego przedszkola.
   Zaczne od tego, ze nie bylam przekonana do zostawiania synka w nowo otwartym przedszkolu ale zaufalam Paniom z ktorymi wczesniej sie spotkalismy. I nie zalujemy z mezem tej decyzji. Opieka nad dziecmi jest wykonywana w sposob profesjonalny dzieci czuja sie w przedszkolu bardzo dobrze panuje tam atmosfera jak w domu a moze i nawet lepsza bo dzieci w wiekszym gronie znajduja wspolne zainteresowania i sa pod opieka bardzo sympatycznych i miłych Pań( nazywane przez dzieci ciociami:) ).
   Panie organizuja dzieciom wyjscia(spacery, straz miejska, defilady) zajecia (jezyk angielski w cenie czesnego, rytmika,plastyka itp) tance.
   Nasz synek dzieki temu przedszkolu zaczal po miesiacu wszystko slicznie mowic z czym wczesniej byly problemy:) zaczal po msc sam sikac do wc na stojaco:) co nas w domu pozytywnie zaskoczylo :) a najpiekniejszym zaskoczeniem bylo to jak synek wrocil do domu z przedszkola i powiedzial Kocham Cie mamusiu:)
   Jeszcze raz szczerze polecam to przedszkole.
   • Gość: anna Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie IP: *.mail.pl 21.11.16, 11:40
    Nie polecam ukończonego przedszkola First Steps. Ponoć w poprzednich latach było całkiem nieźle, ale ostatnie dwa lata to non stop afery, między innymi o ilość godzin realizowanych z nativami i po angielsku, zmiany i niezadowolenie nauczycielek. Przedszkole poleciła mi znajoma, której córka je skończyła 5 lat temu. Z ,,tamtej" kadry nauczycieli nie ma już niemal nikogo. Zmiana dyrektorek i nauczycielek daje się we znaki, jakieś odchodzenia nauczycielek w nieprzyjemnej atmosferze, zresztą rodziców też, w przedszkolu chaos totalny. W bardzo wysokim czesnym nie ma części zajęć dodatkowych i wyżywienia. Myślę, że temu przedszkolu jest potrzebna zdrowa konkurencja i dobrze, że Oxford i Mały Europejczyk się rozwijają, bo jak powiedziała jedna z pań pracujących kiedyś w tym przedszkolu: First Steps zachłysnęło się swojego czasu, że jest ,,jedyne", zabrakło chyba pokory. Żałuję, że wybraliśmy to przedszkole. Dzisiaj wybrałabym na pewno inne.
  • Gość: katja Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 12.06.14, 13:55
   Polecam przedszkole Gumisiowy Gaj w Wapienicy. Mam porównanie, syn wcześniej chodził do Happy Time w Straconce oraz do przedszkola państwowego i naprawdę niebo a ziemia. Jest mnóstwo zajęć,codzienne spacery,zdrowe jedzenie, dzieciaki się nie nudzą i uczą samodzielności, właściciele bardzo mili. Teraz już dwójka moich dzieci tam chodzi. Co do Happy Time - największy zarzut - nie chodzą na spacery, dzieciaki siedzą w sali całymi dniami, nikt tego nie pilnuje, nawet nie poznałam właścicielki.
  • madia2 polecam "smerfowa dolina" 07.10.14, 18:53
   Jako mama 2 dzieci z całego serca polecam Smerfową dolinę. Moje dzieci tam chodzą i są bardzo zadowolone. Moje dzieci są super zaopiekowane, mają bardzo ciekawe i liczne zajęcia a Pani dyrektor przewspaniała :) . Polecam gorąco :)
  • Gość: zosiasamosia Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.14, 21:57
   Ja odradzam przedszkole Tik-Tak. Grupy młodsze są w starym budynku. Czuć tam stęchlizną i wilgocią. Alergiczne dziecko tam nie wytrzyma.... Catering to pomyłka. Jak rodzic się odezwie ze może by coś zmienić to usłyszy, ze gdyby w domu gotował porządnie i zdrowo to by dziecko jadło wszystko, a przedszkole to nie restauracja.... Promują się jako przedszkole co jest w programie "mamo tato piję wodę", a była tam straszna awantura bo jak dzieci prosiły o coś do picia pomiędzy obiadem to nie dostawały!!!
  • Gość: gość Re: Tik-Tak w Bielsku - Białej - opinie IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 22.12.14, 16:22
   Negatywne opinie na temat Tik Taka są zdecydowanie przesadzone. Piszę to jako mama dziecka, które uczęszcza tam od początku istnienia placówki. Mam wrażenie, że piszący ma jakiś prywatny interes w szkalowaniu przedszkola, powinien więc wyjaśnić zastrzeżenia z właścicielem a nie publicznie rzucać oszczerstwa- uderzają one również w kadrę pedagogiczną, a z lepszą się nie spotkałam. Opinia idzie w świat i krzywdzi kompetentne i pełne zaangażowania osoby. Cała ta burza w szklance wody jest zupełnie niepotrzebna, a jeśli ktoś powyższe argumenty uważa za zasadne (stary budynek?, złe grzejniki? please. ...), powinien zostać w domu ze swoim dzieckiem, bo chyba nie znajdzie się takie przedszkole, które zaspokoiłoby wszystkie wymagania tak troskliwego rodzica....Zamiast ekscytować się grzejnikami radzę zająć się istotnymi dla dzieci kwestiami- świetnie prowadzonymi, urozmaiconymi zajęciami, bogatą ofertą wycieczek i serdeczną atmosferą, bo to chyba jest najważniejsze.
   • Gość: mama Re: Tik-Tak w Bielsku - Białej - opinie IP: *.ssp.dialog.net.pl 18.02.15, 14:21
    Coś mi się wydaje, że to chyba nie mama dziecka pisze... Przyznam, że przedszkole jest ogólnie fajne ale wady ma spore i nie da się tego pominąć. Nie dotyczą one wychowawców, bo Panie są świetne - tu się zgadzam w 100%, jednak problem jest znaczący z dogadaniem się z Właścicielem, z którym dogadać się nie sposób - odpowiada zawsze na wszystko "jak się nie podoba - może Pani zawsze syna zabrać z mojego przedszkola...." no niby mogę ale on chodzi tam ostatni rok, uwielbia Panie więc co zrobić? Bezpieczeństwo droga mamo to nie fanaberie w tym przedszkolu. Nie zabezpieczone grzejniki (wymagają tego przepisy) brak zabezpieczeń na placu zabaw pod wysokimi elementami (wymagają tego przepisy) to jest fakt na który nikt nie reaguje (pewnie aż coś się wydarzy i będzie draka). Wycieczki to nie jest najważniejszy element w przedszkolu (zresztą jako chyba jedyne, chce opłat za udział w wycieczce od rodziców, którzy jadą jako dodatkowi opiekunowie - kulig to koszt 60zł dla rodzica). Tak więc na chłodno oceniając problemów tam jest sporo, kto ma tam dziecko to wie.... Gdyby przedszkole funkcjonowało w 2 grupach było rewelacyjnie, idealne! teraz są 4 i nie jest tak świetnie i wesoło. Pewnie w każdym są problemy takie lub inne. Patrząc z perspektywy czasu, teraz bym już go nie poleciła. Jak tak dalej będzie to pewnie i ten REWELACYJNY personel nie wytrzyma....
    • Gość: MArcin Re: Tik-Tak w Bielsku - Białej - opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.15, 17:42
     Witam, Bardzo mało jest opinie o tym przedszkolu a chciałbym dopytać o kilka rzeczy. Mianowicie chce przepisać dziecko z innego przedszkola i rozważałem właśnie Tik Taka bo słyszałem dobre opinie o wychowawcach. Jako, że mam przykre doświadczenie z chorowaniem dziecka w innym przedszkolu interesuje mnie jak to jest z tymi grupami młodszymi i stęchlizną? Syn nie jest alergikiem ale też nie chcę aby przebywało w nieodpowiednich warunkach? Jak wygląda kwestia żywienia dzieci? jak z bezpieczeństwem i przestrzeganiem regulaminu? i co najważniejsze czy zdarzają się sytuację, że w przedszkolu znajdują się chore dzieci? Miałem okazję takie sytuacje przerabiać, że wpuszczano do przeszkola nie doleczone bądź chore dzieci. Z góry dziękuje za odpowiedź.
  • Gość: Magda Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie IP: *.135.176.111.static.kolnet.eu 13.03.15, 10:44
   Witam
   Chciałabym podzielić sie niestety nie miłym doświadczeniem z przedszkolem MIŚ ktore mieści sie na ul.Krakowskiej. Moje dziecko upatrzylo to sobie właśnie przedszkole, ponieważ wykazało chec uczęszczania postanowiliśmy go zaprowadzić. Synek ma teraz 3 latka. Pierwsze podejście do tego przedszkola robiliśmy w wakacje. Ponieważ był malutki a razem z mężem prowadzimy swoja firmę i to dosłownie 5 min od przedszkola poprosiliśmy o kontakt w razie długiego płaczu dziecka. Chcieliśmy stopniowo go przyzwyczajać nie drastycznie. Niestety przez prawie tydzien dziecko płakali przez cały pobyt czyli po ok 4 godz dziennie bez chwili przerwy a żadna z Pan nie raczyła zadzwonić żebyśmy po niego przyjeżdzali. Dziecko odbierałam aż z opichnietymi oczami a pani zawsze miała wytłumaczenie. Stwierdziłam ze to bez sensu. Moze jest za mały. I kilka dni temu mój syn znowu zaczął wspominać dzieci i przedszkole jemu przedewszystkim podoba sie plac zabaw. Wiec klikać żelazo póki gorące udaliśmy sie do przedszkola okazało sie ze sa dwa wolne miejsca. Pierwszego dnia było super. Tym razem dziecko prowadzabe było przez męża ktory nie ma doświadczenia. Kolejny dzien niestety był trudny mały zaczol płakać maź sie przestraszył stwierdził ze go nie zostawi jak tak lamentuje. Przywiózł go do domu, mały dostał Kataru wiec nie było po co go prowadząc co by nie zaraził innych. Zadzwoniliśmy ze od przyszłego tygodnia jak tylko bedzie lepiej syn bedzie przychodził. Dyrekcja przyjęła do wiadomości po czym pomyliły dniach gdzie dziecko codziennie było przygotowywane na MISIA dostaliśmy tel. Ze niestety nie podpiszą z nami umowy bo im według nich nie ufamy taka była argumentacja. Dla mnie zero podejścia pedagogicznego!!! Zero myślenia o dobru dziecka a tylko nastawienie sie na kase i mało problemowe dzieci!!! Szczerze odradzam!!! Jak dla mnie Panie maja problem i co najwyżej mogą prowadzić sklep slozywczy tam nie zrobią krzywdy nikomu !!!!
   • Gość: Ania Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie IP: *.147.38.231.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.04.15, 22:14
    Rozumiem,że powyższy post dotyczy przedszkola miś i przyjaciele przy ul.krakowskiej. Absolutnie nie zgadzam się z powyższą opinią. Mam dwoje dzieci w tym przedszkolu.jedno z nich jest bardzo "problematyczne". Przeniosłam je do Misia w środku roku szkolnego z rzekomo wspaniałego przedszkola first steps, które w przypadku mojego dziecka okazało się totalną porażką. W Misiu moje dziecko zaczęło zachowywać się w miarę normalnie.zrobilo ogromne postępy i było widać ze czuje się tam dobrze -ze jest akceptowane takim jakim jest. Nigdy nie czułam, jakiejś obojętności ze strony Pań czy Dyrekcji,wręcz przeciwnie i myślę, że dziecko też to czuje, ponieważ największą "groźbą", którą stosuję jest powiedzenie,że nie pójdzie jutro do przedszkola.zawsze działa:) Nie odczuwam żadnego "parcia na kasę"-płaci się niemało ale tak jak w prywatnym przedszkolu poprostu. Posłałam do Misia także moje drugie dziecko i też jest w porządku.Była sytuacja,że dziecko płakało-po godzinie dostałam telefon, co w związku z tym robimy.odbieram dzieci o różnych porach i nie widzę jakiś zapłakanych przedszkolaków. Mogę szczerze polecić to przedszkole zwłaszcza dla "problematycznych dzieci".można mieć jakieś uwagi organizacyjne ale napewno dzieciom jest tam dobrze i żadna krzywda im się nie dzieje.
  • Gość: SALAMANDRA Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.01.16, 20:21
   TAK NAPRAWDĘ NAJLEPIEJ DZIECKO ROZWIJA SIĘ W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM, GDZIE UCZY SIĘ PRAWDZIWEGO ŻYCIA, GDZIE PANIE NIE SĄ MOBBINGOWANE PRZEZ WŁAŚCICIELI, GDZIE KAŻDY UŚMIECH JEST SZCZERY, A NIE W CENIE CZESNEGO. GDZIE ZŁE ZACHOWANIE JEST PIĘTNOWANE, A CZASEM NAWET PONOSI SIĘ KARĘ. GDZIE JAK PANI PRZYTULA DZIECKO TO ROBI TO SZCZERZE, A NIE DLATEGO, ŻE PATRZY NA NIĄ OKO KAMERY MONITORUJĄCEJ PRACĘ PRZEDSZKOLA. TO JEST MOJE ZDANIE - MATKI DWÓJKI DZIECI, KTÓRA WIE O CZYM PISZE.
  • agitas Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie 25.03.16, 14:44
   Salamandra-zgadzam sie z Toba w 100%. U mojego niesmialego i wrazliwego 2 letniego synka panie w prywatnym przedszkolu(Maly Europejczyk) stwierdzily zaburzenia rozwojowe ze spektrum autyzmu,okazalo sie ze on po prostu przezywal tam traume(winiklo to z moich dociekan i wizyt u psychologow,pani dyrektor nie ma sobie nic do zarzucenia),teraz uczeszcza do innej placowki,gdzie mowi,usmiecha sie,jest po prostu normalnym chlopcem.
  • axsinia123456789 Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie 26.09.16, 21:10
   niestety nie polecam przedszkola smerfowa dolina, dziecko wróciło z posiniaczoną ręką - i nie był to efekt posiniaczenia przez inne dzieci, tylko przez pracującą tam przedszkolankę - tak mocno złapała syna za rękę że został jeden wielki siniak. Samo przedszkole i pracujące tam "panie" pozostawiają wiele do życzenia, synowi który ma DWA LATA zarzucano że nie jest samodzielny - problemem było nie tylko zmiana pieluchy jak i poświęcenie mu więcej uwagi ze strony "przedszkolanki". i ostatnie pani przedszkolanka ważąca równe 150 kg.... gratuluję
  • Gość: rodzic Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie IP: 194.11.254.* 03.01.17, 10:04
   Witam,
   nie polecam przedszkola Maly Europejczyk. Obecnie przypomina mi to 'masówka' z grupami po 20 dzieci w ktorym brakuje indywidualnego podejscia do dzieci. Okazuje sie ze kazda sprawa to jest problemem, szczegolnie dla pani dyrektor. Reklamowane 3h jezyka angielskiego to rowniez czas posiłków, wyjścia na spacer w czasie których pada może kilka słówek po angielsku... Wg mnie niestety w tym wypadku również trudno oprzeć sie wrażeniu w tym wypadku również najlepsze dziecko to chore dziecko, które akurat nie chodzi do przedszkola,
   • Gość: Nachos Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie IP: *.play-internet.pl 19.02.18, 14:44
    Nie polecam NP TikTak po zmanie dyrekcji to co się tam dzieje woła o pomstę do nieba. Opiekunki się zmieniają co 2mce jakaś odchodzi. Dyrekcja mydli oczy że próbuje je zatrzymać. Wszędzie sama buirokracja byleby w papierach się zgadzało. Zero nastawienia na dobro dziecka. Dzieci są zdezorientowane nie wiedzą kogo słuchać. Ograniczono wyjścia do teatru a także przyjazdy gości warsztaty dla dzieci. Nawet okrojono zajęcia z logopedą i basen. Zezygnowano z akcji mleko. Posiłki są zbyt skąpe i ubogie brak uromaicenia. Dzieci odpoczywają twarżą w zakurzonym dywanie. Skandal. Do przedszkola przyjmuje się chore dzieci kaszlace i kichające. Bo rodzic tak chce płaci i wymaga. Za kare podczas obiadu sadzają dziecko na dywanie i nie je ono obiadu bądź je zimny. Dobrze że to ostatni rok bo aż żal patrzeć na to co się stało z tym przedszkolem.
  • migotkarola Re: Przedszkola w Bielsku - Białej - opinie 25.10.17, 18:15
   Czy kogoś dzieciaczek uczęszcza może do przedszkola 30, 31 lub 38 w Bielsku? Szukam dobrego przedszkola publicznego na przyszły rok ale w internecie opinii jak na lekarstwo poza tym co kilka lat zmienia się opinia o danej placówce. Ważna jest dla mnie lokalizacja- w zielonej w miarę okolicy, fajny ogród, program urozmaicony dla dzieci.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka