Dramat w gnieździe bocianów. Nie żyją dwa pisklęta

IP: *.bielskobiala.vectranet.pl 30.05.11, 13:25
A czy ludzie sa lepsi? Ile noworodków ląduje na śmietnikach, jednakże ludzie są doskonalszym gatunkiem, to i potrafią eliminować bezbronne istoty jeszcze nim się narodzą.
Skoro takie sceny wzbudzają nasz gniew, żal czy ból, to czy nie powinno się tego przełożyć na zachowania ludzkie dla ludzi, zwłaszcza tych najmniejszych? Zwierzęta myślą swoimi kategoriami, kierują sie instynktem, a ludzie powinni byc od nich wyżsi, a czasami zdaje się ze równamy w dół do poziomu gantunku od nas niższego.
    • Gość: Midzu Dramat w gnieździe bocianów. Nie żyją dwa pisklęta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.11, 19:18
      Ludzie to są jednak głupi, oglądają naturę i myślą, że to bajki Disneya. A robaczków które jedzą pisklęta to wam już nie żal?
    • Gość: Leo Dramat w gnieździe bocianów. Nie żyją dwa pisklęta IP: *.c201.msk.pl 04.06.11, 19:40
      Największym dramatem tego gniazda są tzw.opiekunowie czy administratorzy. Nawet w najbardziej drastycznych momentach zwyczajnie ich nie ma. Kiedy na forum wrze, ludzie pytają czy można jakoś pomóc bocianom- zero odzewu. Wydaje się, że obserwacje i zapisy co się dzieje w gnieździe "zwalili" na internautów i nic ich nie obchodzi. Nie tylko bociany, ale obserwujący internauci również.
Pełna wersja